Blog

Drosfemine forte – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Drosfemine forte – recepta online

Drosfemine Forte to lek, który jest przeznaczony do antykoncepcji hormonalnej. Jest to “złożony” lek – jego skład opiera się na dwóch hormonach żeńskich. Preparat jest wydawany wyłącznie po okazaniu ważnej recepty – można uzyskać ją online.

Drosfemine Forte – skład

Lek Drosfemine forte składa się z dwóch substancji czynnych, którymi są etynyloestradiol w dawce 0,03 mg i drospirenon w dawce 3 mg.

W powlekanych tabletkach znajdują się składniki wiążące i pomocnicze: hypromeloza 3cP, tytanu dwutlenek (E171), polisorbat 80, maltodekstryna, magnezu stearynian, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, talk, żelaza tlenek żółty (E172).

Drosfemine Forte – dawkowanie

Jak w przypadku wszystkich leków antykoncepcyjnych, Drosfemine Forte należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie niepewności warto z nimi porozmawiać, aby wyeliminować nieścisłości.

Dla gwarancji skuteczności antykoncepcji hormonalnej, należy przyjmować jedną tabletkę raz dziennie. Można popić ją rozsądną ilość wody lub innych płynów z tym lekiem. Tabletki można przyjmować również z jedzeniem. Kluczowe jest to, aby codziennie stosować mniej więcej o tej samej porze – najlepiej co 24 godziny.

Pojedynczy blister leku zawiera 21 tabletek. Na opakowaniu z tabletkami znajdują się dni tygodnia odpowiadające każdej tabletce. Jeśli pacjentka rozpoczyna stosowanie tabletek w środę, powinna przyjąć tabletkę z oznaczeniem “Śr.” – środa.

Kolejne tabletki stosuje się według kierunku strzałek symbolizowanych na blistrze. Gdy skończy się wszystkie 21 tabletek, należy zrobić tygodniową przerwę. Po siedmiu dniach można rozpocząć kolejne opakowanie.

Po odstawieniu leku, drugiego lub trzeciego dnia, pojawi się krwawienie z pochwy, jednak nie powinien być to niepokojący znak. Jest to naturalny efekt odstawienia preparatu. Niezależnie od krwawienie, należy rozpocząć kolejne opakowanie.

W rezultacie pacjentka powinna otwierać nowy blister w tym samym dniu tygodnia, natomiast krwawienie z odstawienia powinno występować w tych samych dniach w każdym cyklu.

Zobacz więcej  Hirsutyzm- czym jest i jak leczyć tą chorobę?

Ochrona antykoncepcyjna działa również w 7 dni, kiedy tabletki nie są stosowane.

Wskazania do stosowania Drosfemine Forte

Lek Drosfemine Forte to tabletka antykoncepcyjna stosowana w celu zapobiegania ciąży. Zawiera niewielką ilość każdego żeńskiego hormonu: etynyloestradiolu i drospirenonu. Jej skuteczność wynosi blisko 100%, co zostało potwierdzone wielokrotnymi badaniami z użyciem tych substancji.

Wskazane jest jego stosowanie wyłącznie, jeśli pacjentka potrzebuje antykoncepcji hormonalnej.

Przeciwwskazania do stosowania Drosfemine Forte

Jeśli u pacjentki występuje jakikolwiek z wymienionych poniżej problemów, z leku należy zrezygnować – na stałe – lekarz omówi z pacjentką, który środek zapobiegania ciąży będzie lepiej dostosowany.

Lek należy wykluczyć ze stosowania, jeśli istnieje domniemanie uczulenia na którąkolwiek z substancji w leku lub etynyloestradiol albo drospirenon. Nie powinno się stosować leku, jeśli wystąpić obrzęk, wysypka, swędzenie lub pokrzywka – jest to reakcja alergiczna.

Najbardziej skrajną reakcją na zażycie leku jest wystąpienie zakrzepu krwi – dzieje się tak najczęściej ze względu na predyspozycje lub wcześniej przebyty zakrzep.

Należy zrezygnować z leku w następujących sytuacjach. Jeśli pacjentka cierpiała na: chorobę wątroby, cukrzycę z uszkodzeniem naczyń krwionośnych, na niedobór białek (C lub S), udar, zawał serca, problemy z krzepliwością krwi, dusznicę bolesną, hiperhomocysteinemię, nowotwory, podwyższony poziom lipidów i trójglicerydów we krwi.

Ostrzeżenia dla leku Drosfemine Forte

Przed przepisaniem preparatu pacjentka powinna zostać przebadani pod kątem czynników ryzyka, takich jak zakrzepica i inne choroby podstawowe. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów charakterystycznych dla zakrzepicy, pacjentka powinna niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Lek zawiera laktozę, dlatego nie powinien być stosowany przez osoby z nietolerancją na ten składnik.

Drosfemine Forte, a ciąża

Drosfemine Forte to lek, którego nie można stosować w ciąży. W przypadku zażycia tego preparatu po zajściu w ciążę, trzeba go natychmiastowo odstawić i zgłosić ten incydent do lekarza. Dotychczas nie udokumentowano sytuacji, w której przypadkowe przyjęcie leku wpłynęłoby na płód.

Zobacz więcej  Kosmetyki do pielęgnacji włosów: profesjonalne produkty, które polecają fryzjerzy

Drosfemine Forte – efekty uboczne

Lek Drosfemine Forte może powodować pewne działania niepożądane, ale nie wszyscy je odczują. Jeśli pacjentka zauważy efekt uboczny lub nagłą zmianę stanu zdrowia, która prowadzi do przekonania, że jest to spowodowane przez lek, powinna skontaktować się z lekarzem.

Stosowane przez kobiety złożone hormonalne środki antykoncepcyjne zwiększają ryzyko powstania zakrzepów krwi w żyłach i tętnicach. Więcej informacji na temat różnych zagrożeń związanych ze złożonymi hormonalnymi środkami antykoncepcyjnymi można znaleźć w ulotce.

Częste działania niepożądane tego leku obejmują: krwawienia międzymiesiączkowe, zaburzenia miesiączkowania, ból piersi, tkliwość piersi, nastrój depresyjny, ból głowy, migrena, gęste, białe upławy, nudności i drożdżakowe zakażenie pochwy.

Niezbyt częste działania niepożądane obejmują: powiększenie piersi, zmiany popędu seksualnego, wymioty, biegunka, trądzik, wysypka skórna, silne swędzenie, zmiany masy ciała, wysokie ciśnienie krwi, niskie ciśnienie krwi, wypadanie włosów (łysienie), zakażenie pochwy, zatrzymanie płynów.

Rzadko występujące działania niepożądane obejmują: reakcje alergiczne (nadwrażliwość), wydzielina z piersi, zaburzenia słuchu, astmazablokowanie naczynia krwionośnego przez zakrzep krwi, rumień wielopostaciowy, choroba skóry – rumień guzowaty.

Drosfemine Forte – interakcje

Interakcje z innymi lekami preparatu antykoncepcyjnego Drosfemine Forte obejmują leki na zakażenie wirusem HIV, gruźlicę, padaczkę, zakażenia grzybicze, zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowe, wysokie ciśnienie w naczyniach krwionośnych płuc. Nie można łączyć tego preparatu wraz z zielem dziurawca zwyczajnego.

Lek Drosfemine forte może wpływać na działanie innych leków, np.: leku przeciwpadaczkowego – lamotryginy, leków zawierających cyklosporynę, teofiliny używanej w leczeniu zaburzeń oddechowych, tizanidyny wykorzystywanej w leczenia bólu mięśni.

Nie należy stosować leku Drosfemine forte w przypadku przyjmowania leków zawierających ombitaswir, parytaprewirm, rytonawir bądź dasabuwir – może to doprowadzić do zawyżenia wyników prób wątrobowych.

Jak uzyskać receptę online na Drosfemine Forte?

Drosfemine Forte to lek dostępny wyłącznie na receptę.

Receptę na ten lek można uzyskać online za pośrednictwem placówki medycznej SkyClinic. Po wejściu na stronę w kilka minut można umówić konsultację. W trakcie konsultacji lekarz ustali stan zdrowia pacjentki i wypisze receptę.

Zobacz więcej  Grzybica skóry głowy- rodzaje, objawy, leczenie, profilaktyka

Lek można zamówić w aptece internetowej lub odebrać osobiście jeszcze tego samego dnia przy okazaniu ważnej recepty. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop