Blog

Azzalure – widoczne wygładzenie zmarszczek

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Azzalure – widoczne wygładzenie zmarszczek

Mówiąc o zabiegu składającym się z serii wstrzyknięć toksyny botulinowej, potocznie nazywa się to „Botoksem”. Tymczasem ten Botox to tylko jeden z wielu preparatów Botox Klasy A, stosowanych na równi z innymi, np. Azzalure, Bocouture czy Dysport. Zabiegi odmładzające z użyciem tych produktów stale rosną i coraz więcej pacjentów decyduje się na ich stosowanie zamiast klasycznego liftingu. Dziś coraz więcej osób nie chce długo czekać na efekt zabiegu, nawet nie chcą długo regenerować. Dla nich najlepszym rozwiązaniem mogą być zabiegi usuwania zmarszczek toksyną botulinową.

Według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych (ASPS) leczenie toksyną botulinową typu A znalazło się na szczycie listy najczęściej wybieranych zabiegów odmładzających w 2012 r. W Stanach Zjednoczonych wykonano 6,1 mln takich zabiegów. więcej niż w poprzednim roku. To wyraźne potwierdzenie rosnącego zainteresowania społeczeństwa małoinwazyjnymi zabiegami poprawiającymi wygląd skóry. Sama toksyna botulinowa (BTXA) jest oczyszczonym białkiem wytwarzanym przez bakterie Clostridium Botulinum w warunkach beztlenowych. Jest to jedna z najsilniejszych trucizn biologicznych – objawy chorób roślin, czyli zatrucia pokarmowego tą neurotoksyną, zostały opisane na początku XVIII wieku. Zatrucie objawia się częściowym lub całkowitym porażeniem mięśni.

Botox, czyli Azzalure

Azzalure firmy Qmed Galderma to preparat toksyny botulinowej typu A, pozyskiwany z bakterii Clostridium botulinum. Służy do wygładzania zmarszczek na górnej części twarzy – z jego pomocą zmarszczki usuwają wykwalifikowani lekarze. Środek ten jest stosowany do korygowania umiarkowanych lub ciężkich zmarszczek u pacjentów poniżej 65 roku życia.

Azzalure jest oczyszczoną neurotoksyną (lub toksyną botulinową typu A) wytwarzaną przez bakterię Clostridium botulinum. Zabiegi z jego użyciem mogą wykonywać wyłącznie wykwalifikowani lekarze posiadający odpowiednie uprawnienia. Azzalure, podobnie jak inne produkty zawierające toksyny, działa poprzez czasowe blokowanie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie dynamicznych zmarszczek. Kontrolowany paraliż mięśni następuje po serii zastrzyków pod skórę pacjenta. W efekcie stają się one m.in. bardziej widocznie wygładzone. Ten typ wygładzenia jest szczególnie polecany przy poziomych bruzdach na czole i przy wygładzaniu kurzych łapek.

Za co kochamy botox?

Zabieg z toksyną botulinową polecany jest pacjentom ze zmarszczkami mimicznymi, szczególnie na górnej części twarzy. Zastrzyki z toksyn wygładzają zmarszczki, kurze łapki, wygładzają zmarszczki na czole i szyi. Efekt terapii utrzymuje się od 3 miesięcy do 6 miesięcy, w zależności od zastosowanego preparatu, obszaru zabiegowego oraz indywidualnych cech pacjenta. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej nie wymagają znieczulenia. Pacjenci, którzy są szczególnie wrażliwi na ból przed rozpoczęciem iniekcji, mogą zostać poddani znieczuleniu miejscowemu przez krem lub w przypadku zmarszczek na wardze, znieczuleniem stomatologicznym ze względu na zwiększoną wrażliwość w tym obszarze. Preparat ten wstrzykuje się bardzo cienką igłą w skórę lub pod skórę. Rezultaty widoczne są już po kilku dniach, natomiast po zabiegu nie ma potrzeby opuszczania głowy czy leżenia przez około godziny. Nie należy korzystać z basenu lub siłowni przez kilka godzin i unikać saun i forsownej aktywności fizycznej przez tydzień. Ponadto w tym okresie nie należy się opalać ani wykonywać zabiegów kosmetycznych na twarzy. Przez 2 miesiące nie należy masować miejsc, w które wstrzyknięto preparat, ani stosować preparatów retinolowych.

Zobacz więcej  Popularne nawyki które niszczą włosy

Czy musimy jednak stosować dodatkowe wspomaganie, m.in. retinolem, jeżeli decydujemy się na toksynę botulinową? W pierwszych miesiącach po zabiegu zdecydowanie nie, więc nie musimy się niczym przejmować. W miejscu wstrzyknięcia i w okolicach zmarszczki są widocznie wygładzone. Co więcej, ponieważ zabieg botoxu odpowiada za lekkie zwiotczenie mięśni, możemy oduczyć się np. marszczenia czoła, czy wyginania ust, w związku z czym nowe zmarszczki tworzą się zdecydowanie wolniej. Jeżeli ktoś chce się przekonać o skuteczności stosowania tego preparatu, powinien zapoznać się z pozytywnymi opiniami osób, które zdecydowały się na zabieg. Warto również pamiętać, że toksynę botulinową możemy stosować nie tylko w celu wygładzenia zmarszczek, ale również w przypadku zniwelowania skutków pewnych chorób, czy dolegliwości.

Czym jest toksyna botulinowa?

Neurotoksyna Botulinum, potocznie zwana „botoksem”, to skuteczna i wydajna metoda stosowana w medycynie kosmetycznej i dermatologicznej, której celem jest wygładzenie zmarszczek. Jego działanie powoduje rozluźnienie mięśni, które powodują powstawanie zmarszczek, które są wynikiem stopniowego starzenia się skóry.

Toksyna botulinowa typu A, wytwarzana przez beztlenową bakterię Clostridium Botulinum, znaną pod nazwami handlowymi Botox i Azzalure. Substancja ta jest całkowicie bezpieczna, o ile jest stosowana w określonej dawce przez wykwalifikowanego specjalistę.

Stosowanie zabiegów z użyciem powyższych preparatów nie tylko zapobiega powstawaniu zmarszczek w miejscach silnego skurczu mięśni, ale także przepuszczalnych dla pacjenta np.: z nawyku marszczenia brwi.

Jak wygląda zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej?

Na 10 dni przed wstrzyknięciem jadu kiełbasianego pacjenci powinni zaprzestać przyjmowania leków przeciwzapalnych, witaminy E oraz ziół, takich jak miłorząb i ziele dziurawca. Przed i po zabiegu pacjentowi nie wolno pić alkoholu. Bezpośrednio po badaniu, przez około

godziny, nie schylaj się, nie kładź ani nie masuj miejsc, w które wstrzyknięto Botox. Zaleca się również nie korzystać z saun i solariów przez 2 tygodnie. Warto również pamiętać o tym, że zabiegi zwykle są skierowane do pacjentów dorosłych i mogą być przeprowadzane tylko i wyłącznie przez lekarzy posiadających odpowiednie kwalifikacje.

Zobacz więcej  Zabiegi RF fale radiowe na twarz: Opis, wskazania i korzyści płynące z wykorzystania

Efekty stosowania Azzalure

Dorośli pacjenci w wieku poniżej 65 lat stosujący Azzalure zauważają widoczne wygładzenie zmarszczek. Poza redukcją umiarkowanych i głębokich zmarszczek na czole, zmarszczek między brwiami (linie brwi) i kurzych łapek, środek jest również skuteczny w usuwaniu zmarszczek na szyi, podbródka i innych bruzd. Stosują go również osoby ze zmarszczkami palaczy i innymi typami zmarszczek.

Jak stosować Azzalure?

Aby preparat nie stracił właściwości leczniczych, należy go przechowywać w lodówce w temperaturze 2°C-8°C. Musi być jednak zawsze stosowany przez wykwalifikowanego lekarza.

Preparat doceniają lekarze wykonujący zabiegi odmładzające. Lekarze wskazują, że Azzalure jest idealny dla pacjentów, u których wyniki leczenia Botoxem są stosunkowo krótkie. Działanie preparatu jest silniejsze u posiadaczy szerokiego czoła, charakteryzującego się intensywną mimiką i tzw. lwimi liniami – w ich przypadku Azzalure wygładza zmarszczki bardziej niż Botox.

Jak działa Azzalure?

Według specjalistów preparat ten jest najlepszym generatorem toksyny botulinowej stosowanym obecnie w leczeniu nieprzyjemnego zapachu pod pachami. Dlaczego? Ponieważ toksyna botulinowa ma działanie nie tylko odmładzające, ale również lecznicze. Azzalure ma więc status produktu leczniczego.

Spowolnienie uwalniania z zakończeń nerwowych przekaźnika chemicznego

Toksyna botulinowa jest bardzo silną naturalną toksyną, która hamuje uwalnianie acetylocholiny, neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwowymi a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy. Dlatego nie ma paraliżującego skurczu mięśni. Botox jest tak samo skuteczny u mężczyzn, jak u kobiet.

Toksyna botulinowa jest stosowana leczniczo w leczeniu różnych schorzeń, takich jak zez, choroby neurologiczne spowodowane nadmiernym napięciem mięśni, a także nadmierną potliwością. Do usuwania zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo niskie stężenie trucizny, które nie wpływa na inne elementy układu nerwowego poza obszarem, w którym ma być wykonany zastrzyk.

Jak działa Azzalure?

Sesja składa się z serii wstrzyknięć środków trwających do kilku minut (czas trwania zabiegu zależy od ilości wstrzyknięć). Nie wymaga znieczulenia, choć dla większego komfortu pacjenta obszar poddawany zabiegowi pokrywany jest czasem kremem Emla. Efekt utrzymuje się około 6 miesięcy. Leczenie można powtarzać co 6-8 miesięcy, ale nie częściej niż co 3 miesiące. W przypadku zmiany kliniki, o dacie poprzedniego zabiegu bezwzględnie należy poinformować lekarza.

Zobacz więcej  Kosmetologia - czym się zajmuje?

Wskazania do zastosowania Azzalure

Wskazań do zastosowania preparatu jest wiele. Zaliczają się do nich: Skurcze powiek. Skurcz połowiczny twarzy i związana z nim dystonia ogniskowa. Spastyczność ogniskowa (spastyczność) jest związana z dynamiczną deformacją końsko-szpotawą u dzieci w wieku dwóch lat i starszych z porażeniem mózgowym. Leczenie zmarszczek w okolicy powiek spowodowanych nadmiernym skurczem zmarszczki i mięśnia podłużnego nosa. Azzalure jest wskazany do tymczasowej poprawy wyglądu umiarkowanych do ciężkich zmarszczek z drobnymi zmarszczkami u dorosłych pacjentów w wieku poniżej 65 lat. gdzie nasilenie tych zmarszczek ma znaczący wpływ psychologiczny na pacjenta.

Przeciwwskazania do stosowania Azzalure

Azzalure nie powinien być stosowany przez osoby, które wykazują nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników. Nie można go stosować u pacjentów z zakażeniami w sugerowanych miejscach wstrzyknięcia, ani u pacjentów z miastenią, zespołem Eatona Lamberta i stwardnieniem zanikowym bocznym.

O swoim staniem zdrowia przed zastosowaniem preparatu należy poinformować lekarza.

Możliwe działania niepożądane

Stosowanie Azzalure może powodować wystąpienie działań niepożądanych, najczęściej jednak są to nieszkodliwe, przechodzące problemy, takie jak ból głowy. Z jakimi objawami niepożądanymi możemy mieć styczność? Należy pamiętać, że Azzalure powoduje zwiotczenie mięśni, czasem więc możemy odczuć negatywne skutki zastosowania tego specyfiku. W przypadku stopy końsko-szpotawej najczęstszymi objawami są: ból nóg, ból gardła, urazy przypadkowe, zapalenie oskrzeli, gorączka, infekcja wirusowa i infekcja ucha. Zaburzenie skurczowe: najczęstsze zaburzenie połykania, czasami powodujące oddychanie, rzadziej osłabienie mięśni szyi, suchość w ustach i uogólnione osłabienie, senność, objawy grypopodobne, zawroty głowy. Mogą również wystąpić skurcze powiek i mięśni twarzy: opadanie powiek, podwójne widzenie, porażenie centralnych mięśni twarzy: światłowstręt, łzawienie, podrażnienie spojówek, zapalenie rogówki i suchość oczu, zasinienie i obrzęk powiek. Skurcz kończyn górnych: częstsze osłabienie mięśni, ból barku i odczyny miejscowe, mniej infekcji, objawy grypopodobne, suchość w ustach, ból, zaparcia, biegunka, ból gardła, smutek snu, zaburzenia czucia, obrzęk, ból głowy. Nadmierne pocenie się: często pocenie się wyrównawcze, rzadko osłabienie mięśni i ból ramion, swędzenie. Zmarszczki gładzizny czoła: najczęściej opadające powieki. Po głębokim lub źle ukierunkowanym wstrzyknięciu toksyny botulinowej może wystąpić przejściowy paraliż innych sąsiednich grup mięśni.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop