Osocze bogatopłytkowe w Warszawie

Zabieg z wykorzystywaniem osocza bogatopłytkowego (z angielskiego PRP - Platelet Rich Plasma), czyli inaczej nazywany wampirzy lifting oraz mezoterapia osoczem, jest jednym z zabiegów, z zakresu medycyny estetycznej. Najczęściej stosowany jest w celu odnowy skóry twarzy, leczenia skóry głowy oraz w celu korekcji blizn potrądzikowych i rozstępów.

Czas trwania zabiegu

30 - 60 minut

Czesci ciala

Twarz
Szyja
Dekolt
Skóra głowy

Sugerowana ilosc

1 - 3

Efekty zabiegów

Stymulacja skóry

Wzmocnienie włosów

Działanie anti-age

Rozmowa ze specjalistą

Wypełnij formularz, a oddzwonimy w przeciągu 30 minut. Rozmawiać będziesz z lekarzem.

Zobacz jak wygląda zabieg

Cennik Osocze bogatopłytkowe

UsługaCena od
Osocze Bogatopłytkowe PRP - Twarz714 Umów sie
Osocze bogatopłytkowe PRP - Dekolt714 Umów sie
Osocze bogatopłytkowe PRP - Szyja714 Umów sie
Osocze bogatopłytkowe PRP - Szyja i dekolt1264 Umów sie
Osocze bogatopłytkowe PRP - Twarz i szyja1264 Umów sie
Osocze bogatopłytkowe PRP - Twarz i szyja i dekolt1264 Umów sie

Peeling chemiczny - Twarz + Szyja

359 zl

Na czym polega zabieg?

Opis zabiegu

Wampirzy lifting za pomocą komórek macierzystych poprawia gęstość skóry oraz przywraca jej koloryt Zabieg osoczem bogatopłytkowym poprzedzony jest szczegółowym wywiadem medycznym. Zabieg wykonywany w naszej klinice przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Pobieranie krwi rozpoczyna zabieg osoczem bogatopłytkowym. Krew pobierana jest z kończyny górnej. Następnie jest odwirowywana, wskutek czego PRP oddziela się od innych składników krwi. Koncentrat bogatopłytkowy zawierający małą ilość osocza oraz duże stężenie płytek krwi pobierany jest do strzykawki. Do osocza dodawany jest aktywator, który je zagęszcza oraz aktywuje uwalnianie czynników wzrostu. Tak przygotowany preparat podawany jest w formie mezoterapii pacjentowi.

Przebieg zabiegu

Zabieg osocza bogatopłytkowego trwający około 45 minut, pobudza procesy odnowy skóry twarzy lub skóry głowy. Przygotowywanie do zabiegu osoczem bogatopłytkowym Przed wykonaniem zabiegu osoczem bogatopłytkowym, lekarzy medycyny estetycznej powinien przeprowadzić wywiad z pacjentem. Należy pamiętać, iż każdy zabieg powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. W przypadku, gdy wykonujemy zabieg osoczem bogatopłytkowym w okolicach skóry głowy, należy w domu umyć i wysuszyć włosy. Natomiast, gdy wykonywany będzie zabieg nazywany wampirzym liftingiem, wizyta w gabinecie lekarza medycyny estetycznej nie wymaga specjalnych przygotowań.

Opinie naszych klientów

Dodatkowe informacje o zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu osoczem bogatopłytkowym, lekarz medycyny estetycznej powinien przeprowadzić wywiad z pacjentem. Należy pamiętać, iż każdy zabieg powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. W przypadku, gdy wykonujemy zabieg osoczem bogatopłytkowym w okolicach skóry głowy, należy w domu umyć i wysuszyć włosy. Natomiast, gdy wykonywany będzie zabieg nazywany wampirzym liftingiem, wizyta w gabinecie lekarza medycyny estetycznej nie wymaga specjalnych przygotowań.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg osoczem bogatopłytkowym? Jednoznacznymi wskazaniami do zastosowania osocza bogatopłytkowego jest regeneracja skóry, nadmierne wypadanie włosów, korekcja zmarszczek, rewitalizacja skóry, wypełnienie blizn potrądzikowych czy występowanie alergii na inne roztwory kosmetyczne. Osocze bogatopłytkowe najczęściej wykorzystywane jest w celu poprawy gęstości skóry twarzy, leczenia łysienia oraz do stymulacji wytwarzania nowego kolagenu. Podanie osocza bogatopłytkowego przywraca skórze blask, koloryt oraz powoduje wygładzenie zmarszczek.
– ciąża i karmienie piersią
– problemy z krzepliwością krwi
– nowotwory
– przyjmowanie leków, które zaburzają krzepliwość krwi
– choroby wątroby i nerek
– zakażenia wirusowe (HIV, HCV, HBV)

Nasze odpowiedzi na Wasze pytania

Pobranie krwi pacjenta, w której zawarte jest osocze oraz inne składniki komórkowe, jest niezbędne do uzyskaniu osocza bogatopłytkowego. Po odwirowaniu uzyskuje się osocze, zawierające płytki krwi. Następnie roztwór jest zagęszczany, a po dodaniu specjalnego odczynnika uzyskuje się osocze bogatopłytkowe. Jest to preparat autologiczny, czyli taki, który jest pozyskiwany z własnej krwi pacjenta, a stężenie płytek krwi jest niezwykle duże. Ciekawym faktem jest, iż pierwsze osocze bogatopłytkowe wykorzystano już w 1987 roku podczas zabiegu kardiochirurgicznego. Od tamtego czasu, medycyna rozwinęła się na tyle, iż można poszerzyć listę chorób i defektów, w których wykorzystywane jest PRP. Osocze bogatopłytkowe obecnie użytkowane jest w wielu dziedzinach medycyny, w tym w chirurgii twarzowo-szczękowej, chirurgii ginekologicznej oraz ortopedycznej.
Z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego związanych jest kilka zabiegów medycyny estetycznej, które pozwalają na poprawę napięcia skóry, niwelują kurze łapki oraz zwalczają pierwsze oznaki starzenia skóry. Ponadto, roztwór wykorzystywany jest do wielu innych terapii osoczem bogatopłytkowym, w tym leczeniu łysienia czy zwyrodnienia i urazów stawów. Dodatkowo osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest w leczeniu przewlekłych ran, chirurgii ginekologicznej oraz chirurgii twarzowo-szczękowej. Osocze zmniejsza również ryzyko zakażeń w przypadku uszkodzenia tkanek. Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest również w medycynie sportowej i ortopedii. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym pozwala na znaczne zagęszczenie włosów oraz przyśpiesza ich porost. Osocze bogatopłytkowe prp wzmacnia cebulki włosów oraz pozwala na leczenie łysienia plackowatego, oraz androgenowego. Wampirzy lifting, czyli mezoterapia osoczem bogatołytkowym skóry twarzy, jest przeznaczona dla osób, które zauważają u siebie pierwsze oznaki starzenia skóry. Ponadto jest to idealny zabieg dla osób ceniących produkty pochodzenia naturalnego. Za pomocą zabiegu mezoterapii można pozbyć się drobnych zmarszczek, odnowić komórki skóry oraz poprawić koloryt skóry.
Każdy zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przeprowadzony jest według schematu. Pierwszym krokiem jest pobranie krwi od pacjenta. Następnie odwirowanie jej w specjalnej wirówce, w celu oddzielenia osocza. Kolejno zagęszczenie płytek krwi. Tak przygotowany preparat, lekarz medycyny estetycznej podaje pacjentowi w formie mezoterapii. Osocze bogatopłytkowe wprowadzane jest za pomocą małych igieł. Osocze bogatopłytkowe podane w formie mezoterapii stosuje się w przypadku, gdy problemem pacjenta jest zmniejszona gęstość skóry bądź łysienie. Podczas wykonywania wampirzego liftingu osocze bogatopłytkowe pobudza procesy odnowy skóry twarzy. Osoczem można ostrzykiwać również skórę szyi, dekoltu oraz stronę grzbietową dłoni. Podczas ostrzykiwania skóry głowy, komórki macierzyste inicjują procesy, które w następstwie prowadzą do wzrostu grubości naskórka, poprawy mikrokrążenia oraz wzrostu liczby mieszków włosowych. Dodatkowo w tym przypadku dochodzi do zwiększenia liczby naczyń krwionośnych. W skutek tego osocze pobudza wzrost włosów. Zabieg osoczem bogatopłytkowym trwa około 45 minut i nie jest bolesny.
Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest bezpieczna. Wampirzy lifting wykonywany jest przy pomocy krwi pobranej od pacjenta. Stąd też nie istnieje ryzyko alergii czy nietolerancji komórek macierzystych. Płytki krwi podane w formie mezoterapii są jednym z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Należy pamiętać, by stosować się do wskazówek lekarza, który przed wykonaniem zabiegu przedstawi nam wszystkie przeciwwskazania do jego wykonania.
Terapia osoczem bogatopłytkowym nie jest bolesna. Przy zabiegu mezoterapii wykorzystywana jest bardzo cienka igła. Jej ukucia przypominają lekkie uszczypnięcie. Dodatkowo przed zabiegiem osoczem bogatopłytkowym skóra zostaje znieczulona za pomocą maści znieczulającej.
Osocze bogatopłytkowe działa zaraz przy pierwszym zabiegu. Ważne jest, aby pamiętać, iż pełnych efektów można spodziewać się po dwóch tygodniach od wykonania zabiegu osoczem. Dla uzyskania optymalnych i długotrwałych efektów w kwestii gęstości skóry, w naszej klinice zalecane jest wykonanie serii zabiegów – od trzech do pięciu.
Medycyna estetyczna wskazuje, iż efekty zabiegów osoczem widoczne są od sześciu do osiemnastu miesięcy w przypadku wampirzego liftingu. Jednakże w przypadku zabiegów wykonywanych pod kątem leczenia łysienia jest to bardzo indywidualna kwestia. Nierzadko zdarza się, iż leczenie jest bardzo trwałe. Z drugiej zaś strony może wymagać powtórzenia zabiegu kilkukrotnie.

Polecane zabiegi

Wolumetria

Wolumetria pozwala powstrzymać oznaki starzenia skóry związane z utratą objętości, wyrównać kontur, wypełnić zapadnięte policzki i podnieść owal twarzy.

Toksyna botulinowa

W efekcie mięsień czasowo przestaje się kurczyć, czyli pozostaje w spoczynku. Powoduje to, że zmarszczki mimiczne stają się mniej widoczne.

Lifting laserowy

Zabieg liftingu laserowego służy do redukcji zmarszczek i zwiotczenia skóry, poprawienia jej napięcia i radykalnego odmłodzenia.

Wypełnij formularz, aby otrzymać voucher na przyszły zabieg i darmową rozmowę o swojej sytuacji z lekarzem, trychologiem lub kosmotologiem.

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop