Blog

Lifting brwi- sposób na młodszą i pogodną twarz

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Lifting brwi- sposób na młodszą i pogodną twarz

Smutne i zmęczone oczy to problem większości kobiet w dojrzałym wieku. Powód jest prosty – wraz ze starzeniem się naszego ciała skóra wiotczeje i traci najbardziej widoczną warstwę tłuszczu wokół oczu. Można to zauważyć nawet u młodszych kobiet, ale zaleca się im poddanie się mniej inwazyjnym zabiegom, takim jak botoks czy nici PDO. Dojrzałe kobiety mają bardziej wymagającą skórę i zwykle Botox nie zapewni już efektu odświeżenia. Rozwiązaniem tego problemu będzie lifting brwi, który przywróci pogodny wygląd twarzy.

Chirurgiczny lifting brwi – co musisz widzieć o zabiegu?

Jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, lifting ma za zadanie uniesienie luźnej tkanki, a w niektórych przypadkach usunięcie nadmiaru skóry. Zabiegi liftingujące można wykonać na wybrane okolice twarzy i szyi, biustu lub brzucha. Nie inaczej jest w przypadku liftingu brwi, którego celem jest wymodelowanie i uniesienie łuku brwiowego. Tym samym pozwala przywrócić wyrazistość i świeżość spojrzenia pacjenta. Warto jednak zaznaczyć, że termin „lifting” nie definiuje tylko jednego rodzaju zabiegu, ale może być stosowany w wielu metodach gwarantujących efekty liftingu zwiotczałej skóry. Co więcej, korekcja łuków brwiowych często jest łączona z operacją korygującą opadające powieki w tym samym czasie.

Czym jest lifting czoła i brwi?

Lifting czoła można wykonać na różne sposoby. Pierwszą i najbardziej radykalną metodą jest tradycyjny lifting brwi, w którym nacięcia wykonuje się na całej szerokości skóry na czole i skroniach. Blizny są ukryte tam, gdzie włosy stykają się z czołem lub tam, gdzie czoło i skronie są owłosione.

Drugi rodzaj zabiegu to lifting skroniowy, podczas którego nacinana jest skóra tylko w lewej i prawej okolicy skroniowej bez przedłużania nacięcia na środku czoła.

Trzecim rodzajem małoinwazyjnego liftingu czoła jest lifting endoskopowy, który jest szczególnie odpowiedni dla młodych osób, które nie mają poziomych zmarszczek na czole i wystarczy jedynie skorygowanie linii brwi. Podczas endoskopowego zabiegu chirurg wykonuje cięcie w obszarze owłosionej skóry głowy, przez które tworzy się podskórny tunel na czole, podciągając w ten sposób skórę brwi do góry.

Zobacz więcej  Blizny na udach

Czym jest lifting brwi skroniowy?

Czasowe unoszenie brwi jest również znane jako boczne podniesienie brwi, mini unoszenie brwi i mini unoszenie brwi. Jest to mniej inwazyjny zabieg chirurgiczny niż typowy lifting brwi. To tylko małe cięcie ukryte we włosie, więc czas rekonwalescencji to kilka dni.

Skroniowy lifting brwi można osiągnąć za pomocą małych, niewidocznych nacięć ukrytych w linii włosów. Podniesienie skroni jest często stosowane w połączeniu z plastyką powiek, znaną również jako plastyka powiek, która jest zabiegiem poprawiającym wygląd powiek i oczu. Ponadto może uzupełniać działanie botoksu i innych zabiegów wypełniających, które usuwają czoło i najgłębsze linie między brwiami.

Chociaż lifting okolicy skroniowej jest mniej inwazyjny niż lifting brwi, nadal wymaga nacięcia. Dokładna długość i rodzaj nacięcia zależeć będzie od potrzeb pacjenta i stopnia przemieszczenia. W większości przypadków nacięcie jest ukryte w linii włosów.

Jak przygotować się do zabiegu liftingu chirurgicznego?

Przed zabiegiem kosmetycznym należy wykonać badania krwi, w tym: morfologię krwi, wskaźnik krzepliwości krwi, kreatyninę, poziom glukozy, elektrolity. Lekarz może również zalecić ogólne badanie moczu, elektrokardiogram i prześwietlenie klatki piersiowej. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów chirurgicznych, salicylanów nie należy przyjmować przez 2 tygodnie przed liftingiem. W dniu zabiegu do kliniki należy przyjść na czczo, bez makijażu i biżuterii.

Jak wygląda zabieg chirurgicznego liftingu brwi?

Podnoszenie brwi zwykle polega na wykonaniu nacięcia w okolicy skroniowej, obszarze owłosionej skóry i naprawie skóry głęboko pod czapką do krawędzi oczodołu, a następnie uwolnieniu bocznego więzadła skroniowego, umożliwiając w ten sposób część brew boczna uniesiona do góry. Skóra zostaje naciągnięta i skrócona – zszyta w miejscu pierwotnego nacięcia. Blizny po zabiegu są ukryte pod włosami i są prawie niewidoczne.

Zabieg liftingu w znieczuleniu miejscowym czy ogólnym?

Bezpośredni lifting brwi wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym znieczulenie ogólne nie jest wymagane. Polega na usuwaniu kawałków skóry poprzez cięcie nad brwiami. Szwy są następnie szyte i usuwane około tydzień później. Inne zalety zabiegu to jego krótki czas trwania , brak hospitalizacji i szybki powrót do codziennych zajęć.

Z kolei całkowity lifting czoła i brwi oraz korekcja powiek górnych wykonywane są w znieczuleniu ogólnym. Dlatego wymaga wcześniejszej konsultacji anestezjologa.

Zobacz więcej  Czy warto być łysym

Lifting brwi – przeciwskazania

Lifting brwi to bezpieczny zabieg. Jednak jego użycie ma pewne ograniczenia. Za prawidłową identyfikację tej kategorii odpowiada lekarz przeprowadzający operację i anestezjolog, jeśli zdecydowano się na zabieg w znieczuleniu ogólnym. Zły stan zdrowia, choroba ogólnoustrojowa, niedawny zawał serca, zaburzenia krzepnięcia krwi, udar mózgu,choroba niedokrwienna serca itp. uniemożliwiają wykonanie zabiegu liftingu brwi lub konieczność odłożenia zabiegu do czasu ustabilizowania się stanu pacjenta. Ponadto przeciwwskazaniami do jego wykonania są również miejscowe stany zapalne i choroby skóry w okolicy, w której wykonywany jest zabieg chirurgicznego liftingu brwi.

Proces gojenia po zabiegu liftingu chirurgicznym brwi

Szybkość powrotu do zdrowia w znacznym stopniu zależy od sprawności operatora, występowania powikłań oraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Zazwyczaj wypis do domu następuje 1-2 dni po zabiegu. Wszelkie dolegliwości powinny ustać po dwóch tygodniach , ale efekty zabiegu widoczne są natychmiast. Gdy opuchlizna i zasinienie ustąpią, możesz w pełni cieszyć się nowym wyglądem. Warto też przez co najmniej cztery tygodnie unikać forsownej aktywności fizycznej. Podczas pełnego powrotu do zdrowia może wystąpić pewien dyskomfort w miejscu operacji przez kilka tygodni, ale powszechnie stosowane leki dostępne w aptece są zwykle skuteczne w łagodzeniu bólu. W tym czasie warto wybrać się na wizyty kontrolne.

Efekt zabiegu

Efekty liftingu brwi będą widoczne po około pół roku od jej zakończenia. Uniesienie brwi, piękne, naturalne łuki, wygładzenie zmarszczek i usunięcie nadmiaru skóry – tak często opisują swoje wrażenia pacjentki. Dla wielu z nich decyzja o liftingu brwi to ważny krok, który pozytywnie wpływa na jakość ich życia.

Alternatywy dla chirurgicznego liftingu brwi – aplikacja nici PDO

PDO Lifting to innowacyjna metoda szybkiego, bezbolesnego i niechirurgicznego liftingu, zabieg jest dużo mniej inwazyjny niż tradycyjny lifting. PDO to mocne włókno syntetyczne składające się z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien, które rozpuszczają się w tkance, stymulując produkcję nowego kolagenu. Dzięki temu procesowi działania skóra po wprowadzeniu nici PDO staje się widocznie jędrniejsza, bardziej elastyczna i bardziej nawilżona. Technologia zastosowana przy projektowaniu nici PDO oraz sposób jej aplikacji pozwalają na stworzenie swoistego rusztowania dla zwiotczałej skóry, spłycenie zmarszczek a dzięki haczykowatej nici możemy naciągnąć opadłą tkankę.

Zobacz więcej  Lemena – recepta online

Podniesienie brwi i czoła botoksem

Cienkie poziome linie na czole z czasem zamieniają się w głębokie zmarszczki, co nie tylko samo w sobie stanowi defekt estetyczny, ale także sprawia, że twarz wygląda groźnie i absolutnie staro. Jednym ze sposobów na osiągnięcie doskonałych rezultatów jest miejscowe podanie kwasu hialuronowego w postaci zastrzyku i delikatne wmasowanie go w skórę. Podobnie małe dawki botoksu, które można wstrzykiwać podskórnie, są również przydatne w przypadku opadających brwi lub powiek. Umiejętnie prowadzona powstrzymuje skurcz mięśnia oraz uniesienie brwi i przyjęcie pożądanej pozycji. Rewitalizuje oczy i rewitalizuje górną część twarzy, zapewniając promienny wygląd.

Jak wygląda zabieg z podaniem toksyny botulinowej?

Proces botoksu nie jest skomplikowany. Polega na wstrzyknięciu preparatu w wybrane miejsca na skórze. Przed zabiegiem lekarz odtłuści i zdezynfekuje skórę preparatem bezalkoholowym. Zabieg jest krótki i prawie bezbolesny, dlatego jedyną formą znieczulenia jest schłodzenie skóry lodem. Przekłucie przypomina ugryzienie komara, więc nawet pacjenci bardzo wrażliwi na ból przyznają, że jest to zabieg bezbolesny.

Preparat wstrzykuje się zwykle w osiem miejsc na czole, po trzy z każdej strony okolicy kurzych łapek oraz po jednym lub dwóch na każdą dolną powiekę. Doświadczony lekarz dobierze taką ilość preparatu, aby mięśnie mogły się poruszyć i nadać twarzy naturalny wygląd. Po zabiegu skóra jest ponownie schładzana, a następnie smarowana kremem z witaminą K. Wszystko to ma zapobiegać pojawianiu się siniaków.

Lifting brwi i czoła przy pomocy botoksu czy nici PDO?

Z kolei lifting brwi botoksem jest bezpieczniejszy i nieinwazyjny, ale efekty utrzymują się krócej – zwykle od 3 do 6 miesięcy. Botox też nie działa na mocno opadające brwi. Jednocześnie lifting brwi nićmi PDO działa długotrwale i nie pozostawia blizn, nie wymaga długiej i żmudnej rekonwalescencji, a jednocześnie odżywia skórę dzięki zawartym w nim drogocennym składnikom nićmi.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop