Blog

Depilacja laserem cena- ile kosztują zabiegi usuwania owłosienia?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Depilacja laserem cena- ile kosztują zabiegi usuwania owłosienia?

Idealnie gładka skóra jest niezwykle ważna, zwłaszcza okresie letnim. Dostępne są różne metody pozbycia się niechcianych włosków. Można skorzystać między innymi z depilatorów elektrycznych, kremów do depilacji, plastrów czy wosku. Niestety takie usuwanie owłosienia jest dosyć krótkotrwałe. Chcąc uzyskać efekt gładkiej skóry przez długi, czas warto wybrać laserowe usuwanie owłosienia. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usługi depilacji laserowej. Ile kosztuje laserowe usuwanie owłosienia, jak wygląda zabieg i jakie są jego zalety?

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest nieinwazyjną metodą usuwania zbędnego owłosienia z różnych części ciała. Laser może usunąć włoskie z całego ciała (np. z twarzy, nóg, szyi, pach, okolic bikini, ramion). To jeden z najchętniej wybieranych zabiegów kosmetycznych, który jest świetną propozycją dla mężczyzn, jak i kobiet. Już pojedynczy zabieg jest w stanie poprawić wygląd człowieka, jak i wpłynąć na jego dobre samopoczucie. To dobra opcja dla osób cierpiących z powodu nadmiernego owłosienia. Co ważne, zabieg depilacji laserowej jest skutecznym sposobem na pozbywanie się niechcianych włosków z całego ciała. Warto wiedzieć, iż lasery do depilacji do użytku domowego nie są takimi samymi sprzętami stosowanymi w salonach kosmetycznych.

Mechanizm działania laserów do depilacji opiera się na fototermolizie, a więc niszczeniu struktury włosa przy użyciu podgrzewania go do wysokiej temperatury. Sprzęt generuje wiązkę światła, która przenika w głębokie struktury skóry i łączy się z melaniną, obecną we włosach. Wysoka temperatura wpływająca na włos doprowadza do wyniszczenia cebulek włosowych. Lasery do depilacji niszczą cebulką włosów, a tym samym zatrzymują proces wzrostu włosa. Sprzęty te są niezwykle bezpieczne dla skóry i działają precyzyjnie.

Jaka jest skuteczność zabiegów depilacji laserowej? Efekty po użyciu lasera utrzymują się dosyć długo, a więc nie trzeba ich tak często powtarzać. Ilość potrzebnych zabiegów zależy struktury włosa, karnacji danej osoby, jak i jakości urządzenia. Zazwyczaj wystarczające są 4 zabiegi, ale różnice często widać już po jednym. Zastosowanie depilacji laserowej pozwala na trwałe usuwanie włosków. W niektórych miejscach włoski mogą odrosnąć przez zmiany zachodzące w organizmie powiązane z poziomem hormonów.

Zobacz więcej  Sono Queen - żegnajcie opadające powieki

Zabiegi depilacji laserowej- jak wyglądają?

Zabieg depilacji laserowej nie powoduje wcale znacznego dyskomfortu w trakcie jego wykonywania. Światło emitowane przez sprzęt przenika we włos, po czym zamienia się w ciepło, które wyniszcza mieszki włosowe. Mechanizm działania zabiegu jest niezwykle prosty. Co ważne, włosy ciemne zawierają więcej barwnika, a więc są podatniejsze na działania światła generowanego przez laser. Pozbycie się jaśniejszych włosków jest także możliwe, na przykład poprzez zastosowanie lasera light sheer. Depilacja laserowa jest świetną propozycją dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą zadbać o swoje ciało. Wbrew pozorom nie jest to zabieg aż tak kosztowny, cena depilacji laserowej różni się w zależności od danego gabinetu.

Depilacja bikini- rodzaje

Znanych jest wiele rodzajów depilacji laserowej okolic bikini. Salony kosmetyczne nieustannie się rozwijają i proponują coraz to nowocześniejsze rozwiązania. Wykonać można miedzy innymi:

  • depilację podstawową– włoski usuwane są z linii bielizny, a więc boków wzgórka łonowego i pachwin,
  • depilację średnią– inaczej francuską, jest to usuwanie włosków z pachwin, wzgórka łonowego i warg sromowych większych,
  • depilację pełną– czyli brazylijską, obejmuje ona wzgórek łonowy, pachwiny, wargi sromowe większe, okolicy odbytu i pośladki, jedynie na wzgórku łonowym pozostania się pasek włosków,
  • depilację laserową hollywoodzką– w niej całkowicie usuwa się włoski miejsc intymnych oraz odbytu.

Depilacja laserowa- jakie są jej zalety?

Depilacja przy użyciu lasera jest przede wszystkim nowocześniejszym sposobem usuwania owłosienia, a przy tym skuteczniejszym. Poprzez skorzystanie z możliwości pozbycia się włosów laserem można uzyskać doskonałe efekty na długi czas, a czasem na stałe. Warto podkreślić, iż lasery do depilacji nie wywołują działać niepożądanych, takich jak podrażnienia skóry czy wrastanie włosków. Do zalet depilacji laserowej zalicza się przede wszystkim:

  • niewielki koszt zabiegu (w porównaniu do korzystania z innych metod, które dają krótkotrwałe efekty),
  • możliwość skorzystania z serii zabiegów, zapewniających znakomite efekty,
  • bezpieczeństwo i skuteczność,
  • idealnie gładka skóra na długi czas,
  • możliwość usuwania włosów z różnych części ciała (nóg, pach, szyi, ramion, itp.).
Zobacz więcej  Na czym polega dermabrazja?

Depilacja laserowa cieszy się ogromną popularnością wśród wielu osób. Zabieg wykonywany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym jest w pełni bezpieczny i wykonywany przez specjalistę. Warto pamiętać, że depilacja laserowa nie jest zalecana w pewnych przypadkach. Zabiegi nie mogą być wykonywane u kobiet w ciąży i karmiących, ale także u osób ze stanami zapalnymi skóry czy też z uszkodzeniem jej powierzchni. Zanim zdecydujesz się na taką metodę usuwania włosków, sprawdź, czy możesz poddać się takiemu zabiegowi.

Cennik depilacji laserowej- ile należy zapłacić za zabieg?

Depilacja laserowa jest bez wątpienia najlepszym sposobem na pozbycie się niechcianych włosków. Ile jednak kosztuje depilacja laserowa i czy się faktycznie opłaca? Cena depilacji laserowej nie jest wcale taka wysoka, jakby się mogło zdawać. Koszt pojedynczego zabiegu wynosi od 99 złotych, oczywiście wiele zależy od danego gabinetu kosmetycznego i jego lokalizacji. Zazwyczaj depilacja laserowa kosztuje więcej w dużych miastach. Cena 99 złotych dotyczy usuwania włosków ze stóp, wąsika, czy dłoni. Jeśli chodzi o depilację okolic bikini, pach, łydek, pośladków, brzucha, klatki piersiowej czy twarzy cena może wynieść od 199 zł. W więc na koszt zabiegu wpływa w dużej mierze obszar ciała, z którego chce się usunąć owłosienia.

Należy też mieć na uwadze, iż sama jedna wizyta może okazać się niewystarczająca do uzyskania pożądanych efektów. Zabieg więc trzeba powtarzać w seriach, zachowując odstęp pomiędzy nimi. Laser działa jedynie na włoski znajdujące się w fazie wzrostu, a więc w anagenie. Z tego względu zabieg depilacji musi zostać powtórzony kilkukrotnie, czy nawet kilkanaście razy. Istotne jest też sama struktura włosków czy też wielkość depilowanych części ciała. Efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu, jednak najlepiej zdecydować się na całą serię, gdyż wtedy cena depilacji laserowej jest niższa, biorąc pod uwagę koszt pojedynczej depilacji.

Zobacz więcej  Nadmierna potliwość: przyczyny, objawy, leczenie i diagnoza nadpotliwości oraz hiperhydrozy

Depilacja laserowa- co ile wykonywać zabieg?

Odstęp pomiędzy wykonywanymi zabiegami musi wynosić od 8 do 12 tygodni. Każdy włosek znajdować się może w innej fazie wzrostu, z tego względu zabiegi muszą być wykonywane w serii dla całkowitej eliminacji owłosienia. Wykonanie paru zabiegów jest niezbędne do tego, aby mieć pewność, że włoski zostaną wyeliminowane na stałe. Dokładna ilość zabiegu zależy od obszaru poddanego depilacji, rodzaju włosków, karnacji. Przed pierwszym zabiegiem kosmetolog przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop