Blog

Bądź pewna siebie i zawsze zadbana – depilacja laserowa pach

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Bądź pewna siebie i zawsze zadbana – depilacja laserowa pach

Jeśli golisz włosy pod pachami, nie jesteś sama: większość kobiet i niektórzy mężczyźni również usuwają włosy pod pachami. Chociaż golenie jest najpopularniejszą metodą usuwania włosków pod pachami, nie jest też metodą najskuteczniejszą.

Laserowe usuwanie włosów pod pachami – czy warto?

Golenie włosów pod pachami może stać się uciążliwe ze względu na częstotliwość wykonywania tej czynności. Depilacja laserowa jest bardziej trwałym rozwiązaniem w usuwaniu włosów pod pachami. Dowiedz się więcej od Laser Bar and Spa na temat korzyści płynących z laserowego usuwania włosów pod pachami.

Zabieg depilacji laserowej zmniejsza nieprzyjemny zapach ciała

Nie twierdzimy, że po laserowym usuwaniu włosów pod pachami możesz na stałe pozbyć się dezodorantu. Ale faktem jest, że usuwanie włosów pod pachami zatrzymuje wiele zapachów u źródła. To nawet pomaga mydła do wchłonięcia lepiej przez skórę, gdy włosy pod pachami jest usuwany.

Włosy pod pachami mają za zadanie chronić wrażliwą skórę pod pachami. Jednak w dzisiejszych czasach ta ochrona jest na ogół zbędna. Włosy pod pachami zatrzymują zapach Twojego ciała, co może powodować, że będziesz bardziej cuchnąć. Zwłaszcza w zatłoczonych miejscach lub w ciepłych temperaturach, zapach ten może się utrzymywać. Usunięcie włosów pod pachami znacznie zmniejszy ilość zapachu ciała, który zostaje uwięziony w pachach.

Po zabiegu depilacji laserowej pach będziesz się mniej pocić

Kolejnym czynnikiem, który przyczynia się do zmniejszenia nieprzyjemnego zapachu ciała jest fakt, że usuwanie włosów pod pachami sprawia, że mniej się pocisz. O ile nie cierpisz na chorobę zwaną nadpotliwością, która sprawia, że całe twoje ciało nadmiernie się poci, powinieneś również odczuwać mniejszą potliwość.

Włosy pod pachami zatrzymują pot, co zwiększa prawdopodobieństwo powstania plam. Usunięcie owłosienia eliminuje ten problem. Oznacza to, że nie będziesz już musiał zmagać się z poplamionymi koszulami pod pachami. Przy okazji, zarówno mężczyźni jak i kobiety korzystają z mniejszego zapachu ciała i mniejszej ilości potu pod pachami.

Zobacz więcej  Historia transplantacji

Po depilacji pach będziesz mieć więcej pewności siebie

To fakt, że chociaż owłosienie pod pachami jest naturalne, większość ludzi uważa je za nieatrakcyjne. Golenie ich pozostawia zarost, który może sprawić, że poczujesz się mniej pewnie. Laserowe usuwanie owłosienia oznacza, że możesz złapać taksówkę nosząc top bez rękawów bez żadnych myśli o zakłopotaniu.

Nie musisz się martwić o wrastające włoski po serii zabiegów depilacji laserowej

Golenie to tanie i łatwe rozwiązanie problemu usuwania włosków pod pachami, ale nie jest pozbawione wad. Po pierwsze, wymaga częstej pielęgnacji, co może być prawdziwym kłopotem. Po drugie, istnieje ryzyko, że może powodować wrastanie włosków.

Wrastające włoski są bolesne, mogą stać się czerwone i opuchnięte. Co gorsza, czasami wrastające włoski mogą ulec zakażeniu. Depilacja laserowa oszczędza czas poświęcany na golenie, a także zapobiega ryzyku wrastania włosków.

Laserowa depilacja pach: ostateczny przewodnik po oczekiwaniach, mitach i nowych technologiach

Nawet szybkie wyszukanie w Google hasła “Laserowe usuwanie włosów” spowoduje pojawienie się wielu sprzecznych porad, artykułów i opinii “ekspertów” na temat tego zabiegu. Jeden blog powie Ci, że laserowe usuwanie włosów jest odpowiednie dla osób o jasnych włosach, inny powie Ci, że to kłamstwo. Niektóre artykuły powiedzą Ci, że ciemne odcienie skóry mogą być leczone, podczas gdy inne pokażą Ci przerażające zdjęcia pęcherzy lub zmian pigmentacyjnych.

Oczywiście nie należy wierzyć we wszystko, co czytamy w sieci, a nieprecyzyjne artykuły mogą być po prostu nieaktualne lub wręcz przerażające. Więc w co powinieneś wierzyć?

Aby rzucić nieco światła na sytuację, Grupa Medyczna Harley przygotowała przewodnik po Laserowym Usuwaniu Włosów, który trzeba znać. Znajdziesz w nim wszystkie najważniejsze informacje, które chcesz wiedzieć, jeśli rozważasz zabieg, trochę obalania mitów i najnowsze dostępne technologie.

Zobacz więcej  Radiofrekwencja mikroigłowa (RF):  Informacje o zabiegu, cennik RF dla piękniejszej skóry

Czy depilacja laserem może powodować bezpłodność?

W Internecie można znaleźć plotkę, która głosi, że laserowe usuwanie włosów powoduje bezpłodność. Możemy absolutnie powiedzieć, że jest to NIEPRAWDA.

Ze względu na konstrukcję lasera, Laserowe Usuwanie Włosów z linii bikini nie może powodować bezpłodności. Laser, którego używamy dostarcza wysoce skoncentrowaną wiązkę światła, która wnika w skórę na około 1mm. To następnie dostarcza kontrolowaną ilość ciepła , który dostarcza mikroskopijne uszkodzenia do mieszków włosowych , co powoduje zmniejszenie produkcji włosów .

Każda energia lasera, która nie jest pochłaniana przez mieszek włosowy, szybko rozprasza się lub odbija i nie wpływa na struktury znajdujące się pod tkanką podskórną, np. jajniki. Chociaż wolimy nie, można w rzeczywistości mieć Laserowe usuwanie włosów w ciąży.

Dodatkowo, lasery do laserowego usuwania włosów są specyficzne tylko dla tego zabiegu, co oznacza, że ich jedynym zadaniem jest namierzanie mieszków włosowych. Zasadniczo oznacza to, że ignorują one wszystko, co nie jest mieszkiem włosowym.

Czy depilacja laserowa niszczy gruczoły potowe?

Istnieje przekonanie, że depilacja laserowa pach zapobiegnie poceniu się – NIE JEST TO PRAWDA.

Chociaż depilacja laserowa jest często zalecana osobom, które bardzo się pocą, nie powstrzyma ona organizmu przed poceniem się. Laserowe usuwanie włosów nie niszczy gruczołów potowych ani węzłów chłonnych. Gruczoły apokrynowe w pachach i innych obszarach łonowych są ściśle związane z mieszkami włosowymi i w przypadku niektórych klientów są częściowo wyłączane przez leczenie laserowe. W rezultacie pocenie się może być nieco mniejsze. To, co się poci, będzie również szybciej odparowywać, ponieważ nie przylega do włosków pod pachami, a także może mieć mniejszy zapach. Jeśli cierpisz z powodu nadmiernego pocenia się, zalecamy leczenie nadpotliwości, które tymczasowo dezaktywuje gruczoły potowe.

Czy laser do usuwania zbędnego owłosienia jest bezpieczny dla ciemnej skóry?

Powszechnie panuje przekonanie, że ciemniejsze odcienie skóry nie mogą być poddawane zabiegom depilacji laserowej. Aby wyjaśnić to raz na zawsze – to NIEPRAWDA.

Zobacz więcej  Medycyna estetyczna - dlaczego warto skorzystać?

We wczesnym okresie stosowania depilacji laserowej wykorzystywany sprzęt nie był w stanie odróżnić pigmentu we włosach od pigmentu w skórze. Tak więc tylko ciemne włosy na jasnych odcieniach skóry mogą być bezpiecznie leczone, ale to nie jest prawdą w przypadku nowoczesnych laserów.

Niestety, oznaczało to, że niektóre osoby o ciemniejszej karnacji skóry były poddawane nieodpowiedzialnym zabiegom bez względu na względy bezpieczeństwa. W najgorszych przypadkach prowadziło to do poważnych oparzeń i trwałych zmian w pigmentacji skóry, przez co zabieg ten zyskał niezasłużoną reputację.

Czego można się spodziewać po laserowym usuwaniu włosów?

Należy zauważyć, że zabiegi laserowe oferują trwałą redukcję wzrostu niechcianych włosów – nie ma zabiegu umożliwiającego ich całkowite usunięcie. Badania wykazały jednak, że aż 90% włosów poddanych zabiegowi depilacji laserowej nie odrasta.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, zawsze zalecamy pacjentom poddanie się serii od 4 do 8 zabiegów depilacji laserowej – w zależności od leczonego obszaru. Dzieje się tak dlatego, że cykl wzrostu włosa przebiega w fazach i tylko włoski w pierwszej fazie mogą być leczone laserem; wielokrotne zabiegi zapewniają, że każdy włosek zostanie ostatecznie usunięty.

Pacjenci są również często błędnie informowani, że nie mogą golić się pomiędzy sesjami leczenia. Nie jest to prawdą, można utrzymać obszar wolny od włosów poprzez golenie, chociaż nie zalecamy pacjentom woskowania między sesjami laserowego usuwania włosów, ponieważ może to zakłócić cykl wzrostu włosów i sprawić, że kolejne zabiegi będą mniej skuteczne.

Jedną z innych fantastycznych zalet laserowego usuwania włosów jest to, że jest to skuteczna metoda leczenia wrastających włosków. Oznacza to, że możesz cieszyć się gładszą skórą niż w przypadku wielu innych metod usuwania włosów.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop