Blog

Czy liposukcja kawitacyjna to najszybsza droga to pięknej i wysportowanej sylwetki?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Czy liposukcja kawitacyjna to najszybsza droga to pięknej i wysportowanej sylwetki?

Czy chcesz zredukować tkankę tłuszczową? Chcesz mieć mniejszą, bardziej zarysowaną talię lub szczuplejsze uda? Kawitacja może pomóc Ci stracić centymetry i schudnąć w sposób widoczny i natychmiastowy. Kawitacja ultradźwiękowa to zabieg liposukcji 3D, który bezpiecznie, skutecznie i nieinwazyjnie redukuje tkankę tłuszczową. Wykorzystujemy ukierunkowane fale ultradźwiękowe do rozbijania komórek tłuszczowych bez szkody dla innych komórek Twojego ciała. Kawitacja ultradźwiękowa, czyli kawitacja ultradźwiękowa, to zabieg kosmetyczny, który jest stosowany do rozbijania złogów tłuszczu w organizmie. Zabieg ten jest skuteczną, mniej inwazyjną alternatywą dla liposukcji.

Bezpieczeństwo podczas liposukcji kawitacyjnej

Istnieje bardzo niewiele zagrożeń związanych z tą procedurą, ale to nie znaczy, że nie ma żadnych skutków ubocznych.

Siniaki i ból są powszechne krótkoterminowe skutki uboczne, a niektórzy ludzie mają luźną skórę lub dołeczki i fale w skórze po uzdrowieniu z tego zabiegu.

Wygoda – szybko zlikwiduj nadmiar tłuszczu

Kawitacja ultradźwiękowa jest reklamowana jako niezwykle wygodna, ponieważ powrót do zdrowia jest minimalny, a skutki uboczne występują rzadko.

Najbardziej czasochłonną częścią procesu może być znalezienie i skonsultowanie się z licencjonowanym, przeszkolonym dostawcą, który ma doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegu.

Co obejmuje zabieg kawitacji?

Zanim wykonany zostanie jakikolwiek zabieg liposukcji 3D, odbędziesz konsultację ze specjalistą terapeutą, podczas której będziesz mogła omówić swoje cele i zadać wszelkie pytania. Sam zabieg będzie polegał na umieszczeniu na Twoim ciele urządzenia, które wykorzystuje fale ultradźwiękowe do namierzania komórek tłuszczowych. Pełny kurs składa się z co najmniej sześciu zabiegów kawitacji, choć niektóre rezultaty będą widoczne od razu. Czasem z tkanką tłuszczową trzeba będzie powalczyć nieco dłużej.

Jak działa zabieg liposukcji kawitacyjnej?

Fale ultradźwiękowe celują w niepożądane komórki tłuszczowe w Twoim ciele, zakłócając je do tego stopnia, że stają się płynne. Po osiągnięciu tego celu, płyn tłuszczowy opuszcza ciało w sposób naturalny, bez konieczności wykonywania ćwiczeń, które są niezbędne w przypadku standardowej procedury liposukcji.

Zobacz więcej  Ginekomastia kontra lipomastia: rozpoznawanie, porównanie i leczenie 

Skuteczność by usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej

Skuteczność tego zabiegu jest różna i potrzeba więcej badań klinicznych, aby mieć jasność co do tego, jak dobrze działa. Mamy jednak pewne dane z badań, które potwierdzają, że kawitacja ultradźwiękowa jest mniej inwazyjną alternatywą dla chirurgicznej liposukcji.

Na czym polega zabieg kawitacji ultradźwiękowej?

Kawitacja ultradźwiękowa, zwana również lipolizą ultradźwiękową, jest zabiegiem modelującym sylwetkę, który jest stosowany do usuwania złogów tłuszczu pod skórą. Procedura ta jest bezpieczniejszą alternatywą dla opcji chirurgicznych, takich jak liposukcja. Zabieg wykorzystuje ultradźwiękowe fale radiowe do rozbijania komórek tłuszczowych, które są następnie wchłaniane do organizmu przez układ limfatyczny.

Kawitacja ultradźwiękowa różni się od innych podobnych zabiegów, takich jak liposukcja ultradźwiękowa, ponieważ nie wymaga żadnych nacięć. Oznacza to, że rekonwalescencja jest łatwiejsza. Oznacza to również, że rezultaty mogą być mniej zauważalne.

Idealny kandydat do zabiegu kawitacji ultradźwiękowej:

  • cieszy się dobrym ogólnym stanem zdrowia
  • nie pali papierosów
  • ma realistyczne oczekiwania
  • jest już w granicach 25 kg od wagi docelowej

 

Kawitacja ultradźwiękowa ma na celu wycelowanie w małe obszary tłuszczu i pomóc w modelowaniu sylwetki. Efekty uboczne? Nie jest to zabieg dla osób, które starają się stracić dużo na wadze. Werdykt wciąż nie jest rozstrzygnięty, jak dobrze działa kawitacja ultradźwiękowa. Istnieją obiecujące dowody wskazujące na to, że jest to skuteczny zabieg modelujący sylwetkę.

Jeśli rozważasz ten zabieg dla siebie, czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o kosztach, skutkach ubocznych, procedurze, czasie powrotu do zdrowia i nie tylko.

Ile kosztuje kawitacja ultradźwiękowa?

Kawitacja ultradźwiękowa jest uważana za elektywną procedurę kosmetyczną. Oznacza to, że będziesz musiała zapłacić za zabieg, jak również wszelkie powiązane koszty, całkowicie z własnej kieszeni. Ubezpieczenie zazwyczaj nie obejmuje zabiegów modelowania sylwetki, do których zalicza się kawitację ultradźwiękową.

Zobacz więcej  Jakie zabiegi na twarz dla 40 latki

Średni koszt może być bardzo różny i zależy od:

  • jakie urządzenie jest używane do zabiegu
  • poziomu doświadczenia usługodawcy
  • liczby zabiegów, których potrzebujesz.

Nie ma wielu dodatkowych kosztów związanych z tym zabiegiem, poza opłatą poniesioną przez usługodawcę. Zazwyczaj nie jest konieczne znieczulenie. Kawitacja ultradźwiękowa przemawia do wielu osób częściowo dlatego, że czas rekonwalescencji jest minimalny.

Zabieg ten jest reklamowany jako “procedura na przerwę obiadową”, co oznacza, że wizyta może być zakończona w czasie krótszym niż godzina. Możesz prowadzić samochód bezpośrednio po zabiegu, a nawet wrócić bezpośrednio do pracy po jego wykonaniu.

Jak działa kawitacja ultradźwiękowa?

Kawitacja ultradźwiękowa opiera się na technologii ultradźwiękowej w celu rozbicia komórek tłuszczowych. Fale ultradźwiękowe są wysyłane głęboko w warstwy skóry, powodując zakłócające drgania. Komórki tłuszczowe oddzielają się od siebie i są usuwane z warstw skóry właściwej. Po kilku dniach komórki tłuszczowe zostają wchłonięte przez układ limfatyczny i wydalone z organizmu jako odpady.

Co dzieje się podczas sesji kawitacji ultradźwiękowej?

Procedura kawitacji ultradźwiękowej jest dość prosta. W dniu wizyty lekarz może poprosić Cię o rozebranie się na osobności i założenie papierowego fartucha, w zależności od obszaru ciała, który jest poddawany zabiegowi. Lekarz może wysterylizować obszar poddawany zabiegowi za pomocą alkoholu. Używając ręcznego urządzenia ultradźwiękowego, powoli przejdzie nad docelowym obszarem ciała. Podczas zabiegu możesz odczuwać ciepło i słyszeć brzęczenie urządzenia ultradźwiękowego. Zabiegi trwają zazwyczaj od 40 minut do godziny.

Zabiegi Lipo 3D, zabiegu liposukcji kawitacyjnej – o co w tym wszystkim chodzi?

Utrzymanie szczupłej sylwetki pozostaje priorytetem bez względu na płeć czy wiek. Brzuch często gromadzi cały uporczywy tłuszcz, głównie po drastycznym przybieraniu na wadze lub porodzie.

Z wiekiem tłuszcz zaczyna gromadzić się w okolicach brzucha, pleców, boków, podbrzusza i nadbrzusza, co powoduje, że brzuch wystaje na zewnątrz i sprawia wrażenie nieporęcznego. Zabieg ten może być jednak stosowany również u osób młodych z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej. Liposukcja brzucha 3D przekształca i konturuje brzuch, czyniąc go bardziej płaskim, szczuplejszym i atrakcyjniejszym. Efekty liposukcji kawitacyjnej są więc szybko zauważalne.

Zobacz więcej  Kilka słów o niciach liftingujących

Czym różni się liposukcja 3D?

3D-Lipo oferuje wiele wymiarów utraty tłuszczu i celuje w uporczywe komórki tłuszczowe i cellulit wokół brzucha. Metody te obejmują kawitację i kriolipolizę dla zmniejszenia centymetrów z ciała; częstotliwość radiową dla napinania skóry oraz dermologię 3D dla usuwania cellulitu.

Ponadto, oprócz tych, istnieją inne sposoby usuwania tłuszczu, jak również zabiegi liposukcji ultradźwiękoweji i zabiegi liposukcji kawitacyjnej. Te obejmują martwe komórki śmierci przez uszkodzenie komórek tłuszczowych z ciepła , lasera lub jakichkolwiek zastrzyków chemicznych . Istnieje jednak potencjalne ryzyko uszkodzenia okolicznych tkanek.

Liposukcja 3D oferuje dokładny, natychmiastowy i długotrwały rezultat bez bólu i jakichkolwiek uszkodzeń. Jest to najbardziej starannie wykonana procedura w liposukcji.

Co się dzieje podczas liposukcji 3D?

Kawitacja jest naturalnym zjawiskiem wykorzystującym fale ultradźwiękowe do liposukcji ultradźwiękowej. Proces ten powoduje silne rozbicie komórek tłuszczowych i rozerwanie błony komórkowej. Pozostała zawartość jest następnie usuwana przez układ limfatyczny i wątrobę. Wyjątkowość kawitacji polega na tym, że rezultaty można zauważyć już od pierwszego dnia leczenia.

Kriolipoliza, podobnie jak kawitacja, jest ukierunkowana na konkretne komórki tłuszczowe. Obniżając temperaturę do -6ᵒC, namierza zawartość komórek tłuszczowych i powoduje ich krystalizację. Pozostawiona zawartość jest naturalnie usuwana przez organizm. Nie ma to wpływu na żadną inną strukturę ciała, a rezultaty widoczne są już po dwóch miesiącach.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop