Blog

Hastina 21 + 7 – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Hastina 21 + 7 – recepta online

Hastina 21 + 7 to doustny lek antykoncepcyjny złożony z dwóch substancji czynnych.

Hastina 21 + 7 – skład

Producent w opakowaniu zawarł: 21 tabletek w kolorze różowym, gdzie każda zawiera 0,02 mg etynyloestradiolu oraz 3 mg drospirenonu. Dodatkowo w opakowaniu znajduje się 7 tabletek w kolorze białym, niezawierających żadnych substancji czynnych; W sumie daje to 28 tabletek.

Hastina 21 + 7 – dawkowanie

Hastina 21 + 7 zawiera 28 tabletek powlekanych, z których każda oznaczona jest dniem tygodnia, w którym należy ją przyjąć. Wszystkie tabletki są łatwe do połknięcia i należy je przyjmować o jednakowej porze każdego dnia.

Opakowanie zawiera 28 tabletek. 21 tabletek przyjmuje się przez 21 dni (jedną dziennie), a następnie przez kolejnych 7 dni przyjmuje się białe 7 tabletek placebo (jedną dziennie).

W trakcie stosowania tabletek placebo powinno pojawić się krwawienie wynikające z odstawienia, co zwykle trwa od 2 – 3 dni po ostatniej tabletce w kolorze różowym. Kolejne opakowanie zaleca się rozpocząć dzień po wykorzystaniu poprzedniego pudełka.

W rezultacie pacjentka powinna przyjmować opakowanie tego samego dnia każdego tygodnia w miesiącu. Występowanie krwawienia powinno występować w tych samych dniach w każdym miesiącu.

Jeśli lek Hastina 21 + 7 jest przyjmowany zgodnie z zaleceniami, ochrona antykoncepcyjna działa również podczas 7-dniowego okresu, gdzie przyjmuje się tabletki placebo.

Jeśli w ostatnim miesiącu nie stosowano antykoncepcji hormonalnej, najlepiej rozpocząć terapię Hastina 21 + 7 w pierwszym dniu miesiączki. Rozpoczyna się od przyjęcia tabletki oznaczonej dniem tygodnia. Aby spożyć wszystkie 21 tabletek w opakowaniu, przyjmuje się pierwszą tabletkę z danym dniem tygodnia, a następnie kontynuuje według linii strzałek, aż do zażycia wszystkich 21 tabletek.

Można też rozpocząć przyjmowanie Hastina 21 + 7 zaczynając od 2 do 5 dnia cyklu miesiączkowego, ale w takim przypadku przez pierwsze 7 dni pierwszego cyklu zaleca się stosować dodatkową metodę antykoncepcji.

Zobacz więcej  Nici kolagenowe PDO: Proteinowy lifting twarzy dzięki innowacyjnym niciom liftingującym

Wskazania do stosowania Hastina 21 + 7

Hastina 21 + 7 to pigułka antykoncepcyjna, która zapobiega ciąży dzięki zawartości dwóch hormonów żeńskich, drospirenonu (3 mg) i etynyloestradiolu (0,02 mg). Każda z 21 różowych tabletek powlekanych zawiera niewielką ilość każdego hormonu.

Istnieje wiele różnych rodzajów tabletek antykoncepcyjnych. Opisane tabletki “złożone” zawierają dwa hormony, estrogen i progestagen. Celem ich stosowania jest skuteczna w 100% antykoncepcja hormonalna.

Przeciwwskazania do stosowania Hastina 21 + 7

Nie powinieneś używać Hastina 21 + 7, jeśli pacjentka cierpi na którekolwiek z wymienionych schorzeń i problemów.

Należy wykluczyć lek w przypadku uczulenia na etynyloestradiol, gestoden lub inną z substancji pomocniczych preparatu. Konieczna jest rezygnacja, jeśli obecnie występuje lub kiedyś wystąpił zakrzep krwi w naczyniach żylnych nóg, w płucach lub innych narządach. Nie można stosować tego leku przy zaburzeniach wpływających na krzepliwość krwi (niedobór białka C lub S, niedobór antytrombiny III, obecność przeciwciał antyfosfolipidowych ).

Z leku należy zrezygnować przed planowanym zabiegiem chirurgicznym. Podobnie nie można stosować leku, jeśli pacjentka nie będzie mogła chodzić przez dłuższy czas.

Lek jest wykluczony w chorobach takich jak: zawał serca, udar, dusznica bolesna, ciężka cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, wysokie stężenie tłuszczów we krwi, hiperhomocysteinemia, “migrena z aurą”, zapalenie trzustki, żółtaczka (i inne choroby wątroby), guz wątroby, krwawienie z narządów rodnych bez znanej przyczyny.

Ostrzeżenia dla leku Hastina 21 + 7

Hastina 21 + 7 działa natychmiast, jednak wymaga podjęcia dodatkowych środków ostrożności.

Pacjentka powinna się upewnić, iż w przeszłości nie wystąpił zakrzep krwi. Jeśli w trakcie stosowania leku odczuwa którykolwiek z objawów zakrzepicy, jak najszybciej powinna skontaktować się z lekarze. Objawy to ból w klatce piersiowej, przedłużający się ból nóg i dyskomfort w niektórych częściach ciała (najczęściej żołądek) lub w całym ciele.

Hastina, podobnie jak inne środki antykoncepcyjne, nie chroni przed zakażeniem wirusem HIV (AIDS) ani żadną inną chorobą przenoszoną drogą płciową.

Zobacz więcej  Usuwanie tkanki tłuszczowej, czyli różne rodzaje liposukcji

Ten lek zawiera laktozę. Jeśli występuje tolerancja niektórych cukrów, przed zażyciem tego produktu należy skonsultować się z lekarzem.

W żadnym wypadku nie można stosować leku w połączeniu z preparatami zawierającymi ombitaswir, rytonawir, parytaprewir i dasabuwir.

Hastina 21 + 7, a ciąża

Lek Hastina 21 + 7 nie może być stosowany w ciąży. Jeśli zażyto lek w ciąży, należy niezwłocznie poinformować o tym specjalistę.

Hastina 21 + 7 – efekty uboczne

Częste działania niepożądane, które mogą wystąpić częściej niż 1 na 10 osób obejmują: zwiększenie masy ciała., ból brzucha (żołądka), trądzik, ból piersi, powiększenie piersi, tkliwość piersi, bolesne lub nieregularne miesiączki, ból głowy, wahania nastroju.

Rzadziej pojawiają się takie problemy jak: depresja, nerwowość, zaburzenia snu, zmniejszenie masy ciała., problemy z widzeniem, zaburzenia rytmu serca bądź niezwykle szybki rytm serca, ból gardła, zwiększony apetyt, guz piersi (łagodny i rak), wydzielanie mleka u pacjentek, które nie zaszły w ciążę (mlekotok), torbiele jajników, nagłe zaczerwienienie twarzy, brak miesiączek, bardzo obfite miesiączki, upławy z pochwy, suchość pochwy, ból w dolnej części brzucha (miednica), nieprawidłowy wymaz z szyjki macicy (metodą Papanicolaou lub Pap smear), zmniejszenie popędu seksualnego, nudności, wymioty, zapalenie żołądka lub jelit, biegunka, zaparcia, opryszczka wargowa (Herpes simplex).

Hastina 21 + 7 – interakcje

Leku nie można przyjmować wraz z: ryfampicyną, prymidonem, okskarbamazepiną, lekami stosowane w leczeniu zakażeń wirusem HIV (rytonawir, newirapina, efawirenz), lekami stosowanymi w leczeniu WZW typu C (ombitaswir lub parytaprewir lub rytonawir lub dasabuwir), gryzeofulwiną, topiramatem, fenytoiną, karbamazepiną, zielem dziurawca zwyczajnego (Hypericum perforatum), barbituranami.

Środek antykoncepcyjny Hastina 21 + 7 wpływa na działanie leków zawierających cyklosporynę, lamotryginę, teofilinę, tizanidynę.

Jak uzyskać receptę online na Hastina 21 + 7?

Uzyskanie recepty online jest prostsze niż ma to miejsce w przypadku stacjonarnej wizyty.

Wystarczy wizyta w placówce medycznej online, takiej jak SkyClinic, gdzie specjalista zweryfikuje stan zdrowia pacjenta zdalnie, a następnie udziela świadczenia w postaci wypisania recepty. Pacjentka po utrzymaniu recepty, może bezpośrednio zamówić lek Hastina 21 + 7 pod wybrany adres. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Zobacz więcej  Jak skutecznie pozbyć się krostek i trądziku na dekolcie, szyi i piersiach: Praktyczne porady dotyczące wyprysków na delikatnych obszarach skóry

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop