Blog

Depilacja laserowa miejsc intymnych – na czym polega i jak przebiega?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Depilacja laserowa miejsc intymnych – na czym polega i jak przebiega?

Depilacja laserowa miejsc intymnych cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z zabiegów korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy chcą się pozbyć zbędnego owłosienia. Depilacja okolic intymnych pomaga przez dłuższy czas zachować gładką skórę, bez konieczności ponawiania zabiegów. Jak wygląda depilacja laserowa miejsc intymnych? Jak przebiega? Czy jest bolesna? Jak się do niej przygotować? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jej wykonania? O tym wszystkim można przeczytać w poniższym tekście.

Co to jest depilacja miejsc intymnych?

Depilacja laserowa miejsc intymnych pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia. U pań bardzo często wykonywany jest zabieg depilacji okolic bikini. Dzięki czemu nie muszą się one przejmować włoskami wystającymi spod bielizny na plaży, basenie, czy nawet w sypialni. Zresztą depilacja powoduje, że lepiej czują się we własnym ciele i towarzyszy im dobre samopoczucie.

Ten rodzaj depilacji laserowej usuwa włoski wyłącznie z okolic pachwin, czyli, te które wychodzą poza linię bikini. Chyba że kobieta zdecyduje się na zabieg depilacji średniej. W tym wypadku niechciane owłosienie zostanie usunięte nie tylko z pachwin, ale też wzgórka łonowego.

Istnieje również depilacja bikini głębokiego, czyli poza owłosieniem z pachwin i wzgórka będzie usunięte również te z warg sromowych i okolic odbytu.

Usuwanie niechcianego owłosienia – zabiegi nie tylko dla pań

Na laserowe usuwanie owłosienia z okolic miejsc intymnych decydują się nie tylko panie. Coraz częściej można spotkać również panów, którzy chcą się poddać depilacji. Warto zauważyć, że męskie owłosienie jest dość gęste i szorstkie, przez co trudno się go pozbyć na dłużej. Sama maszynka i golenie w warunkach domowych to tak naprawdę rozwiązanie tylko na chwilę. Poza tym nierzadko skutkuje występowaniem podrażnień skóry. Depilacja laserowa u mężczyzn obejmuje usunięcie niechcianego owłosienia w pachwinach, przy mosznie oraz w okolicach odbytu.

Zobacz więcej  Znamię Beckera – czym jest? Czy warto zdecydować się na jego usunięcie?

Jak wygląda depilacja laserowa miejsc intymnych?

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia z okolic intymnych. Zabieg polega na uszkodzeniu struktury włosa. Przeprowadzany jest laserem vectus. Jest to laser diodowy, którego promienie na włoski skóry właściwiej, nie niszcząc przy tym normalnej skóry. Zniszczona zostaje nie tylko cebulka włosa, ale też jego łodyga i naczynia go karmiące. Oznacza to, że zmniejsza się ryzyko wyrastania nowych włosków. W zależności od ilości i gęstości owłosienia depilację miejsc intymnych przeprowadza się przy pomocy serii zabiegów. Jeden z nich trwa z reguły kilkanaście minut. Czasami ten czas może wydłużyć się do pół godziny. Cały zabieg przebiega niezwykle sprawnie.

Czy laserowa depilacja miejsc intymnych boli?

Osoby, które nigdy wcześniej nie zdecydowały się na depilację laserową, a zaczynają o niej myśleć, zastanawiają się, czy zabiegi są bolesne. Odpowiedź brzmi: nie! Wykonywane są bowiem laserem vectus, który wyposażony jest w inteligentny system chłodzący. Dzięki czemu pacjenci praktycznie nie czują oddziaływania lasera, nawet jeśli zabiegi dotyczą wrażliwych części ciała. Niestety niektórzy mogą czuć delikatny dyskomfort podczas depilacji. W takiej sytuacji należy powiadomić pracownika naszej klinki o niskim progu bólu, ponieważ dodatkowo można zastosować krem znieczulający lub okłady chłodzące.

Jak się przygotować do depilacji laserowej miejsc intymnych?

Depilacja laserowa okolic intymnych to zabieg, do którego trzeba się przygotować przede wszystkim fizycznie. Do zmniejszenia bólu podczas zabiegu można zastosować się do kilku porad, które na pewno poprawią komfort:

 • Nie wystawiać miejsc intymnych na działanie promieni słonecznych i ultrafioletowych do 4 tygodni przed depilacją.
 • Nie stosować samoopalacza na 3 tygodnie przed zabiegiem.
 • Do 2 tygodni przed depilacją nie stosować preparatów do golenia.
 • Odstawić zioła do picia takie jak: nagietek, dziurawiec i herbaty wspomagające odchudzanie.
 • Nie wyrywać włosków. Można je jednak przycinać lub golić, ale tylko do 2 tygodni przed rozpoczęciem zabiegu.
Zobacz więcej  Łupież pstry- objawy, diagnoza, leczenie, zapobieganie.

Ponadto do laserowej depilacji należy odpowiednio przygotować ciało, czyli dokładnie umyć te części, które będą poddane zabiegowi. Nie można również stosować żadnych kosmetyków perfumowanych, tj. dezodorantów, balsamów, czy kremów. Skóra powinna zostać odtłuszczona. Jeśli chodzi o depilację linii bikini lub innych okolic intymnych bezpośrednio przed zabiegiem trzeba wziąć prysznic.

Co więcej, niewskazane jest spożywanie alkoholu dzień przed rozpoczęciem laserowej depilacji.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej miejsc intymnych

Depilacja okolic intymnych nie zawsze może zostać przeprowadzona. Istnieją bowiem pewne przesłanki, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu. Należą do nich:

 • Ciąża.
 • Karmienie piersią.
 • Występowanie opryszczki.
 • Brodawki.
 • Kurzajki.
 • Łuszczyca.
 • Bielactwo.
 • Rybia łuska.
 • Choroby nowotworowe.
 • Stosowanie leków i ziół światłouczulających.
 • Stosowanie antybiotyków.
 • Posiadanie świeżej opalenizny.

Przeciwwskazanie do depilacji laserowej miejsc intymnych u kobiet może być również miesiączka. Ponadto przed poddaniem się depilacji nie można używać kremów i maści z witaminą A i E.

Przy pierwszym zabiegu lekarz – dermatolog przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad. Ma on na celu ustalenie, czy nie pojawiają się żadne komplikacje podczas usuwania owłosienia i czy w ogóle można je wykonać. Następnie zostanie wykonana próba laserowa na skórze.

Korzyści płynące z depilacji laserowej

Depilacja miejsc intymnych to zabieg, który może przynieść wiele korzyści. Pod warunkiem, że pacjent odpowiednio się przygotuje i nie zaniedba niektórych aspektów. Usunięcie włosków w miejscach intymnych przy pomocy lasera ma następujące zalety:

 • Nie powoduje skutków ubocznych.
 • Nie występują podrażnienia skóry.
 • Zabieg można wykonać u kobiet i mężczyzn.
 • Gładka skóra utrzymuje się przez długi czas.
 • Zabieg wykonywany jest przez profesjonalistów.
 • Oszczędność czasu.
 • Zabiegi depilacji stosowane systematycznie pozwalają zapomnieć o maszynce do golenia.
 • Komfort.
 • Pewność siebie.
 • Zadowolenie.

Depilacja stref intymnych nie jest już tematem tabu!

Niegdyś depilacja w okolicach miejsc intymnych była źle postrzegana przez społeczeństwo. W niektórych krajach krążyła nawet legenda, że owłosione wargi sromowe chronią przed ciążą. Dziś na szczęście czasy się zmieniły i wiele osób decyduje się na przeprowadzenie zabiegu. Co ciekawe, nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale również higieniczne. Nadmierne owłosienie powoduje bowiem, że wydziela się nieprzyjemny zapach potu. Poza tym pielęgnacja stref intymnych jest utrudniona, kiedy włosków jest zbyt dużo. Laserowe usuwanie owłosienia pozwala pozbyć się problemu. Bardzo istotny jest też fakt, że używanie do depilacji miejsc intymnych zwykłej maszynki może doprowadzić do podrażnienia skóry, pieczenia i wrastających włosków. Warto zapomnieć o tym, co mówiły nasze babcie i zdecydować się na depilację w profesjonalnej klinice. Tylko tym sposobem można cieszyć się gładką skórą i pełnym komfortem.

Zobacz więcej  Dessette Mono – recepta online

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop