Blog

Fala uderzeniowa STORZ – bezbolesny zabieg

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

    Cellulit jest jednym z bardzo częstych problemów estetycznych, występujących u kobiet. Znacząco wpływa na ich samoocenę, wygląd i samopoczucie. Można go zaobserwować nawet na młodej skórze, nie tylko u osób z nadwagą. Usunięcie tak zwanej pomarańczowej skórki jest sporym wyzwaniem nawet dla współczesnej i już dobrze rozwiniętej kosmetyki. Warto zadbać o właściwą stymulację skóry przy zastosowaniu zaawansowanych metod. Zabieg z użyciem fali uderzeniowej został opracowany przez firmę Storz Medical. W swojej metodzie wykorzystuje ona akustyczną falę uderzeniową, która odznacza się skokowym wzrostem ciśnienia w postaci pojedynczego impulsu, który w bardzo krótkim czasie rozchodzi się po całej skórze. Zakres częstotliwości impulsu wynosi od paru kHz do około 10 Mhz. Ten rodzaj masażu charakteryzuje się falą uderzeniową, dzięki której w trakcie zabiegu uzyskiwana jest bardzo wysoka amplituda ciśnienia, która powoduje zwiększenie siły stymulacji skóry do regeneracji oraz zmiany. STORZ Medical to całkowicie bezbolesnej w pełni bezpieczne urządzeni. Technologia ta posiada certyfikat FDA (Agencji Żywności i Leków). Pozwala na widocznie zmniejszenie albo całkowite wyeliminowanie cellulitu, zwiększenie elastyczności skóry, wygładzenie widocznych na niej nierówności i wymodelowanie sylwetki. Działanie urządzenia opiera się na skierowaniu fali akustycznej na obszary zajęte przez cellulit, pozbawione elastyczności. Dzięki czemu widocznie poprawia się jędrność skóry i rozpoczyna się odbudowa naturalnej elastyczności tkanki łącznej. Metoda ta została przebadana i z sukcesem od lat stosowana jest przez fizjoterapeutów, w celu leczenie dolegliwości układu mięśniowo-kostnego u sportowców. Zabieg Storz wyróżnia się na tle innych popularnych zabiegów, przede wszystkim, iż LPG działa silnie na zwłókniały cellulit nawet III oraz IV stopnia. Możliwe jest więc modelowanie sylwetki oraz redukcja tkanki tłuszczowej przy małej liczbie zabiegów, jednakże w wybranym miejscu.

Na czym polega terapia falą uderzeniową Storz?

Na wybrany rejon ciała, który ma być poddany terapii, nakłada się żel, po to, aby mieć pewność, iż fale akustyczne przedostaną się do powłoki skóry bez znacznej utraty energii. Terapia przede wszystkim skupia się na dźwiękowych falach akustycznych, które mają dostać się do obszarów pokrytych cellulitem. Najpierw głowice wytwarzająca falę akustyczną powoduje uszkodzenie komórek tłuszczowych, zwłaszcza w miejscach, gdzie ich skupisko jest największe. Natężenie fal zwiększa się, przez co włóknisty gorset w tkance podskórnej rozrywa się. Powoduje to zapadnięcie się tkanek w sobie, przez co usuwają komórki tłuszczowe. Następnie za pomocą drenażu limfatycznemu, metabolity odprowadzane są do węzłów chłonnych. Pozwala to na zrelaksowanie się pacjentce i wyrównanie napięcia mięśniowego. Należy mieć świadomość tego, iż codzienny stres i napięte mięśnie źle wpływają na cellulit. Masaż trwa ok. 45 minut, po czym można wrócić od razu do swoich codziennych zajęć, gdyż zabieg nie wywołuje żadnych efektów ubocznych.

Zobacz więcej  Botoks na czoło: Wygładzanie zmarszczek dzięki toksynie botulinowej - efekty, poziomy i koszty usuwania zmarszczek lwią zmarszczką

Na jakie obszary ciała można stosować zabieg?

Fale akustyczne używa się przy modelowaniu:

 • ramion
 • boczków
 • łydek
 • brzucha
 • ud
 • pośladków

Jak wygląda zabieg?

    Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzony jest dokładny wywiad zdrowotny, aby lekarz mógł wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Po czym rozpoczyna się procedura. Pacjentka musi przyjąć pozycję leżącą, a na obszar ciała poddany zabiegowi zostaje nałożony specjalny żel przewodzący energię fali akustycznej wewnątrz skóry, co daje miłe uczucie chłodzenia. Pierwsza część zabiegu polega na aplikacji fali akustycznej za pomocą głowicy. Głowica przemieszczana jest po powierzchni poddanej kuracji, zgodnie z ustalonym planem terapeutycznym. Druga część polega na aplikacji fali wibracyjnej po powierzchni zabiegowej. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, przypomina trochę intensywny masaż.

Jakie są zalecenia do zabiegu?

1. Poleca się wykonać serię 6-12 zabiegów.

2. Od 1 do 2 zabiegów w tygodniu, co około 3 dni.

3. Najlepsze efekty można zauważyć po 2-3 miesiącach po przeprowadzonym w ostatnim czasie zabiegu.

4. Warto wypijać 2 litry wody dziennie oraz zastosować dietę w celu ulepszenia osiągniętych rezultatów.

5. Bezpośrednio po zabiegu zalecana jest 30-45 minutowa aktywność fizyczna.

Wskazania do wykonania zabiegu falami dźwiękowymi:

 • usuwanie cellulitu
 • modelowanie sylwetki
 • poprawa jędrności tkanki łącznej
 • niwelowanie rozstępów na przykład po ciąży
 • wygładzanie blizn oraz zmarszczek
 • poprawa stopnia elastyczności skóry
 • wyrównanie nierówności po przebytej liposukcji

 

Efekty zabiegu Storz
    Falę uderzeniową Storz najczęściej stosuje się w rejonie brzucha, pośladków, ud oraz ramion. Procedura trwa tylko kilkadziesiąt minut, podczas niej  aplikuje się specjalny żel do USG, po czym przykłada do powierzchni skóry specjalną głowicę. Zabieg odchudzający za pomocą fali akustycznej jest zupełnie niebolesny i bezpieczny. Na skórze nie zostają żadne zmiany, które wymagałyby okresu rekonwalescencji. Do zabiegu nie trzeba również specjalnie przygotowywać się. Efekty pojawiają się od razu po pierwszym przeprowadzonym zabiegu. Skóra staje się widocznie bardziej napięta oraz wygładzona, obrzęki zanikają. Przeprowadzenie paru zabiegów z pomocą fali uderzeniowej umożliwia:
 • znaczny wzrost elastyczności skóry
 • zwiększenie poziomu napięcia mięśni brzucha po przebytej ciąży
 • redukcję obrzęków i cellulitu
 • zmniejszenie uczucia ciężkości nóg
 • zmniejszenie obwodów danych obszarów ciała nawet o parę centymetrów
Zobacz więcej  Jakie są efekty depilacji laserowej?

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Storz

 • ciąża
 • infekcje
 • ciąża
 • metalowe implanty np. rozrusznik serca
 • leczenie kortyzonem
 • zakrzepica
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • aktywna choroba nowotworowa

Najważniejsze zalety zabiegu fali uderzeniowej to:

 • Natychmiastowy powrót do swojego codziennego życia i obowiązków. Zabieg nie zostawia żadnych widocznych śladów, możliwe jest wystąpienie jedynie małego zaczerwienienia od razu po sesji, znika ono jednak po paru minutach.
 • Pełne bezpieczeństwo zabiegu i brak występowania niemiłych skutków ubocznych.
 • Brak jakiegokolwiek bólu czy uczucia dyskomfortu w trakcie jak i po zabiegu. Zabieg falami dźwiękowymi nie wymaga zastosowania znieczulenia.
 • Bez inwazyjność zabiegu.
 • Metoda pozwala na skuteczne usunięcie zalegającej tkanki tłuszczowej, widocznej pod postacią cellulitu w obszarze pośladków lub ud.
 • Zabieg Storz doskonale walczy z cellulitem w sposób nieinwazyjny bez konieczności naruszania tkanek czy cięć.
 • Pobudzenie metabolizmu, produkcji kolagenu oraz komórek macierzystych.
 • Uzyskanie szybkich efektów po zastosowaniu na obszar twarzy, zabieg określany jako bankietowy, czyli metoda dająca natychmiastową poprawę (cera jest promienna i zdrowa).
 • Możliwość wykonania zabiegu wraz z innymi metodami poprawiającymi wygląd skóry (hydrafacial, endermologia, liposukcja, alidya, aqualyx ),
 • Maksymalna poprawa stanu skóry nawet w przypadku bardzo zaawansowanych problemów.
 • Zabieg daje doskonałe rezultaty wraz z połączeniem z takimi technikami modelującymi jak na przykład CoolTech czy Endermologia
 • Procedura wykonywana co 2-3 dni, więc w krótkim czasie otrzymujemy zadowalające efekty.
 • Możliwość wykonania zabiegu w paru seriach w pewnych odstępach czasowych, przyspiesza działania oraz zwiększa skuteczność fal dźwiękowych

Połączenie zabiegu Storz z endermologią

Działanie antycellulitowe i odchudzające z zastosowaniem uderzeniowych fal akustycznych wynika z ich umiejętności rozbijania tkanki tłuszczowej. Uwolnione z adipocytów cząstki tłuszczu są potem usuwane z organizmu dzięki przemianom w wątrobie. Aby proces ten mógł zachodzić w pełni skutecznie, dobrze jest usprawnić transport kwasów tłuszczowych z miejsca, gdzie zostały uwolnione. Zalecane jest więc połączenie zabiegu fali uderzeniowej z zabiegiem endermologii. Endermologia jest zabiegiem oferującym bardzo zaawansowany masaż skóry oraz tkanki podskórnej, dzięki któremu usprawnia się krążenie krwi oraz limfy. Ten drenaż limfatyczny pozwala na efektywne przekierowanie uwolnionego tłuszczu do wątroby. Lipomasaż endermologiczny jest często stosowany do miejscowego usuwania tkanki tłuszczowej, jednakże najlepsze rezultaty uzyskuje się tylko w trakcie zastosowania tak zwanej terapii łączonej. W trakcie niej wykonuje się zabieg falą akustyczną oraz zabieg endermologii. Tak samo, jak zabieg fali uderzeniowej, endermologia jest bezpieczna, nieinwazyjna i bezbolesna. Dzięki endermologii uzyskuje się wyższy stopień ujędrnienia skóry oraz widoczne wymodelowanie sylwetki, w trakcie procesu odchudzającego, a także redukcję cellulitu. Zabieg ułatwia pozbycie się obrzęków, usprawnia usuwanie z organizmu toksyn oraz szkodliwych metabolitów z tkanki podskórnej. Wykonanie serii zabiegów Storz wraz z zabiegiem lipomasażu umożliwia uzyskanie widocznej redukcji tkanki tłuszczowej nawet w bardzo problematycznych rejonach ciała. Skóra staje się widocznie wygładzona i napięta. Inne terapie stosowane samodzielnie nie są w stanie przynieść tak spektakularnych rezultatów, jak dwa zabiegi połączone ze sobą o wielu działaniach.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop