Blog

Błona dziewicza a przedsionek pochwy

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Błona dziewicza a przedsionek pochwy

Temat błony dziewiczej dla wielu jest tabu, jednak na forach internetowych dla młodzieży i nie tylko w zakresie defloracji, ale przede wszystkim z uwagi na ciekawość jej budowy, czy ustalenia miejsca, w którym się znajduje. Nie każdemu udaje się wyczuć błonę dziewiczą, jednak udając się do ginekologa, można potwierdzić jej obecność, stan, a nawet dowiedzieć się, czy jej budowa jest właściwa. Zdarzają się sytuacje, gdzie w trakcie stosunku błona dziewicza nie pęka, ponieważ jest na tyle elastyczna, że tylko delikatnie się ugina.

Gdzie znajduje się błona dziewicza?

Błona dziewicza znajduje się 1,5 centymetra od wejścia do pochwy. Pęknięcie błony dziewiczej następuje w trakcie pierwszego stosunku płciowego. Oczywiście do defloracji może dojść wcześniej, na przykład przy uprawianiu sportów takich jak gimnastyka artystyczna, jazda konna, czy nawet jazda na rowerze. Niemniej jednak kobieta dopiero po odbyciu pierwszego stosunku seksualnego, przestaje być dziewicą. To bardzo ważne, ponieważ wiele młodych dziewcząt wpada w panikę, gdy po samodzielnym sprawdzeniu, nie wyczują jej obecności. Często wynika to ze stresu, ale równie dobrze z tego, że jednak wejście do pochwy może być na tyle ciasne, że trudno jest samodzielnie wszystko sprawdzić.

Termin błona dziewicza budzi szczególnie duże zainteresowanie w temacie utraty dziewictwa. Zdecydowana większość dziewczynek interesuje się swoim ciałem. Młode dziewczęta często uważają, że błona dziewicza zajmuje całe wejście do pochwy. Prawdą jest, że zdarza się tak, tylko w przypadku niektórych kobiet. Oczywiście, jest to kwestia indywidualnych uwarunkowań, dlatego warto, po pierwszej menstruacji, ale przede wszystkim w okolicy 16 roku życia, czy niepokojących objawów udać się do ginekologa. U większości kobiet nie ma problemów z wypływaniem płynów menstruacyjnych, stosowaniem tamponów, czy kubeczka menstruacyjnego.

Jak wygląda błona dziewicza?

Błona dziewicza w większości przypadków znajduje się niecałe 2 centymetry od wejścia do pochwy. Dlatego jeśli młoda kobieta jest zainteresowana, wystarczy samodzielnie sprawdzić, jak duży otwór się znajduje. Błona dziewicza formuje się już w łonie matki, w piątym miesiącu życia płodowego. Wiele młodych osób jest zainteresowanych co do budowy błony dziewiczej. To zupełnie naturalne, ponieważ jej kształt może być różny. Czym jest błona dziewicza? Przede wszystkim jest to fałd skórny, który kala ściankę pochwy od jej wnętrza. Jej przebicie czasami bywa bolesne, jednak duże znaczenie ma nie tylko to, jakiego typu błona dziewicza znajduje się u kobiety, jak i kwestia rozluźnienia w trakcie stosunku seksualnego. Niemniej jednak pierwszy raz bywa nieprzyjemny, może także wywołać delikatne krwawienie.

Zobacz więcej  Wypukłe blizny przerostowe i keloidy - jak skutecznie pozbyć się ich i usunąć?

Najczęstszą jest błona dziewicza półksiężycowata, jednak należy pamiętać, że nawet jeśli wnętrze pochwy jest bardziej przysłonięte, to mimo wszystko jest to cienki fałd śluzówki. Każda dorastająca młoda dama interesuje się swoim ciałem. Dlatego tak duże znaczenie ma to, by udać się do ginekologa i sprawdzić stan swojego zdrowia. Błona dziewicza jest delikatna, dlatego często może pękać przy intensywnym uprawianiu sportu. Przy pierwszym badaniu u ginekologa bardzo duże znaczenie ma to, czy kobieta już współżyła, czy nie. Ponieważ zdarzają się sytuacje, w których błona dziewicza uniemożliwia badanie przez pochwę, w takiej sytuacji należy wykonać badanie przez odbyt. Lekarz w trakcie wywiadu spyta o to, czy błona dziewicza została przerwana. Dla niego to ułatwienie jeśli chodzi o przygotowanie się do badania. Przebicie błony dziewiczej może nastąpić w trakcie pierwszego stosunku, ale również wcześniej. To szczególnie ważne, ponieważ wiele młodych dziewczyn trenuje szpagaty i inne ćwiczenie rozciągające, które sprzyjają takiej sytuacji.

Wygląd błony dziewiczej może być różny

Błona dziewicza jest obecna u każdej kobiety. Chroni ścianki przedsionka pochwy, jednocześnie umożliwia korzystanie z tamponów, czy kubeczka. Najczęściej jest to nieregularny okrąg, który powstaje w życiu płodowym, a zostaje przerwany w czasie pierwszego stosunku. Błony dziewicze mogą mieć różne kształty, najczęściej liczne mniejsze otwory, które umożliwiają odpływ krwi menstruacyjnej. Przebita błona dziewicza zostaje na swoim miejscu, na brzegu ścianki pochwy. Można więc śmiało stwierdzić, że przerwanie błony dziewiczej nie zawsze wymaga stosunku, ale to pierwszy stosunek seksualny powoduje, że dziewczyna przestaje być dziewicą.

Błona dziewicza może być mniej lub bardziej elastyczna, dlatego bardzo duże znaczenie ma tutaj jej budowa. Wiele młodych dziewczyn zastanawia się nad tym, czy rozwijają się w prawidłowy sposób, dlatego warto udać się do ginekologa, by móc to sprawdzić. Nie tylko oceni, czy dziewczyna posiada błonę dziewiczą, ale przede wszystkim określi, czy jej budowa jest właściwa. Ginekolog podczas badania ocenia, jak wygląda błona dziewicza, ponieważ czasami wymagana jest delikatna operacja. Zarośnięcie błony dziewiczej sprawia, że jej przebicie jest wręcz niemożliwe, a sam stosunek seksualny powoduje ból. W takiej sytuacji przerwanie błony dziewiczej następuje podczas drobnej operacji. Warto pamiętać, że regularne badanie się to klucz do zachowania zdrowia. Termin błona dziewicza odnosi się do fałdu skórnego, jednak przede wszystkim oznacza kobietę, która jeszcze nie współżyła.

Zobacz więcej  Ile kosztują implanty piersi?

Defloracja błony dziewiczej

Błona dziewicza to fald śluzówki, który przerywany jest w trakcie pierwszego stosunku seksualnego. To niezwykle ważny moment w życiu każdej kobiety, dlatego warto się do niego szczególnie mocno przygotować. Błona dziewicza może mieć różną budowę, dlatego to, jak wygląda błona dziewicza, jest kwestią indywidualną. Ocena dotycząca jej budowy jest możliwa u lekarza z zakresu wiedzy specjalistycznej. Oczywiście w Internecie można znaleźć informacje i porady dotyczące tego, jak przebić błonę dziewiczą. Jednak prawdą jest, że podstawą jest zachowanie spokoju, oddanie się chwili, gdyż dzięki temu wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem. Błona dziewicza czasami jest na tyle delikatna, że jej przebicie jest wręcz niewyczuwalne. Jednocześnie zdarzają się sytuacje, gdy odczuwalny jest dyskomfort, a nawet ból i może pojawić się trochę krwi. Należy zachować spokój i przygotować się na tego typu ewentualność, dzięki temu błona dziewicza perforowana nie będzie powodowała większych problemów.

Każda dziewczyna posiada błonę dziewiczą, dlatego warto zadbać o to, by pierwszy stosunek seksualny był dobrze zaplanowany, z odpowiednią osobą. Pozwoli to na odstresowanie się, ale także błona dziewicza zostanie przerwana w kontrolowany sposób i maksymalnie komfortowy. Fałd śluzówki może mieć różny kształt, dlatego już przy wkładaniu tamponu można sprawdzić, jak bardzo jest elastyczna. Jeśli młoda kobieta ma problem z aplikację tamponów, to być może błona dziewicza jest zarośnięta i będzie to wymagało ingerencji specjalisty.

Jak sprawdzić stan błony dziewiczej?

Błona dziewicza powstaje mniej więcej w okolicy piątego miesiąca życia płodowego. W Internecie można znaleźć wiele informacji o błonie dziewiczej, jednak przede wszystkim należy dopilnować, by czytać tylko i wyłącznie sprawdzone źródła. Fałd śluzówki można sprawdzić u ginekologa, co odbywa się w trakcie pierwszego badania. W trakcie przeprowadzania wywiadu lekarz spyta, czy odbył się już pierwszy stosunek seksualny, jeśli nie, to w trakcie badania oceni stan narządów rodnych. Każda dziewczynka rodzi się z błoną dziewiczą, dlatego na początku okresu dojrzewania warto sprawdzić jej stan.

Zobacz więcej  Objawy skórne w zakażeniu helicobacter pylori: Diagnostyka, leczenie i rola bakterii w objawach skórnych

Oczywiście w błonie dziewiczej znajdują się dziurki, które umożliwiają swobodny odpływ krwi menstruacyjnej. Ten kawałek fałdu śluzówki zwykle umożliwia założenie tamponów, jeśli jednak młoda kobieta ma z tym problem, warto porozmawiać z ginekologiem. Istnieją różne rodzaje błony dziewiczej, dlatego czasami zdarzają się problemy z jej przebiciem. Przez część naukowców postrzegana bywa jako pozostałość po tym, jak we wcześniejszych stadiach ewolucji człowieka pełniła jakąś funkcję. Błona dziewicza stanowi zwartą powłokę, która przed rozpoczęciem współżycia chroni przed silnym krwawieniem. Wiadomo, że delikatne dziurki pozwalają, na to, by krew menstruacyjna mgła swobodnie wypływać.

Czy błonę dziewiczą można odzyskać?

Obecnie medycyna umożliwia przywrócenie błony dziewiczej. W ostatnich latach ten zabieg cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ przyszłe panny młode chcą przeżyć szczególną noc poślubną. Oczywiście ten tekst ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny nie może zastąpić wizyty u lekarza. Jeśli jakaś młoda dziewczyna ma problem z błoną dziewiczą, czy też chwiałaby ją odzyskać, to warto skonsultować ze specjalistą. Zdaniem wielu specjalistów jest wspomnieniem nieznanych funkcji, być może kiedyś to była większa część ciała, która pełniła dodatkowe funkcje. Oczywiście wszelkie zabiegi, które są wykonywane w klinice, mają na celu polepszenie jakości stosunku seksualnego. Warto zajrzeć w spis treści, który pozwoli sprawdzić zakres działalności, ale jednocześnie przekonać się o tym, że można poprawić komfort swojego życia, nie tylko seksualnego.

Na każdym kroku mamy do swojej dyspozycji ogromną ilość przeróżnego rodzaju zabiegów. Chodzi tutaj nie tylko o błonę dziewiczą, ale także o wygląd zewnętrzny. Szeroki zakres oferowanych usług medycznych poprawia samopoczucie, ale przede wszystkim podnosi pewność siebie. Przebita błona dziewicza może być odtworzona, podobnie jak problemy z jej przebiciem, można w prosty sposób rozwiązać w gabinecie. Każda dziewczyna powinna interesować się swoim ciałem, ponieważ ta świadomość jest potrzebna, by poznać swój cykl miesiączkowy. Przede wszystkim taka wiedza umożliwia poznanie, że dzieje się coś niewłaściwego, co pozwoli na szybkie zapisanie się do lekarza i podjęcie właściwego toku leczenia, czy wykonanie zabiegu. Temat błony dziewiczej przez wielu traktowany jest jako tabu, podczas gdy jest to coś w pełni naturalnego. Warto rozmawiać także na trudne tematy, ponieważ wpływają na naszą świadomość i podnoszą komfort życia.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop