Blog

Triquilar – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Triquilar to trójfazowy środek antykoncepcyjny na receptę, który zawiera w sobie dwie substancje czynne. Jego dużą zaletą jest stosowanie doustne, dla wielu kobiet korzystniejsze niż wersja dopochwowa. W swoim składzie zawiera trzy rodzaje tabletek powlekanych, z których każdy posiada inne zawartości hormonów.

Triquilar – skład

W składzie środka znajdziemy dwie substancje czynne, czyli lowonorgestrel i etynyloestradol. Ten pierwszy jest hormonem z grupy progestagenów, natomiast drugi hormonem z grupy estrogenów. Lowonorgestrel występuje w wersjach 30 i 40 mikrogramów, w zależności od tabletki. Etynyloestradol natomiast w dawkach 50, 75 i 125 mikrogramów. Triquilar ma też w swoim składzie wiele substancji pomocniczych. Wystarczy wymienić tutaj jednowodną laktozę, skrobię kukurydzianą, węglan wapnia, talk, tlenki żelaza i tytanu, stearynian magnezu i wiele innych substancji w śladowych ilościach.

Triquilar – dawkowanie

Dokładnie dawkowanie należy skonsultować z lekarzem. Środek występuje w 3 różnych wariantach, w zależności od dnia przyjmowania. Stosuje się go kolejno przez 21 dni, popijając jedną tabletkę wodą. Po trzech tygodniach należy zrobić tygodniową przerwę. Potem można używać nowego opakowania. W trakcie przerwy od stosowania może pojawić się krwawienie, następuje one zazwyczaj 2-3 dni po ostatniej tabletce. Przyjmowanie środka powinno rozpocząć się wraz z pierwszym dniem cyklu miesiączkowego i dokładnie rozplanowane.

Wskazania do stosowania środka Triquilar

Triquilar to środek antykoncepcyjny, wskazany dla kobiet, które nie chcą zajść w ciążę. Substancje czynne znajdujące się w leku hamują owulację, czyli uniemożliwiają uwolnienie komórki jajowej z jajników. Środek zagęszcza ponadto śluz w szyjce macicy.

Przeciwskazania do stosowania środka Triquilar

Leku Triquilar nie powinno się stosować w przypadku uczuleń na substancje czynne lub pozostałe składniki. Nie powinny go używać kobiety mające zakrzepy krwi w naczyniach żylnych nóg, mające problemy z płucami w postaci zatorów czy z krzepliwością krwi. W tym ostatnim przypadku problem może wiązać się z niedoborem witaminy C lub białka S. W przypadku perspektywy zabiegu chirurgicznego należy skonsultować stosowanie środka z lekarzem. Należy też uważać w przypadku problemów z wątrobą, zwłaszcza przy nowotworach i zapaleń typu C.

Zobacz więcej  Oparzenia - przyczyny, rodzaje, postępowanie

Ostrzeżenia dla leku

Pacjentka zobowiązana jest do informowania lekarza o wszystkich niepożądanych reakcjach przy stosowaniu leku. Konieczna jest systematyczna kontrola. Przed stosowaniem środka Triquilar należy powiedzieć lekarzowi o swoich uzależnieniach, zwłaszcza jeśli jest to nikotyna. Należy również poinformować o cukrzycy, wysokim ciśnieniu tętniczym, wadach serca, żylakach, zapaleniach żył pod skórą. Nie można również lekceważyć migren czy regularnych padaczek.

Triquilar a ciąża

Jako że Triquilar jest lekiem antykoncepcyjnym nie powinno się go stosować w przypadku ciąży. Mogą wtedy wystąpić problemy z płodem. W przypadku podejrzenia ciąży należy jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą.

Triquilar – efekty uboczne

Triquilar jak każdy lek antykoncepcyjny może powodować efekty uboczne. Bardzo ważne jest, żeby nie stosowały go kobiety z zakrzepami krwi w żyłach i tętnicach, bo mogę one jeszcze poważniejsze niż dotychczas. W przypadku jednej na sto pacjentek występują drobniejsze objawy, takie jak bóle brzucha czy nudności. Zdarzają się również bóle głowy, zmiany nastroju, a także migreny. Pojawiają się również problemy z tkliwością piersi. Podczas tygodniowej przerwy od stosowania leku może pojawić się krwawienie, najczęściej w 2 lub 3 dniu po skończonej paczce.

Triquilar – interakcje

W przypadku stosowania leków antykoncepcyjnych należy podawać lekarzowi wszystkie leki, które stosuje się na co dzień. W przypadku środka Triquilar dotyczy to nawet ziół w rodzaju dziurawca zwyczajnego, który ma zastosowanie w leczeniu depresji. Należy podawać nie tylko leki na receptę, ale wszelkie preparaty bez recepty. Triquilar lubi wchodzić w interakcje z lekami stosowanymi w leczeniu padaczki (które mają w składzie prymidon czy fenytoinę), gruźlicy (między innymi ryfampicyna) czy zakażeń grzybiczych (gryzeofulwina).

Groźne w interakcji ze środkiem Triquilar bywają również leki stosowane przy różnych zakażeniach, przykładowo wirusem HIV lub przy chorobach wątroby typu C. Należy uważać na zakażenia bakteryjne, gdzie stosuje się antybiotyki makrolidowe w rodzaju erytromacyny. Należy również poinformować lekarza o środkach przydatnych w obniżaniu ciśnienia krwi i ryzyka chorób serca.

Zobacz więcej  Radiesse – hydroksyapatyt wapnia

Jak uzyskać receptę online na Triquilar?

W obecnych czasach konsultacja medyczna może odbyć się drogą telefoniczną lub elektroniczną. Nie trzeba wcale udawać się do punktu medycznego, żeby uzyskać receptę. Usługi takie udostępnia Skyklinic, która jako placówka medyczna wystawia takie dokumenty elektronicznie. Wystarczy wtedy jedynie udać się do najbliżej apteki, gdzie zamówienie jest sprawdzane za pomocą kodu odbioru. Wszystkie recepty są zapisane w bazie danych, dlatego nie trzeba martwić się, że zgubi się jej wersję papierową. To duże ułatwienie do pacjentów, którzy nie muszą marnować czasu na kolejki i dojazdy do placówek medycznych. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop