Blog

Depilacja laserowa a opalanie – dlaczego nie należy się opalać

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Depilacja laserowa a opalanie – dlaczego nie należy się opalać

Depilacja laserowa to obecnie jeden z najbardziej popularnych sposobów pozbycia się zbędnego owłosienia na ciele. Korzystają z niej zarówno kobiety jak i mężczyźni w rożnym wieku. Pomimo tego, że zabieg ten jest stosunkowo bezpieczny to istnieje kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają jego wykonanie. Jednym z nich jest własnie opalanie, skóra przed zabiegiem depilacji laserowej nie powinna być wystawiana na promieniowanie uv zarówno na słońcu jak i na solarium. Jak zatem należy przygotować się do zabiegu depilacji laserowej i dlaczego warto w tym czasie zrezygnować z opalania? Warto poznać odpowiedzi na te pytania, gdyż lepsza świadomość w tym temacie pozwoli lepiej przygotować się do zabiegu a to z kolei przełoży się na uzyskanie lepszych efektów po wykonanym zabiegu.

Zabiegi laserowe a opalanie – dlaczego nie można tego łączyć

Dlaczego korzystając z zbiegów depilacji laserowej niezbędne jest zrezygnowanie z kąpieli słonecznych oraz wizyt w solarium? Ponieważ wiąże się to z wytwarzaniem melaniny w naszym ciele – barwnika, który determinuje kolor skóry człowieka. Wiązka lasera pochłaniana jest przez melaninę, co sprawia, że cebulki włosa ulegają zniszczeniu. Dotyczy to jedynie melaniny włosa, barwnika, który zawarty jest we włosach, nie w skórze. Tak więc, jeżeli nasze ciało jest opalone to zdecydowanie większa część światła lasera zostanie pochłonięta przez melaninę naskórka.

Ponadto zabieg depilacji laserowej, który zostanie wykonany na opalonym naskórku nie będzie efektywny i skuteczny. Opalenizna może także przyczynić się do wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych, takich jak poparzenia, przebarwienia, odbarwienia czy nawet niewielkie blizny. Dlatego też należy ściśle stosować się do zaleceń kosmetologa i unikać bezpośredniego kontaktu ze słońcem oraz zrezygnować z solarium i stosowania samoopalaczy zarówno przed pierwszym jak i po ostatnim zabiegu.

Kontakt skóry z promieniowaniem uva przed zabiegiem depilacji laserowej

Marzeniem wielu z nas jest gładka i piękna skóra bez wyrastających co rusz nowych włosków. Pozbycie się owłosienia wiąże się jednak z pewnymi zasadami, których należy się trzymać by uzyskać oczekiwane efekty. Musisz wiedzieć zatem, że opalenizna i laser nie idą ze sobą w parze! Pamiętaj, że nie należy opalać się zarówno przed jak i po zabiegu depilacji laserowej. To bardzo ważne, iż od tego zależeć będzie stan Twojej skóry oraz satysfakcja po zabiegu.

Zobacz więcej  Czym jest epilacja laserowa i jak się do niej przygotować?

Decydując się na depilację laserową musimy na przynajmniej miesiąc przed zrezygnować z kąpieli słonecznych, samoopalaczy oraz solarium. Wynika to z faktu, iż podczas gdy na skórze pojawia się opalenizna rozpoczyna się proces melanogenezy, czyli proces mający na celu wyniszczenie komórek macierzystych włosa. Aby skóra po depilacji była idealnie gładka i nie odrastały na niej nowe włoski, należy wykonać serię zabiegów a te najlepiej zrobić gdy procesy te nie rozpoczęły się (co wywołuje niestety opalanie). Podczas zabiegów depilacji laserowej wiązka lasera pochłaniana jest przez melaninę i tutaj ważne jest by była to melanina włosa a nie skóry. Gdy zabieg wykonywany jest na opalonej skórze to znacząca część wiązki lasera pochłaniana jest przez melaninę skóry i przez to światło lasera nie dociera do włosa. Skutkować to będzie brakiem rozpadu cebulek włosowych a nawet poparzeniem skóry.

Opalanie po zabiegu depilacji laserowej – kiedy jest bezpieczne?

Depilacja laserem to doskonały sposób na uzyskanie idealnie gładkiej skóry. Zabieg ten jest małoinwazyjny, bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach, które uwarunkują jego powodzenie. Na przynajmniej miesiąc przed depilacją laserową należy zrezygnować z opalania zarówno sztucznego jak i poprzez ekspozycję na słońce. Po zabiegu również należy unikać tego rodzaju spędzania czasu, gdyż skóra wtedy jest bardzo wrażliwa, podrażniona i podatna na powstawanie odbarwień czy przebarwień. Dobrym rozwiązaniem jest wykonać zabieg ten w okresie jesienno zimowym, jest to pora w której najmniej wystawiamy się na promieniowanie uv. Pamiętajmy zatem, aby zarówno przed jak i po depilacji laserowej opalanie odłożyć na później. Wszelkie trudy z tym związane wynagrodzi nam gładka skóra bez odrastających włosków i zaoszczędzony czas na goleniu tradycyjną maszynką.

Opalanie natryskowe a laser – czy jest możliwe?

Opalanie natryskowe można wykonać po skończonej serii zabiegów depilacji laserowej, ale należy pamiętać, żeby nie robić tego przed ich wykonaniem. Dlaczego taki rodzaj opalenizny jest dozwolony? Ponieważ podczas opalania natryskowego opiera się na nanoszeniu barwnika na powierzchnię skóry – nie wnika on w głąb naskórka. Dlatego też jest bezpieczny i nie powinien przyczynić się do pogorszenia stanu skóry. Dla pewności można skonsultować się z kosmetologiem, który odpowiednio oceni stan skóry po zabiegu. Aby otrzymać najlepsze rezultaty i utrzymać skórę w dobrej kondycji należy bezwzględnie trzymać się zasad postępowania zarówno przed zabiegiem jak i po. Przed serią zabiegów laserowych należy wstrzymać się z sztucznie opaloną skórą, ponieważ barwnik, wykorzystywane w tej metodzie mógłby się skumulować w naskórku, co spowodowałoby, że światło lasera i jego wiązka mogłaby wywołać podrażnienia oraz poparzenia. Opalać w ten sposób można się po zabiegu i cieszyć się gładką skórą w pięknym kolorze.

Zobacz więcej  Trądzik zaskórnikowy – przyczyny, powstawanie i skuteczne metody leczenia

Depilacja laserowa a zakaz opalania – co warto wiedzieć

Depilacja laserowa w SkyClinic to zabieg, który cieszy się dużym powodzeniem. Posiadamy najlepszy sprzęt i najlepszych specjalistów, dlatego też uzyskujemy najlepsze rezultaty i zadowolonych pacjentów. Opalony naskórek to temat, który znamy bardzo dobrze i w sposób profesjonalny potrafimy ocenić stan skóry każdego klienta. Przed każdym zabiegiem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad oraz ocena stanu skóry by uniknąć niepowodzeń i wykluczyć przeciwwskazania. Zabiegi depilacji laserowej, których efektem jest gładka skóra, muszą być wykonane na odpowiednio przygotowanym naskórku, unikniemy wówczas przykrych zdarzeń na przykład w postaci poparzeń.

Kiedy można się opalać po depilacji laserowej

Depilacja laserowa a opalanie to czynności, których się nie łączy. Te dwie rzeczy nie idą ze sobą w parze, gdyż jedna drugiej nie sprzyja. Opalenizna zarówno sztuczna jak i naturalna jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Po wykonanym zabiegu należy także wstrzymać się jeszcze przynajmniej miesiąc przed wizytą na solarium czy plaży. Dajmy skórze odpocząć i zregenerować się zanim narazimy ją na nowe wyzwania.

W naszej klinice podchodzimy do każdego pacjenta indywidualnie i staramy się wykonywać swoje zadania jak najlepiej. Posiadamy specjalistyczną wiedzę, dzięki czemu wykonywane przez nas zabiegi są na najwyższym poziomie i z najmniejszą ilością powikłań. Do zabiegów depilacji laserowej wykorzystujemy najnowszą technologię, co przekłada się na najlepsze efekty, bezpieczeństwo i nieinwazyjny przebieg procedury zabiegowej. W swojej ofercie posiadamy atrakcyjne ceny oraz pakiety promocyjne. Zapraszamy do kontaktu.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop