Blog

Dermamelan – terapia depigmentacyjna

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Dermamelan – terapia depigmentacyjna

Odpowiednia skór, czyli jaka? Nie ma jednoznacznej odpowiedni na to pytanie, jednak większość osób, gdy usiłuje zdefiniować idealną skórę, odpowiada, że ta skóra nie ma zmarszczek, jest jedwabiście gładka i wolna od przebarwień. Na wszystkie te aspekty jest w stanie pomóc dermamelan, czyli specyfik, na bazie którego przeprowadzana jest odpowiednia kuracja. Produkt ten nie tylko skutecznie usuwa przebarwienia (zarówno naturalne, takie jak piegi, jak i np. te powstające na skutek wieku czy nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne). Co więcej dermamelan pozwala na skuteczne odżywienie skóry, stymuluje syntezę kolagenu, dzięki czemu poprawia się napięcie skóry, oraz posiada silne właściwości hamowania tyrozynazy, czyli substancji, odgrywającą kluczową rolę w procesie powstawania melaniny – barwnika naszej skóry. Specyfik łagodzi również podrażnienia, może być więc stosowany bez obaw.

Dermamelan -czym jest?

Dermamelan to nie tylko kosmetyk, ale również cała kuracja. Oczywiście jej efekty są uzależnione od fototypu skóry, jednak zwykle sprawdza się doskonale. Całość rozpoczyna się od nałożenia specjalistycznego peelingu, następnie stosowany jest specjalny krem, który również posiada silne właściwości hamowania tyrozynazy, czyli substancji, odgrywającą kluczową rolę w procesie powstawania melaniny. Oczywiście to spora ingerencja w nasz organizm, jednak dermamelan łagodzi podrażnienia posiada właściwości przeciwzapalne bisabolol ponadto działa przeciwbakteryjnie.

Dla kogo depigmentacja?

Kto powinien zdecydować się na depigmentację? Przede wszystkim osoby, które mają przebarwienia, których chcą się pozbyć. Dermamelan ma jednak znacznie więcej właściwości. Przede wszystkim, jeżeli chodzi o gojenie stanów zapalnych niacynamid działa wspaniale, w związku z czym na terapię mogą zdecydować się osoby ze mianami trądzikowymi, czy np. skłonnością do zapaleń skóry. Właściwości przeciwzapalne są potwierdzone, a dermamelan stosowany jest również w terapii poszczególnych schorzeń. Ten specyfik nie tylko zmienia syntezę melaniny, ale również łagodzi podrażnienia, czy też redukuje zmiany o podłożu hormonalnym, które pojawiają się na skórze. Dermamelan wzmacnia naczynia krwionośne, pozwala pozbyć się plam barwnikowych i jest w stanie pomóc w schorzeniach takich, jak łojotok.

Czy w zależności od typu skóry leczenie przebiega inaczej?

Efekt leczenia oraz to, jak szybko zauważymy wyniki w dużej mierze zależy od fototypu skóry. Specyfik zawiera również kwas salicylowy, dzięki czemu skóra zostaje dodatkowo zdezynfekowana. To naprawdę doskonałe rozwiązanie, które wpływa na syntezę tyrozynazy, która odpowiada za melaninę. Szybkość efektów jest zależna od rodzaju przebarwień, jednak specyfik działa kojąco i stymuluje odnowę komórkową, dzięki czemu jest naprawdę bardzo skuteczny.

Zobacz więcej  Pękające naczynka - jak sobie z tym radzić?

Jaki jest skład kosmetyku?

Dermamelan to specyfik o bardzo bogatym składzie, w którym znajdują się kwasy: azelainowy i kojowy, arbutyna, która odpowiada za działanie ujednolicające koloryt, kompleks Tyrosinol (inhibitor tyrozynazy), który również wpływa na syntezę melaniny, hamując ją w odpowiedni sposób, wyciąg ze szczawiu Rumex canadensis (occidentalis) – który nie tylko wpływa na koloryt skóry, ale również skutecznie hamuje występowanie problemów skórnych, takich jak rumień, wyciąg z lukrecji gładkiej (Glycyrrhiza glabra) – który jest w stanie zahamować różnego rodzaju infekcje, działa antybakteryjnie, w związku z czym może pomóc nam pozbyć się np. zmian trądzikowych, wyciąg z aloesu (Aloe Barbadensis) – który działa w sposób kojący i łagodzący. Jego zbawienne działanie znane jest od wieków, i od wieków stosowane. Działa odmładzająco i jest w stanie zahamować występowanie zmian skórnych. Może być stosowany w czystej postaci lub z dodatkiem innych specyfików, w związku z czym jest bardzo chętnie wykorzystywany w różnego rodzaju specyfikach. Ponadto produkt został wzbogacony o niacynamid, który działa przeciwzapalnie, bisabolol – działa odmładzająco i poprawia napięcie naszej skóry, jest w stanie skutecznie wygładzić zmarszczki, etoksydiglikol – również działa odmładzająco i pozwala pozostałym składnikom również wniknąć głęboko w skórę i działać odpowiednio i skutecznie, kwas salicylowy, czyli o kolejną substancję, która działa przeciwbakteryjnie. Co więcej, po zastosowaniu specyfiku nasza skóra zostanie odmłodzona, dzięki witaminom A, C i E, którymi kosmetyk został wzbogacony.

Bomba witaminowa na twarz?

Trzeba tutaj skupić się na wszystkich opisanych składnikach. Kwas azelainowy, czy niacyniamid działają przeciwbakteryjnie i kojąco. Wzmacniają naczyni krwionośne i hamują zmiany o podłożu hormonalnm. Zawarte substancje działają antybakteryjnie, dzięki czemu potrafią pomóc nam przy różnego rodzaju schorzeniach, które są wynikiem działania bakterii, wirusów, czy drobnoustrojów.

Co nam daje kwas salicylowy?

Dermamelan zawiera kwas salicylowy, czyli substancję, która ma doskonały wpływ na naszą skórę. Nie tylko dezynfekuje, ale również nie wysusza, co w przypadku środków bakteriobójczych wcale nie jest takie oczywiste. Substancje, które działają antybakteryjnie są bardzo ważną częścią składu kuracji dermamelan, dzięki czemu ta kuracja może być stosowana nawet w przypadku problemów skórnych.

Czym jest melanina?

Melanina to substancja, która odpowiada za zabarwienie naszej skóry. Dlatego substancje, które hamują syntezę tyrozynazy, mają wpływ na koloryt. Co więcej specyfik działa antyoksydacyjnie, a stan skóry poprawia się bardzo szybko. Melanina jest w naszej skórze potrzebna, odpowiada między innymi za ochronę przed słońcem. Jeżeli jednak organizm przyspiesza syntezę tyrozynazy, na skórze mogą pojawić się przebarwienia. To je chcemy usunąć, musimy więc zadbać o odpowiednią gospodarkę melaniny. Pomagają w tym m.in. kwas azelainowy, czy kompleks Tyrosinol.

Zobacz więcej  Lip lift ust- jakie daje efekty i na czym polega?

Gdzie można dostać dermamelan?

Specyfik można kupić w specjalistycznych sklepach i klinikach. Zwykle, jeżeli stosowanie kremu połączone jest z zabiegiem złuszczającym (czyli pełen pakiet, który działa zdecydowanie najlepiej), krem zakupimy u specjalisty, który w dodatku przedstawi nam w jaki sposób go stosować, tak by przynosił najlepsze efekty. Odpowiednie stosowanie jest bardzo ważne, ponieważ dermamelan m.in. reguluje wydzielanie łoju, w związku z czym jego zbyt mała, lub zbyt duża ilość, może prowadzić do określonych problemów.

Czy na rynku dostępne są podróbki?

Na rynku można znaleźć podróbki specyfiku, jakim jest dermamelan. Dlatego warto zaopatrywać się u wiarygodnego dostawcy, czy też w tej sprawie zwracać się do klinik medycyny estetycznej. Ponieważ preparat ma bardzo szerokie spektrum działania: działa kojąco, stymuluje odnowę komórkową, reguluje wydzielanie łoju, wzmacnia naczynia krwionośne, a substancje w nim zawarte hamują syntezę tyrozynazy, warto zadbać o to, aby korzystać ze sprawdzonego preparatu.

Dlaczego specyfik stymuluje syntezę kolagenu?

Dermamelan stymuluje syntezę kolagenu, ponieważ ma bardzo silne właściwości odżywcze. Nawet problemy o podłożu hormonalnym nie są w stanie mu się oprzeć. Posiada właściwości przeciwzapalne bisabolol zaś wnika w głąb komórek i odżywia je, przywracając właściwą gospodarkę bawrnika.

Jak długo utrzymują się efekty?

W zależności od typu karnacji, efekty mogą utrzymywać od trzech do pięciu miesięcy. W przypadku jasnej karnacji efekty mogą być najbardziej skuteczne. Co ciekawe, jeżeli chodzi o odnowę komórkową witamina c działa cuda, nasza skóra wygląda więc lepiej niż kiedykolwiek, jeszcze długo po zakończeniu zabiegu. Co więcej, w przypadku skóry tłustej jeszcze długo nie będziemy musieli przejmować się przetłuszczaniem skóry.

Ile zabiegów powinniśmy przejść?

Jedna kuracja to zwykle sześć zabiegów, jednak o zakończeniu kuracji decydują w dużej mierze efekty. Inhibitor tyrozynazy może zadziałać szybciej, lub wolniej, wszystko zależy od predyspozycji skóry. Ponieważ działa antybakteryjnie witamina e ma silny wpływ na to, jak szybko będzie widoczna popraw kondycji skóry. Z kolei jeżeli chodzi o odnowę komórkową witamina c zadba o to, aby nasza skóra prezentowała się w odpowiedni sposób.

Czy zabieg ma jakieś efekty uboczne?

Efektem ubocznym z pewnością jest w tym przypadku odżywienie skóry i redukcja zmarszczek. Kwas salicylowy działa antybakteryjnie, więc mogą zniknąć problemy związane z trądzikiem. Silny antyoksydant wiatmina a pomoże nam w widocznym odmłodzeniu skóry.

Zobacz więcej  Nici kolagenowe PDO: Proteinowy lifting twarzy dzięki innowacyjnym niciom liftingującym

Czy wszystkie przebarwienia znikną?

Nie ma gwarancji, że stosując dermamelan wszystkie przebarwienia znikną. Przebarwienia hormonalne są trudne do usunięcia, jednak zwykle również z nimi sobie radzi. Dzięki kompensacji składników aktywnych (kwas salicylowy – działa antybakteryjnie witamina E pozwala naszej skórze nabrać gładkości, antyoksydant witamina A – odmładza, zwiększa również elastyczność skóry. Co jednak najważniejsze, wszystkie te specyfiku stymulują naszą skórę do aktywnej odbudowy i regeneracji. Przebarwione komórki znikają, zaś je miejsce zajmują nowe. Dzięki zahamowaniu syntezy kluczowego enzymu komórki te nie będą już przebarwione. Antyoksydant witamina e również w tym pomaga. Kuracja jest skuteczna w przypadku każdego rodzaju skóry.

W jaki sposób specyfik wpływa na skórę?

Specyfik działa na skórę zgodnie z opisanymi właściwościami. Produkt hamuje syntezę melaniny wyciąg z aloesu z kolei działa na naszą skórę odmładzająco. Osoba poddawana zabiegowi powinna oczyścić i usunąć olejek, a następnie nałożyć maskę Dermamelan, która wygląda jak ciemny płyn. Pacjenci, którzy założyli maskę, wracają do domu około 5 godzin później i spłukują ją bieżącą wodą. O czasie utrzymania maski decyduje osoba wykonująca operację lub lekarz prowadzący, w zależności od rodzaju fotografii skóry pacjenta. Następnie, zgodnie z harmonogramem wybranym przez lekarza, krem należy stosować w ciągu 3 miesięcy po operacji. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na skutecznym pozbyciu się przebarwień.

Jak długo trwa okres rekonwalescencji?

Rekonwalescencja po zabiegu zwykle trwa około tygodnia. Zwykle już w tym czasie zanik plam jest bardzo dobrze widoczny. Produkt odtłuszcza skórę praktycznie od razu, rozjaśnienie przebarwień jest więc doskonale widoczne. Pełen efekt widać po miesiącu. Może być stosowany przy każdym typie skóry i przebarwieniach z różnych przyczyn. W przypadku przebarwień hormonalnych (ostudy) skóry tłustej i mieszanej najlepsze efekty można uzyskać, ponieważ nie tylko usuwa plamy pigmentacyjne, ale także reguluje wydzielanie sebum, zwęża pory i dodaje skórze blasku.

Jakie są zalecenia do zabiegu?

Ponieważ produkt hamuje syntezę melaniny wyciąg ze szczawiu z kolei pozytywnie wpływa na jakość naszej skóry. Ponieważ produkt wpływa na syntezę kluczowego enzymu, działa doskonale. Co ciekawe, ma to również wpływ na różnego rodzaju choroby skórne. Działa przeciwrumieniowo kompleks Tyrosinol – inhibitor tyrozynazy, hamuje syntezę melaniny i może być stosowany nawet w przypadku skóry łojotokowej. To skuteczna i bezpieczna terapia, która jest w stanie zdziałać cuda.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop