Blog

Gładkie i atrakcyjne nogi – jak działa depilacja laserowa łydek

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Gładkie i atrakcyjne nogi – jak działa depilacja laserowa łydek

Czy jesteś zainteresowana depilacją laserową, ale masz wiele pytań dotyczących jej działania i czasu trwania? Przeczytaj, co musisz wiedzieć o depilacji laserowej, abyś mogła być gotowa na lato!

Skorzystaj z depilacji laserowej łydek!

Depilacja laserowa jest nadal jednym z najpopularniejszych zabiegów usuwania owłosienia. Popularność tego zabiegu zdecydowanie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ wiąże się on z ogromną liczbą korzyści. Będziesz w stanie zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie będziesz już potrzebować comiesięcznych wizyt z woskiem. Laser również całkowicie niszczy mieszek włosowy, więc nie ma więcej bolesnych wrastających włosów, nie wspominając o tym, że nie ma konserwacji po laserowe usuwanie włosów! To prawda, nie musisz nic robić, włosy po prostu przestają rosnąć!

Laser lepszy niż tradycyjne metody usuwania owłosienia

Jednakże, jeśli jesteś kimś, kto nie wie zbyt wiele o laserze, może to być coś, co brzmi bardzo technicznie i wymaga pewnych badań przed nurkowaniem prosto do leczenia. Tak więc, jesteśmy tutaj, aby wypełnić Cię ze wszystkimi szczegółami na temat lasera, czego można się spodziewać podczas leczenia i gdzie należy myśleć o posiadaniu leczenia wykonane!

Przed laserowym usuwaniem włosów – pamiętaj by nie dopadło Cię zapalenie mieszków włosowych

Jest kilka rzeczy, które należy rozważyć przed wykonaniem zabiegu laserowego. Po pierwsze, wybierając swój obszar. Najpopularniejsze obszary poddawane zabiegowi to nogi, okolice bikini i pachy, jednak można poddać się zabiegowi laserowemu na całym ciele.

Zobacz poniżej dla wszystkich różnych obszarów, które można wybrać – każdy numer jest oddzielny obszar, który waha się od górnej i dolnej twarzy, aż do dolnej nogi.

Jest kilka dodatkowych rzeczy, o które należy zadbać przed zabiegiem. Twoja skóra musi mieć naturalny kolor, dlatego nie możesz się sztucznie opalać, wystawiać skóry na słońce ani korzystać z solarium przed, w trakcie lub po każdym zabiegu przez co najmniej 4-6 tygodni przed każdym z nich. Dzieje się tak, ponieważ poziom pigmentu i melaniny w skórze zmienia się pod wpływem słońca, co ma wpływ na ustawienia lasera. Stosowanie niewłaściwych ustawień może w najgorszym przypadku prowadzić do poparzeń, dlatego tak ważne jest, aby przed zabiegiem skorzystać z niezbędnych porad!

Na czym polega laserowe usuwanie włosów w przypadku depilacji laserowej łydek?

Laserowe usuwanie włosów jest prostym procesem, pod warunkiem, że jest wykonywane przez licencjonowanego i certyfikowanego technika laserowego.

Zobacz więcej  Geny - czy łysienie dziedziczymy po rodzicach ?

Oto jak to działa:

Certyfikowany technik przykłada światło lasera do obszaru niechcianych włosów. Impulsy światła emitowane przez laser atakują włosy i mieszki włosowe, niszcząc je u nasady i zapobiegając ich odrastaniu.

Włosy rosną w trzech różnych fazach, a aby laser mógł skutecznie zniszczyć korzeń, włos musi być w fazie wzrostu. Z tego powodu wymagane są wielokrotne zabiegi. Aby uchwycić każdy włos w tej fazie wzrostu, należy wykonać kilka sesji w odstępie około czterech tygodni – wówczas laserowa depilacja łydek daje najlepsze efekty.

Przed zabiegiem (zabieg depilacji laserowej)

Przed zabiegiem należy się upewnić, że skóra jest odpowiednio przygotowana. Decydując się na zabieg laserowy, należy upewnić się, że jedynym sposobem usuwania włosów przed zabiegiem jest golenie. Żadnego woskowania, depilacji czy wyrywania! Należy ogolić obszar poddawany zabiegowi co najmniej 24 godziny przed zabiegiem i upewnić się, że skóra jest wolna od sztucznej opalenizny i nie była wystawiona na działanie promieni słonecznych w ciągu ostatnich kilku tygodni. Na wizytę załóż luźne, dopasowane ubranie i nie nakładaj żadnych kremów przed wizytą.

Z maszynami do depilacji laserowej, można leczyć każdy rodzaj skóry, tak długo, jak włosy są ciemniejsze niż kolor skóry. Jeśli Twoje włosy nie są odpowiednie, zostanie to z Tobą omówione podczas konsultacji z testem płatkowym. Na naszej stronie poświęconej laserom można obejrzeć wspaniałe referencje wideo od jednego z naszych klientów o ciemniejszej skórze, tutaj.

Dlaczego laserowe usuwanie włosów jest najlepszą metodą

Depilacja laserowa pozwala na osiąganie cudownych i zaskakujących rezultatów. Laserowe usuwanie włosów jest najlepszą metodą trwałego usuwania włosów. Gotowy, aby dowiedzieć się dlaczego? Oto tylko niektóre z korzyści płynących z leczenia depilacji laserowej:

1. Zabieg z pomocą pomocą wiązki lasera jest szybki

Jeśli jest to szybkie rozwiązanie szukasz, depilacja laserowa jest najszybszym sposobem na pozbycie się niechcianych włosów.

Będziesz musiał mieć wiele sesji leczenia, ale większość sesji trwa tylko kilka minut. Im mniejszy obszar leczenia, tym mniej czasu spędzisz pod laserem.

2. Jest mniej bolesna niż inne metody usuwania włosów (dermabrazja laserowa wykonana jest z wielką uwagą)

Laserowe usuwanie włosów jest o wiele mniej bolesne, niż większość ludzi myśli. Wiele osób porównuje ją do uczucia ściskania gumki przy skórze.

Zobacz więcej  HIFU - silne efekty bez skalpela

W zależności od Twojego progu bólu, możesz odczuwać lekki dyskomfort, ale sesje są tak szybkie, że większość ludzi uważa je za łatwe do zniesienia.

3. Precyzja – nie musisz się mierzyć z zapaleniem mieszków włosowych

Technologia laserowa jest niewiarygodnie precyzyjna, dzięki czemu depilacja laserowa jest idealna dla osób szukających celu i usuwających kilka konkretnych włosków.

To sprawia, że jest to świetna opcja, nawet jeśli chcesz usunąć małe obszary włosów z okolic brwi, górnej wargi, nosa, linii bikini lub linii włosów.

4. Może usuwać włosy z każdej części ciała

Z wyjątkiem rzęs, depilacja laserowa może być wykonywana na każdej części ciała. Jest to szczególnie idealne rozwiązanie dla pleców i okolic bikini, które mogą być trudno dostępne dla maszynek do golenia i niezwykle bolesne przy woskowaniu.

5. Zapobiega wrastaniu włosków

Golenie, woskowanie i inne metody depilacji mogą powodować wrastanie włosków. Jeśli masz skłonność do wrastających włosków, depilacja laserowa jest doskonałym rozwiązaniem. Niszcząc włoski u nasady, nigdy nie będziesz musiała się martwić, że te kłopotliwe włoski odrosną lub zakręcą się z powrotem w ciele i staną się wrastające.

6. Oszczędza Ci konieczności znoszenia odrastania włosków

Niektóre metody, takie jak woskowanie i skubanie, wymagają, aby znosić trochę odrastania między sesjami. Z depilacji laserowej, można cieszyć się gładką, wolną od włosów skórę przez cały czas.

7. Jest to rozwiązanie długoterminowe

Większość ludzi widzi stałe, trwałe rezultaty z depilacji laserowej. W niektórych przypadkach, możesz potrzebować poprawki na kilka miesięcy lub lat w dół linii, ale pozostaje jednym z najlepszych długoterminowych rozwiązań dostępnych.

Podczas zabiegu

Urządzenia te posiadają technologię zasysania, która działa poprzez przyciąganie skóry do odkurzonej kątnicy lasera, rozciągając skórę i zbliżając ją do źródła energii laserowej. Ból jest zminimalizowany, ponieważ kątnica posiada również końcówkę chłodzącą, która chłodzi skórę przed i w trakcie zabiegu. Przed rozpoczęciem zabiegu stosujemy również okłady z lodu, aby znieczulić skórę, dzięki czemu ból jest zmniejszony podczas zabiegu.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu nie należy nakładać kremów ani ciasnych ubrań, aby do leczonego obszaru nie dostawało się powietrze. Można jednak stosować niektóre kremy nawilżające, więc należy sprawdzić z terapeutą, które z nich są odpowiednie. Przez co najmniej 48 godzin po wizycie należy również unikać gorących pryszniców, ciepła i ćwiczeń fizycznych. W zależności od miejsca zabiegu laserowego może być konieczne unikanie zwykłych zabiegów na twarz, takich jak mikronakłuwanie lub mikrodermabrazja. Wszystko to zostanie omówione z terapeutą podczas zabiegu.

Zobacz więcej  Kwas hialuronowy - płytsze zmarszczki

Między kolejnymi wizytami

Bardzo ważne jest, aby upewnić się, że przestrzega się wszystkich właściwych procedur pomiędzy wizytami laserowymi! Podczas leczenia można usuwać włosy do woli, jednak wyłącznie przez golenie. Ponownie, należy unikać wystawiania skóry na działanie słońca, sztucznej opalenizny lub łóżek opalających co najmniej 4 tygodnie przed każdą wizytą.

Dodatkowe informacje

Wizyty będą odbywać się co 4-6 tygodni, dając mieszkowi włosowemu szansę na odrośnięcie, a następnie na ponowne zniszczenie przez laser. Jeśli zastanawiasz się, kiedy będziesz w stanie zobaczyć wyniki, cóż, jest to zabieg, po którym można zauważyć zauważalną różnicę już po pierwszej sesji – będzie można zauważyć zmniejszenie wzrostu włosów, a także ich grubości.

Liczba sesji, których potrzebujesz będzie się różnić w zależności od Twoich włosów, ponieważ niektóre rosną szybciej i są grubsze niż inne. Twój terapeuta będzie w stanie dać Ci przybliżone wskazania na ten temat podczas wizyty testowej.

Korzyści płynące z depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest jedną z najszybciej rozwijających się metod usuwania owłosienia i najczęściej wykonywanym nieinwazyjnym zabiegiem chirurgii kosmetycznej w Polsce. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, łatwo dostępny i daje długotrwałe efekty. Trwała redukcja owłosienia nawet do 95%. Z czasem mogą pojawić się nowe włosy, ale będą to drobne włoski i będą wymagały jedynie zabiegów podtrzymujących.

Ile sesji będzie potrzebnych?

Cykl wzrostu włosa jest inny na każdej części ciała, a czas cyklu wzrostu może się wahać od 4 do 12 tygodni w zależności od obszaru. Po kilku zabiegach klienci zazwyczaj doświadczają znacznego zmniejszenia ilości włosów oraz ogólnego spowolnienia wzrostu. Orientacyjnie, typowy kurs składa się z 6 zabiegów.

Jak wybrać odpowiednią klinikę?

Poszukaj kliniki, która oferuje bezpłatne konsultacje i testy płatkowe. Jest to najlepsza okazja, aby zadać wszelkie pytania, a terapeuta może wyjaśnić leczenie i proces. Test płatkowy jest obowiązkowy, aby określić, czy jesteś odpowiednim klientem do leczenia.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop