Blog

Carbon Peel – Laserowy peeling węglowy Black Doll

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Carbon Peel – Laserowy peeling węglowy Black Doll

Marzysz o gładkiej, promiennej cerze i chcesz pozbyć się uporczywych niedoskonałości? Laserowy peeling węglowy Black Doll nie tylko pomoże ci w walce z trądzikiem, ale także zagwarantuje wygładzenie drobnych zmarszczek, ujednolicenie kolorytu skóry czy ustabilizowanie wydzielania sebum. Nie bez powodu peeling Black Doll jest nazywany ”hollywoodzkim peelingiem”. Sprawdź, jak wygląda zabieg carbon peel, jakie daje efekty oraz jak należy zadbać o skórę przed i po zabiegiem.

Jak odczuwalny jest zabieg?

Zabieg nie wymaga znieczulenia – na szczęście dla wszystkich bojących się bólu podczas zabiegu, zabieg jest całkowicie bezbolesny i znieczulenie miejscowe nie jest konieczne. Zabieg jest bezinwazyjny, nie występuje bowiem przerwanie ciągłości skóry. Jedyne, co pacjent może odczuć podczas peelingu, to delikatne szczypanie czy mrowienie, które jest jak najbardziej do wytrzymania.

Ile trwa zabieg?

Czas trwania laserowego peelingu węglowego to około 45-100 minut, w zależności od obszaru. W czas ten wliczony jest nie tylko zabieg, lecz także dokładny demakijaż i oczyszczenie skóry przez specjalistę, który go wykonuje. Z tego względu też nie poleca się nakładania makijażu przed zabiegiem; i tak zostanie usunięty. Pory skóry muszą być oczyszczone, aby zabieg był jak najbardziej skuteczny.

Na czym polega laserowy peeling węglowy?

Zabieg black doll polega na naświetlaniu promieniem laserowym twarzy pokrytej maską węglową. Laserowy peeling węglowy rozpoczyna zawsze dokładny demakijaż oraz oczyszczenie skóry. Następnie twarz jest pokrywana specjalną koloidalną zawiesiną węgla, która zastyga i tworzy rodzaj maski. Potem jest przykładana głowica lasera, który emituje promieniowanie laserowe. Dzięki mocy lasera, cząsteczki węgla wnikają w najdrobniejsze nierówności skóry i zatkanych porów, wiążą zanieczyszczenia i je neutralizują – nie od dzisiaj znana jest oczyszczająca moc węgla. Mimo, iż komórki skóry absorbują energię światła laserowego, częstotliwość wysokoenergetycznego lasera jest bezpieczna dla organizmu.

Wykorzystaj energię światła laserowego!

Światło laserowe wykorzystywane jest w wielu zabiegach medycyny estetycznej i stanowi jedną z bezpieczniejszych metod zabiegów. Do peelingu węglowego black doll wykorzystuje się światło lasera ND:YAG q, typu Q switch. Laser Q switch to laser specjalnie stworzony z myślą o wykonywaniu laserowego peelingu węglowego. Wykorzystanie lasera emitującego światło jest bezinwazyjne i zazwyczaj bezbolesne. Światło lasera nie powoduje naświetlania komórek skóry szkodliwym promieniowaniem, ponieważ zastosowane częstotliwości promieni są bezpieczne dla człowieka.

Zobacz więcej  Podkreśl naturalne piękno: Makijaż dla opadającej powieki.

Efekty po zabiegu – skóra gładka jak nigdy

Efekty po laserowym peelingu węglowym są natychmiastowe. Zabieg polega na poprawie kondycji skóry oraz odnowy skóry, ujednolicenie kolorytu. Do konkretnych efektów należą między innymi;

 • zmniejszenie stanów zapalnych skóry,
 • zwężenie rozszerzonych porów,
 • walka z oznakami starzenia, takimi jak drobne zmarszczki,
 • poprawa ogólnego stanu skóry,
 • pozbycie się zaskórników otwartych i zamkniętych – dzięki właściwościom oczyszczającym węgla,
 • poprawa elastyczności skóry – dzięki wysokiej energii lasera pobudzane są włókna kolagenowe w głębszej warstwie skóry,
 • rozjaśnienie i rozświetlenie cery,
 • ograniczenie nadmiernej produkcji sebum – węgiel wpływa także na ujścia gruczołów łojowych w skórze.

Należy pamiętać, że aby procedura laserowa przyniosła trwałe i widoczne efekty, konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Pojedynczy zabieg daje efekt utrzymujący się maksymalnie do kilku dni, a dopiero seria 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach ok.3 tygodni da stały efekt. W celu utrzymania pięknej, rozświetlonej cery zaleca się, aby procedura laserowa była wykonywana raz w miesiącu.

Jak powinno wyglądać przygotowanie skóry do laserowego peelingu węglowego?

Przed planowanym zabiegiem konieczne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni skóry. Opalona skóra jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, dlatego należy miesiąc przed peelingiem powstrzymać się od opalania na słońcu bądź w solarium. Nie zaleca się także wykonywania jakichkolwiek zabiegów złuszczających co najmniej na tydzień przed zabiegiem – mogłyby one dodatkowo podrażnić skórę. Należy odstawić tydzień przed zabiegiem legi rozrzedzające krew, sterydy oraz leki fotouczulające. Nie należy spożywać także alkoholu co najmniej dwa dni przed zabiegiem.

Postępowanie po zabiegu

Zabieg laserowego peelingu węglowego nie wymaga okresu rekonwalescencji, ale po wykonanej procedurze należy przestrzegać kilku zaleceń. W trakcie zabiegu skóra jest traktowana promieniami laserowymi, dlatego może być lekko zaczerwieniona nawet do kilku godzin po zabiegu, ale zaczerwienienie powinno minąć samoistnie. Nie ma także potrzeby stosowania maści znieczulających, gdyż regeneracja skóry jest bezbolesna. W dniu zabiegu nie poleca się także nakładania na oczyszczona skórę makijażu.

Zobacz więcej  ZABIEGI WOLUMETRYCZNE - wszystko co trzeba o nich wiedzieć

Laserowy peeling węglowy, to jak sama nazwa wskazuje, zabieg intensywnie złuszczający, dlatego po peelingu warto pamiętać o stosowaniu dobrego kremu nawilżającego, nawet kilka razy dziennie. Do kilku tygodni po zabiegu zaleca się stosowanie kremu z SPF50 przed wychodzeniem na słońce.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku nawilżania skóry po zabiegu peelingu węglowego, lepiej jest robić to częściej, ale w mniejszych porcjach – niewskazane jest zapychanie porów wrażliwej skóry zbyt dużą ilością kremu. Specjalista wykonujący zabieg powinien pomóc w doborze odpowiedniego kremu nawilżającego do pielęgnacji pozabiegowej.

Kiedy najlepiej wykonać zabieg?

Zabieg laserowego peelingu black doll jest zabiegiem całorocznym; można go wykonać zarówno zimą, jak i latem, jeśli nie mamy w planach opalania się na słońcu Niezależnie od wyboru pory roku, ważna jest ochrona przeciwsłoneczna skóry po zabiegu. W każdym wypadku należy stosować kremy z filtrem, w umiarze, tak, aby nie prowadzić do dodatkowego zapychania porów.

Wskazania do zabiegu

Carbon Peel powoduje poprawę ogólnego zdrowia naszej skóry, poprawia jej wygląd i nadaje blask, a także pomaga walczyć z oznakami starzenia. Jest on także idealny dla osób zmagających się z łagodnymi odmianami trądziku. Laserowy peeling węglowy warto zastosować gdy dotyczą nas poniższe problemy;

 • łagodny trądzik,
 • nadmiar sebum, łojotok,
 • szorstka cera,
 • zmarszczki,
 • rogowacenie skóry,
 • oznaki starzenia,
 • mało elastyczna skóra.

Kiedy peeling węglowy nie jest zalecany? Przeciwwskazania do zabiegu

Niestety, zabieg z użyciem lasera nie jest dla każdego. Główne przeciwwskazania stanowią tutaj choroby nowotworowe, choroby skóry, cukrzyca czy ciąża. Przed wykonaniem zabiegu jakim jest peeling węglowy z użyciem lasera, należy zawsze skonsultować się ze specjalistą oraz upewnić się, że nie dotyczą nas poniższe przeciwwskazania;

 • nadwrażliwość świetlna,
 • aktywna choroba nowotworowa,
 • chemioterapia, alergia,
 • niedawno przebyta choroba nowotworowa, radioterapia,
 • łuszczyca, bielactwo,
 • padaczka,
 • ciąża lub karmienie piersią,
 • uszkodzenia na powierzchni skóry,
 • stosowanie leków antydepresyjnych
 • cukrzyca, choroby tkanki łącznej,
 • nadciśnienie,
 • implanty słuchowe, aparaty douszne,
 • wszczepiony rozrusznik serca.
Zobacz więcej  Palec młotkowaty - co oznacza i czy jest groźny dla zdrowia?

Specjaliści wykonujący zabieg i cena

Kto może wykonać taki zabieg jak laserowy peeling węglowy? Otóż peeling węglowy może zostać przeprowadzony przez wyszkolonego kosmetologa. Na zabieg zawsze udaj się do sprawdzonego specjalisty, który zagwarantuje ci nie tylko wykonanie samego zabiegu, ale i poprzedzającą go konsultację, na której dowiesz się, czy zabieg jest przeznaczony dla ciebie.

Cena za laserowy peeling węglowy jest różna i zależy między innymi od miejsca na ciele, gdzie zabieg ma być przeprowadzony – twarz, plecy, szyja czy dekolt. Zazwyczaj jednak cena waha się od 200 do 500 złotych za pojedynczy zabieg z serii.

Efekty uboczne

Głównym efektem ubocznym po peelingu węglowym za pomocą lasera, jest łagodne zaczerwienienie skóry, które samoistnie znika po kilku godzinach. Jeśli nie obowiązują nas żadne z przeciwskazań, nie powinniśmy odczuć żadnych innych efektów ubocznych w postaci bólu czy dużej opuchlizny. Skóra może wydawać się napięta i lekko opuchnięta, lecz objawy te powinny być mało uporczywe i łagodne. Jeśli jednak zaobserwujemy u siebie inne, bardziej natężone objawy, typu reakcje alergiczne czy ból, należy bezzwłocznie uzyskać pomoc lekarską.

Czego można spodziewać się po zabiegu peelingu węglowego?

Laserowy peeling węglowy to zabieg silnie złuszczający, dlatego mniej więcej po 3 dniach od wykonania zabiegu możemy spodziewać się delikatnego złuszczania. Jest to tak zwane złuszczanie łupieżowe, wyczuwalne po dotknięciu powierzchni skóry. Efekt łupieżowego złuszczania może utrzymywać się do kilku dni po zabiegu.

Pamiętaj, że zabieg laserowego peelingu węglowego powinien być przede wszystkim bezpieczny i wykonany przez profesjonalistę – tylko wtedy będziesz mogła cieszyć się zniewalającymi efektami. Zawsze skonsultuj stan swojej skóry z kosmetologiem przed wykonaniem peelingu, tak, aby upewnić się, że jest on dla ciebie bezpieczny i wskazany.

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop