Blog

Fotoodmładzanie T3 – odejmij sobie lat

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Każdy chce być piękny oraz cieszyć się młodością przez wiele lat. Niestety wraz z wiekiem skóra staje się mniej elastyczna, pojawiają się rożnego rodzaju przebarwienia, a także zmarszczki. Jest to zmora, której za wszelką cenę chciałoby się uniknąć, ponieważ jak wiadomo w dużym stopniu dodaje to lat, a niestety twarzy nie da się niczym zakryć, aby nie było jej widać. Czy zatem jest możliwe unikniecie tego problemu. Nie wszędzie, ale u nas tak, ponieważ to właśnie z myślą o osobach, które chcą cały czas wyglądać na zadbane oraz młode posiadamy w swojej ofercie serie zabiegów Fotoodmładzania metodą T3. Na pierwszy rzut oka może brzmi groźnie. Jednakże jeśli dokładnie zapoznamy się co to takiego, to okazuje się, że jest to złoty środek na proces starzenia się skóry cery oraz szyi, z jakiego warto skorzystać.

Co jest jest Fotoodmładzanie metodą T3

Jest to nowoczesna metoda stosowania przy likwidacji pierwszych objawów starzenia się skóry, czyli tego z czym chciałoby się za wszelką cenę wygrać. Jej ogromną zaletą jest to, że jest nieinwazyjna, a co za tym idzie nie trzeba w jakiś drastyczny sposób wcześniej przygotowywać się to tego zabiegu. Dzięki temu do samego końca można być aktywnym zarówno zawodowo jak i fizycznie. Poza tym Fotoodmładzanie T3 również może być stosowane w procesie zapobiegania starzenia się skóry, gdyż stymuluje produkcję nowego kolagenu, a co za tym idzie zapobiega powstawaniu zmarszczek.

 Jeżeli natomiast ktoś chce szczegółowo dowiedzieć się co to za metoda to jest to laserowe fotoodmładzanie w technologii T3 czyli Tightness, Tone, Textur, na które działa światło wiodącego lasera neodymowo – yagowego FOTONA o najgłębiej penetrującym promieniu na rynku. Dzięki temu uzyskuje się efekt napięcia czyli Tightness, wyrównania kolorytu czyli Tone oraz wygładzenia powierzchni skóry czyli Textur. Światło lasera o niskiej gęstości dociera do głębokich warstw skóry właściwej. To właśnie tam aktywizuje pracę fibroblastów, które odpowiedzialne są przede wszystkim za produkcję kwasu hialuronowego, kolagenu oraz elastyny. W efekcie powoduje to napięcie się i ujędrnienie skóry.

Wskazania do zabiegu Fotoodmładzania T3

Zabieg Fotoodmładzania T3 przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, u których są widoczne pierwsze oznaki starzenia skóry, a zmarszczki na twarzy nie są jeszcze zbyt głębokie. To też metoda ta jest przede wszystkim stosowana do zamykania poszerzonych naczynek krwionośnych, likwidacji przebarwień posłonecznych, pajączków oraz piegów, a także nierównego koloroytu, ujędrnienia skóry, poprawy jakości skóry trądzikowej poprzez ujście gruczołów łojowych oraz dyschromii. Dlatego jeśli tylko ktoś ma z tymi problemami do czynienia to jak najbardziej powinien się poddać zabiegowi, ponieważ dzięki temu na długi czas pozbędzie się niechcianego problemu, a dodatkowo będzie wyglądał o wiele młodziej.

Zobacz więcej  Karboksyterapia pod oczy oraz inne sposoby na pozbycie się cieni pod oczami

Przeciwwskazania do stosowania zabiegu Fotoodmładzania metoda T3

Niestety nie u każdej osoby można przeprowadzić zabieg Fotoodmładzania T3. U niektórych osób istnieją przeciwwskazania. Są nimi między innymi:

 • łuszczyca w fazie aktywnej bądź bielactwo;
 • ciąża oraz karmienie piersią;
 • choroby naczyć krwionośnych;
 • epilepsja;
 • żółtaczka typu B i C;
 • spożywanie alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem;
 • nieuregulowana cukrzyca;
 • zakaz wykonywania peelingu przez tydzień przed zabiegiem;
 • zarażenie wirusem HIV lub AIDS;
 • stosowanie kosmetyków bądź maści na bazie alkoholu;
 • choroby nowotworowe;
 • skłonność do przebarwień;
 • wszelkie choroby serca bądź nadciśnienie;
 • stosowanie wszelkiego rodzaju preparatów z witaminą A;
 • choroby hormonalne lub padaczka;
 • przyjmowanie sterydów;
 • stosowanie leków obniżających krzepliwość;
 • bardzo wrażliwa oraz sucha skóra;
 • problemy z krzepnięciem krwi;
 • wszelkiego rodzaju stany zapalne oraz choroby wirusowe;
 • atopowe zapalenie skóry;
 • posiadanie rozrusznika serca;
 • przyjmowanie antybiotyków w okresie krótszym niż 1 miesiąc przed zabiegiem;
 • stosowanie leków światło uczulających;
 • używanie ziół takich jak rumianek, nagietek, dziurawiec w okresie krótszym niż 3 tygodnie przed zabiegiem.

Warto sobie te przeciwwskazania wziąć do serca, ponieważ nikt nie chce nikomu zaszkodzić, tylko uchronić przed ewentualnymi powikłaniami, które mogłyby się pojawić w przypadku nieprzestrzegania przeciwwskazań.

Jak często powinno się wykonywać Fotoodmładzanie metodą T3?

Zabieg ten powinien być wykonany w serii od pięciu do sześciu zabiegów w odstępach od dwóch do czterech tygodni, gdyż wówczas można osiągnąć najlepsze efekty. Poza tym trzeba uzbroić się w cierpliwość, gdyż rezultaty zabiegu nie są widoczne od razu po jego wykonaniu, ponieważ odbudowa kolagenu to proces długotrwały i na całkowity efekt ujędrnienia skóry trzeba poczekać od 6 miesięcy do nawet 1 roku. Zdecydowanie szybciej natomiast zaobserwować można likwidację poszerzonych naczynek oraz wyrównanie się kolorytu skóry. Mimo tak długiego oczekiwania na końcowe efekty warto jest jednak skusić się na ten zabieg, ponieważ końcowe rezultaty przemawiają ponad wszystko i nic nie jest im w stanie sprostać ani ich zastąpić.

Jak należy odpowiednio przygotować się do zabiegu Fotoodmładzania T3?

Pierwszą rzeczą, którą należy wykonać przed przystąpieniem do zabiegu to udać się do lekarza specjalisty na konsultację, aby wykluczył wszystkie przeciwwskazania. Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości przed tym zabiegiem to także powinien szczerze porozmawiać o tym z lekarzem, żeby w 100% rozwiać niepewności i nie zamartwiać się czy, aby na pewno pod żadnym względem nie zaszkodzi nam ten zabieg. Bardzo ważne jest także to, że jeśli lekarz wyda jakieś zalecenia to rygorystycznie trzeba ich przestrzegać, ponieważ to wszystko co zaleci jest tylko i wyłącznie dla bezpieczeństwa i zdrowia osoby, która zostanie poddana zabiegowi. Dlatego nie można chociażby bagatelizować zakazu opalania się przez 4 tygodnie przed zabiegiem, robienia peelingów chociażby na 7 dni przed zabiegiem oraz wielu innych rzeczy, które wymienione są w przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu. Także należy lekarza powiadomić o wszystkich przebytych chorobach z jakimi osoba, jaka chce się poddać zabiegowi Fotoodmładzania metodą T3 miała do czynienia, ponieważ nawet jeśli nie jest on na liście przeciwskazań to może to być cenna i przydatna informacja dla lekarza.

Zobacz więcej  Najlepszy krem pod oczy dla mężczyzn - Pozbądź się worków pod oczami!

Przebieg zabiegu krok po kroku

Pierwszą czynnością, którą wykonuje się podczas zabiegu Fotoodmładzania metodą T3 jest nałożenie specjalnego żelu na twarz pacjenta. Żel ten bowiem ma za zadanie zapobiegania powstawaniu obrzęków oraz  chłodzenia. Jeżeli ta czynność jest zrobiona, to następnie przykłada się głowicę lasera wypuszczającego promieniowanie do skóry w odpowiednio dobranych seriach. Z reguły zabieg Fotoodmładzania metodą T3 jeżeli obejmuje cała twarz to trwa w granicach 30 minut. Natomiast jeśli dodatkowo obejmuje szyję to trwa w granicach 45 minut. Tak właśnie wygląda cały zabieg Fotoodmładzania metodą T3. Dodatkowo zabieg dzięki zastosowaniu profesjonalnego systemu chłodzenia jest w zupełności bezbolesny. To też nawet osoby, które nie są w ogóle wytrzymałe na ból wcale nie muszą się go obawiać.

Jak wiadomo każda skóra inaczej reaguje na zabieg. Jednakże z reguły po zabiegu jest ona nieco zaczerwieniona i pojawia się nieduży obrzęk, który znika jeszcze tego samego dnia. Z racji tego natomiast, że w trakcie zabiegu nie złuszcza się naskórek, skóra po kilku dniach od wykonania zabiegu zaczyna schodzić z twarzy, aby w jej miejsce powstał nowy naskórek. To też bardzo ważne jest, żeby przez co najmniej 4 tygodnie po Fotoodmładzaniu metodą T3 nawilżać cerę witaminą C i to nie tylko w postaci serum na skórę ale również i doustnie. Poza tym należy także zachować szczególną ostrożność w kontaktach ze słońcem oraz stosować bardzo wysokie filtry przeciwsłoneczne. Jeśli natomiast chodzi o jedzenie to nie ma żadnych zaleceń, aby czegokolwiek nie jeść oraz nie pić. Jest to fajne, ponieważ niekiedy ciężko jest sobie odmówić czegoś do zjedzenia co się bardzo lubi.

Efekty zabiegu Fotoodmładzania metodą T3

W zależności od osobistych uwarunkowań efekty zabiegu mogą różnić się u poszczególnych pacjentów. W dużej mierze może to być spowodowane stanem zdrowia, wiekiem oraz stosowaniem się do zaleceń po zabiegu. Jeśli jednak będzie się przestrzegać zaleceń to w rezultacie końcowym efektem są:

 • likwidacja przebarwień;
 • poprawa jakości skóry potrądzikowej;
 • spowolnienie procesów starzenia się skóry;
 • zwiększenie gęstości skóry;
 • zwężenie porów skórnych;
 • wygładzenie skóry;
 • zamknięcie poszerzonych naczynek;
 • ujędrnienie oraz poprawa napięcia skóry;
 • spłycenie zmarszczek;
 • zniwelowanie rumienia;
 • rozjaśnienie piegów;
 • odmłodzenie skóry.
Zobacz więcej  Maść na bliznę po cesarskim cięciu

Każda osoba, która chce za wszelką cenę, mimo upływu lat, utrzymać piękną cerę powinna rozważyć wykonanie zabiegu Fotoodmładzania metodą T3, ponieważ jest to zabieg stworzony właśnie dla niej. Dzięki bowiem tej metodzie można na wiele lat zatrzymać proces starzenia się skóry, a czyż nie o to właśnie chodzi dużej liczbie osób, gdy zaczyna przybywać coraz to więcej lat i pojawiają się pierwsze zmarszczki, a w duchu czujemy się jeszcze młodo. Co prawda nie jest to za bardzo tani zabieg jeśli policzy się jego wszystkie serie, aby uzyskać końcowy rezultat. Jednakże uzyskany ostateczny efekt warty jest ceny zabiegów. Bowiem jeśli zliczyłoby się wszystkie pieniądze wydane na różnego rodzaju kosmetyki, żeby zatrzymać proces starzenia się skóry to okazuje się, iż w wielu przypadkach cena ta jest porównywalna do kosztu zabiegów Fotoodmładzania metodą T3, a rezultaty niekoniecznie. Dodatkowo zabieg ten jest w 100% bezpieczny jeśli tylko stosuje się do przeciwwskazań, ponieważ przeszedł on wiele szczegółowych badań. To też nie trzeba się obawiać jakichkolwiek powikłań, które mogłyby się pojawić. Dzieje się to za sprawą najbardziej zaawansowanego technologicznie systemu laserowego, który wykorzystuje moc dwóch laserów: Er-YAG oraz Nd-YAG przez co ma najszersze spektrum działania. Także jedyne co trzeba zrobić to umówić się na zabieg, a później to już tylko cieszyć się z efektów zabiegu.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop