Blog

Evra– recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Evra– recepta online

Plastry transdermalne Evra są środkiem antykoncepcyjnym wydawanym na receptę w skład, którego wchodzą dwa hormony: progesteron o nazwie norelgestromin i estrogen o nazwie etynyloestradiol. Lek hamuje jajeczkowanie, zagęszczając śluz szyjkowy oraz zmieniając jego właściwości, dzięki czemu uniemożliwia zagnieżdżenie się zarodka.

Jak stosuje się plastry Evra?

Preparat antykoncepcyjny w formie plastrów, przyklejamy na skórę raz w tygodniu. Po zakończonym opakowaniu (trzy tygodnie) powinno się zastosować 7 dniową przerwę w czasie której, wystąpi krwawienie z odstawienia. Powinno się ono pojawić w drugim lub trzecim dniu po odstawieniu preparatu. Najlepiej przyklejać plastry o tej samej godzinie raz w tygodniu.

Pierwsze zastosowanie plastrów transdermalnych Evra powinno nastąpić w pierwszym dniu miesiączki. Można również rozpocząć stosowanie preparatu między 2. a 5. dniem miesiączki, należy jednak wtedy zastosować przez następne 7 dni dodatkowe metody antykoncepcyjne (np. prezerwatywy).

W przypadku pominięcia zmiany plastra należy nakleić go jak najszybciej. Jeśli od pominięcia  upłynęło mniej niż 24h, ochrona antykoncepcyjna jest zachowana. Jeśli natomiast upłynęło więcej niż 24h, ochrona antykoncepcyjna mogła zostać zachwiana. W takim przypadku należy zastosować dodatkowe metody ochrony (np. prezerwatywy).

Wskazania do stosowania preparatu Evra

Preparat stosuje się w celu zabezpieczenia przed ciążą. Plastry Evra są środkiem antykoncepcyjnym, dwuskładnikowym. Stosowanie preparatu powinno zostać omówione z lekarzem i wydane z jego przepisu. Preparat jest wydawany na receptę.

Przeciwskazania do stosowania plastrów Evra

Przeciwskazaniem do stosowania preparatu jest nadwrażliwość na substancje czynna lub pomocniczą występującą w preparacie. Dodatkowo środka antykoncepcyjnego nie powinny przyjmować kobiety, które chorują lub mają podejrzenie wystąpienia u nich żylnej choroby zakrzepowo – zatorowej. W przypadku, gdy w rodzinie kobiety chcącej stosować antykoncepcję hormonalną wystąpiła żylna choroba  zakrzepowo – zatorowa, powinna ona skonsultować się z lekarzem.

Dodatkowo, kobiety u których wystąpiły podane poniżej choroby nie powinny stosować plastrów Evra lub przed zaczęciem stosowaniem ich powinny skonsultować się z lekarzem:

Zobacz więcej  Domowe sposoby na likwidację pionowych zmarszczek palacza wokół ust kwasem hialuronowym

– zawał lub udar;

– dusznica;

-migrena z aurą;

– zaburzenia wpływające na krzepliwość krwi;

– zabieg chirurgiczny przeprowadzony w ostatnim czasie lub brak możliwości poruszania się.

Ostrzeżenie

Należy pamiętać, że stosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych zawsze wiąże się z obciążeniami dla organizmu kobiety. Dodatkowo długotrwałe stosowanie antykoncepcji hormonalnej o złożonym składzie zwiększa ryzyko zachorowania na żylną chorobę zakrzepowo-zatorową.

Plastry Evra a ciąża

Preparatu nie należy stosować w ciąży. Jeśli kobieta jest w ciąży lub jest możliwość zajścia w ciąże, należy niezwłocznie przerwać stosowanie plastrów.

Evra- efekty uboczne

Preparat może powodować nie pożądane skutki uboczne płynące z jego stosowania. Dość częstymi efektami ubocznymi są: nieregularne krwawienia, obniżenia lub zmiany nastroju, nerwowość, nudności, bóle i zawroty głowy. Mogą wystąpić również bóle i tkliwość piersi, zmniejszenie libido, nadciśnienie, wymioty.

Do ciężkich skutków ubocznych, występujących u kobiet, które stosowały doustne, złożone środki antykoncepcyjnej odnotowano: żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, tętnicza choroba zakrzepowo – zatorowa, nowotwory wątroby.

W przypadku wystąpienia wymienionych skutków ubocznych po przyjęciu środka antykoncepcyjnego i  utrzymywanie się ich przez kilka dni, należy odstawić środek antykoncepcyjny i zgłosić się do lekarza.

Plastry Evra – interakcje z innymi lekami

Interakcje z innymi lekami zauważono przy równoczesnym stosowaniu plastrów Evra z:

– Niektórymi lekami stosowanymi w chorobach HIV/AIDS takie jak: nelfinawir, rytonawir,

– Leki stosowane w leczeniu zakażeń: gryzeofulwi9na, penicyliny

– Lek stosowany przy naciśnieniu tętnicznym płuc (bosenten)

Należy poinformować lekarza o stosowaniu antykoncepcji, jeśli chce wdrożyć nam leczenie z użyciem leków z wyżej wymienionymi substancjami w składzie.

Jak uzyskać receptę online na Plastry Evra?

Skyclinic jest placówką medyczną, mieszczącą się we Wrocławiu. Wykorzystuje najnowsze technologie, by pomóc swoim pacjentom w różnych schorzeniach. Współpracuje z najlepszymi specjalistami, między innymi z chirurgami, dermatologami, ginekologami oraz kosmetologami, by ich pacjenci mieli jak najlepszą i fachową opiekę. Specjalizacją kliniki jest między innymi usuwanie blizn, zmian po trądzikowych, przeszczepy włosów i  leczenie schorzeń układu moczowego, w tym nietrzymania moczu. W Skyclinik medycy wykonują szereg zabiegów, jakimi są: laserowe liftingi, mezoterapia igłowa i peelingi chemiczne, laserowe usuwanie przebarwień skórnych, liposukcja ultradzwiękowa i laserowa. Specjalizacją są również operacje chirurgii plastycznej a w tym, powiększanie pośladków.

Zobacz więcej  Przeszczep włosów- o czym warto pamiętać po zabiegu?

Klinika zapewnia wystawianie recept w formie elektronicznej. Jest to szybszy i wygodniejszy sposób niż tradycyjna papierowa recepta. Po konsultacji z lekarzem i dobraniem odpowiedniej formy antykoncepcji dla pacjentki, lekarz wypisze receptę na wspólnie wybrany preparat. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop