Blog

Blizny na piersiach

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Operacja biustu

Przyczyna operacji piersi u kobiet jest ich kompleks. Najczęściej wykonywaną operacją piersi jest chirurgia plastyczna, która polega na powiększeniu lub zmniejszeniu piersi lub jej rekonstrukcji. Kobiety coraz chętniej decydują się na poprawę wizualnych aspektów, które dała nam natura i z których czasami jesteśmy niezadowoleni. Wygląd i rozmiar biustu nie jest już tematem tabu. Popularnym zabiegiem jest podniesienie biustu, czyli (mastopeksja). Wyprofilowane piersi prezentują świeży i młodzieńczy wygląd. Jednak fiksacja piersi nie gwarantuje trwałych rezultatów, ponieważ polega na przemieszczeniu brodawki, ale nie zapobiega przejściu siły grawitacji ani czasu. Z medycznego punktu widzenia powiększanie piersi jest zalecane, gdy widoczna jest asymetria piersi lub częściowe zmniejszenie gruczołów piersiowych. Przed każdą operacją chirurg plastyczny zleci badanie, a wynik zadecyduje, czy wykonać zabieg, czy go odwołać. Drugim aspektem, który zmusza kobiety do poddania się operacji piersi, jest zdrowie. Chirurgia piersi jest stosowana w leczeniu lub profilaktyce raka piersi. Wiele kobiet z rakiem przechodzi mastektomię, która polega na usunięciu jednej lub dwóch piersi. Niestety to leczenie nie zapobiega w 100% rakowi piersi.

Wybór lekarza powiększającego biust – kogo wybrać?

Każda operacja czy operacja plastyczna ma na celu poprawę naszego wyglądu i zwiększenie naszej pewności siebie. Musimy jednak pamiętać, że są to poważne operacje i czasami mogą wystąpić komplikacje lub nieprzyjemne powikłania. Dlatego przed operacją wybierz odpowiedniego chirurga. Przede wszystkim skorzystaj z Internetu. Wybierając chirurga, kieruj się opiniami innych kobiet, które już zdecydowały się na operację. Wykorzystasz do tego portale medyczne. Nie ograniczaj się do jednego lekarza, skonsultuj się z kilkoma innymi ekspertami, poznaj kogoś, a wtedy sam przekonasz się, czy wybrana przez Ciebie osoba jest godna zaufania. Warto sprawdzić wykształcenie konkretnego eksperta, podczas wizyty można zapytać go, ile operacji wykonał i czy ma zdjęcia wyników swojej pracy.

Blizny po powiększeniu piersi

Każde pęknięcie skóry i jej warstw z powodu nacięcia chirurgicznego może, ale nie musi być związane z blizną. Blizny po operacji klatki piersiowej są zwykle owalne (do 5 cm). Najczęstsze nacięcie znajduje się w fałdzie piersiowym, więc blizna może nie być widoczna. Niestety blizna będzie nadal rosła i stawała się czerwona i podniesiona. Dlatego po każdym zabiegu plastycznym zaleca się stosowanie żelu silikonowego lub opatrunku, który ma duży wpływ na bliznę. W większości przypadków blizna po powiększeniu piersi jest miejscowa: Pod fałdami piersi Pod pachą Wokół otoczki-rzadko

Jak długo goi się rana po powiększeniu piersi i kiedy tworzy się blizna?

Zgodnie z wytycznymi medycznymi, zamknięcie rany do zagojenia zajmuje około 6-10 miesięcy. Niestety zdjęcie szwów nie oznacza, że rana się goi. Cały proces zachodzi w głębszych warstwach skóry i dopiero po około 3 miesiącach od operacji możemy mówić o powstawaniu blizn. Co wpływa na wielkość blizny? Na wielkość blizny wpływa głównie technika szycia oraz jakość użytego materiału chirurgicznego (szwu). Należy również wziąć pod uwagę indywidualne preferencje danego pacjenta, ponieważ proces gojenia się rany jest w każdym przypadku inny.

Zobacz więcej  Novynette - recepta online

Jak usunąć blizny po zabiegu powiększania piersi?

Dzięki zastosowaniu mniej lub bardziej inwazyjnych metod blizny można usuwać i korygować. Do naprawy blizn nadają się kremy, żele i opatrunki silikonowe, które dzięki silikonowej warstwie sprawiają, że blizny stają się płaskie i prawie niewidoczne. Zaczerwienienie i swędzenie zniknęły bez śladu, a rewelacyjnym efektem piękna możemy cieszyć się bez użycia skalpela. Dzięki laseroterapii możemy również usunąć blizny.

Jak ukryć blizny na piersi po operacji plastycznej

Jak ukryć blizny na piersi po operacji plastycznej? To problem każdej kobiety, która przeszła tego typu operację. Czy w takim razie makijaż permanentny może być rozwiązaniem? Jak wszyscy wiemy, makijaż permanentny to nie tylko estetyczna pigmentacja ust, oczu i brwi, ale przede wszystkim pigmentacja medyczna, która może poprawić wygląd skóry po różnego rodzaju urazach i zabiegach chirurgicznych. Ważną częścią pigmentacji medycznej jest pigmentacja blizn na piersiach. Dzięki niemu z łatwością ukryjesz ich widoczność i poprawisz jakość życia.

Rodzaje blizn po operacji piersi

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest plastyka piersi. Kobiety mają możliwość poprawienia wyglądu swojego biustu i pełnego wykorzystania tych możliwości. Wykonuje wiele operacji: powiększanie piersi implantami, powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową, zmniejszanie piersi, powiększanie piersi, usunięcie części lub całości piersi, rekonstrukcję piersi. Pomimo świadczenia wysokiej jakości usług i zaawansowanej technologii, blizny na piersiach są nadal widoczne po operacji. Najczęstsze są nacięcia pionowe wzdłuż piersi, nacięcia wokół brodawki sutkowej i otoczki, nacięcia wokół brodawki sutkowej oraz nacięcia poziome pod piersią. Najcięższa blizna po mastektomii i rekonstrukcji obejmuje duży obszar klatki piersiowej. Blizny widoczne gołym okiem nie wpłyną na zdrowie i wygląd kobiety. Dobry stan psychiczny i samoocena są szczególnie ważne dla kobiet po mastektomii, ponieważ pomagają zwalczać choroby i wracać do zdrowia. Jak ukryć blizny na piersi po operacji? Możesz skorzystać z laseroterapii, użyć kosmetyków i maści, czy do medycznej pigmentacji.

Jak wygląda procedura medycznej pigmentacji blizn na piersi po zabiegu?

Zabieg polega na pokryciu blizny barwnikiem najbardziej zbliżonym do naturalnego koloru skóry lub brodawki sutkowej i otoczki, jeśli blizna znajduje się wewnątrz blizny. Podkład wprowadza farbę za pomocą podkładki. Druga wizyta planowana jest miesiąc po pierwszym zabiegu w celu uzupełnienia złuszczonego barwnika z naskórka.

Zobacz więcej  Covid w Polsce

Kto jest odpowiedni do zabiegu pigmentacji blizn na piersi?

Dopóki blizna jest całkowicie zagojona, każdy może skorzystać z makijażu permanentnego na piersi. Oznacza to, że po operacji piersi musi upłynąć od 6 do 12 miesięcy. Stan blizny i pozytywną opinię o operacji powinien wydać lekarz prowadzący. Jeśli otrzymujesz chemioterapię po raku piersi, musisz być w dobrej kondycji fizycznej i mieć dobre badanie krwi. Jeśli poziom białych krwinek we krwi jest zbyt niski, nie można wykonać zabiegów makijażu permanentnego.

Od czego zależy pojawienie się blizn pooperacyjnych?

Pojawienie się blizn zależy od wielu czynników, m.in. sposobu szycia rany, sposobu pielęgnacji pooperacyjnej, genetycznej predyspozycji pacjenta do bliznowców, koloru skóry (ciemna skóra jest mniej podatna na kurczenie się, więc blizny są bardziej widoczne)), diety i przeszkoda w ruchu. Ponadto, ze względu na infekcję bakteryjną podczas zabiegu, proces gojenia się blizny może potrwać dłużej, a ryzyko powstania patologicznej blizny wzrośnie. Blizna pooperacyjna w trakcie procesu gojenia jest początkowo sztywne i różowoniebieska. 6-12 miesięcy po operacji blizna jest dojrzała, a dzięki odpowiedniej pielęgnacji staje się płaska, elastyczna i jak najbardziej niewyraźna. Kolor blizny również się zmieni, stanie się jaśniejszy i bliższy naturalnemu kolorowi skóry. Najlepszy efekt to postępowanie zgodnie z zaleceniami lekarza, masowanie blizny i stosowanie plastra silikonowego.

Rozmiar blizny po operacji plastycznej

Operacja zmniejszenia piersi jest wykonywana nie tylko ze względów estetycznych, ale również dlatego, że duże i ciężkie piersi pacjentki mogą powodować problemy zdrowotne. Wielkie piersi mogą obciążać kręgosłup, powodować ogólny dyskomfort i powodować kompleksy. Zmniejszenie piersi pozostawi niewielkie blizny w okolicy piersi i powinno być traktowane jak po operacji powiększania piersi. Zgodnie z zaleceniami lekarza masaż i regularne stosowanie medycznych preparatów na bazie silikonu przyspieszy proces gojenia się blizny oraz znacząco wpłynie na jej elastyczność i estetykę.

Plastyka brzucha wykonywana jest dla pacjentek, które np. po ciąży chcą usunąć nadmiar fałdów tłuszczowych skóry brzucha oraz przywrócić gładki i mocny wygląd odseparowanych i osłabionych mięśni. Ponieważ po ciąży mięśnie proste brzucha były rozciągnięte, autorka bloga „Czasem kobiety, mama zawsze” pokazała deformacje i fałdy skórne w swoim brzuchu. Postanowiła pozbyć się tego chirurgicznie i wybrała abdominoplastykę.  Do pewnego stopnia usuwane są rozstępy na brzuchu, co można przeprowadzić w połączeniu z liposukcją. Ta procedura pozostawia długie nacięcie na całej szerokości brzucha, zwykle na linii bielizny, aby w przyszłości można było go łatwo zakryć.

Zobacz więcej  Przyczyny bólu odbytu i kłucia w odbycie: poszukiwanie głównych przyczyn dolegliwości

Rozstępy na piersiach

Rozstępy na piersiach często powodują komplikacje emocjonalne u kobiet. Nie musi tak być – medycyna estetyczna zapewnia bezpieczne zabiegi, które skutecznie usuwają rozstępy na piersiach, sprawiając, że jesteś bardziej zadowolona z wyglądu swojego ciała. Przyczyny rozstępów na piersi Są to pęknięcia skóry spowodowane rozciąganiem i łamaniem włókien kolagenowych i elastynowych. Przybierają formę pasków. Przyczyn rozstępów na piersiach jest wiele – ciąża i karmienie piersią oraz wahania wagi. Rozstępy rozwijają się u dziewcząt w okresie dojrzewania. Aby zapobiec rozstępom na piersiach w czasie ciąży lub z innych powodów, można zastosować środki zapobiegawcze w postaci balsamów i kremów, ale efekty nie zawsze są skuteczne. Rozstępy na kobiecych piersiach są często przyczyną depresji i niskiej samooceny, dlatego warto pozbyć się tego problemu w gabinecie medycyny estetycznej, aby bezpiecznie naprawić tę wadę.

Laserowe leczenie rozstępów na piersi

Bardzo popularnym zabiegiem na rozstępy jest laseroterapia. Zazwyczaj do tego procesu wykorzystywany jest laser frakcyjny, a jego działanie polega na wykorzystaniu lasera o określonej długości fali do mikrouszkodzenia tkanki. Czasami lekarze medycyny estetycznej stosują laser erbowy, który jest skutecznym narzędziem do likwidacji rozstępów na piersiach w czasie ciąży. Jakie są metody wykorzystania lasera frakcyjnego do leczenia rozstępów? Sekretem tego innowacyjnego urządzenia jest rozszczepienie wiązki światła na tysiące małych strumieni. Energia lasera frakcyjnego dociera do głębokich warstw skóry, powodując kontrolowane i bezpieczne mikrourazy. Prowadzi to do aktywacji procesu regeneracji, produkcji nowego kolagenu i odbudowy skóry.

Dzięki zastąpieniu uszkodzonych włókien kolagenowych i elastynowych nowymi włóknami rozstępy stają się mniej widoczne, a skóra staje się jędrniejsza. Ten rewolucyjny zabieg w gabinetach medycyny estetycznej jeszcze kilka lat temu zarezerwowany był dla redukcji blizn, zmarszczek i przebarwień w innych częściach ciała pacjenta. Dziś, dzięki rozwojowi technologii i medycyny, lasery frakcyjne mogą być z powodzeniem stosowane do redukcji rozstępów na piersiach, usuwania rozstępów na piersiach w czasie ciąży oraz skutecznie uwalniają kobiety od wielu kompleksów. Podczas operacji lekarz starannie dobierze głębokość wiązki laserowej. Pacjent podczas operacji może odczuwać niewielki dyskomfort, jednak dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego w postaci kremu operacja jest całkowicie bezbolesna i komfortowa. Gdy skóra na piersiach zregeneruje się, efekt zabiegu pojawi się po 4-6 tygodniach.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop