Blog

Hifu cieszy się ogromnym zainteresowaniem!

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

HIFU to program, który cieszy się największą popularnością. Jest to rzeczywiście bardzo dobra metoda, ale tylko w przypadku niektórych wskazań i szczególnych warunków. Jednocześnie HIFU jest przeprowadzane nawet w małych salonach, które nie zawsze są doświadczonymi ekspertami, często z powodu problemów, których w ogóle nie należy stosować. Biorąc pod uwagę złożoność samej technologii i inwazyjność operacji, jest to bardzo zaskakujące i nie powinno się zdarzyć.

Hifu – wprowadzenie

Teoretycznie leczenie HIFU wydaje się bezpieczne. W końcu nie powodują zewnętrznych uszkodzeń skóry, tak jak w przypadku ablacyjnego laserowego stopnia. W rzeczywistości nie muszą się regenerować. W rzeczywistości proces ten nie jest tak prosty i nieinwazyjny, jak się wydaje. To, co zaobserwowałem, jest wręcz przeciwnie. Podczas wykonywania procedury HIFU będziemy emitować wysokoenergetyczne fale ultradźwiękowe, które przenikną w głąb ludzkiego ciała. Siła skupiająca fale jest skoncentrowana na punkcie i powoduje bardzo intensywne spalanie w tym punkcie, omijając pozostałe warstwy. I chociaż cały proces nie zachodzi na powierzchni skóry, więc nie możesz zobaczyć, jak to działa, nadal jest bardzo inwazyjny.

Podstawą skuteczności HIFU jest zastosowanie odpowiednio wysokich parametrów. Urządzenie musi ciężko pracować, nie tyle podgrzewać tkankę, co ją palić, w przeciwnym razie nie będzie działać. Ponadto emitowane ultradźwięki muszą bardzo precyzyjnie skupiać się na określonej głębokości. Tylko urządzenia dobrej jakości gwarantują powtarzalność i precyzję energii, które są dostosowane do każdego impulsu. A dobrej jakości HIFU (i tylko taki jest bezpieczny) jest skomplikowanym urządzeniem.

Co się stanie, jeśli procedura zostanie wykonana na sprzęcie złej jakości? Jeśli parametry są niedoszacowane, działa to płynnie i dlatego leczenie jest źle wykonywane, oczekiwane wyniki po prostu nie są osiągane. Gorzej, jeśli urządzenie działa silnie, ale niedokładnie, na przykład jeśli jest źle skalibrowany. Nie można dokładnie przewidzieć jego głębokości i wydajności. – Wówczas nie można w pełni kontrolować takiego urządzenia i poważnie zaszkodzić pacjentowi.

Hifu – kilka wskazówek

Zazwyczaj urządzenia te są po prostu bardzo „słabe”, nie mogą oddawać wystarczającej ilości energii. A może na szczęście, ponieważ jeśli działa silnie i niedokładnie, konsekwencje byłyby bardzo niefortunne dla pacjentów, a więc przynajmniej pacjenci nie zostaną ranni, ale nie dadzą żadnych rezultatów, więc jest to oszustwo. Niestety takie urządzenia wciąż się sprzedają, ponieważ wielu właścicieli biur można oszukać. Technologia HIFU jest idealna dla producentów do nadużyć. W końcu nie widać gołym okiem, które urządzenie może dać wyniki natychmiast po zabiegu. Producent zawsze może powiedzieć, że procedura została wykonana źle, gdy urządzenie to nie nadaje się do użytku. Leczenie musi być przeprowadzone rozsądnie i świadomie, ponieważ działa bardzo silnie, głęboko i na czas, omijając zewnętrzne warstwy tkanki. Wymaga znajomości samej metody i anatomii. Dlatego musi to zrobić doświadczony lekarz.

Fakt, że takie operacje są wykonywane przez przypadkowe osoby, jest dość przerażający. Myślę, że nie wiedzą, ile to urządzenie działa i jak bardzo możesz zaszkodzić pacjentowi. Twarz jest bardzo unerwiona i ma dużo tkanki tłuszczowej, co jest ważnym elementem młodej twarzy. Musisz być tego bardzo świadomy i wiedzieć, gdzie i na jakiej głębokości możesz pracować z HIFU, aby przypadkowo nie uszkodzić nerwów ani tkanki tłuszczowej, ponieważ zamiast odmładzać nas, możemy spowodować starzenie się twarzy lub uszkodzenie Ołowiane włókna nerwowe. Niezbędne elementy, które gwarantują skuteczność, a przede wszystkim bezpieczeństwo procesu HIFU, sprawiają, że jest to urządzenie bardzo dobrej jakości, skalibrowane, które bardzo precyzyjnie emituje ultradźwięki. A także bardzo dobra znajomość tej technologii i anatomii człowieka.

Zobacz więcej  Jak radzić sobie z rozstępami na plecach u nastolatków - praktyczne porady i rozwiązania

Hifu, czyli sprawdzona technologia

Kiedy jesteśmy we właściwym miejscu, pamiętamy, w jaki sposób HIFU może nam pomóc. Biura medycyny estetycznej promują je jako leczenie każdego problemu i opracowują dla nich nowe wytyczne. W międzyczasie głównym celem tej metody jest po prostu podniesienie skóry. W praktyce HIFU to tylko proces podnoszenia. Ultradźwięki emitowane przez to urządzenie wpływają głównie na powięź, a tym samym na struktury pod skórą, skracają ją, a tym samym unoszą skórę. W związku z tym bardzo trudno jest zastąpić tę procedurę czymkolwiek. HIFU może bardzo podnieść skórę, kilka milimetrów, co robi dużą różnicę na twarzy. Jeśli podnosisz inne części ciała (w tym brzuch, ramiona lub piersi), możesz ich również użyć. Osiągnięte efekty są jednak mniej zauważalne, ponieważ podnoszenie klatki piersiowej o pół centymetra nie jest tak spektakularne jak twarz.

Jednak zabiegi HIFU są obecnie coraz częściej sprzedawane w przypadku problemów, w przypadku których nie mają prawa do działania. Jednak, aby poprawić jakość skóry, pogrubienie, ujędrnienie i usunięcie zmarszczek. W tym przypadku to nie działa, efekty są minimalne. Są na to lepsze metody leczenia. Podobnie jak w przypadku naczyń, przebarwień lub cellulitu, których to urządzenie po prostu nie usuwa, chociaż takie aplikacje były ostatnio często stosowane w reklamach. W przypadku cellulitu HIFU nie może naprawić tej wady, ale może ją pogorszyć i pogorszyć zmiany. Dzięki temu zabiegowi, w którym cellulit jest stosunkowo łatwy do usunięcia, możemy uzyskać zmianę, która jest znacznie trudniejsza do skompensowania. Jakiś czas temu reklamowano warianty urządzeń HIFU do zwalczania tkanki tłuszczowej. Jednak ich producenci dość szybko wycofali się z finansowania leczenia, ponieważ uzyskana skuteczność była bardzo niska.

Hifu – nieinwazyjna procedura

HIFU jest jednak bardzo dobrym procesem, jeśli spełnia kilka podstawowych wymagań. Najważniejsza jest poprawna kwalifikacja pacjenta do zabiegu. Co więcej, bez odpowiednich umiejętności i odpowiedniego sprzętu, bez znajomości możliwości urządzenia, możesz wyrządzić pacjentowi wielką szkodę. Dlatego wykonywanie zabiegów HIFU w losowych lokalizacjach wykonywanych przez nieznane osoby jest bardzo ryzykowne.

HIFU to technologia wykorzystująca skoncentrowane fale ultradźwiękowe do kontrolowanego, selektywnego uszkodzenia tkanek. W miarę ogrzewania tkanki kurczą się i stymulują produkcję nowych włókien kolagenowych. To leczenie jest kontrolowaną stymulacją odnowy tkanek.

Zobacz więcej  Wypadanie włosów - jakie badania warto wykonać, aby poznać przyczyny problemu i jakie metody diagnostyczne mogą pomóc w ustaleniu skutecznej terapii?

HIFU jest pozornie nieinwazyjną procedurą, ponieważ działa na poziomie skóry właściwej lub nawet głębiej, nie wpływa na ciągłość naskórka i nie działa na tym poziomie. Nie widzimy oparzeń, krwawień ani obrzęków na poziomie naskórka. Energia gromadzi się w głębszych częściach, których nie widzimy podczas procesu. Głębokie części są uszkodzone, więc z tego punktu widzenia jest to procedura inwazyjna.

Hifu to przede wszystkim zabieg liftingujący, w przypadku bardzo cienkiej skóry nie wpływa na jakość napinania skóry. Jest tak, ponieważ głowice w urządzeniu działają na wysokości od 1,5 do 2 mm. Są zbyt wysokie dla cienkiej skóry wokół dolnych powiek lub na cienkiej skórze czoła. W tych obszarach rozpuszczamy niewielką warstwę tłuszczu tylko wtedy, gdy skóra ma grubość około 1 mm i pracujemy z głową o grubości 1,5 mm – ponieważ mamy najmniejszą na rynku.

Hifu – to nie koniec!

Ogólnie grubość skóry wynosi od 0,5 mm dla skóry powieki do 4-5 mm dla skóry pięty lub dłoni. Aby napiąć skórę wokół oka, istnieją bardziej skuteczne zabiegi, takie jak laser frakcyjny lub niezawodny dermapen, który może napiąć górną i dolną powiekę. Tak, HIFU stosuje się na skórze czoła lub wokół oczu, ale tylko u pacjentów o bardzo grubej skórze. W tym obszarze zdecydowanie mogę polecić tę procedurę mężczyznom o grubej skórze, którzy nie lubią dermapen lub lasera frakcyjnego. Ponadto HIFU działa wybiórczo i należy go przeprowadzać niezawodnie. Punkt po punkcie, więc są to czasochłonne zabiegi. Jeśli osoba przeprowadzająca leczenie zrobi to nam bardzo szybko, czyli będzie za mało nakłucia skóry właściwej, wtedy możemy nie zauważyć efektu.

Ważne jest, aby leczenie HIF było przeprowadzane ostrożnie. Zdecydowanie polecam ten zabieg, szczególnie w celu poprawy owalu twarzy, i polecam go na skórze kolana, gdzie skóra w tym obszarze staje się wiotka z wiekiem i nie zawiera już kolagenu. Najlepsze efekty są, jeśli wykonamy tę procedurę dwa razy w roku.

Procedura HIF wykonywana wokół twarzy to metoda wykorzystująca dwa znane i popularne zjawiska, mianowicie zjawisko termiczne i mechaniczne. Modernizacja uwzględniająca odpowiednie środki oraz zastosowanie profesjonalnych narzędzi znacznie zwiększa produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu efektowi możesz cieszyć się jędrną i jędrną skórą szyi i twarzy.

Terapia ta polega na skupianiu fal dźwiękowych o dużym zasięgu. W związku z czym laserowe odmładzanie skóry jest nieinwazyjne i nie powoduje bólu. Chwilowy dyskomfort i uczucie ciepła związane z zabiegiem znikają natychmiast po zakończeniu sesji. Innowacyjne i coraz bardziej popularne leczenie ma wiele zalet.

HIFU – krótka mapa podsumowania!

Jeden z nich to przede wszystkim widoczne i trwałe efekty terapii. Poczekaj kilka miesięcy na ogólne i końcowe wyniki, ale ostateczny wygląd skóry zachwyci każdego pacjenta. Metoda HIFU zapewnia długoterminową satysfakcję. Efekt terapii trwa również od 18 miesięcy do dwóch lat. Aby zachować zdrowy i piękny wygląd, możesz dodać dodatkowe techniki i działania do swojej opieki. Nowoczesne metody z innowacyjnymi technologiami, rozległe i profesjonalne medyczne kombajny zbożowe i kosmetyki, które są dostosowane do pielęgnacji skóry i twarzy, pozwalają osiągnąć niezawodny efekt przez długi czas. Twarz HIFU to bezpieczna i nieinwazyjna metoda poprawy jakości skóry. Należy jednak pamiętać o prawidłowym przygotowaniu procedury i szczegółowym omówieniu działań ze specjalistą. Niestety w niektórych przypadkach operacja nie jest możliwa lub obecna sytuacja zmusza Cię do odłożenia terapii.

Zobacz więcej  Kim Kardashian ujawnia tajemnicę: Czy krem na hemoroidy pod oczy naprawdę działa?

Przed rozpoczęciem zabiegu każdy pacjent powinien również uzyskać informacje o niepożądanych skutkach ubocznych. Chociaż występują one niezwykle rzadko, należy wziąć pod uwagę ich istnienie i fakt, że często występują po nieodpowiedniej opiece pooperacyjnej.

Niezwykle ważne jest przeprowadzenie zabiegu HIFU w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej. Działanie urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe wymaga wystarczającej wiedzy i umiejętności. Nieprawidłowo wybrana głębokość leczenia części ciała może nawet prowadzić do poparzeń kości. Sama procedura może prowadzić do dolegliwości związanych z lekkimi użądleniami, chociaż dolegliwości zależą od progu bólu pacjenta. Dla osób o bardzo niskim progu na skórę nakłada się specjalne kremy znieczulające. Wrażenia bólowe zależą również od siły fal. Przed zabiegiem lekarz medycyny estetycznej przeprowadza odpowiedni wywiad z pacjentem.

Początkowo osoba przeprowadzająca procedurę rysuje schemat procedury, czyli pionowe i poziome linie, między którymi wprowadzana jest wiązka fal. W tym celu stosuje się markery chirurgiczne. Następnie pokrywa skórę cienką warstwą specjalnego żelu do ultradźwięków. W następnym etapie lekarz medycyny estetycznej ustala odpowiednie parametry na urządzeniu, a następnie stosuje urządzenie emitujące fale w wybranych lokalizacjach.

Głębokie warstwy skóry, które są stymulowane przez uszkodzenia poparzeniowe, natychmiast rozpoczynają regenerację. W ten sposób istniejąca struktura komórkowa gęstnieje, a skóra staje się jędrniejsza i napięta. Natychmiast widoczny efekt liftingu jest wynikiem skrócenia włókien kolagenu. Jednak pełna przebudowa zajmuje trochę czasu. W związku z czym efekty leczenia są widoczne dopiero po kilku miesiącach (maksymalnie sześć miesięcy).

Lista efektów po zabiegu HIFU obejmuje między innymi zmniejszenie wiotkości, a także pogrubienie i elastyczność skóry. Po zabiegu na twarz i szyję owalna twarz jest wyraźnie wyostrzona, policzki i szyja są jędrne. Pory są zmniejszone, a zmarszczki zmniejszone. Skóra staje się napięta i jędrna. HIFU to zabieg przeznaczony głównie dla osób z obwisłą skórą, które chcą poddać się liftingowi twarzy bez operacji. Lifting bez skalpela jest obecnie najpopularniejszym zabiegiem w medycynie estetycznej. Dodatkową zaletą jest fakt, że zabieg HIFU można stosować razem z innymi metodami liftingu i napinania skóry. Jednak efekty utrzymują się od 18 do nawet 24 miesięcy.

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop