Blog

Hastina 21 + 7 – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Hastina 21 + 7 – recepta online

Hastina 21 + 7 to doustny lek antykoncepcyjny złożony z dwóch substancji czynnych.

Hastina 21 + 7 – skład

Producent w opakowaniu zawarł: 21 tabletek w kolorze różowym, gdzie każda zawiera 0,02 mg etynyloestradiolu oraz 3 mg drospirenonu. Dodatkowo w opakowaniu znajduje się 7 tabletek w kolorze białym, niezawierających żadnych substancji czynnych; W sumie daje to 28 tabletek.

Hastina 21 + 7 – dawkowanie

Hastina 21 + 7 zawiera 28 tabletek powlekanych, z których każda oznaczona jest dniem tygodnia, w którym należy ją przyjąć. Wszystkie tabletki są łatwe do połknięcia i należy je przyjmować o jednakowej porze każdego dnia.

Opakowanie zawiera 28 tabletek. 21 tabletek przyjmuje się przez 21 dni (jedną dziennie), a następnie przez kolejnych 7 dni przyjmuje się białe 7 tabletek placebo (jedną dziennie).

W trakcie stosowania tabletek placebo powinno pojawić się krwawienie wynikające z odstawienia, co zwykle trwa od 2 – 3 dni po ostatniej tabletce w kolorze różowym. Kolejne opakowanie zaleca się rozpocząć dzień po wykorzystaniu poprzedniego pudełka.

W rezultacie pacjentka powinna przyjmować opakowanie tego samego dnia każdego tygodnia w miesiącu. Występowanie krwawienia powinno występować w tych samych dniach w każdym miesiącu.

Jeśli lek Hastina 21 + 7 jest przyjmowany zgodnie z zaleceniami, ochrona antykoncepcyjna działa również podczas 7-dniowego okresu, gdzie przyjmuje się tabletki placebo.

Jeśli w ostatnim miesiącu nie stosowano antykoncepcji hormonalnej, najlepiej rozpocząć terapię Hastina 21 + 7 w pierwszym dniu miesiączki. Rozpoczyna się od przyjęcia tabletki oznaczonej dniem tygodnia. Aby spożyć wszystkie 21 tabletek w opakowaniu, przyjmuje się pierwszą tabletkę z danym dniem tygodnia, a następnie kontynuuje według linii strzałek, aż do zażycia wszystkich 21 tabletek.

Można też rozpocząć przyjmowanie Hastina 21 + 7 zaczynając od 2 do 5 dnia cyklu miesiączkowego, ale w takim przypadku przez pierwsze 7 dni pierwszego cyklu zaleca się stosować dodatkową metodę antykoncepcji.

Zobacz więcej  Trądzik młodzieńczy: czym jest trądzik u nastolatków i jakie kosmetyki oraz kremy poleca dermatolog do skóry trądzikowej?

Wskazania do stosowania Hastina 21 + 7

Hastina 21 + 7 to pigułka antykoncepcyjna, która zapobiega ciąży dzięki zawartości dwóch hormonów żeńskich, drospirenonu (3 mg) i etynyloestradiolu (0,02 mg). Każda z 21 różowych tabletek powlekanych zawiera niewielką ilość każdego hormonu.

Istnieje wiele różnych rodzajów tabletek antykoncepcyjnych. Opisane tabletki “złożone” zawierają dwa hormony, estrogen i progestagen. Celem ich stosowania jest skuteczna w 100% antykoncepcja hormonalna.

Przeciwwskazania do stosowania Hastina 21 + 7

Nie powinieneś używać Hastina 21 + 7, jeśli pacjentka cierpi na którekolwiek z wymienionych schorzeń i problemów.

Należy wykluczyć lek w przypadku uczulenia na etynyloestradiol, gestoden lub inną z substancji pomocniczych preparatu. Konieczna jest rezygnacja, jeśli obecnie występuje lub kiedyś wystąpił zakrzep krwi w naczyniach żylnych nóg, w płucach lub innych narządach. Nie można stosować tego leku przy zaburzeniach wpływających na krzepliwość krwi (niedobór białka C lub S, niedobór antytrombiny III, obecność przeciwciał antyfosfolipidowych ).

Z leku należy zrezygnować przed planowanym zabiegiem chirurgicznym. Podobnie nie można stosować leku, jeśli pacjentka nie będzie mogła chodzić przez dłuższy czas.

Lek jest wykluczony w chorobach takich jak: zawał serca, udar, dusznica bolesna, ciężka cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, wysokie stężenie tłuszczów we krwi, hiperhomocysteinemia, “migrena z aurą”, zapalenie trzustki, żółtaczka (i inne choroby wątroby), guz wątroby, krwawienie z narządów rodnych bez znanej przyczyny.

Ostrzeżenia dla leku Hastina 21 + 7

Hastina 21 + 7 działa natychmiast, jednak wymaga podjęcia dodatkowych środków ostrożności.

Pacjentka powinna się upewnić, iż w przeszłości nie wystąpił zakrzep krwi. Jeśli w trakcie stosowania leku odczuwa którykolwiek z objawów zakrzepicy, jak najszybciej powinna skontaktować się z lekarze. Objawy to ból w klatce piersiowej, przedłużający się ból nóg i dyskomfort w niektórych częściach ciała (najczęściej żołądek) lub w całym ciele.

Hastina, podobnie jak inne środki antykoncepcyjne, nie chroni przed zakażeniem wirusem HIV (AIDS) ani żadną inną chorobą przenoszoną drogą płciową.

Zobacz więcej  Choroby układu pokarmowego: Najczęstsze objawy, przyczyny i skuteczne metody leczenia

Ten lek zawiera laktozę. Jeśli występuje tolerancja niektórych cukrów, przed zażyciem tego produktu należy skonsultować się z lekarzem.

W żadnym wypadku nie można stosować leku w połączeniu z preparatami zawierającymi ombitaswir, rytonawir, parytaprewir i dasabuwir.

Hastina 21 + 7, a ciąża

Lek Hastina 21 + 7 nie może być stosowany w ciąży. Jeśli zażyto lek w ciąży, należy niezwłocznie poinformować o tym specjalistę.

Hastina 21 + 7 – efekty uboczne

Częste działania niepożądane, które mogą wystąpić częściej niż 1 na 10 osób obejmują: zwiększenie masy ciała., ból brzucha (żołądka), trądzik, ból piersi, powiększenie piersi, tkliwość piersi, bolesne lub nieregularne miesiączki, ból głowy, wahania nastroju.

Rzadziej pojawiają się takie problemy jak: depresja, nerwowość, zaburzenia snu, zmniejszenie masy ciała., problemy z widzeniem, zaburzenia rytmu serca bądź niezwykle szybki rytm serca, ból gardła, zwiększony apetyt, guz piersi (łagodny i rak), wydzielanie mleka u pacjentek, które nie zaszły w ciążę (mlekotok), torbiele jajników, nagłe zaczerwienienie twarzy, brak miesiączek, bardzo obfite miesiączki, upławy z pochwy, suchość pochwy, ból w dolnej części brzucha (miednica), nieprawidłowy wymaz z szyjki macicy (metodą Papanicolaou lub Pap smear), zmniejszenie popędu seksualnego, nudności, wymioty, zapalenie żołądka lub jelit, biegunka, zaparcia, opryszczka wargowa (Herpes simplex).

Hastina 21 + 7 – interakcje

Leku nie można przyjmować wraz z: ryfampicyną, prymidonem, okskarbamazepiną, lekami stosowane w leczeniu zakażeń wirusem HIV (rytonawir, newirapina, efawirenz), lekami stosowanymi w leczeniu WZW typu C (ombitaswir lub parytaprewir lub rytonawir lub dasabuwir), gryzeofulwiną, topiramatem, fenytoiną, karbamazepiną, zielem dziurawca zwyczajnego (Hypericum perforatum), barbituranami.

Środek antykoncepcyjny Hastina 21 + 7 wpływa na działanie leków zawierających cyklosporynę, lamotryginę, teofilinę, tizanidynę.

Jak uzyskać receptę online na Hastina 21 + 7?

Uzyskanie recepty online jest prostsze niż ma to miejsce w przypadku stacjonarnej wizyty.

Wystarczy wizyta w placówce medycznej online, takiej jak SkyClinic, gdzie specjalista zweryfikuje stan zdrowia pacjenta zdalnie, a następnie udziela świadczenia w postaci wypisania recepty. Pacjentka po utrzymaniu recepty, może bezpośrednio zamówić lek Hastina 21 + 7 pod wybrany adres. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Zobacz więcej  Stediril 30 – recepta online

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop