Blog

Labioplastyka – czyli poprawiamy wargi sromowe

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Krótka charakterystyka zabiegu

Współcześnie coraz większą popularność zyskują różnego rodzaju operacje plastyczne miejsc intymnych, szczególnie u kobiet. Problemy z wargami sromowymi – ich przerost lub niesymetryczność mogą istotnie oddziaływać na komfort życia, wywołując zawstydzenie i negatywnie wpływając na poczucie pewności siebie, zwłaszcza w kontaktach seksualnych. Labioplastyka to zabieg, który ma służyć poprawie kształtu i wielkości warg sromowych. Przy czym najczęściej przeprowadza się plastykę warg sromowych mniejszych. Polega on na zmniejszaniu większych bądź mniejszych warg sromowych, jak też ich wymodelowaniu przy zastosowaniu specjalnej końcówki laserowej. Przerost tkanki wargi sromowej obcina się przy użyciu lasera. Zabieg przeprowadza się w miejscowym znieczuleniu z zachowaniem wszelkich niezbędnych środków ostrożności. Jest krótki i bezbolesny, a przy tym naprawdę skutecznie pomaga pozbyć się istniejących problemów i wymodelować kobiece miejsca intymne.

 

Przebieg zabiegu

Nim rozpocznie się wykonywanie zabiegu należy przeprowadzić dokładny wywiad ginekologiczny. Kolejno lekarz musi wykonać badanie ginekologiczne, w trakcie którego ocenia wskazania lub też przeciwwskazania do odcinania nadmiaru tkanki i odpowiedniego modelowania kształtu warg sromowych. Zabiegi tego rodzaju wykonuje się w naszym gabinecie z zastosowaniem jak najnowocześniejszych laserów, co pozwala nam na uzyskanie możliwie, jak najlepszych wyników przeprowadzanych przez nas zabiegów.

Działanie lasera opiera się na stymulowaniu koagulacji tkanek, w związku z czym nie dochodzi do krwawienia. Dokładne linie cięcia ustala się indywidualnie, aby możliwie jak najbardziej zminimalizować szansę na powstawanie wszelkiego rodzaju blizn pooperacyjnych. Powoduje to redukcję obrzmienia obszaru zabiegowego i uczucia dyskomfortu po wykonaniu zabiegu, zdecydowanie skracając tym samym czas potrzebny na rekonwalescencję. Warto podkreślić, że w wyniku działania lasera następuje nie tylko modelowanie zewnętrznych intymnych obszarów ciała kobiety, ale zwiększa się również zwartość i elastyczność tkanki dzięki stymulowaniu ich do produkcji kolagenu.  Aby uzyskać optymalne efekty wystarczy przeprowadzić jeden zabieg tego rodzaju, odbywa się on w pełnym znieczuleniu i trwa około 60 minut, przy czym bezpośrednio po jego przeprowadzeniu pacjentka może udać się do domu.

Zobacz więcej  Kosmetyki do pielęgnacji włosów blond: jak utrzymać blask?

 

Techniki labioplastyki, stosowane w klinice SkyClinic

Labioplastyka to bardzo delikatny zabieg, który wymaga od wykonującego ją lekarza chirurga nie tylko odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, ale także ogromnego artyzmu w stosunku do naszego pacjenta. Można ją przeprowadzić przy zastosowaniu różnego rodzaju technik. Dla przykładu w salonie SkyClinic we Wrocławiu zabieg ten jest przeprowadzany na trzy sposoby, a mianowicie:

 • TRIM  (Barbie look) –  służy usuwaniu przerośniętych fragmentów tkanki warg sromowych mniejszych przez obcinanie ich brzegów. Metoda ta jest niezmiernie prosta i szybka. Dzięki niej można także usuwać ciemniejsze końce śluzówki, nadając wargom sromowym młodszego wyglądu.
 • V-EDGE- technika, dzięki której brzeg sromu pozostaje naturalny i zabarwienie warg również, czasem nazywa sią ją także „techniką V” przez wzgląd na fakt, że zarówno długość, jak też rozmiar warg sromowych mniejszych jest redukowany przez wycięcie tzw. „klina” w kształcie litery „V”.
 • Deepitelizaja– zabieg polegający na usuwaniu nabłonka w kształcie elipsy, przyśrodkowej i bocznej powierzchni wargi sromowej mniejszej, pozostawiając jako zupełnie nienaruszony, wolny brzeg wargi. Pozwala to na pełne zachowanie czuciowej i erekcyjnej funkcji warg sromowych mniejszych, a więc tym bardziej sprzyja zwiększeniu satysfakcji z życia seksualnego pacjentki.

 

Efekty zabiegu

Zabieg labioplastyki pomaga kobiecie w uzyskaniu estetycznego wyglądu zewnętrznych narządów intymnych, a przez to pozwala jej także na nowo odkryć pewność siebie i radość z życia seksualnego. Okres rekonwalescencji po zabiegu to mniej więcej miesiąc.
Jej celem jest przede wszystkim wyzbycie się wszelkich wstydliwych kobiecych kompleksów i troska o zdrowie oraz komfort, zarówno fizyczny, jak też psychiczny.

 

Zalety i wady wykonywania labioplastyki

Niewątpliwie przeprowadzenie zabiegu, jakim jest labioplastyka niesie za sobą, zarówno wiele korzyści, ale ma on również swoje wady. Wśród zalet przeprowadzania tego rodzaju zabiegu należy wymienić między innymi:

 • możliwość wyzbycia się wszelkich, męczących nas kompleksów – dla poprawy naszego samopoczucia, pewności siebie i wyglądu;
 • krótki czas trwania zabiegu – trwa on jedynie godzinę, a jego przeprowadzenie może dać nam wiele satysfakcji;
 • daje długotrwałe efekty;
 • pozostawia jedynie niewielkie, niemalże niewidoczne blizny;
 • może spowodować zwiększenie odczuwanych przez nas doznań seksualnych.
Zobacz więcej  Keratyna do włosów - ciesz się fryzurą hollywoodzkich gwiazd!

 

Jak już wspomniano zabieg labioplastyki posiada również pewne wady, a wśród nich między innymi:

 • konieczność zakładania szwów, ściąganych po tygodniu od przeprowadzenia zabiegu;
 • pozostawanie niewielkiej blizny po zabiegu, która niestety może powodować pewien dyskomfort;
 • zabieg stanowi ingerencję chirurgiczną, a co za tym idzie niesie za sobą ryzyko powstawania pewnych powikłań;
 • konieczność unikania uprawiania jakichkolwiek sportów, czy aktywności seksualnej w pierwszych dniach po wykonaniu zabiegu;
 • szczególna dbałość o higienę miejsc intymnych po zabiegu.

 

Niezależnie od tego, jakie są plusy i minusy wykonywania tego rodzaju zabiegów, labioplastyka jest niewątpliwym ratunkiem dla wielu pań, niezadowolonych z wyglądu swoich warg sromowych bądź cierpiących w związku z tym z powodu licznych problemów zdrowotnych. Medycyna estetyczna stara się wyjść naprzeciw kobietom i rozwiązywać ich wszystkie problemy natury intymnej, aby zapewnić im komfort i szczęśliwe życie.

 

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu to przede wszystkim:

 • brak odpowiedniego wypełnienia warg sromowych, w związku z czym pacjentka odczuwa dyskomfort;
 • nadmiar tkanki na wargach sromowych mniejszych bądź większych, który utrudnia pacjentce codzienne funkcjonowanie w wielu aspektach życia;
 • nawracające infekcje, występujące w związku z przerostem warg sromowych;
 • częste dochodzenie do urazów, odparzeń i licznych otarć w miejscach intymnych;
 • konieczność poprawienia wyglądu sromu przez przeprowadzenie zabiegu zmniejszenia warg sromowych mniejszych, zachodzący często, np. po przebytym porodzie.

 

Z kolei przeciwwskazania do wykonania zabiegu są następujące:

 • obecne zakażenie sromu, w celu uniknięcia dalszego rozprowadzania infekcji – dlatego też koniecznym warunkiem do przeprowadzenia zabiegu jest przeprowadzenie badań, takich jak cytologia i ogólne badania krwi;
 • miesiączka;
 • źle kontrolowana cukrzyca i uzależnienie od papierosów, które mają niekorzystny wpływ na proces gojenia się ran pooperacyjnych;
 • zbyt wygórowane oczekiwania pacjentki w odniesieniu do efektów końcowych tego rodzaju zabiegu;
 • zabliźnienie;
 • ciąża.

 

  Jakie są zalecenia po przeprowadzeniu zabiegu labioplastyki?

 • utrzymywanie właściwej higieny rany przez stosowanie do niej jak najłagodniejszych środków do higieny miejsc intymnych i takich, mających działanie miejscowo odkażające;
 • zdjęcie szwów pomiędzy 7 a 10 dobą po wykonaniu zabiegu;
 • przeprowadzenie kontroli chirurgicznej po miesiącu od zabiegu;
 • jak najczęstsze wietrzenie krocza i noszenie przewiewnej bielizny, wykonanej z naturalnych materiałów;
 • zakaz współżycia i uprawiania jakiejkolwiek aktywności fizycznej do miesiąca po przeprowadzeniu zabiegu, szczególnie takiego sportu, który może powodować ucisk na operowane miejsca (w tym jazda konna, czy jazda na rowerze);
 • unikanie wysokiego poziomu cukru we krwi, która opóźnia to proces gojenia się ran i sprzyja rozwojowi drożdżycy;
 • zrezygnowanie z używek, takich jak papierosy, gdyż palenie również utrudnia gojenie się ran;
 • prowadzenie samokontroli, czyli sprawdzanie czy w miejscu nacięć nie dochodzi do jakichś obrzęków, infekcji czy zaczerwienień;
 • zastosowanie się do wszelkich zaleceń, związanych z higieną rany;
 • zgłoszenie się do lekarza prowadzącego w razie zaistnienia jakichkolwiek niepokojących objawów, typu gorączka, dreszcze, nudności i wymioty.
Zobacz więcej  Osocze bogatopłytkowe - zabieg godny uwagi

 

Zatem, jeśli cierpisz z powodu jakichkolwiek problemów z wargami sromowymi i chciałabyś poprawić ich wygląd, komfort swojego życia, czy też na nowo odkryć swoją seksualność zabieg labioplastyki będzie dla Ciebie idealny. Nie wstydź się i przekonaj, że Twoje problemy mogą zniknąć praktycznie „na pstryknięcie palcem” wystarczy jedynie wybrać odpowiednią klinikę i jak najszybciej umówić się na zabieg.

Zabieg w klinice ScyClinic we Wrocławiu to gwarancja fachowej opieki, jak najlepszych rezultatów i bezpieczeństwa zabiegu. Potwierdzają to liczne posiadane przez nas certyfikaty oraz wyróżnienia, w tym między innymi wyróżnienie ARTAS CLINICAL EXCELLENCE przyznawane jedynie najlepszym klinikom medycyny estetycznej na całym świecie. Zapraszamy do korzystania z naszej szerokiej oferty różnego rodzaju zabiegów. Naprawdę nie musisz już dłużej męczyć się i ukrywać swoich problemów sfery intymnej – razem ze ScyClinic będziesz mógł je dyskretnie i skutecznie usunąć.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop