Blog

Cellulit na brzuchu – jak z nim walczyć?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Cellulit na brzuchu – jak z nim walczyć?

Cellulit to fragment skory przypominjący skórkę pomarańczy, najczęściej w okolicach bioder i ud. Może jednak występować także w innych miejscach, w tym na brzuchu. Cellulit nie jest ograniczony do pewnych typów ciała. W rzeczywistości może zaatakować osoby o wszystkich kształtach, rozmiarach i wadze.

Chociaż cellulit sam w sobie nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia, wiele osób chciałoby się go pozbyć – lub przynajmniej sprawić, by był mniej widoczny. Ale, próbując to zrobić może być bardzo frustrujące, a opcje leczenia mogą być mylące.

Ten artykuł będzie badać opcje do czynienia z cellulitem na brzuchu, i co powoduje go w pierwszej kolejności.

Czym dokładnie jest cellulit i dlaczego go mamy?

Cellulit nie jest nadmiarem tłuszczu, ale kosmetycznym stanem skóry, który powoduje dołeczki na powierzchni skóry. Jest to wynik odkładania się tłuszczu, który uciska i zniekształca włókniste pasma tkanki łącznej pod skórą, powodując wrażenie grudek i prowadząc do charakterystycznej „twarogowej” tekstury skóry.

Chociaż wygląd cellulitu ma tendencję do pogarszania się proporcjonalnie do ilości tłuszczu obecnego w danym miejscu, cellulit może dotknąć nawet najszczuplejsze panie. Wynika to z faktu, że choć złogi tłuszczu zaostrzają ten stan, to sam tłuszcz nie jest jego główną przyczyną.

Cellulit jest więc całkowicie naturalny i dotyka 80% kobiet niezależnie od rozmiaru i rasy. Najczęstsze miejsca, w których można zaobserwować cellulit to uda, pośladki i brzuch. Ludzie są również bardziej narażeni na cellulit z wiekiem z powodu naturalnego ścieńczenia skóry i utraty jej elastyczności. W ten sposób odsłaniają się faliste tkanki łączne znajdujące się pod spodem.

Co powoduje cellulit na brzuchu?

Charakterystyczna dla cellulitu nierówna struktura skóry jest spowodowana tkanką tłuszczową znajdującą się głęboko w skórze, która uciska tkankę łączną.

Cellulit może pojawić się na każdej części ciała, w tym na brzuchu. Najczęściej występuje w miejscach, które mają więcej tkanki tłuszczowej.

Chociaż cellulit może dotyczyć zarówno mężczyzn jak i kobiet, jest on znacznie bardziej powszechny u kobiet. W rzeczywistości badania wykazały, że może on w jakimś stopniu dotyczyć nawet 90 kobiet.

Kolejnym czynnikiem jest wiek. Jak twoja skóra staje się cieńsza z wiekiem, cellulit staje się bardziej zauważalny. Jednak większość ludzi zaczyna zauważać cellulit już w wieku 30 lat.

Historia rodziny również odgrywa rolę.

Zobacz więcej  Kiedy makijaż permanentny brwi nie przyjął: dlaczego ten trend może się nie udać?

Inne przyczyny powstawania cellulitu na brzuchu

Ciąża. Niektóre kobiety mają cellulit na brzuchu podczas i po ciąży z powodu zwiększonego przyrostu masy ciała w krótkim czasie, a także wysokiego poziomu estrogenów.

Twoja dieta. Dieta, w której brakuje bogatych w antyoksydanty pokarmów roślinnych i wody, może spowodować, że Twoja skóra straci kolagen i będzie wyglądać na odwodnioną. Oba te czynniki mogą sprawić, że cellulit będzie z czasem bardziej widoczny.

Stan zapalny. Uważa się, że stan zapalny może mieć wpływ na tkankę łączną, co z kolei może prowadzić do cellulitu.

Wahania wagi. Ekstremalne odchudzanie i przybieranie na wadze może powodować rozciąganie skóry, co może prowadzić do gromadzenia się większych komórek tłuszczowych.

Istnieją trzy powszechne rodzaje cellulitu

– Cellulit tłuszczowy, czyli cellulit jędrny, wygląd skórki pomarańczowej na luźnej skórze.

– Obrzękowy cellulit, który jest zatrzymaniem płynów, miękki cellulit często na luźnej skórze.

– Cellulit włóknisty, czyli twardy, zbity cellulit z efektem twarogu.

Cztery stopnie wyglądu cellulitu:

Stopień 0 cellulitu: masz gładką skórę podczas leżenia i stania.

Stopień 1 cellulitu: Wgłębienie pojawia się dopiero po uszczypnięciu skóry

Cellulit stopnia 2: Masz gładką skórę podczas leżenia, ale niektóre dołeczki pojawiają się podczas stania.

Cellulit stopnia 3: Wgłębienie pojawia się podczas stania i leżenia.

Zaburzenia hormonalne

Przyczyny cellulitu to zmiany hormonalne, genetyka, przyrost lub utrata wagi, zła dieta, nagromadzone toksyny, ciąża, siedzący tryb życia lub palenie papierosów. Istnieją również spekulacje, że obcisłe ubrania i częste siedzenie mogą powodować cellulit.

Choć wszystkie te fakty sprawiają, że cellulit wydaje się być akceptowalnym stanem skóry, większość z nas przyzna, że chciałaby, aby zniknął na dobre lub przynajmniej poprawił się jego wygląd.

Prawda jest taka, że cellulit może naprawdę wpłynąć na Twoją pewność siebie, sprawiając, że czujesz się niekomfortowo w sytuacjach, gdy dotknięte nim obszary skóry są odsłonięte.

Dieta antycellulitowa czy kawitacja?

Endoshape 3D Body™ to klinicznie sprawdzony system, który wykorzystuje połączenie kawitacji, radiofrekwencji i drenażu limfatycznego do leczenia uporczywego cellulitu.

Kawitacja jest połączona z radiofrekwencją, techniką estetyczną, która podgrzewa różne warstwy w skórze, aby promować tworzenie nowego kolagenu i poprawić elastyczność skóry.

Radiofrekwencja wysyła elektryczną falę mikropulsów, w celu wytworzenia ciepła w obszarze poddanym zabiegowi. Ciepło działa na tkankę skórną i w efekcie pobudza krążenie krwi oraz tworzenie kolagenu i elastyny, redukując efekt „skórki pomarańczowej”, rzeźbiąc ciało, napinając zwiotczałą skórę i poprawiając jej świetlistość.

Zobacz więcej  Jak pozbyć się punktów rubinowych?

Zabieg obejmuje kilka sesji, w zależności od stopnia cellulitu, z przerwą około 10-12 dni pomiędzy nimi.

W celu poprawy wyglądu cellulitu można stosować kremy i szczotkowanie ciała, które dobrze sprawdzają się w połączeniu z zabiegiem, aby jeszcze bardziej wzmocnić jego efekty

Krem ujędrniający i kształtujący ciało

Ten klinicznie sprawdzony, wysoce skuteczny krem ma niesamowite działanie 3 w 1. Wspomaga rozwój mięśni i obniża ekspresję genów, które są zaangażowane w gromadzenie się tłuszczu. W rezultacie Twoja skóra staje się wyraźnie jędrniejsza i gładsza, a jednocześnie intensywnie miękka i nawilżona. Ten cud w garnuszku jest sformułowany z technologią Nano Gold i biotechnologiczną aktywnością specjalnej gąbki morskiej, która występuje tylko w oceanach Bermudów. Stosuj go dwa razy dziennie, aby zmniejszyć rozmiar ramion, ud i brzucha oraz wygenerować ogólną poprawę wyglądu i tonu sylwetki.

Krem antycellulitowy na pomarańczową skórkę

Niesamowity balsam, aby jeszcze bardziej poprawić efekty kawitacji i radiofrekwencji w domu. W widoczny sposób zmniejsza rozmiar ud, brzucha i ramion, a także zwiększa jędrność skóry.

Dzięki wysokiemu stężeniu masła Shea, które zapewnia głębokie odżywienie skóry, jego klinicznie sprawdzona formuła znacząco poprawia strukturę skóry, jednocześnie minimalizując wygląd widocznego cellulitu. Możesz stosować go przez cały rok, aby zmaksymalizować jego skuteczność. Kliknij tutaj, aby dokonać zakupu online.

Jak się pozbyć cellulitu -szczotkowanie ciała

Sucha szczotkowanie ciała zachęca ważne przepływ krwi, która ma efekt plumping na skórę i pomaga zmniejszyć wygląd cellulitu. Najlepszym sposobem na to jest zastosowanie dobrego nacisku na szczotkę podczas głaskania w górę, aby wspomóc proces krążenia.

Gdzie zazwyczaj występuje cellulit i dlaczego?

Cellulit zwykle dotyka obszarów, które są bardziej podatne na przybieranie na wadze, zazwyczaj uda i pośladki są najczęstszymi miejscami przechowywania tłuszczu u kobiet, więc są to najczęstsze miejsca, w których tworzy się cellulit. U mężczyzn częstymi obszarami są brzuch i uda.

Czy aktywność fizyczna może pomóc?

Cellulit składa się z tłuszczu, więc pomaga zmniejszenie ilości komórek tłuszczowych. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na to są ćwiczenia i zbilansowana dieta.

Zabiegi punktowe, takie jak chrupanie, nie pozbędą się cellulitu na brzuchu. Najskuteczniejszym sposobem walki z cellulitem jest wykonywanie codziennie ćwiczeń sercowo-naczyniowych spalających tłuszcz, w połączeniu z dwoma do trzech ćwiczeń siłowych w tygodniu.

Zobacz więcej  Mastektomia: rodzaj, powikłania i wskazania do radykalnego usunięcia piersi w związku z rakiem piersi oraz możliwością jednoczesnej rekonstrukcji

Rozważ mieszankę ćwiczeń kardio i spróbuj zwiększyć intensywność swoich treningów kardio, gdy stajesz się silniejsza. Poniższe ćwiczenia mogą pomóc w spaleniu tkanki tłuszczowej i zminimalizowaniu wyglądu cellulitu na brzuchu:

 • szybki spacer, jogging lub bieg, zarówno na świeżym powietrzu, jak i na bieżni
 • ćwiczenia na maszynie eliptycznej na mięśnie brzucha
 • jazda na rowerze (stacjonarnym lub zewnętrznym)
 • pływanie
 • wiosłowanie
 • taniec

Korzystaj z aktywności fizycznej podczas walki z cellulitem

Zapytaj trenera o następującą aktywność fizyczną:

 • ćwiczenia na podłodze lub z piłką stabilizacyjną
 • podnoszenie martwego robaka
 • podnoszenie nóg z hydrantu
 • deski
 • deski boczne
 • ćwiczenia na rowerze

Kluczem jest rozpoczęcie od własnego poziomu sprawności fizycznej i zwiększanie intensywności treningów w miarę upływu czasu. Pamiętaj, że nawet sportowcy mogą mieć cellulit. Celem jest redukcja tkanki tłuszczowej i zminimalizowanie widoczności cellulitu. Ale ćwiczenia nie pozbędą się cellulitu na dobre.

Leczenie laserem w przypadku cellulitu

Stosowane w przypadku różnych chorób skóry, leczenie laserowe może również pomóc w zmniejszeniu wyglądu cellulitu. Działa on poprzez poprawę przepływu krwi w dotkniętym obszarze. Może to pomóc w ujędrnieniu skóry, dzięki czemu wygląda ona na mniej śliską.

Masaż zwiększa ukrwienie tkanek

Profesjonalny masaż nie tylko pomaga rozluźnić napięte mięśnie, ale może również poprawić drenaż limfatyczny i krążenie krwi w całym organizmie.

Usuwając toksyny i zwiększając przepływ krwi, masaż może pomóc tymczasowo poprawić wygląd skóry i sprawić, że cellulit będzie mniej widoczny.

Minusem jest to, że obszar brzucha nie jest zwykle objęty masażem ze względu na jego wrażliwość. Możesz jednak uzyskać niektóre z tych samych korzyści płynących z masażu, stosując w domu wałek z pianki na okolice brzucha.

Okłady na ciało

Okłady z olejkami eterycznymi i kremami są często stosowane w uzdrowiskach w celu wygładzenia i obkurczenia komórek tłuszczowych. Chociaż możesz stracić trochę na wadze stosując okłady, prawdopodobnie stracisz tylko wodę, a nie tłuszcz. W związku z tym efekty poprawy stanu Twojego cellulitu mogą trwać tylko kilka dni.

Podsumowanie

Chociaż nie można pozbyć się cellulitu, istnieją zabiegi, które mogą sprawić, że cellulit stanie się mniej widoczny, przynajmniej tymczasowo. Pomocne mogą być również regularne ćwiczenia, dobre nawodnienie, utrzymywanie prawidłowej wagi i zdrowa dieta. Jeśli chcesz zminimalizować swój cellulit, porozmawiaj z lekarzem o najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych sposobach, aby to zrobić.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop