Blog

Efekt botoxu na włosach

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Efekt botoxu na włosach

Z czym kojarzy nam się botoks? Oczywiście z odmłodzeniem. Dlaczego jednak mówimy o zabiegu, jakim jest botox na włosy? Ponieważ po zastosowaniu profesjonalnego specyfiku mamy szansę uzyskać idealnie nawilżone i odżywione włosy, które będą lśniły w słońcu i prezentowały się tak wspaniale, jak to tylko możliwe. Młodość, witalność, energia – to wszystko mogą wyrażać nasze włosy, oczywiście, gdy są odpowiednio odżywione.

Botox na włosy – to możliwe

Botoks włosów nie ma nic wspólnego ze wstrzykiwaniem jakiegoś preparatu. Klasyczny botox kojarzy nam się właśnie z takim działaniem. W tym przypadku jednak mowa bardziej o analogicznym efekcie, nie zaś o analogicznym przeprowadzeniu zabiegu. Botox na włosy jest więc gruntownym odżywieniem naszych włosów, zamknięciem łusek i możliwością zregenerowania nawet najbardziej zniszczonych kosmyków. Oczywiście pod warunkiem, że botoks włosów zostanie przeprowadzony w odpowiedni sposób, czyli przez doświadczoneo specjalistę w tym zakresie.

Kwas hialuronowy a botox włosa

Jak już wiemy, botox włosów to profesjonalny zabieg fryzjerski, którego zadaniem jest odbudowa włosa, a także jego regeneracja i poprawa kondycji. Co ważne, zabieg przeprowadzony jest kompleksowo i analogicznie, jak keratynowe prostowanie włosów odżywia każdy jeden kosmyk. W efekcie włosy powinny odzyskać blask, być miękkie i jedwabiste Botoks na włosy można przeprowadzić na dowolnej długości włosów. Zabieg ma poprawić ich kondycję, więc decydują się na niego głównie panie, które mają włosy długie – to w ich przypadku pojawia się problem zniszczonych końcówek. Botoks na włosy doskonale poprawia kondycję włosów. Sam botoks na włosy zawiera zwykle w swoim składzie kwas hialuronowy, który doskonale nawilża i odżywia. W przeciwieństwie jednak do zastosowania samego kwasu hialuronowego, botoks na włosy sprawia, że włosy stają przy głowie, w efekcie więc nasza fryzura prezentuje się doskonale.

Botoks włosów to profesjonalny zabieg fryzjerski

Warto mieć świadomość, że botoks na włosy to profesjonalny zabieg fryzjerski, na którym skorzysta praktycznie każdy rodzaj włosów. W jaki sposób botoks na włosy sprawdzi się w przypadku określonych problemów? Włosy matowe odzyskają swój blask. Włosy cienkie staną się widocznie grubsze. Włosy, które miały skłonność do plątania, będzie bardzo łatwo rozczesać. Zabieg botoksu to idealne rozwiązanie, ponieważ specyfik wnika we włosy oraz staje się swojego rodzaju otoczką włosa, która chroni go przed uszkodzeniami mechanicznymi, czy przed szkodliwym działaniem światła UV.

Kto może przeprowadzić botoks na włosy?

Botoks na włosy może przeprowadzić praktycznie każda osoba, może być on na przykład wykonywany w warunkach domowych. Zdecydowanie lepszy efekt uzyskamy jednak w momencie, kiedy zdecydujemy się na skorzystanie z usług profesjonalisty. Wszystko za sprawą jakości preparatów, które są w tym celu wykorzystywane oraz jakości wykonania samego zabiegu. Jeżeli pominiemy któryś z etapów botoksu na włosy, lub jeżeli przeprowadzimy go niedokładnie, mogą pojawić się określone problemy, oraz widoczne różnice w przypadku części włosów – np. niektóre kosmyki będą pięknie błyszczały, a inne będą matowe. Dlatego właśnie pomoc profesjonalisty jest gwarancją zadowolenia.

Zobacz więcej  Jak zmniejszyć nadmierny wydzielający się łój i poprawić kondycję twarzy -Ograniczając nadmiar łojowego wydzielania skórnego

Botoks na włosy – główne zalety

Botoks na włosy w ostatnim czasie zyskuje olbrzymią popularność. Niestety, efekty botoksu nie są nam dane raz na całe życie, zabieg trzeba ponawiać. Efekty są jednak widoczne przez kilka miesięcy, odżywienie włosów jest więcej niż zadowalające. Zastosowanie takiego zabiegu na włosy nie zwalnia nas jednak z pielęgnacji. Składniki odżywcze, które dostarcza nam botoks na włosy z czasem zostają wytrącone. Mimo, że wnikają w łuskę włosa i doskonale nadają się do włosów zniszczonych, po pewnym czasie znikają, zostaną wypłukane, lub zwyczajnie ścięte razem z włosami. Włosy są jednak odżywione i doskonale się prezentują. Kosmyki są uniesione przy nasadzie włosów. Podczas zabiegu włosy również nie są poddawane działaniu żadnych szkodliwych czynników, więc zabieg ten nie jest praktycznie żadnym zagrożeniem.

Botox chroni włosy

Bardzo ważna jest świadomość, co może niszczyć nasze włosy. Botoks na włosy daje nam ochronę przed większością szkodliwych czynników, takich jak uszkodzenia mechaniczne, czy światło. Podczas zabiegu specjalne serum nakłada nam specjalista, dzięki czemu pokrywa ono dokładnie włosy z każdej strony. Wizualne efekty są lepsze niż po keratynowym prostowaniu, a kuracja botox zapewnia naszym włosom dodatkową ochronę. Zamknięcie łusek włosa sprawia, że można je zdecydowanie łatwiej rozczesać. Profesjonalny botoks włosów jest więc doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którym zależy na ochronie włosów. Jeżeli na przykład często korzystamy z solarium, czekają nas wakacje na plaży, czy też wiemy, że będziemy mieli styczność z chlorowaną lub słoną wodą, warto zabezpieczyć nasze włosy. Dzięki kuracji botox zyskujemy pewność, że nasze włosy zostaną odpowiednio zabezpieczone i nie zniszczą się tak szybko. Co więcej, botox usuwa z włosów wszelkie zanieczyszczenia, dzięki czemu te prezentują się naprawdę wspaniale. Z kolei krem uszczelniający zapobiega wnikaniu nowych zanieczyszczeń. Botoks na włosy jest wolny od toksyny botulinowej, zawiera jednak jagody acai, które są doskonałym antyoksydantem. Dzięki temu efekty są naprawdę fenomenalne. Dostarcza do włosów substancje odżywcze, dzięki którym te prezentują się doskonale.

Zamknięte łuski włosa

Botox włosów to rodzaj intensywnej kuracji wolny dodatku toksyny botulinowej, która nawilża, nabłyszcza i wypełnia pasemka, pozostawiając je piękniejsze, bez puszenia się i rozdwajania końcówek. Zabieg jest metodą nieinwazyjną i nie wymaga znieczulenia miejscowego. Specyfik stosowany jest zewnętrznie, w związku z czym botoks na włosy nie wiąże się z żadną ingerencją i w żaden sposób nie jest dla nas inwazyjny. Decydując się na zastosowanie botoksu włosów otrzymujemy szybkie odżywienie bez żadnych skutków ubocznych ani obciążania naszego organizmu, jest to rodzaj pielęgnacji włosów. Zamknięte włosy i fakt, że botoks włosów zapewnia nam dodatkową otoczkę włosa, sprawia, że to rozwiązanie jest naprawdę doskonałe dla wszystkich, którym zależy na pięknej fryzurze. Ten bezinwazyjny zabieg sprawia, że możemy cieszyć się długimi włosami, bez praktycznie żadnych zniszczeń. Rozczesz włosy po zabiegu. To zdecydowanie łatwiejsze niż wcześniej, prawda? Włos staje od głowy, a poza tym jest idealnie miękki, wszystko dzięki botoxowi na włosy.

Zobacz więcej  Przegląd najlepszych zabiegów odmładzajacych na twarz

Po co Botoks włosow?

Ponieważ botoks zawiera w swoim składzie szereg substancji odżywczych i nawilżających, zabieg ten służy wzmocnieniu włosów, a także ich jedwabistości, ponieważ dostarcza niezbędnych dla zdrowia włosów witamin i protein. Dlatego zabieg ten wskazany jest dla osób, które mają bardziej zniszczone włosy z powodu częstego używania prostownicy lub wykonywania innych zabiegów chemicznych, jak np. Szczotkowanie progresywne czy koloryzacja.

Jak na nasze włosy działa botoks?

Wykonany zabieg może pomóc odzyskać witalność twojego włosa, ponieważ działa jako masowy uzupełniający, przywracając aminokwasy i białka utracone na włosy w ciągu dnia. Aby określić, które produkty zawierają aminokwasy i białka, warto poszukać na opakowaniu takich składników, jak: kreatyna, cysteina, arginina, kolagen, proteiny pszenicy i tym podobne. Kiedy włosy są pozbawione masy strukturalnej, łuski otwierają się i powodują porowatość, rozdwajanie końcówek, suchość i przerażający efekt puszenia się. Zadaniem botoksu jest odżywienie tych włosów, a następnie uszczelnienie łusek, dzięki czemu włosy mają taką samą grubość od nasady aż po same końce, co ogranicza rozdwajanie się końcówek i pozwala na zdrowy i silny wzrost. Innymi słowy, botox działa jako rekonstrukcja włosów.

Czy botoks na włosy zawiera toksynę botulinową?

Osoby wzbraniające się przed zastosowaniem toksyny botulionowej nie muszą się obawiać. Pomimo nazwy botoksu kapilarnego, toksyna botulinowa, główny składnik tradycyjnego botoksu, nie jest wykorzystywana do produkcji produktu . Zabieg nazwano jednak tak ze względu na uzyskiwanie rezultatów zbliżonych do zabiegu estetyki twarzy.

Botox kapilarny prostuje włosy?

Ponieważ większość produktów stosowanych w botoksie nie zawiera toksyny jadu kiełbasianego, formaldehydu ani innych chemikaliów, które zmieniają strukturę włosów, procedura nie jest w stanie wygładzić włosów, jak na przykład to, co dzieje się po stopniowym szczotkowaniu. Wygładzenie włosów wynika z większego nawilżenia pasm, co zmniejsza ich objętość. Procedurę można wykonać zarówno na prostych włosach, jak i kręconych i falowanych. Dzieje się tak, że poprzez uszczelnienie łusek botoks kapilarny prawdopodobnie sprawi, że włosy będą mniej masywne i nierówne. Efekt może dać wrażenie wyprostowania włosów, ale tak naprawdę to tylko skutek dobrze nawilżonych włosów. Jeśli masz kręcone włosy, od razu po botoksie spróbuj użyć mniej gęstych kremów bez spłukiwania . W ten sposób unikniesz tego ciężkiego wyglądu i jak najbardziej zbliżysz się do zamierzonych efektów.

Zobacz więcej  Botox, czyli toksyna botulinowa - usuwamy zmarszczki

Jak wyglądają włosy po umyciu?

Po nałożeniu botoksu na włosy i wykonaniu całego zabiegu należy w razie potrzeby kontynuować rutynowe czyszczenie i nawilżanie włosów. Po umyciu włosów szamponem i odżywką lub maską nawilżającą pozostaw włosy do naturalnego wyschnięcia. Włosy nie są całkowicie proste, ale są bardzo piękne, naturalne, nie puszą się, a co za tym idzie, mają mniejszą objętość.

Jak długo trwa zabieg?

Czas trwania efektu botoksu może się różnić w zależności od osoby, ale zwykle po 30 dniach można zauważyć różnice we włosach. Jednak osoby, które mają kręcone włosy, dużo objętości lub bardzo suche włosy, mogą nakładać botoks kapilarny co 15-20 dni w odpowiednich dawkach.

Kto może używać botoksu kapilarnego?

Botox kapilarny można wykonać na każdym rodzaju włosów. Oczywiście, jeśli Twoje włosy są już odżywione, nawilżone i zamknięte łuskami, efekty raczej nie będą widoczne i istnieje ryzyko przeciążenia pasemek. Z drugiej strony, jeśli na Twoich włosach widać ślady uszkodzeń spowodowanych procesami chemicznymi, prostownicą, suszarką do włosów, może to być rozwiązanie Twoich problemów. W czasie kuracji nie jest wymagana abstynencja od spożywania alkoholu. Choroby nowotworowe, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze czy zaczerwienienie skóry nie są przeciwskazaniem do zastosowania botoxu kapilarnego i nie ma potrzeby, by wykonać znieczulenie. Zabieg botoksem kapilarnym jest bezpieczną i nieinwazyjną metodą. Pamiętajmy, że wykonać botoks może każdy, jednak zdecydowanie najlepsze efekty będą w przypadku, gdy zdecydujemy się na ten zabieg w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Kosmetyki profesjonalne i doświadczony specjalista od botoksu włosów, mogą zagwarantować sukces.

Okres karmienia piersią i ciąża

Kobiety w ciąży i karmiące piersią, które chcą wyleczyć włosy z uszkodzeń mogą bezpiecznie stosować botox kapilarny. Substancje odżywcze obecne w botoksie kapilarnym zawierają witaminy i proteiny, które pielęgnują włosy, dzięki czemu można odzyskać ich strukturę, czyniąc je mocniejszymi i bardziej miękkimi. Co więcej, wiele kobiet może zdecydować się na to rozwiązanie zwłaszcza w okresie po ciąży, kiedy jeszcze wciąż karmią piersią. Wtedy też organizm kobiety, po zakończeniu ciąży, wydziela mniej hormonów, a musi przyjąć na siebie dodatkowe obciążenie. Kobiety w takiej sytuacji martwią się kiepską kondycją włosów, a zabieg botoksu na włosy może im pomóc.

Zalety botoxu włosów

Botox kapilarny nie zawiera formaldehydu ani chemikaliów, takich jak amoniak i ołów. Z tego powodu nie stwarza żadnego zagrożenia dla kobiet w ciąży i ich dzieci. Jednak ważne jest, aby przed zastosowaniem zapoznać się z etykietą produktu i sprawdzenie substancji w jego składzie. W razie wątpliwości porozmawiaj z lekarzem jak wygląda zabieg przed jakimkolwiek zabiegiem na włosy.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop