Blog

Endermologia lpg – pozbywamy się cellulitu

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

    Endermologia LPG należy to bardzo popularnych zabiegów na całe ciało, ceniony jest przede wszystkim za swoją wysoką skuteczność co do modelowania oraz wyszczuplania sylwetki i eliminowania cellulitu. Nowa metoda opiera się na intensywnej stymulacji tkanek, przy zachowaniu jak największego komfortu pacjenta. Procedura jest bezinwazyjna oraz relaksacyjna, a efekty zabiegu są zadowalające. Po zaledwie paru seriach zabiegu można uzyskać widoczne wygładzenie skóry i zgrabne ciało. Rewolucyjny system umożliwia silne, potrójne działanie w trakcie wykonywanego zabiegu, dzięki temu w sposób bardzo szybki możemy zauważyć widoczną redukcję tkanki tłuszczowej, ujędrnienie skóry oraz wygładzenie cellulitu. Endermologia to zabieg opracowany we Francji, jeszcze w latach 80, przez Louisa-Paula Gutaya. Kiedyś metoda ta stosowana była w celu leczenia opatrzeń i blizn. Udowodniona, iż ta metoda jest także skuteczna w trakcie walki z cellulitem. Aż 90 procent kobiet powyżej 20 roku, boryka się z problemem cellulitu. Endermologia staje się więc coraz powszechniej wybieranym zabiegiem w medycynie estetycznej. Procedura wykonywana jest przez masażystów, dermatologów, fizjoterapeutów, kosmetologów oraz chirurgów plastycznych.

Zasada działania metody

    Endermologia polega na redukcji cellulitu przy zastosowaniu mechanicznego działania, poprzez użycie masażu oraz manipulację na obszarze tkanek. Dzięki masowaniu miejsc, w jakich powstał cellulit, tkanka tłuszczowa zostaje rozbita, tak samo, jak woda i zalegające toksyny, które następnie zostają usunięte przez układ limfatyczny. Endermologia LPG to zabieg nieinwazyjny i to właśnie tę metodę jako pierwszą zaakceptowała amerykańska Agencja Żywności o Leków. Procedura wpływa na poprawę krążenia krwi, poprawia blask i koloryt skóry, a także zmniejsza bóle mięśniowe.

Przebieg zabiegu Endermologii LPG

Przed rozpoczęciem zabiegu endermologii LPG z pacjentem zostanie przeprowadzona konsultacja, w trakcie niej lekarz uzyska ważne informacje na temat stylu życia i stanu zdrowia pacjenta. Później oceni sylwetkę pacjenta oraz stopień zaawansowania jego problemów (tym morfologiczny, jędrność i gęstość skóry, stopień cellulitu). Przed metodą nie ma konieczności specjalnego przygotowywania się. Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent dostanie specjalną odzież zabiegową. Jest ona konieczna do wykonania masażu, gdyż ułatwia oddziaływanie rolek na skórę, chroni ją i zapewnia właściwy komfort i intymność. Zabieg endermologii jest formą masażu, która stosuje podciśnienie regulowane oraz kontrolowane poprzez komputer. Głowica urządzenia pod wpływem ciśnienia roluje skórę, które zmienia swój kształt w fale. Przy zastosowaniu sterowanych rolek, odbywa się masaż zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz skóry. Dzięki temu tkanki stają się jak najbardziej aktywne. W czasie zabiegu endermologii LPG skóra jest ugniatana w wielu kierunkach, przez co dochodzi do stymulacji krążenia, metabolizmu oraz procesów regeneracyjnych skóry. Zabieg usuwa także zalegające toksyny oraz tłuszcz. Organizm zaczyna również intensywnie produkować elastynę i kolagen. Pojedynczy zabieg trwa ok. 45 minut, wszystko zależy od wielkości problemu. Zabiegu mogą być wykonywane w seriach (po 5,10 albo 20 zabiegów). Masaż można wykonywać trzy razy w tygodniu, jednakże warto pamiętać o tym, że trzeba zrobić dobową przerwę. Endermologia LPG jest całkowicie bezbolesna, ponieważ stopień intensywności masażu dostosowuje się w sposób indywidualny do pacjenta, aby nie odczuwał on nieprzyjemnego dyskomfortu w trakcie procedury.

Zobacz więcej  Oczyszczanie manualne - wszystko co musisz wiedzieć

Postępowanie po wykonanym zabiegu Endermologii LPG

Jednakowo przed zabiegiem oraz po nim należy pić duże ilości wody (minimum 2,5 litra na dzień). Dzięki temu toksyny będą łatwiej usuwały się z organizmu, nie będą się także zbytnio magazynowały w całym organizmie. Trzeba także unikać spożywania soli znajdującej się w produktach, warto wybierać pożywienie o niskim indeksie glikemicznym, wpłynie to na przyspieszenie procesów lipolizy komórek tłuszczowych. Po wykonanych zabiegach zalecana jest aktywność fizyczna, spacery czy ćwiczenia. Zapewni to uzyskanie jak najlepszych efektów, będą one widoczne też na dłuższy czas. Warto stosować zabiegi raz w miesiącu, które będą podtrzymywać uzyskane już efekty endermologii LPG, poprzez zapobieganie tworzenia się złogów tłuszczowych i zastoju wody w organizmie.

 

 

Efekty Endermologii

 • eliminacja cellulitu
 • naprężenie, ujędrnienie i uelastycznienie skóry
 • wyszczuplona i wymodelowana sylwetka

Oczekiwane efekty można zauważyć już po serii 10-20 zabiegów. Rezultat uzależniony jest przede wszystkim od stanu skóry pacjenta oraz od jego oczekiwań. Nie należy jednak przekraczać ilość 3 zabiegów na tydzień. W trakcie endermologii organizm zostaje oczyszczony ze wszelkich toksyn dzięki masażu limfatycznemu. Zabieg w skuteczny sposób rozluźnia mięśnie i wpływa na lepsze krążenie krwi. Zabieg potrafi w skuteczny sposób odmłodzić. A to wszystko możliwe jest dzięki pobudzeniu krążenia krwi i limfy. Zabieg znany jest jednak przede wszystkim z redukcji cellulitu, modelowania i wyszczuplania sylwetki. Endermologia LPG cieszy się dużą popularnością wśród kobiet, gdyż jest doskonałą alternatywą dla innych bardzo inwazyjnych zabiegów. Zaletą jest to, iż endermologia należy do nie zbyt drogich zabiegów.

Wskazania do wykonania zabiegu

 • modelowanie sylwetki
 • cellulit
 • nadwaga
 • nadmiar tkanki tłuszczowej w danym obszarze: brzuch, boczki, łydki, ramiona, uda, pośladki
 • rozstępy
 • wiotka skóra biustu oraz całego ciała

Przeciwwskazania

 • ciąża oraz karmienie piersią
 • zapalenie żył
 • przyjmowanie antykoagulantów
 • nowotwór skóry
Zobacz więcej  Przebarwienia pozapalne na skórze: Czym są, jak powstają i jak im zapobiegać? Analiza czerwonych śladów

Dlaczego warto wybrać zabieg Endermologii LPG?

Już po pierwszym wykonanym zabiegu dochodzi do intensywnego przyspieszenia metabolizmu tkanki tłuszczowej i oczyszczenia organizmu z toksyn. Metoda poprawia krążenie, przez co doskonale odżywia oraz dotlenia tkanki. Poprzez intensywne masaże dochodzi do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych. Ciało wówczas znacząco wyszczupla się, a skóra odzyskuje gęstość i jędrność. Cellulit staje się mniej widoczny, a blizny oraz rozstępy zostają spłycone. Zabieg wpływa na tkankę łączną oraz podskórną, przez co oddziałuje na źródło problemu, zmniejszając je. Posiada także właściwości relaksacyjne, obniża napięcie mięśniowe. Endermologia jest bardzo skuteczna w terapii przeciwbólowej w przypadku bólu kręgosłupa.

Częstotliwość wykonywanych zabiegów Endermologii LPG

Częstotliwość wykonywanie tego zabiegu uzależniona jest od efektów, jakie pacjent chce docelowo osiągnąć. Zaleca się minimalną kurację w postaci 10-12 zabiegów wykonywanych dwa razy w tygodniu. W późniejszym czasie warto udawać się na zabiegi podtrzymujące efekt, czyli 2 razy w miesiącu. Masaż ten jest całkowicie naturalnym zabiegiem, który redukuje tkankę tłuszczową i usuwa cellulit. Nie posiada żadnych efektów ubocznych dla organizmu. Im dłużej wykonywany jest masaż, tym lepsze rezultaty osiągniemy. Zalecany minimalny czas pomiędzy następnymi zabiegami wynosi 48h.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg Endermologii LPG?

    Endermoloia LPG jest przede wszystkim zabiegiem kosmetycznym polecanym osobom, które chcą znacznie wyszczuplić swoje ciało, zlikwidować widoczne rozstępy i cellulit, a także poprawić elastyczność skóry. Enermologia to doskonały zabieg zwłaszcza dla osób, które mają problemy z:

 • dużą ilością tkanki tłuszczowej w obszerze bioder, talii, ramion, brzucha, ud
 • brakiem jędrności
 • zwisająca i nie elastyczną skórą
 • bólorozstępami
 • skurczamu
 • bólami mięśni
 • zmniejszeniem gęstości skóry ( z powody utraty wagi, ciąży) dobra metoda wspomagająca stosowanie diety

Zalecenia profilaktyczne

Rezultaty otrzymane po wykonaniu zabiegu Endermologii LPG zależne są przede wszystkim od indywidualnych cech budowy ciała, nawyków żywieniowych i fizjologii. Na budowę ciała i fizjologię nie mamy żadnego wpływu, jednakże nawyki żywieniowe jesteśmy w stanie zmienić. Należy pamiętać o przestrzeganiu zasad zdrowego żywienia i odpowiednim nawadnianiu organizmu, czyli wypijaniu minimum 2,5h wody na dzień. Po zabiegach mających na celu wyszczuplenie sylwetki powinno się także pamiętać o aktywności fizycznej, dzięki czemu uzyskamy lepsze efekty. Aby podtrzymać efekty, należy wykonywać zabiegu 1-2 razy w miesiącu, co zapobiegnie powstawaniu złogów tłuszczowych i zastojów wody. Jeśli zależy nam na bardzo widocznych rezultatach modelowania całej sylwetki, zaleca się zastosowanie kuracji łączonych. Przeważnie do tego celu wykonuje się masaż endermologii LPG w połączeniu z mezoterapią igłową ciała. Warto także wykonać od razu po endermologii LPG rytualny zabieg na ciało, co wpłynie na poprawienie jędrności skóry.

Zobacz więcej  Rewolucyjne metody odnowy: zabiegi liftingujące twarzy - nowoczesne techniki ujędrniania, liftingu twarzy bez skalpela

Opinie o Endermologii LPG

Metoda endermologii LPG cieszy się przeważnie bardzo dobrymi opiniami wśród pacjentów, którzy udali się na ten zabieg. Większość kobiet, które zdecydowały się na ten masaż, twierdzi, iż jest on niezmiernie skuteczny i pozwala na szybkie pozbycie się pomarańczowej skórki oraz ujędrnienie skóry. Oprócz tego pacjentki oceniają zabieg na przyjemny i komfortowy, w którego trakcie można zrelaksować się i odpocząć.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop