Blog

Daylette – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Daylette – recepta online

Daylette — skład

Substancjami czynnymi Daylette są etynyloestradiol i drospirenon — dwa żeńskie hormony płciowe, stosowane przy hormonalnych środkach antykoncepcyjnych. W opakowaniu znajdują się zarówno tabletki z substancją aktywną, jak i placebo (bez hormonów). Substancjami pomocniczymi w tabletkach aktywnych są laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana 17, skrobia żelowana kukurydziana, kopolimer szczepiony makrogolu i alkoholu poliwinylowego, stearynian magnezu, alkohol poliwinylowy, dwutlenek tytanu (E171), talk, makrogol 2250 i lecytyna sojowa. Tabletki placebo nie zawierają substancji aktywnych, a substancjami pomocniczymi są: celuloza mikrokrystaliczna typ 12, laktoza bezwodna, skrobia żelowana kukurydziana, stearynian magnezu, krzemionka koloidalna bezwodna, alkohol poliwinylowy, dwutlenek tytanu (E171), makrogol 3350, talk, indygotyna, lak (E132, E110 i E104), żółcień chinolinowa, tlenek żelaza czarny (E172), żółcień pomarańczowa.

Daylette — dawkowanie

Lek Daylette jest dostępny w dwóch rodzajach opakowań: po 28 tabletek i 84 tabletek. Każdy blister zawiera 24 tabletki zawierająych substancję czynną (białe) oraz 4 tabletki placebo (zielone). Każdego dnia należy przyjmować jedna tabletkę o tej samej porze dnia, niezależnie od posiłków. Przez 24 dni należy przyjmować białe tabletki, a następnie przez ostatnie 4 dni zielone. Nie ma przerwy w przyjmowaniu tabletek pomiędzy dwoma blistrami, nowy blister należy rozpocząć po skończeniu się starego. Najlepiej rozpocząć przyjmowanie leku przy pierwszym dniu cyklu (pierwszy dzień krwawienia miesiączkowego).

Jeśli pominięta została jedna tabletka placebo, nie ma to wpływu na skuteczność antykoncepcji, należy ją wyrzucić. Przy przegapieniu przyjęcia tabletki aktywnej należy przyjąć ją natychmiast po uświadomieniu sobie tego faktu. Przy czasie mniejszym, niż 12 godzin, ochrona antykoncepcyjna jest w pełni zachowana, przy dłuższym należy stosować dodatkowe środki antykoncepcyjne.

Wskazania do stosowania Daylette

Chęć rozpoczęcia lub kontynuowania antykoncepcji hormonalnej.

Przeciwskazania do stosowania Daylette

Nadwrażliwość na którąkolwiek z substancji aktywnych (etynyloestradiol lub drospirenon) lub substancji pomocniczych. Obecność zakrzepów krwi w żyłach nóg, płucach, przebyte zawały serca lub udary. Nie powinno się go stosować przed i po zabiegu chirurgicznym lub przy braku możliwości poruszania się przez dłuższy czas. Przeciwskazaniem jest również dusznica bolesna, choroby zwiększające ryzyko powstania zakrzepów w tętnicy (ciężka cukrzyca, wysokie nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu, hiperhomocysteinemia), migreny z aurą i zapalenie wątroby typu C. Niewskazane jest również korzystanie z antykoncepcji hormonalnej przy obecności guzów zależnych od hormonów płciowych, przy łagodnych lub złośliwych guzach wątroby, ciężkiej lub ostrej niewydolności nerek i przy krwawieniu z dróg rodnych. Nie powinien być stosowany przez osoby w ciąży lub przy jej podejrzeniu.

Zobacz więcej  Wypadające brwi - ten problem nie musi dotyczyć Ciebie!

Ostrzeżenia dla Daylette

Daylette zawiera lecytynę sojową, dlatego osoby uczulone na orzeszki ziemne lub soję nie powinny stosować tego leku. Podobnie jak osoby z nietolerancją laktozy (zawiera laktozę). Jeśli zostaną zauważone objawy powstania zakrzepów krwi, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza. Daylette nie chroni przed zakażeniem wirusem HIV czy innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Daylette a ciąża

Nie wolno stosować leku Daylette w okresie ciąży, przy podejrzeniu ciąży i jest przeciwwskazany przy jednoczesnym karmieniu piersią.

Daylette — efekty uboczne

Do najczęstszych efektów ubocznych należy wzrost masy ciała, ból głowy, brzucha i piersi, nudności, uczucie napięcia piersi i depresyjny nastrój i jego wahania. Niezbyt często może pojawić się migrena, wymioty i biegunka, wysypka, pokrzywka, powiększenie piersi, zmniejszenie libido, zatrzymanie się płynów w organizmie oraz zwiększenie stężenia lipidów we krwi. Do rzadkich objawów niepożądanych zaliczane jest powstanie zakrzepów krwi w żyłach lub tętnicach, zmniejszenie masy ciała, rumień guzowaty i wielopostaciowy, nietolerancja soczewek kontaktowych, reakcje nadwrażliwości układu immunologicznego, wydzielina z pochwy lub piersi, obecność kamieni żółciowych w pęcherzyku żółciowym oraz zwiększenie libido. Bardzo rzadko lek Daylette wywołuje zapalenie trzustki.

Daylette — interakcje

Nie nalezy łączyć z lekami zawierającymi barbiturany, karbamazepiny, fenytoiny, prymidony, ryfampicyny, gryzeofulwiny, oskkarbamazepiny i trpiramaty. Należy wstrzymać się z przyjmowaniem tabletek przy jednoczesnym przyjmowaniu leków używanych przy leczeniu wirusa HIV (rytonawir, efawirenz, newirapina) i w leczeniu WZW typu C (ombitaswir, paryteprewir, rytonawir, dasabuwir). Nie stosować jednocześnie z zielem dziurawca zwyczajnego.

Jak uzyskać receptę online na Daylette?

Jedną z placówek medycznych, które oferują wystawienie recepty online jest Skyclinic. Pomaga ona kobietom, które chcą pozostać przy obecnej metodzie antykoncepcji i antykoncepcja hormonalna nie wywołuje u nich żadnych efektów ubocznych. Skyclinic udziela szybkiej pomocy kobietom, które po okresie odstawienia zorientowały się, że nie mają kolejnego opakowania leku Daylette, dzięki czemu mogą bez obaw kontynuować stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Zobacz więcej  Jak pozbyć się swędzenia brody? Skuteczne metody łagodzenia swędzenia skóry brody

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop