Blog

Cepan – połączona siła cebuli i rumianku

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Cepan – połączona siła cebuli i rumianku

Jesteś miłośnikiem naturalnych metod? To bardzo dobrze! W Skyclinic wiemy, jak ważne jest dostosowanie metody leczenia do problemu – jego skali i indywidualnych cech pacjenta. Zanim zdecydujemy się na większą ingerencję, zalecimy (w większości przypadków skuteczne) metody mniej inwazyjne! W jaki sposób możemy to uczynić? Chcemy przedstawić Państwu cepan krem, który jest w stanie zdziałać cuda w leczeniu blizn!

Metody leczenia blizn

Istnieją różne metody leczenia blizn, w zależności od rodzaju. Blizny różnią się wyglądem, ponieważ są wynikiem procesu gojenia.

Blizny przerostowe tworzą się wkrótce po wygojeniu rany. Poprzez rozciąganie skóry blizna rozszerzy się poza ranę. Z czasem może się zmniejszać, ale nadal może wzrosnąć.

Blizny zanikowe lub zanikowe zwykle pojawiają się po trądziku lub ospie wietrznej. Są to niewielkie zagłębienia pod powierzchnią skóry, spowodowane brakiem kolagenu podczas gojenia się ran.

Keloidy, znane również jako keloidy, są twardymi i nieregularnymi masami. Ich przyczyną jest to, że osoby mają tendencję do wytwarzania nadmiaru kolagenu. W przeciwieństwie do blizn przerostowych bliznowce mogą wyrastać poza linię rany. Często powodują napięcie i ból skóry.

Blizny to również rozstępy. Rozstępy są powszechne nie tylko u kobiet po ciąży, ale także u osób z nadwagą lub przyjmujących sterydy.

Szybka reakcja zwiększa szanse na powodzenie

Im wcześniej zaczniesz walczyć z blizną, tym mniej prawdopodobne jest, że blizna będzie widoczna lub całkowicie zniknie w przyszłości. Bardzo ważna jest konsekwencja i regularność pielęgnacji. W przeciwnym razie nasze działania nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Nawet w początkowej fazie gojenia trzeba zadbać o regularne czyszczenie i bandażowanie. Do czyszczenia użyj łagodnego środka dezynfekującego, który dezynfekuje skórę, nie podrażniając jej. Nie podnoś strupów, aby uniknąć infekcji. W przypadku ran pooperacyjnych powstałe strupy można usunąć po namoczeniu ich w wilgotnej gazie. Jeśli rana znajduje się na ciaśniejszym obszarze skóry, takim jak kolano lub łokieć, staraj się unikać nadmiernej aktywności fizycznej, aby zapobiec stopieniu się rany. Nie zapomnij o odpowiednim kremie przeciwsłonecznym latem. Unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce i używaj silnie filtrującego kremu przeciwsłonecznego.

Jak usunąć blizny?

Aby usunąć blizny potrądzikowych i ospy, preparaty zawierające ekstrakt z alantoiny, heparynę i ekstrakt z cebuli pomagają uelastycznić blizny i zmniejszyć ryzyko hiperplazji. Możesz je znaleźć w kremie Cepan. Należy jednak zauważyć pewne zapachy spowodowane obecnością cebuli. Zapachy to jednak nic w porównaniu ze zbawiennymi właściwościami preparatu. Dlaczego? Ponieważ składniki wnikają w warstwy tkanki bliznowatej wpływając korzystnie na stan naszej skóry, jej elastyczność i wreszcie na wygląd blizny. Ten specyfik powoduje również rozluźnienie tkanki bliznowatej wpływając w ten sposób na jej napięcie, a co za tym idzie, również na widoczność samej blizny. Przyspiesza regenerację tkanki zmniejszając uczucie napięcia, czy też ciągnięcia, które często nam się kojarzy właśnie z miejscem, gdzie występuje blizna. Jeżeli istnieją wskazania miejscowe leczenie blizn maścią cepan potrafi zdziałać cuda.

Zobacz więcej  Powiększanie piersi - implanty firmy Mentor

Cepan krem, który zrewolucjonizował leczenie blizn

Krem Cepan przeznaczony jest do użytku zewnętrznego. W jego składzie znajdują się między innymi ekstrakty z kwiatów rumianku i cebuli oraz alantoina. Jak wpływa na skórę? Kiedy zaczniesz używać Cepan? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania, jednak najpierw skupmy się na meritum. Ponieważ cepan przyspiesza regenerację tkanki zmniejszając uczucie napięcia i wpływa korzystnie na strukturę kolagenu, jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą walczyć z bliznami bez interwencji chirurgicznej. Niewielki, niepozorny krem 35 g jest w stanie zmienić nasze życie. Zmiękczenie i rozluźnienie tkanki nie tylko zdziała cuda w zakresie wizualnym, ale również doskonale poprawi nasze samopoczucie. Dlaczego? Ponieważ cepan wprowadza składniki do tkanki bliznowatej wpływając pozytywnie na jej napięcie, strukturę oraz na odżywienie. Dzięki temu, że preparat wpływając korzystnie na strukturę kolagenu zmiękcza skórę, sprawia, że wszystkie procesy naprawcze zachodzą w niej szybciej i bardziej wydajnie. Może nam również pomóc w przywróceniu sprawności, ponieważ powoduje rozluźnienie tkanki bliznowatej wpływając na nasze poczucie komfortu. Uczucie napięcia i świądu znika bezpowrotnie – czujemy się lepiej, poprawia się również nasz zakres ruchów.

Kiedy zacząć stosować cepan?

Cepan działa na blizny powstałe z różnych przyczyn i w różnej formie, w tym wypukłe, płaskie i przebarwione. Stosowany w celach profilaktycznych zapobiega tego typu defektom. Możesz go kupić w dowolnej aptece bez recepty. Dostępny jest krem 35 g. Posiada naturalne składniki takie jak ekstrakt z cebuli, ekstrakt z rumianku, alantoina, sól sodowa. Cepan to maść dla tych, którzy są bardzo wytrwali i potrafią znieść zapach cebuli.

Jak jednak dokładnie działa cepan i dlaczego wpływa korzystanie na strukturę naszej skóry? Alantoina, heparyna sodowa i ekstrakty roślinne wpływają na metabolizm tkanki łącznej i zapobiegają powstawaniu blizn przerostowych. Aktywny składnik leku poprawia obrzęk, zmiękcza i rozluźnia tkankę bliznowatą oraz ma pozytywny wpływ na strukturę kolagenu. Podkład zmywalny wodą wspomaga wnikanie składników aktywnych w blizny. Krem wspomaga regenerację tkanek, zmniejsza odpowiedź zapalną, zmniejsza napięcie i swędzenie. Stosowanie leku na czas może zapobiec tworzeniu się blizn. Wszystko za sprawą faktu, że cepan wpływa korzystnie na strukturę samej skóry. Szybkie działanie może zapobiec tworzeniu się przerosłych blizn i od razu zmniejsza uczucie napięcia i świądu. Co więcej, krem sprzyja przenikaniu substancji czynnych do skóry, dzięki czemu ta znacznie szybciej się regeneruje.

Zobacz więcej  Pękające naczynka na twarzy: Przyczyny, sposoby sprawdzenia i domowe metody leczenia popękanych naczynek

Jak stosować cepan?

Cepan to krem, który stosuje się miejscowo na skórę. Zawiera cztery aktywne składniki: etanolowy ekstrakt z cebuli, ekstrakt z rumianku, alantoinę i heparynę sodową. Mają właściwości uspokajające i przeciwzapalne.

Cepan ma za główne zadanie wspomaganie regeneracji tkanki łącznej poprzez zmniejszenie reakcji zapalnej, pieczenia i swędzenia. Ten produkt sprawia, że rysy stają się gładsze, bardziej widoczne i ostrzejsze.

Na ile wystarczy nam krem 35 g?

Wszystko zależy od wielkości przebarwienia lub blizny, których chcemy się pozbyć. Cepan krem jest jednak stosowany miejscowo, dlatego niewielka tubka jest naprawdę bardzo wydajna.

Krem cepan należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub ulotką dla pacjenta. Ma zastosowanie dopiero po całkowitym zagojeniu się rany. Od dzieci po dorosłych, Cepan można stosować do nakładania cienkiej warstwy na ranę 2-3 razy dziennie i delikatnego masażu.

W przypadku blizn twardych i zaciśniętych najlepiej nałożyć niewielką ilość kremu na sterylną gazę, a następnie na skórę na 30-60 minut. Głównym przeciwwskazaniem do stosowania kremu Cepan jest nadwrażliwość na jeden z jego składników aktywnych lub substancji pomocniczych. W przypadku wystąpienia nadwrażliwości (zaczerwienienia, swędzenia) w miejscu podania leku należy natychmiast przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.

Cepan krem – środki ostrożności

Zalecane środki ostrożności dotyczą przede wszystkim stosowania kremu cepan na skórę uszkodzonych powiek. To niewidzialny produkt.

Należy również zauważyć, że lek ten zawiera alkohol cetostearylowy, który może powodować reakcje alergiczne skóry, takie jak kontaktowe zapalenie skóry. Wiadomo również, że parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu powodują alergiczne reakcje skórne. Cepan nie wpływa jednak na funkcjonowanie maszyny ani na zdolność prowadzenia pojazdu.

W jaki sposób przechowywać cepan?

Przechowuj Cepan w miejscu niedostępnym dla dzieci. Lepiej wybrać pomieszczenie o maksymalnej temperaturze 25 ° C. Przechowuj maść w oryginalnym opakowaniu. Po upływie terminu ważności nie można już z niego korzystać. Nie należy go jednak traktować jak ścieki lub odpady z gospodarstw domowych. Najlepiej, tak jak inne leki, odnieść go do apteki.

Jak bezpiecznie stosować preparat cepan krem?

Niektóre choroby i inne sytuacje mogą stanowić przeciwwskazania do wskazań do zmiany zastosowania lub dawkowania produktu. W niektórych sytuacjach może być konieczne wykonanie sprawdzenia, jaki wpływ ma na nasz organizm.

Po całkowitym zagojeniu rany zastosować preparat. W przypadku wystąpienia objawów nadwrażliwości należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem. Jeśli przypadkowo zażyjesz lek, natychmiast udaj się do lekarza i zastosuj leczenie objawowe. Chronić oczy przed kontaktem z preparatami.

Zobacz więcej  Łupież - kłopotliwe łuski na głowie.

Preparat zawiera alkohol cetostearylowy, który może powodować miejscowe reakcje skórne (takie jak kontaktowe zapalenie skóry). Preparat zawiera parahydroksybenzoesan metylu i propylu, który może powodować reakcje alergiczne (prawdopodobnie reakcje opóźnione).

Czy cepan może być stosowany w ciąży?

W czasie ciąży nie należy stosować leku bez konsultacji z lekarzem.

Przed zażyciem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub laktacji bardzo ważne jest skonsultowanie się z lekarzem i jasne wyjaśnienie potencjalnych zagrożeń i korzyści związanych z jego stosowaniem. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz zajść w ciążę, przed zastosowaniem preparatu skonsultuj się z lekarzem.

Nie ma doniesień o niepożądanych skutkach stosowania tego specyfiku w okresie ciąży lub karmienia piersią, ale przed użyciem skonsultuj się z lekarzem.

Inne metody radzenia sobie z bliznami i zmianami skórnymi

Jeśli regularne stosowanie kosmetyków leczniczych nie przynosi oczekiwanych rezultatów, alternatywą jest leczenie kosmetologiczne. Wykonywane są w gabinetach dermatologicznych i fryzjerskich. W przypadku blizn wieloletnich najlepsze efekty uzyskuje się stosując terapie skojarzone, czyli różnego rodzaju zabiegi mające na celu skuteczniejszą regenerację skóry.

Inną metodą stosowaną do niedawna w leczeniu zmian skórnych wywołanych ospą i trądzikiem jest dermabrazja. Naskórek zdzieramy za pomocą urządzenia rotacyjno-polerującego wyposażonego w szczoteczkę diamentową (oraz specjalny drut lub papier ścierny). Ta procedura jest wykonywana w znieczuleniu.

Można również złuszczać skórę peelingiem chemicznym. Dają obiecujące rezultaty w przypadku małych i cienkich blizn. Oprócz złuszczania i redukcji blizn, stymuluje również skórę do produkcji kolagenu i elastyny, redukując przebarwienia.

Pacjenci często decydują się na zabieg laserowy w celu usunięcia nieestetycznych blizn. Nie tylko niszczą nieprawidłową tkankę, ale także stymulują regenerację skóry. Rodzaj lasera dobierany jest w zależności od potrzeb pacjenta oraz rodzaju blizny. Stosunkowo nowym rozwiązaniem jest terapia komórkami macierzystymi lub osocze bogatopłytkowe pobrane z krwi pacjenta.

W Skyclinic można zdecydować się m.in. na:

– Zabieg laserowego usuwania blizn (laser powoduje wytwarzanie się w skórze nowych włókien, które są bardziej elastyczne),

– Dermabrazja – usuwanie naskórka i górnych warstw skóry, przyspiesza tworzenie się nowych komórek skóry.

– Hydrabracja – rodzaj peelingu z wykorzystaniem specjalnych głowic, który wspomaga regenerację skóry.

– Mezoterapia igłowa – ostrzykiwanie skóry, które pobudza ją do regeneracji.

Wszystkie te metody są jednak zdecydowanie bardziej inwazyjne, w związku z czym dobrze jest zacząć od zastosowania kremu cepan, który jest w stanie zdziałać cuda.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop