Blog

Dlaczego warto zdecydować się na brwi permanentne?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Dlaczego warto zdecydować się na brwi permanentne?

Zabieg makijażu permanentnego stanowi idealny sposób na uzyskanie naturalnie wyglądających brwi. Procedura jest bardzo prosta, a rezultaty utrzymują się przez długi czas. Naturalny efekt zachywca – ułatwia codzienny makijaż, a także ma ogromny wpływ na wygląd całej twarzy. Proces obejmuje użycie pigmentów, które są nakładane na skórę za pomocą delikatnego pędzelka. Barwnik zostanie osadzony w skórze i pozostanie tam przez dłuższy czas.

Makijaż permanentny brwi może być stosowany do zmiany kształtu brwi lub wypełnienia rzadkich miejsc. Dlatego w sytuacji, kiedy gęste brwi nie są Twoją zaletą, możesz uzyskać wyrazisty efekt za pomocą makijażu permanentnego brwi. Może to pomóc Ci w uzyskaniu młodszego i świeżego wyglądu, a także również poprawić Twoją pewność siebie i sprawić, że poczujesz się bardziej atrakcyjna. Metoda pudrowa jest odpowiednia dla każdego, kto chce osiągnąć naturalnie wyglądające brwi lub kto cierpi na utratę włosów z powodu chemioterapii, łysienia, trichotillomanii lub z jakiegokolwiek innego schorzenia, które powoduje, że nie masz wystarczającej ilości włosów w obszarze brwi.

Jak wygląda makijaż permanentny brwi?

Permanentne brwi są formą makijażu permanentnego, który może być stosowany na twarzy, ustach lub dowolnej innej części ciała. Proces ten obejmuje wykorzystanie tatuażu kosmetycznego i umieszczenie pigmentu w warstwach skóry Kolor jest stosowany przy użyciu maszyny do tatuażu z igłami, które nakłuwają skórę i osadzają pigment w jej miejscu. Istnieje kilka różnych technik stosowanych do tworzenia trwałych brwi. Jedna metoda wykorzystuje elektryczny pistolet z igłami, który używa maleńkich igieł, które przenikają przez naskórek i warstwy skóry właściwej, aby zdeponować pigment w warstwie skóry właściwej, która będzie trwała przez lata. Inna technika wykorzystuje narzędzia ręczne, takie jak igły i szczotki sobolowe do nakładania pigmentów pod powierzchowną warstwą skóry. Metoda ta powoduje mniejszy ból, ale trwa dłużej niż użycie pistoletu elektrycznego, ponieważ trzeba to zrobić ręcznie z każdym pociągnięciem.

Trwałość makijażu permanentnego – postaw na profesjonalne zabiegi w salonach kosmetycznych

Brwi permanentne są półtrwałe. Pigment jest umieszczany w skórze za pomocą igły do tatuażu i pozostawiony do zagojenia na około 20 minut, zanim zostanie wytarty wacikiem i preparatem do dezynfekcji. Kolor zaczyna z czasem blaknąć, ale nie tak szybko, jak cień do brwi, który można kupić w drogerii. Wprowadzeniu specjalnego pigmentu pozwala uzyskać efekt gęstych brwi, jednak jeśli interesuje Cię znacznie delikatniejszy wygląd, to polecamy efekt cieniowania. Brwi ombre pozwalają na stopniowe nasycenie pigmentu – dzięki temu ostateczny efekt jest subtelny.

Zobacz więcej  Fotoodmładzanie T3 - regeneracja kolagenu

Czym są brwi permanentne?

Brwi permanentne można stworzyć za pomocą metody, jaką jest microblading. To technika tatuażu kosmetycznego, która wykorzystuje cienkie igły do osadzania pigmentu w naskórku. Tworzy to realistycznie wyglądające brwi 3D, które mają naturalny wygląd i teksturę przypominającą włosy. Taki makijaż permanentny brwi jest świetny dla każdego, kto chce mieć grubsze, pełniejsze lub bardziej zdefiniowane brwi. Jest to również dobra opcja dla tych, którzy chcą zmienić ich kształt, wybrać wypełnienie luk lub określić definicję brwi. Jeśli chcesz pozbyć się swoich stałych brwi, zabieg microbladingu może być idealny dla Ciebie.

Stałe tatuaże brwi to zabieg wykonywany podczas jednej wizyty lub w ciągu wielu sesji. Procedura trwa około godziny i jest podobna do tatuażu, ponieważ wymaga nałożenia tuszu na skórę w miejscu pigmentacji. Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnego tatuażu, trwałe brwi wykonuje się za pomocą grubszego tuszu, który jest wykonany specjalnie dla tego procesu. Tusz ten jest umieszczany za pomocą techniki znanej jako microblading, która polega na użyciu małych ostrzy do tworzenia małych nacięć na skórze, co pozwala tuszowi wnikać głębiej w skórę właściwą, niż pozwalają na to tradycyjne metody tatuażu. Po nałożeniu tuszu będzie on z czasem coraz głębiej wnikał w skórę – dzięki temu jego trwałość jest większa niż w przypadku typowego tatuażu.

Poznaj metody makijażu permanentnego brwi – bezpieczne dla Twojej skóry

Makijaż permanentny brwi to długotrwały proces, który wymaga umiejętności i precyzji, aby osiągnąć piękne, naturalnie wyglądające rezultaty. Metody makijażu permanentnego brwi zapewniają szeroki zakres korzyści, w tym sprawiają, że brwi wydają się pełniejsze, ciemniejsze i bardziej zdefiniowane. Jeśli chcesz trwale zmienić kształt swoich brwi, tatuaż permanentny może być dla Ciebie. Jednakże, jeśli chcesz po prostu poprawić wygląd swoich brwi bez zmiany ich kształtu na stałe, microblading może być lepszą opcją dla Ciebie.

Zobacz więcej  Estmar – recepta online

Istnieje kilka czynników, które mogą wpłynąć na to, jak długo utrzyma się makijaż permanentny brwi:

  • Jakość tuszu używanego przez artystę
  • Właściwe instrukcje dotyczące pielęgnacji po zabiegu
  • Higiena i czystość
  • Jak dobrze przestrzegasz instrukcji dotyczących pielęgnacji po zabiegu.

Jak wykonać makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny to technika kosmetyczna polegająca na tatuowaniu brwi, eyelinera, ust i innych obszarów twarzy. Zabieg może być wykonany w warunkach gabinetowych przy znieczuleniu miejscowym. Makijaż permanentny daje większą kontrolę nad wyglądem i oszczędza czas każdego dnia. Decydując się na zabieg makijażu permanentnego, możesz stworzyć bardziej młodzieńczy wygląd i zakamuflować blizny lub inne problemy. Na przykład, jeśli masz przerzedzone lub słabe brwi z powodu nadmiernego wyrywania, lub słabego wzrostu włosów, makijaż permanentny ułatwia uzyskanie idealnie ukształtowanych brwi.

Co warto wiedzieć o makijażu permanentnym brwi?

Możesz również użyć makijażu permanentnego do ukrycia blizn na twarzy. Procedura trwa zazwyczaj od 30 do 90 minut, ale może trwać dłużej w zależności od wielkości leczonego obszaru. Przed osiągnięciem pożądanych rezultatów może być konieczne wykonanie kilku zabiegów. Po pierwszym zabiegu brwi mogą wydawać się zbyt mocne, jednak jest to efekt przejściowy. Zwykle doświadczona linergistka ponowny zabieg wykonuje w odstępie co najmniej sześciu tygodni, aby osiągnąć optymalne rezultaty i zminimalizować czas gojenia między zabiegami.

Jakie akcesoria są potrzebne do wykonania makijażu permanentnego brwi?

Możesz użyć następujących materiałów eksploatacyjnych, aby zastosować trwałe brwi:

  • Szablony do brwi. Te plastikowe szablony ułatwiają zastosowanie kształtu brwi. Zapewniają one również bardziej symetryczny wygląd.
  • Puder do brwi. Służy do wypełnienia wszelkich luk w brwiach i stworzenia naturalnego wyglądu. Jest on dostępny w różnych odcieniach, które pasują do koloru włosów, barwy skóry i koloru oczu.
  • Kredki lub ołówki do brwi. Możesz ich użyć również do wypełnienia nielicznych miejsc w brwiach, jeśli nie chcesz używać pudru do brwi.
  • Nożyczki i pęseta. Są to standardowe narzędzia do usuwania niechcianych włosów z łuku brwiowego.

Nie warto oszczędzać wykonując makijaż permanentny brwi

Poniżej przedstawiamy opis najważniejszych akcesoriów do makijażu permanentnego brwi.

Zobacz więcej  Różnorodność narośli na skórze: włókniaki, brodawki, guzki i inne rodzaje zmian skórnych

Szablony do brwi

Szablony pomagają w makijażu permanentnym brwi – sprawią, że Twoje brwi będą symetryczne i nie będzie między nimi przerwy. O kształcie Twoich brwi permanentnych zadecyduje kształt szablonu, który wybierzesz. Istnieje wiele różnych dostępnych kształtów – od cienkich i kanciastych, aż do grubych i zakrzywionych.

Ołówek do brwi

Celem ołówka do brwi jest wypełnienie brwi, aby miały jednolity kolor. Można to zrobić za pomocą pędzelka lub ołówka, w zależności od techniki, którą preferujesz. Główną różnicą między tymi dwoma rodzajami produktów jest to, że ołówek do brwi ma lepszą trwałość niż szczoteczka do brwi, ponieważ pozostaje w miejscu lepiej na skórze. Jednak niektórzy ludzie wolą używać szczoteczki do brwi, ponieważ pozwala im to na użycie mniejszej ilości produktu i osiągnięcie bardziej naturalnie wyglądającego efektu.

Żel do brwi 

Żel do brwi nadaje brwiom matowy wygląd, dzięki czemu wyglądają one naturalnie, ale nie przesadnie. Możesz go użyć, nakładając odrobinę na każdą brew czystą szczoteczką lub grzebykiem, a następnie przeciągając po nich inną czystą szczoteczką, aby gładko wymieszać wszystko razem przed nałożeniem innych produktów.

Zestawy do makijażu permanentnego brwi

Narzędzia i zestawy do makijażu permanentnego brwi można kupić osobno lub w zestawie. Zestawy często zawierają wszystkie niezbędne narzędzia, w tym pęsetę, szablony, lusterka i igły do tatuażu. Niektóre zestawy zawierają również specjalne pigmenty, które są zaprojektowane tak, aby zapewnić najlepsze możliwe wyniki dla Twojego odcienia skóry. Szablony Szablon jest bardzo ważną częścią makijażu permanentnego brwi, ponieważ pomaga stworzyć pożądany kształt. Szablon pochodzi z szablonem dla każdego obszaru oczu, dzięki czemu można łatwo narysować kształt, który chcesz przed rozpoczęciem stosowania pigmentu.

Igły do tatuażu

Igły do tatuażu są dostępne w opakowaniach jednorazowych lub wielokrotnego użytku. Wybierając igły, szukaj takich, które zostały wysterylizowane i są wykonane ze stali chirurgicznej, dzięki czemu nie będą rdzewieć ani korodować w kontakcie z wilgocią na skórze. Możesz również wybrać igły, które mają ostre końcówki, dzięki czemu mogą wnikać w głąb skóry, aby skuteczniej i efektywniej osadzać pigment.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop