Blog

Dionelle – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Dionelle – recepta online

Dionelle — skład

Dionelle jest złożonym doustnym preparatem antykoncepcyjny, który jest stosowany również w leczeniu umiarkowanego trądziku u dorosłych kobiet. Substancjami czynnymi leku są etynyloestradiol i dienogest, które są dwoma hormonami wplywającymi na owulację i zmiany właściwości śluzówki macicy, przez co zmniejsza prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Substacjami pomocniczymi są laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, maltodekstryna, czerwień topmilowa 241.05 (połączenie laktozy jednowodnej i tlenku żelaza czerwonego, nazywanego również E172), stearynian magnezu i krzemionka koloidalna bezwodna. Można je zakupić w opakowaniach po 21, 63 lub 126 tabletek powlekanych.

Dionelle — dawkowanie

Opakowanie leku Dionelle zawiera 21 tabletek, które oznaczone są dniem tygodnia, w którym powinna być przyjęta. Na opakowaniu znajdują się również strzałki, zgodnie z którymi należy brać leki. Należy przyjmować tabletki każdego dnia o podobnej porze. Tabletki przyjmowane są ciągiem przez 21 dni przy braniu jednej tabletki każdego dnia, a przy następnych siedmiu przerywane jest stosowanie leku. W ciągu przerwy powinno wystąpić krwawienie wynikające z odstawienia leków, zwykle następuje ono 2-3 dni po odstawieniu. Kolejne opakowanie rozpocząć 8 dnia przerwy, niezależnie od krwawienia. Skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana również przy 7-dniowej przerwie, jeśli tabletki są brane zgodnie z zaleceniami.

Przy pierwszym opakowaniu leku Dionelle lub po ponad miesięcznej przerwie, należy rozpocząć przyjmowanie pierwszego dnia cyklu (pierwszy dzień krwawienia) od tabletki oznaczonej właściwym dniem tygodnia. Zapewnia to natychmiastowe działanie antykoncepcji i nie jest konieczne stosowanie innych środków antykoncepcyjnych. Można również rozpocząć stosowanie leku od 2 do 5 dnia cyklu, jednak wtedy skuteczność antykoncepcji jest obniżona.

Nie ma doniesień o poważnych zaburzeniach stanu zdrowia w przypadku jednorazowego przyjęcia więcej, niż jednej tabletki. W przypadku przyjęcia wielu tabletek jednorazowo mogą się pojawić takie objawy, jak nudności, wymioty lub krwawienie z dróg rodnych. Przy pominięciu jednej tabletki należy jak najszybciej wziąć ją po zauważeniu tego faktu (przy czasie wynoszącym mniej niż 12 godzin), w przypadku czasu dłuższego, niż 12 godzin, zmniejszona jest skuteczność działania antykoncepcji.

Zobacz więcej  Kontracept – recepta online

Wskazania do stosowania Dionelle

Wskazaniem do stosowania leku Dionelle jest chęć stosowania antykoncepcji hormonalnej przez kobiety (zarówno te, które chcą zacząć stosować ten rodzaj antykoncepcji, jak i chcących zmienić jej rodzaj lub ją kontynuować), a także przy leczeniu trądziku u umiarkowanym stopniu nasilenia u kobiet.

Przeciwskazania do stosowania Dionelle

Nadwrażliwość na którąkolwiek substancję aktywną (etynyloestradiol, drospirenon) lub substancję pomocniczą. Przeciwwskazaniem jest również zakrzepica żył głębokich (zakrzepy krwi w naczyniach żylnych nóg), zatorowość płucna (obecność zakrzepów w płucach) lub w innych organach, a także zaburzenia krzepliwości krwi i choroby zwiększające ryzyko powstania zakrzepów w tętnicach. Jest to między innymi ciężka cukrzyca uszkadzająca naczynia krwionośne, bardzo wysokie nadciśnienie, bardzo wysokie stężenie cholesterolu lub trójglicerydów we krwi oraz hiperhomocysteinemia. Nie powinno się leku stosować po zabiegu chirurgicznym lub przy braku możliwości poruszania się przez dłuższy czas. Nie można stosować Dionelle po zawale serca lub udarze mózgu, a także przy dusznicy bolesnej. Zapalenie trzustki i choroby wątroby, szczególnie żółtaczka, również są przeciwwskazaniem do stosowania tego leku. Nie należy stosować leku przy obecności guzów, szczególnie guzów zależnych od hormonów płciowych lub guzów wątroby, zarówno łagodnych, jak i złośliwych. Przeciwwskazaniami są również niewydolność nerek (zarówno ciężka, jak i ostra), krwawienie z dróg rodnych, zapalenie wątroby typu C oraz przy podejrzeniu lub po potwierdzonej ciąży.

Ostrzeżenia dla Dionelle

Po zauważeniu możliwych objawów wystąpienia zakrzepów krwi — żył głębokich w nogach, w płucach, w tętnicach wieńcowych (zawał) lub w naczyniach krwionośnych mózgu (udar mózgu), należy niezwłocznie zgłosić się o lekarza. Lek Dionelle zawiera laktozę, dlatego przy stwierdzonej nietolerancji tego cukru należy skonsultować ten fakt z lekarzem przed zastosowaniem leku. Lek nie chroni również przed zakażeniem chorobami przenoszonymi drogą płciową, w tym HIV, podobnie jak inne środki antykoncepcyjne hormonalne.

Zobacz więcej  Makijaż dla opadającej powieki: Wykonać odpowiedni makijaż na opadające powieki krok po kroku

Dionelle a ciąża

Nie wolno stosować leku Dionelle przy podejrzeniu ciąży lub potwierdzonej ciąży, a także podczas okresu karmienia piersią.

Dionelle — efekty uboczne

Najpopularniejszymi efektami ubocznymi przy stosowaniu leku Dionelle jest wzrost masy ciała, bóle głowy, bóle piersi i uczucia napięcia piersi, a także nudności i ból brzucha. Następują również negatywne wahania nastroju, najczęściej wzmaga nastrój depresyjny. Może powodować zaburzenia miesiączkowania i krwawienia śródcykliczne. Jest również przyczyną gęstych, białych upławów oraz drożdżakowego zakażenia pochwy. Niezbyt często występuje migrena, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, wysypka lub pokrzywka, zatrzymanie płynów w organizmie i zwiększenie piersi, zmniejszenie libido oraz zwiększenie stężenia lipidów we krwi. Rzadko mogą się pojawić zakrzepy w żyłach lub tętnicach (w tym również objawy udaru lub zawału), zmniejszenie masy ciała, nietolerancja soczewek kontaktowych, wydzielina z pochwy i piersi, a także zwiększenie libido, nadwrażliwość układu immunologicznego, obecność kamieni żółciowych w pęcherzyku żółciowych oraz rumień guzowaty lub wielopostaciowy.

Dionelle — interakcje

Nie należy łączyć z lekami zawierającymi barbiturany, karbamazepiny, fenytoiny, ryfampicyny, gryzeofulwiny, okskarbamazepiny i topiramaty. Wchodzi w negatywne interakcje również z zielem dziurawca zwyczajnego oraz lekami stosowanymi przy leczeniu zakażenia wirusem HIV (rytonawir, newirapina, efawirenz) i stosowanymi w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu C (ombitaswir, parytaprewir, rytonawir i dasabuwir).

Jak uzyskać receptę online na Dionelle?

Skyclinic jest placówką medyczną, stawiająca na pierwszym miejscu potrzeby pacjenta i jego komfort. Placówka zapewnia wystawienie recepty online dla pacjentek, które chcą pozostać przy wybranej metodzie antykoncepcji hormonalnej. Działa również w szybkim udzieleniu recepty na lek Dionelle, gdy pacjentce skończyły się tabletki lub po czas odstawienia i potrzebuje natychmiastowej pomocy w zaopatrzeniu się w kolejne opakowanie. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop