Blog

Dessette Mono – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Dessette Mono to popularny środek antykoncepcyjny, który służy unikaniu ciąży. Wyróżnia się on tym, że nie posiada w swoim składzie estrogenów, a składnikiem aktywnym jest tutaj progestagen. Dla wielu kobiet takie rozwiązanie jest korzystniejsze z uwagi na skuteczność i mniejsze skutki uboczne. Występują w formie minitabletek i przy regularnym stosowaniu zapewniają niemal stuprocentową gwarancję bezpieczeństwa.

Dessette Mono – skład

Dessette Mono posiada w swoim składzie jedną substancję czynną, którą jest dezogestrel. Ten żeński hormon płciowy należy do grupy progestagenów. Lek nie zawiera w swoim składzie estrogenów. Występuje za to mnóstwo substancji pomocniczych. Należy tu wspomnieć o laktozie jednowodnej, skrobi kukurydzianej czy maltodekstrynie. Substancjami pomocniczymi jest również hypromeloza, celuloza mikrokrystaliczna oraz kwas stearynowy. W mniejszych ilościach występują dwutlenek tytanu, makrogol 4000 oraz cytrynian sodu.

Dessette Mono – dawkowanie

Dessette Mono stosuje się przez kolejnych 28 dni w ściśle określonej kolejności. Dokładne oznaczenia znajdują się na blistrze, gdzie napisane jest, jakiego dnia spożyć konkretną tabletkę. Strzałką pokazany jest kierunek kolejnych dawek. Przyjmowanie tabletek rozpoczyna się od górnego rzędu, żeby z każdym kolejnym tygodniem iść ku dołowi. Przyjmuje się jedną sztukę dziennie, przez okres czterech tygodni. Należy je przyjmować w podobnych porach dnia. Tabletki zawsze należy zapijać wodą. W trakcie stosowania środka mogą występować niewielkie krwawienia. Po skończonej paczce (zawierającej 28 tabletek) należy rozpocząć nową. Nie można robić sobie żadnych przerw od stosowania, bo może to spowodować nieplanowaną ciążę.

Wskazania do stosowania Dessette Mono

Dessette Mono to środek antykoncepcyjny dla kobiet, którego celem stosowania jest uniknięcie ciąży.

Przeciwskazania do stosowania Dessette Mono

Środka Dessette Mono nie mogą stosować kobiety uczulone na substancję czynną, czyli dezogestrel. Należy też zwrócić na wszelkie substancje pomocnicze zawarte w leku. Na środek powinny uważać również pacjentki z chorobami zakrzepowo-zatorowymi. Niebezpieczna jest zwłaszcza zakrzepica żył głębokich. Należy również mieć się na baczności przy zatorowości płucnej. Środka nie powinny też stosować kobiety z żółtaczką, nawet jeśli od choroby minęło już trochę czasu. Należy zwrócić uwagę również na problemy z wątrobą, zwłaszcza przy jej różnych chorobach typu zapalenie. Należy uważać przy nowotworach, szczególnie jeśli wiążą się one z hormonami np. przy raku piersi.

Zobacz więcej  Trendy beauty 2020 - sprawdź co będzie królowało w tym roku!

Ostrzeżenie dla leku

Przed stosowaniem leku zawsze należy informować lekarza o obecnych problemach ze zdrowiem. Jest to bardzo ważne w kontekście raka piersi, gdzie należy powiedzieć nawet o przypadkach choroby w rodzinie. Ważne jest również informowanie o cukrzycy, występowaniu zakrzepów, padaczek czy gruźlicy. Nie należy również lekceważyć nadciśnienia tętniczego. Uważać należy na choroby skórne, wśród nich bardzo niebezpieczna może być ostuda, czyli charakterystyczne żółto-brązowe barwy na skórze.

Dessette Mono a ciąża

Stosowanie Dessette Mono podczas ciąży jest zabronione z uwagi na to, że środek może zaszkodzić płodowi.

Dessette Mono – efekty uboczne

Podczas stosowania leku mogą pojawiać się niewielkie krwawienia z pochwy. W przypadku bardziej obfitych należy od razu skonsultować się z lekarzem. Jedna na sto kobiet po stosowaniu Dessette Mono skarży się na zmienne nastroje, nudności, a czasami nawet stany depresyjne. Pojawia się też zmniejszone libido, czasami połączone z bólem głowy. Mogą pojawiać się bóle piersi, a także trądzik. Może również zmieniać się masa ciała. Do rzadszych przykładów (1 na 1000 pacjentek) efektów ubocznych należy zapalenie pochwy, wymioty, wysypka lub pokrzywka.

Dessette Mono – interakcje

Dessette Mono może powodować problemy w przypadku stosowania innych środki. Należy tu uważać zarówno na leki dostępne na receptę, jak i bez recepty. Mogą one wpłynąć na stężenie leku we krwi lub skuteczność antykoncepcyjną. Szczególną uwagę należy zwrócić na leki łagodzące objawy niektórych chorób. Są to środki na padaczkę (zawierające takie składniki jak prymidon czy felbamat), na gruźlicę (m.in.ryfabutyna) lub na zakażenia HIV (efawirenz czy newirapina). Należy uważać również na leki stosowane przy zakażeniach typu C, przy wysokim ciśnieniu, przy nastrojach depresyjnych, zakażeniach grzybicznych (interakcje z itrakonazolem lub flukanozolem) i innych chorobach zakaźnych.

Zobacz więcej  Bąble na skórze: Pokrzywka jako choroba skórna – Objaw, pęcherzyki, grudki i guzki, które zaniepokoją dermatologa

Jak uzyskać receptę online na Dessette Mono?

Dessette Mono można uzyskać na receptę nie wychodząc z domu. Skyline udostępnia takie dokumenty elektronicznie dzięki temu, że jest placówką medyczną. W tym celu wystarczy jedynie skonsultować się ze specjalistą (np. ginekologiem) za pomocą telefonu lub komunikatora internetowego. Recepta zostaje zapisana wtedy w bazie danych. Wystarczy teraz jedynie udać się do apteki i podać kod odbioru, który wysyłany jest przez Skyline do pacjenta. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki czemu lekarz i pacjent zyskują mnóstwo czasu i wygody.  Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop