Blog

Depilacja laserowa jaki laser wybrać aby uzyskać najlepsze rezultaty?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Depilacja laserowa jaki laser wybrać aby uzyskać najlepsze rezultaty?

Niechciane owłosienie często kojarzy się z niedogodnościami związanymi z goleniem, woskowaniem, wrastającymi włoskami, zwiększoną wrażliwością skóry i swędzeniem. Technologie Laser Hair Removal miały rewolucyjny wpływ na skuteczność trwałej redukcji owłosienia. Przemysł estetyczny i kosmetyczny został przekształcony (niestety, nie zawsze w dobry sposób) przez tanie codzienne oferty oferujące okazje na różne zabiegi, w tym laserowe usuwanie włosów. Uważaj, gdy widzisz kurs depilacji IPL jest sprzedawany jako „laserowe usuwanie włosów” leczenie. IPL (Intense Pulse Light) nie jest laserem. To nie ma nic wspólnego z laserem. Technologie są całkowicie różne ze względu na rodzaj wiązki , że te dwie maszyny produkują .

IPL do depilacji laserowej

IPL dostarcza rozproszoną wiązkę, podczas gdy laser produkuje skupiony typ wiązki (jeśli kiedykolwiek poszedł do obserwatorium Greenwich, aby zobaczyć Zero Meridien, wiesz, o czym mówimy). Kiedy laser typu wiązki dociera do mieszków włosowych, moc ciepła pozostaje taka sama, gdy wiązka jest wydany, w przeciwieństwie do IPL typu wiązki, która dostaje rozproszone przez czas trafia do mieszków włosowych. Ta właściwość ma bezpośredni wpływ na jakość i czas uzyskania wyników leczenia.

Wydajniejszy niż laser diodowy?

Dla porównania, 10-12 sesji IPL są wymagane, aby zobaczyć jakąkolwiek różnicę w redukcji włosów. W przypadku odpowiedniego lasera, aby trwale pozbyć się niechcianych włosków, wystarczą zaledwie 4 sesje. Laser jest zatem znacznie bardziej wydajny. Mimo to nie wszystkie urządzenia laserowe wykonują tę samą pracę. Dlatego warto jest zrobić trochę badań przed zainwestowaniem w laserowe usuwanie włosów.

Jaki zabieg depilacji laserowej?

Każdy rodzaj lasera ma pewną długość fali zaprojektowanej do skutecznego wykonywania pewnego rodzaju procedury. Dlatego dobra klinika , gdy oferuje różne rodzaje zabiegów laserowych , takich jak laserowe resurfacing skóry , laserowe usuwanie włosów , laserowe usuwanie żył wątku , itp , powinny mieć różne maszyny laserowe dla każdej z tych procedur . W teorii każdy laser może wykonać wszystkie powyższe zabiegi, ALE z różnym poziomem skuteczności.

Co może się zdarzyć? Jeżeli laser nie został zaprojektowany specjalnie w celu zabicia mieszka włosowego po raz pierwszy, mieszek będzie nadal produkował włosy, czasami nawet bardziej aktywnie niż wcześniej. Może się tak zdarzyć, ponieważ dopływ krwi nie zostanie odcięty od mieszka, a dodatkowe ciepło lasera może stymulować wzrost włosów. Może nawet skończyć się na tym, że będziesz musiał walczyć o usunięcie włosów później przy użyciu odpowiedniego lasera, ponieważ melanina we włosach może zaniknąć po licznych zabiegach wykonanych wcześniej. Mieszek włosowy stanie się niewidoczny dla lasera „zobaczyć” włosy w mieszku, jak laser cele włosy przez ciemne melaniny zawarte w nim.

Zobacz więcej  Rodzaje operacji bariatrycznych: zmniejszenie żołądka jako skuteczny sposób chirurgicznego leczenia otyłości

Co należy wiedzieć przed uzyskaniem depilacji laserowej

Przed zabiegiem

Laserowe usuwanie włosów działa tylko w przypadku jasnej skóry i ciemnych włosów. To dlatego, że laser działa poprzez ukierunkowanie pigmentu, który jest łatwo zrobić z ciemnymi włosami, jednak, jeśli klient ma ciemną skórę, laser może dążyć do skóry powodując oparzenia. Dzięki nowej technologii to już nie jest przypadek. Laserowe usuwanie włosów działa na wszystkich typach odcieni skóry z odpowiednim laserem / ustawieniami.

Unikaj różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych przed zabiegiem

Przed pierwszym zabiegiem należy wykonać test płatkowy. Test płatkowy oceni ilość melaniny we włosach, które następnie zdecyduje o właściwych ustawieniach do wykorzystania do udanego i bezbolesnego leczenia. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy ogolić obszar rano przed zabiegiem.

Należy unikać opalania i nadmiernej ekspozycji na słońce przed i po zabiegu. Kolor skóry podczas opalania będzie bardziej zbliżony do koloru pigmentu, co oznacza, że laser nie może działać tak agresywnie, jak w przypadku osób nieopalonych.

Leczenie a laser do depilacji

Samo leczenie może trwać od kilku minut do ponad godziny, wszystko zależy od części ciała, która jest poddawana leczeniu. Podczas zabiegu laser będzie gładko przesuwał się po skórze. Aby chronić skórę i zmniejszyć skutki uboczne, stosowany jest żel chłodzący. Ruch lasera stopniowo podgrzewa mieszki włosowe w dolnej warstwie skóry. Impulsy energii są pochłaniane przez melaninę we włosie, co powoduje uszkodzenie dopływu krwi do włosa, co oznacza, że nie może on już być produkowany. Podczas zabiegu może być odczuwalne uczucie ciepła.

Po zabiegu

Cierpliwość jest kluczowa, jeśli chodzi o depilację laserową. Włoski zaczną wypadać od jednego do czterech tygodni po zabiegu, podczas gdy skóra będzie się odnawiać. Potrzebnych będzie kilka kolejnych sesji dla każdego obszaru docelowego, aby uchwycić każdy mieszek włosowy we właściwej fazie wzrostu. Odstępy pomiędzy zabiegami mogą wynosić od 4 do 8 tygodni, w zależności od obszaru.

Zobacz więcej  Walka z cellulitem za pomocą nowoczesnych technologii

Zadbaj o siebie po zabiegu trwałego usuwania owłosienia

Teraz, po zabiegu, należy o siebie dbać. W razie potrzeby zawsze stosuj krem z filtrem przeciwsłonecznym. Skóra będzie bardzo wrażliwa i nie należy jej dodatkowo nagrzewać. To samo dotyczy gorących pryszniców i ćwiczeń. Zalecamy odczekanie 24 do 48 godzin przed wykonaniem jakiejkolwiek czynności, która spowoduje wzrost temperatury ciała.

Na czym polega depilacja laserowa?

Po zabiegu może być widocznych kilka włosków. Włoski te zaczną rosnąć tak, jakbyś się właśnie ogolił. Upewnij się, że pozostawisz te włoski w spokoju! Wyrywanie mieszków włosowych może opóźnić proces. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy pozwolić włoskom wypaść samodzielnie.

Rzeczy, które warto wiedzieć o depilacji laserowej

Jeśli chodzi o pozbywanie się niechcianych włosów, depilacja laserowa jest jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej popularnych opcji. Podczas gdy opcje takie jak woskowanie i golenie zapewniają krótkoterminowe rezultaty, depilacja laserowa oferuje znacznie bardziej długoterminowe rozwiązanie. W tym blogu będziemy patrzeć na najlepszych X rzeczy, które trzeba wiedzieć o ICE depilacji laserowej.

1. To jest praktycznie bezbolesne

Używany jest system usuwania zbędnego owłosienia z tego prostego powodu, że jest praktycznie bezbolesny. System wykorzystuje technologię ICE™ do chłodzenia powierzchni skóry, co pomaga zapobiegać przegrzaniu i dyskomfortowi spowodowanemu przez laser. Większość klientów doświadcza jedynie delikatnego uczucia ciepła w leczonym obszarze, które jest znacznie mniejsze w porównaniu z innymi rodzajami depilacji laserowej.

2. Zawsze należy przeprowadzić test płatkowy – czy laser diodowy wykorzystujący fale?

Nawet jeśli miałeś leczenie włosów laserem w przeszłości zawsze zaleca się, aby mieć test łaty, która pomoże zapewnić, że skóra jest odpowiednia do depilacji laserowej. Oprócz sprawdzenia, że nie występują żadne reakcje niepożądane, nasz terapeuta laserowy będzie również w stanie dostosować ustawienia urządzenia do Twoich osobistych wymagań w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa.

Zobacz więcej  Dessette Mono – recepta online

3. Zabiegi powinny być przeprowadzane regularnie

Jeśli chodzi o depilację laserową, ważne jest, aby regularnie korzystać z zabiegów, aby pomóc w leczeniu włosów w fazie anagenowej wzrostu. Ponieważ tylko około 10-15% włosów znajduje się na tym etapie w dowolnym momencie, rozłożenie zabiegów na okres od 4 do 8 tygodni pomoże zapewnić, że wszystkie włosy zostaną usunięte.

4. 6 – 8 zabiegów zwykle zapewnia optymalne rezultaty

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, każdy zabieg będzie dotyczył około 10-15% włosów, więc większość osób będzie potrzebowała od 6 do 8 zabiegów, aby uzyskać najlepsze rezultaty. W przypadku obszarów, które są bardziej odporne na leczenie, takich jak twarz lub pachwiny, mogą być potrzebne dodatkowe zabiegi.

5. Przygotowanie jest kluczem do wspaniałych rezultatów

Przed zabiegiem należy unikać wszelkich form usuwania włosów, z wyjątkiem golenia. Woskowanie, nitkowanie lub kremy do usuwania włosów mogą powodować problemy i wchodzić w reakcję z laserem, dlatego należy ich unikać przez okres 6 tygodni przed zabiegiem. Około 8 godzin przed zabiegiem należy ogolić obszar docelowy, ponieważ pomoże to zapewnić, że laser jest skierowany na mieszki włosowe i że nie podgrzewa włosów poza skórą, co może powodować dyskomfort.

6. Można go używać do leczenia skóry opalonej.

W przeciwieństwie do wielu innych systemów depilacji laserowej, ICE Laser może być bezpiecznie stosowany do leczenia naturalnie opalonej skóry. Nadal zalecamy pobyt z dala od solarium i sztucznej opalenizny przed zabiegiem, ale nie musisz się martwić o unikanie bycia na słońcu.

7. To najbezpieczniejsza opcja dla wszystkich typów skóry – czy ten laser najlepiej usuwa owłosienie

Według wielu badań, system ICE laser rubinowy jest najbezpieczniejszą metodą depilacji laserowej dla wszystkich rodzajów skóry, w tym ciemniejszych odcieni skóry, gdzie melanina jest znacznie bardziej wrażliwa na ciepło stosowane przez lasery. Oczywiście, zawsze zalecamy wstępną konsultację i test płatkowy skóry przed zabiegiem, aby dwukrotnie sprawdzić, czy jest on odpowiedni i czy nie występują żadne reakcje niepożądane.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop