Blog

Czy liposukcja laserowa to skuteczna metoda usuwania tłuszczaków?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Czy liposukcja laserowa to skuteczna metoda usuwania tłuszczaków?

Lipo laser lub lipoliza laserowa jest techniką, która zmniejsza nagromadzenie tkanki tłuszczowej poprzez minimalnie inwazyjną procedurę, która eliminuje adipocyty i napina skórę. Jest to forma liposukcji wykorzystująca laser emitujący światło przezskórne, które niszczy tkankę tłuszczową, a tym samym tonizuje skórę.

Jakie są różnice między „klasyczną liposukcją” a lipo laserem?

Lipoliza laserowa, czyli inaczej lipo laserowe, stosowana jest również do retuszowania poprzednich liposukcji z nierównościami skóry lub po zabiegach chirurgicznych, w wyniku których skóra zwiotczała.

W przypadku „klasycznej” liposukcji dochodzi do większego urazu i krwawienia, ponieważ złogi tłuszczowe są usuwane przez kaniulę.

Laser usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej

Lipo zabieg laserowy koaguluje małe naczynia krwionośne (zmniejszając krwawienie i siniaki) powodując mniejszy uraz mechaniczny. Główną zaletą lipolizy laserowej w porównaniu z klasyczną liposukcją jest znacznie szybszy i mniej bolesny powrót do zdrowia, ponieważ stan zapalny jest znacznie mniej agresywny, a cała procedura nie jest tak inwazyjna.

Pozbądź się nadmiaru tkanki tłuszczowej

Natychmiastowe obkurczenie skóry wywołane przez lipolizę laserową ułatwia leczenie normalnie trudno dostępnych obszarów w klasycznym zabiegu liposukcji (co często prowadzi do słabej odpowiedzi w obkurczeniu lub nieprawidłowości w okresie po liposukcji).

Lipo laserowe nadaje się również do najbardziej klasycznych obszarów do korekcji i remodelowania: wkładów, pośladków, okolic brzucha i boków. Główną cechą liposukcji laserowej jest wysoki stopień zadowolenia u pacjentów i osób ją wykonujących.

Czy lipo laserowe można stosować na skórę z rozstępami?

Zabieg lipo laserowego jest idealny do wykonywania korekcji objętości w zdewitalizowanej i rozciągniętej skórze, np. w okolicy brzucha po ciąży lub na wewnętrznej stronie ud. Laser lipo otwiera również możliwość lipo-remodelingu u starszych pacjentów, bardziej podatnych na wiotczenie z powodu ścieńczenia skóry właściwej i przegród, dzięki efektowi obkurczenia skóry spowodowanemu uwolnieniem białek szoku cieplnego, które występują podczas zabiegu.

Zobacz więcej  Tłuszczak - czym się charakteryzuje? Jak go usunąć?

Jakiego rodzaju znieczulenia wymaga lipolaser?

Zazwyczaj lipo laser lub laserlipoliza wymaga znieczulenia miejscowego z lub bez sedacji, chociaż zależy to od obszarów, które mają być poddane zabiegowi. Pacjent może powrócić do normalnego życia w ciągu 24 godzin, chociaż będzie odczuwał dyskomfort (sztywność) przez kolejne 2 do 3 dni. Ubranie uciskowe stosowane po zabiegu można zdjąć do spania po 4-7 dniach.

Jak wykonuje się lipolizę laserową? Skuteczne odsysanie tłuszczu

Lipoliza laserowa wykonywana jest za pomocą elastycznego światłowodu o kalibrze 1mm, przez niewielkie nacięcie. Światło lasera jest przewodzone na poziomie śródskórnym w celu zniszczenia tkanki tłuszczowej, a następnie powoduje obkurczenie skóry, aby umożliwić dostosowanie się do nowego konturu ciała.

Jest to skuteczny zabieg dla małych obszarów, takich jak podgardle, wewnętrzne ramiona, wewnętrzne uda i brzuch, gdzie retrakcja towarzyszącej skóry jest bardzo ważna dla uzyskania dobrych wyników. Tkanka tłuszczowa zostanie skutecznie odessana, to sprawdzona metoda usuwania tłuszczaków. Jest również bardzo polecana do retuszu poprzednich liposukcji, w których doszło do rozluźnienia skóry, a także może być stosowana jako uzupełnienie klasycznej liposukcji.

Sprzęt używany do liposukcji laserowej, zwanej również rzeźbą laserową, powoduje skuteczne niszczenie tkanki tłuszczowej dzięki efektowi fototermicznemu, a jednocześnie stymuluje neokolagenezę dzięki depozytowi ciepła na poziomie podskórnym.

 

Jakie są zalety lipo lasera w porównaniu z liposukcją?

  • Efekt obkurczenia tkanek zapobiega zwiotczeniu po liposukcji i zniekształceniom konturów, generując bardziej jednorodne obkurczenie skóry.
  • W przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji, w zabiegu liposukcji laserowej specyficzna emisja niszcząca tłuszcz generuje efekt „topnienia”, respektując otaczające struktury tkankowe.
  • Koagulacyjny wpływ lasera na mikrokrążenie w okolicy skutecznie zapobiega powstawaniu krwiaków i krwawień.
  • Będąc mniej traumatycznym zabiegiem, rekonwalescencja jest zminimalizowana.
  • Wymagane nacięcie wynosi około milimetra.
  • Zabiegi niewielkiego lub średniego odsysania tłuszczu lub obszary ograniczone mogą być wykonywane w znieczuleniu miejscowym.
  • Lipo laserowe ma zastosowanie na każdym obszarze ciała, nadmiar tłuszczu jest skutecznie niwelowany dzieki liposukcji ultradźwiękowej.
  • Umożliwia precyzyjne retuszowanie niezadowalających wyników poprzednich zabiegów liposukcji.
  • Lipo laserowe może być stosowane w połączeniu z konwencjonalną liposukcją przy usuwaniu dużych objętości, aby zapewnić dobrą reakcję gojenia w obkurczeniu skóry leczonego obszaru.
Zobacz więcej  Sidretella 20 – recepta online

Liposukcja a dieta

Jakie są plusy i minusy?

Liposukcja przy użyciu urządzenia vaser lipo jest procedurą medyczną i zabiegiem odchudzającym stosowaną w celu wyrzeźbienia ciała. Działa ona poprzez usuwanie podskórnego tłuszczu w obszarach docelowych, w tym na twarzy, ramionach, nogach, tułowiu, boczkach, brzuchu itd. Technika ta jest stosowana w celu poprawy sylwetki poprzez zmniejszenie grubości warstwy tłuszczu. Może to usunąć niechciane fałdy i zapewnić bardziej estetyczny wygląd. Niezbędne jest jednak przestrzeganie prawidłowej diety. Podobne efekty można jednak osiągnąć poprzez ćwiczenia i dietę. Jakie są więc korzyści i wady każdego z tych podejść?

Długotrwałe utrzymywanie się rezultatów

Organizm nie wymienia komórek tłuszczowych, więc po ich usunięciu nie ma ich już na dobre. Niemniej jednak liposukcja jest ukierunkowana tylko na określone obszary i nie usuwa całego tłuszczu z tych obszarów. Dlatego też, jeśli po zabiegu nie będzie się prowadzić zdrowego trybu życia, polegającego na ćwiczeniach i stosowaniu diety, pozostałe komórki tłuszczowe w obszarze docelowym mogą magazynować nadmiar kalorii i powiększać się.

Ryzyko

Liposukcja brzucha to zabieg liposukcji ze wszystkimi związanymi z nim zagrożeniami. Obejmuje ono infekcje i (w rzadkich przypadkach) poważne urazy. Ponadto, nie można zagwarantować efektów estetycznych. Na przykład, słabe wciągnięcie skóry może prowadzić do powstania zmarszczek i zwiotczenia. konieczne może być noszenie odzieży uciskowej.

Dla porównania, umiarkowana dieta, jak omówiono powyżej, rzadko stanowi jakiekolwiek zagrożenie dla zdrowych ludzi.

Skuteczność

Niektórzy ludzie prowadzą bardzo zdrowy tryb życia, spożywając rozsądne ilości kalorii i regularnie ćwicząc. Jednak dieta nie powoduje równomiernej redukcji tłuszczu z organizmu. Większość ludzi ma tendencję do gromadzenia tłuszczu łatwiej w określonych obszarach. U kobiet są to zazwyczaj biodra i uda, a u mężczyzn brzuch.

Oznacza to, że często istnieją specyficzne kieszenie tłuszczu, które mogą być dość trudne do wyeliminowania poprzez dietę i ćwiczenia. Jest to jedna z głównych motywacji do stosowania liposukcji, ponieważ może ona być ukierunkowana na precyzyjne obszary ciała, zapewniając rezultaty, których nie można osiągnąć w żaden inny sposób. Przykładem tego u mężczyzn jest redukcja męskich piersi, która może być skutecznie przeprowadzona jedynie poprzez leczenie ginekomastii (chirurgiczne usunięcie zarówno tłuszczu, jak i tkanki gruczołowej).

Zobacz więcej  Wyzwanie rogowacenia ciemnego: Objawy, leczenie i insulinooporność w walce z defektem kosmetycznym

Korzyści

Dieta sama w sobie ma ograniczone korzyści, to raczej przyjęcie zdrowego stylu życia jest kluczowe. Jednakże, gdy jest starannie monitorowana, może pomóc osobie zrozumieć, jakie rodzaje i ilości żywności stanowią bardziej zrównoważoną dietę.

Liposukcja przynosi korzyści osobom, które nie są zdecydowane na przestrzeganie diety. Może również usunąć kieszenie tłuszczu, które nie mogą być usunięte poprzez dietę i ćwiczenia. Ponadto, może ona poprawić samoocenę danej osoby, co może mieć istotne korzyści psychologiczne.

Ograniczenia

Liposukcja może bezpiecznie usunąć jednorazowo tylko do sześciu litrów tłuszczu. Nie jest ona odpowiednia dla pacjentów otyłych (np. z BMI powyżej 30).

Ponadto pacjenci z cieńszą i mniej elastyczną skórą będą mieli słabą retrakcję skóry po zabiegu. Może to prowadzić do powstania pomarszczonej i obwisłej skóry w leczonych obszarach. Zabieg zazwyczaj przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.

Wnioski

Liposukcja przynosi korzyści osobom, które chciałyby poprawić swoją sylwetkę, ale nie mogą osiągnąć wymarzonych rezultatów poprzez dietę.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop