Blog

Depilacja laserowa jak się przygotować, aby nie narazić się na podrażnienia skóry i zapalenie mieszków?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Depilacja laserowa jak się przygotować, aby nie narazić się na podrażnienia skóry i zapalenie mieszków?

Laserowe usuwanie włosów staje się coraz bardziej popularną procedurą, a wielu naszych klientów często pyta, jak przygotować się do nadchodzących sesji depilacji laserowej, kiedy przychodzą na wstępne konsultacje z nami.

W tym blogu omówimy wszystko, co należy wiedzieć o tym, jak przygotować się do zabiegów depilacji laserowej, od tego, co należy zrobić przed przybyciem do kliniki, do kilku przydatnych wskazówek dotyczących opieki po zabiegu.

Wybór odpowiedniego zabiegu depilacji laserowej

Jeśli chcesz trwale zmniejszyć lub wyeliminować porost włosów, zalecamy wybranie najlepszego zabiegu usuwania włosów, depilacji laserowej. Nasi eksperci od skóry regularnie otrzymują pytania, czy przed podjęciem zabiegów depilacji laserowej konieczne jest przygotowanie. Zanim zgłosisz się do zabiegu, upewnij się, że wyrazisz wszelkie potencjalne obawy, jakie możesz mieć na temat zabiegu.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowując się do zabiegu depilacji laserowej należy unikać:

  • Opalania jakiegokolwiek rodzaju.
  • Woskowania, skubania i rozjaśniania na 2-4 tygodnie przed zabiegiem usuwania włosów.
  • Golenia się na dwa dni przed zabiegiem, ponieważ mieszki włosowe muszą być widoczne.
  • Nakładania kosmetyków, balsamów, kremów i dezodorantów na obszar przed zabiegiem.

Pamiętaj, że depilacja laserowa jest bezpiecznym i praktycznie bezbolesnym zabiegiem, który może być stosowany na każdej części ciała. Eksperci są przeszkoleni, aby upewnić się, że ten zabieg jest odpowiedni dla Ciebie i przeprowadzą testy płatkowe skóry przed zabiegiem. Ponieważ podczas zabiegu używamy laserów, otrzymasz okulary ochronne, aby chronić swoje oczy. Po zabiegu na skórę zostanie nałożony żel chłodzący, a wszelkie zaczerwienienia powinny zmniejszyć się w ciągu 24 godzin.

Zabieg depilacji laserowej – pierwsza wizyta

Przed pierwszą wizytą pacjent zostanie poproszony o przygotowanie obszaru/obszarów, które mają być poddane zabiegowi poprzez wykonanie następujących czynności:

  • Usunąć owłosienie: w celu uzyskania najlepszych rezultatów należy ogolić obszar ostrą maszynką do golenia.
  • Unikać stosowania produktów: na przykład, jeśli zabiegowi mają być poddane pachy, prosimy o usunięcie wszelkich śladów dezodorantu przed przyjściem do kliniki.
  • Gdy obszar jest gotowy do zabiegu, można przystąpić do procedury, która prawdopodobnie zakończy się w ciągu kilku minut! Podczas zabiegu zostaniesz poproszona o założenie okularów ochronnych, aby chronić oczy przed promieniami lasera. Nasi specjaliści przeprowadzą zabieg, a następnie zostanie Ci zaoferowany żel z aloesu, aby złagodzić wszelkie wrażliwe miejsca, takie jak linia bikini.
  • Podczas zabiegu możesz odczuwać lekkie mrowienie, ale ponieważ laser o złotym standardzie ma wbudowany system chłodzenia, prawdopodobnie będziesz odczuwać tylko bardzo łagodny dyskomfort, jeśli w ogóle.
Zobacz więcej  Łysienie plackowate - jak rozpoznać i jak leczyć?

 

Jeśli chodzi o opiekę pozabiegową, sugerujemy kontynuowanie stosowania własnego żelu aloesowego (lub czegoś podobnego), aby ograniczyć zaczerwienienie do minimum. Zalecamy również utrzymywanie letniej temperatury prysznica i kąpieli przez kilka dni po zabiegu, ponieważ skrajne temperatury mogą podrażniać skórę.

Laserowe usuwanie włosów jest popularną procedurą ze względu na bezpieczny, skuteczny i trwały sposób usuwania niechcianych włosów. Jeśli rozważasz tę wygodną i opłacalną opcję, ważne jest, aby zrozumieć proces zabiegu.

Jak przygotować się do depilacji – unikaj woskowania i skubania

Zabieg depilacji laserowej działa poprzez celowanie w cebulki włosów, dlatego nie wolno woskować ani skubać włosów przez cztery tygodnie poprzedzające wizytę. Zamiast tego można ogolić obszar poddawany zabiegowi co najmniej 12-24 godzin przed dniem zabiegu, aby utrzymać pigment w mieszkach włosowych.

Unikaj bezpośredniej ekspozycji na słońce przed zabiegiem depilacji laserowej

Trzymaj się z dala od słońca przed depilacją laserową. Unikaj wystawiania obszaru do leczenia dwa tygodnie przed zabiegiem i zawsze chronić skórę z filtrem przeciwsłonecznym. Należy również unikać opalania lub produktów do opalania bez słońca, aby zapobiec ryzyku rozjaśnienia skóry i innych skutków ubocznych. Jeśli masz opaleniznę, przed zaplanowaniem zabiegu upewnij się, że na skórze nie ma pozostałości naturalnej lub sztucznej opalenizny.

Sprawdź swój schemat pielęgnacji skóry

Dobrze jest wykąpać się przed zabiegiem, ale nie nakładaj makijażu ani kremów miejscowych, takich jak kremy nawilżające, serum czy perfumy. Substancje te mogą pokrywać skórę, blokując zdolność lasera do celowania w mieszki włosowe. Należy również unikać peelingów chemicznych lub zabiegów resurfacingu laserowego co najmniej cztery tygodnie przed zabiegiem.

Oczyszczanie i złuszczanie a usuwanie zbędnego owłosienia

Upewnij się, aby oczyścić skórę do leczenia w dniu sesji depilacji laserowej. Można również złuszczać skórę w obszarze leczenia co najmniej trzy dni przed wizytą. Możesz zdecydować się nie stosować dezodorantu, ponieważ zostanie on usunięty przed sesją.

Zobacz więcej  Korekcja odstających uszu u dzieci i dorosłych

Włóż wygodną odzież na usunięcie owłosienia

Unikaj noszenia ciasnych lub ściernych ubrań, ponieważ może to powodować uczucie dyskomfortu po depilacji laserowej. Upewnij się, że nosisz luźne ubrania lub ubrania, które odsłaniają leczony obszar, tak aby łagodzący krem nie dostał się na ubranie.

Skonsultuj się z wiarygodną kliniką

Wreszcie, wybierz zaufaną klinikę dla Twojego trwałego leczenia usuwania włosów. Konsultując się z doświadczonym i wiarygodne kliniki, można uniknąć wszelkich komplikacji lub podrażnień skóry, zwłaszcza jeśli masz wrażliwą skórę i planujesz laserowe usuwanie owłosienia

Przed zabiegiem

– Obszar, który ma być leczony musi być czysty i wolny od wszystkich miejscowych rozwiązań. Proszę ogolić obszar 2-12 godzin przed zabiegiem. Golenie bezpośrednio przed zabiegiem może spowodować dodatkową wrażliwość skóry, dlatego zalecamy pozostawienie odpowiedniej ilości czasu przed wizytą.

– Skóra opalona może być poddana zabiegowi pod warunkiem, że opalenizna nie jest aktywna. Dlatego też należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce na obszarze poddawanym zabiegowi przez co najmniej 3 dni przed zabiegiem. Skóra wrażliwa lub poparzona słońcem nie zostanie poddana zabiegowi.

– Na 3-4 dni przed sesją należy rozpocząć delikatne złuszczanie skóry.

– Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania kremów do opalania.

– Należy unikać wybielania, wyrywania lub woskowania włosów przez 4 tygodnie przed zabiegiem i nie woskować, depilować, wyrywać lub usuwać włosów w inny sposób niż golenie w trakcie zabiegu.

– Należy unikać stosowania olejków eterycznych przez 48 godzin przed zabiegiem.

– Nie należy stosować kremów depilacyjnych na tydzień przed zabiegiem.

– Jeśli w przeszłości występowały u Ciebie zimne owrzodzenia, możesz przyjmować swoje zwykłe leki 5 dni przed i 5 dni po zabiegu.

– Jeśli przyjmowałeś antybiotyki, prosimy o pozostawienie 2 tygodni pomiędzy zakończeniem kursu a zabiegiem.

Zobacz więcej  Łuszcząca się skóra - przyczyny powstania i sposoby leczenia

– Postaraj się zaplanować zabieg na tydzień przed lub tydzień po miesiączce.

Ograniczona ekspozycja na słońce przed planowanym zabiegiem

Ponieważ laser jest przyciągany przez melaninę (pigment), idealnie nadaje się do wychwytywania koloru włosów. Jeśli jednak skóra ma kolor, laser może pomylić ją z włosami i emitować silniejsze światło. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby nie przyciemniać koloru skóry poprzez kąpiele słoneczne lub stosowanie bronzerów. Posiadanie opalenizny może spowodować szkody , jeśli nie wymienione w każdej sesji depilacji laserowej . To może spowodować oparzenia i uszkodzenia skóry.

Istnieją jednak nowe maszyny , takie jak laser Soprano , które mogą leczyć podczas gdy jest opalenizna na ciele . Nadal zaleca się , że 2 tygodnie powinny upłynąć na słońce aktywowane skóry uspokoić .

Należy tu również wspomnieć o zwiększonej fotowrażliwości, ponieważ światło lasera może również zwiększyć szanse na wystąpienie pigmentacji. Jest to wyświetlane jako niechciane formy ciemnej skóry , hiper-pigmentacji , które mogą być ogromnym koszmarem , aby pozbyć się.

Kolory skóry

Jak wskazano w sekcji ekspozycji na słońce powyżej, ciemnienie skóry może być śmiertelne w zabiegach laserowych. Dla osób z ciemną skórą śródziemnomorską, azjatycką i czarną – nic straconego, ponieważ niektóre urządzenia zostały przeznaczone do bezpiecznego użytku. Dostarczanie światła laserowego może się różnić od szybkich błysków o wysokiej temperaturze, do równomiernego rozkładu z technologią ruchu.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop