Blog

Endermologia lpg -ujędrnianie ciała

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Jędrne, młodo wyglądające, pozbawione cellulitu i tzw. „boczków” ciało to marzenie wielu kobiet. Defekty kosmetyczne, takie jak cellulit mogą występować bez względu na wiek czy wagę. Oprócz ćwiczeń i zdrowej diety, z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Zabieg kosmetyczny, jakim jest endermologia, to doskonały sposób na walkę z niedoskonałościami naszego ciała. Czym jest endermorogia lpg i jakich efektów można oczekiwać po zabiegu?

Problemy kobiecego ciała

Kobiece ciało jest szczególnie narażone na występowanie niedoskonałości, takich jak cellulit, rozstępy, czy tzw. „boczki”. Czym różni się ono od budowy męskiej i od czego zależy wygląd kobiecego ciała?

Prawie każda kobieta interesuje się swoją figurą i pragnie doskonale czuć się we własnej skórze. Jednak w przeciwieństwie do mężczyzn, odchudzanie i uzyskanie jędrnego ciała to sprawy, które nie przychodzą tak łatwo. Ciało kobiece jest genetycznie zaprogramowane do magazynowania tkanki tłuszczowej, która ma tendencję umiejscawiać się w dolnej partii ciała, na takich obszarach, jak biodra, pośladki, brzuch czy uda. Tłuszcz ma tendencję do gromadzenia się w nadmiarze, zaburzając w ten sposób kształt sylwetki, i przyczyniając się do wystąpienia cellulitu. Jego powstanie, jak i innych defektów ciała, ma u kobiet złożony charakter i ciężko wskazać na jedną przyczynę niedoskonałości. Cellulit i brak jędrności ciała w dużej mierze dotyczy osób z nadwagą, jednak z tymi problemami borykają się też osoby szczupłe. Jeśli chodzi o wiek, nie można w tym przypadku uogólniać – zarówno osoby młode, jak i starsze borykają się z cellulitem i utratą elastyczności skóry. Co więcej, niektórzy są genetycznie obciążeni pojawieniem się cellulitu. Kobiece ciało jest również niezwykle wrażliwe na zmiany hormonalne, dlatego wszelkie nieprawidłowości i zachwiania w tej kwestii mogą skutkować wystąpieniem cellulitu. Ponadto z defektami kosmetycznymi muszą mierzyć się kobiety po ciąży – często pacjentki skarżą się na utratę elastyczności skóry oraz na powstałe rozstępy. Jedynie nieliczne osoby w ogóle nie muszą mierzyć się z problemami, takimi jak cellulit, rozstępy czy wiotka skóra.

W poszukiwaniu złotego środka na jędrną, szczupłą sylwetkę, najczęstszymi metodami to walki z niedoskonałościami skóry są ćwiczenia fizyczne, zdrowa dieta, zabiegi kosmetyczne, suplementy diety, regularne masaże czy kosmetyki. Jednak czasami owe metody zawodzą. Wówczas warto zwrócić uwagę na zabieg medycyny estetycznej, jakim jest endermologia lpg.

Zobacz więcej  Liszaj wokół ust: objawy, rozpoznanie i domowe sposoby leczenia zapalenia okołoustnego

Endermologia lpg – mechanizm działania

W walce z wiotką, pozbawioną jędrności skórą, przychodzi ceniony zabieg medycyny estetycznej – endermologia lpg. Zabieg ten, wykorzystujący technikę Endermologie®, oparty jest na opatentowanym procesie, w którym wytwarzane jest podciśnienie. Wytworzone podciśnienie tworzy fałdę skóry, która poddana jest masażowi przez elektronicznie sterowaną głowicę, złożoną z rolek masujących. Niezwykłą stymulację tkanki uzyskuje się podczas ciągłej zmiany kierunku oraz różnej prędkości obrotu rolek. Rolki lpg zasysają skórę, a zgromadzony pod nią tłuszcz ulega rozbiciu. Następuje proces lipolizy, czyli uwalniania tłuszczu. Dzięki zabiegowi endermologii lpg zostaje przywrócone prawidłowa wymiana płynów, następuje eliminacja nagromadzonych toksyn, pobudzenie produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny. Krążenie w skórze poprawia się. Aby uzyskać jak najlepszy efekt zabiegu i komfort pacjenta, podczas zabiegu zakładany jest specjalny kostium, dzięki któremu kosmetolog jest w stanie wykonywać płynne ruchy i zoptymalizować moc zabiegu. Endermologia lpg pozwala uzyskać następujące efekty:

 • widoczne wygładzenie i zredukowanie obu rodzajów cellulitu – wodnego i tłuszczowego
 • uzyskanie efektu młodej, jędrnej i zadbanej skóry
 • pobudzenie krążenia krwi i limfatycznego
 • widoczne zredukowanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej
 • pobudzenie skóry do intensywnej regeneracji (redukcja rozstępów)
 • przyśpieszenie wydalania toksyn z organizmu przez skórę (działanie odtruwające)
 • wymodelowanie sylwetki (wyszczuplenie ciała nawet o dwa rozmiary!)
 • eliminacja nadmiaru wody zatrzymanej w organizmie
 • zrelaksowanie i rozluźnienie napiętych mięśni (działanie uśmierzające ból)
 • poprawa krążenia przy niewydolności żylnej
 • zredukowanie obrzęków

Dzięki szerokiemu zastosowaniu, zabieg endermologii lpg znajduje zastosowanie zarówno w medycynie estetycznej jako zabieg poprawiający wygląd ciała, jak i w rehabilitacji, a także w medycynie sportowej. Może być wykorzystywany i polecany do wspomagania leczenia obrzęków, bólu kręgosłupa, a także towarzyszącemu niewydolności krążenia bólu nóg. Dzięki działaniu polegającemu na pobudzeniu skóry do produkcji kolagenu, zabieg endermologii lpg wykorzystywany jest również w leczeniu blizn, oparzeń, czy w stanach po przeszczepie skóry.

Endermologia lpg – dla kogo?

Endermologia lpg to zabieg o szerokim wachlarzu działań, może być zatem wykorzystywany w wielu schorzeniach czy defektach kosmetycznych. Zabieg masażu metodą endermologii jest szczególnie polecany osobom, które pragną zredukować uporczywy, oporny cellulit, chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i tzw. „boczków”, szczególnie jeśli próbowały już innych metod, takich jak dieta czy ćwiczenia fizyczne. Metoda endermologii lpg jest doskonała dla tych, którzy chcieliby pozbyć się nadmiaru wody w organizmie i wspomóc wydalanie toksyn z organizmu. Wykorzystując efekt drenażu, zabieg pomaga usunąć obrzęki, spowodowane nagromadzeniem się płynów ustrojowych. Osoby, które nie posiadają widocznych problemów kosmetycznych, ale chciałyby ujędrnić swoje ciało, również mogą skorzystać z zabiegu, który wymodeluje i wyszczupli sylwetkę. Endermologia lpg może być skuteczna również w przypadku takich defektów skórnych, jak rozstępy czy blizny (nie świeże).

Zobacz więcej  Konizacja szyjki macicy - wszystko co musisz wiedzieć na temat tego zabiegu

Endermologia lpg jest również zabiegiem przygotowawczym dla pacjentów poddających się liposukcji (odsysania tłuszczu). Endermologia wykonana przed tym zabiegiem pozwala skutecznie zmiękczyć tkankę, natomiast po zabiegu widocznie poprawia jej stan i wygląd. Metoda endermologii lpg może być też stosowana w celu złagodzenia bólu w chorobach reumatycznych, bólu kręgosłupa, w terapii stanów zapalnych dotykających stawy, ścięgna czy więzadła.

Endermologia lpg – przeciwwskazania

Pomimo licznych wskazań do stosowania zabiegu endermologii, jak i wielu korzystnych efektach, jakie można dzięki niemu uzyskać, nie każdy może skorzystać z zabiegu. Oto przeciwwskazania do wykonania zabiegu endermologii lpg:

 • stany zapalne skóry, infekcje, świeże blizny i rany, uszkodzenia skóry
 • nowotwory
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych
 • karmienie piersią oraz ciąża (4 miesiące po porodzie oraz 6 miesięcy po cesarskim cięciu – nie dotyczy nóg)
 • zapalenie żył
 • żylaki
 • przepuklina brzuszna lub pachwinowa
 • naczyniaki
 • choroby nerek, wątroby, serca
 • nadciśnienie
 • miażdżyca
 • piercing, podskórne implanty

Endermologia lpg – przygotowanie do zabiegu

Do zabiegu endermologii lpg warto się przygotować, by jak najlepiej wykorzystać cały potencjał zawarty w metodzie lipomasażu. Klasyczne zalecenia dotyczą picia dużej ilości wody (minimum 2,5 litra) zarówno na kilka dni przed, jak i po wykonaniu zabiegu, aby jak najbardziej ułatwić usuwanie toksyn z organizmu. Zaleca się przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania, wykonanie lekkiej gimnastyki, aby w pełni skorzystać z drenującego działania zabiegu. Po wykonane endermologii należy ograniczyć spożycie soli w pokarmach oraz produktów o wysokim indeksie glikemicznym. Dzięki zastosowaniu diety niskosodowej oraz opartej na produktach nisko-glikemicznych, uzyskuje się zintensyfikowanie procesu lipolizy (uwalniania) komórek tłuszczowych, co w efekcie daje szybszą redukcję tkanki tłuszczowej.

Jak wygląda zabieg?

Endermologia lpg jest zabiegiem względnie relaksującym i z reguły większość pacjentów opisuje go jako bezbolesny, a w przypadku wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości, zmniejsza się intensywność nacisku głowicy na skórę, tak by dostosować go indywidualnie do pacjenta. Endermologia to zabieg przeprowadzany bez znieczulenia. Sam zabieg trwa około 45 minut i jest wykonywany przez lekarza lub doświadczonego kosmetologa. Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzany jest wywiad, w celu ustalenia ogólnego stanu zdrowia pacjenta i stylu życia, jaki prowadzi. Kosmetolog określa także morfologiczny typ sylwetki, stopień cellulitu, ocenia jędrność i gęstość skóry.

Zobacz więcej  Nici PDO Mono: Estetyczny lifting 4D - rodzaje, wykorzystywanie i pierwsze efekty

W przypadku braku stwierdzonych przeciwwskazań, można przejść do wykonania zabiegu. Kosmetolog daje do założenia specjalną odzież, która ułatwia odpowiedni poślizg głowicy i umożliwia właściwe działanie rolek masujących. Kostium zapewnia też ochronę skóry i intymność. Kosmetolog masuje skórę przy pomocy głowicy. Przy wykorzystaniu podciśnienia, skóra ugniatana jest w różnych kierunkach i z różną prędkością.

Endermologia lpg daje najbardziej zadowalające efekty, kiedy przeprowadzana jest w seriach. Zalecane jest skorzystanie z serii 5, 10 lub nawet 20 zabiegów, w zależności od stopnia zaawansowania cellulitu i innych defektów kosmetycznych. Proponuje się, by zabieg był wykonywany trzy razy w tygodniu, przy czym należy pamiętać, by pomiędzy pojedynczymi zabiegami nastąpiła przerwa licząca sobie 24 godziny.

Po zabiegu endermologii lpg pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych czynności, do pracy, szkoły, czy innych zajęć.

Skuteczność zabiegu

Skuteczność zabiegu endermologii lpg jest indywidualna i zależy od osobistych czynników. Większość osób zgodzi się jednak, że właściwie już po pierwszym zabiegu uzyskany jest efekt gładkiej, jędrnej i młodo wyglądającej skóry. Cellulit zostaje zredukowany, skóra staje się napięta i sprężysta. W zależności od liczby wykonanych zabiegów, metoda endermologii lpg pozwala na usunięcie problemu cellulitu i wiotkiej skóry na długi czas. Na pewno niezwykle ważne jest pamiętanie o prowadzeniu zdrowego stylu życia, zarówno przed jak i po zabiegu, wykonywanie regularnych ćwiczeń fizycznych oraz picie dużej ilości płynów, tak aby jak najlepiej wykorzystać działanie zabiegu endermologii lpg.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop