+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Korekcja odstających uszu we Wrocławiu

Korekcja odstających uszu czyli otoplastyka lub plastyka uszu, pozwalająca na nadanie nowego wyglądu małżowinom usznym i całej twarzy, jest dostępna także we wrocławskiej klinice medycyny estetycznej.

Korekcja odstających uszu polega na chirurgicznej ingerencji w tkanki, która nadaje małżowinom usznym zadowalający wygląd. Zabieg ten wykonywany jest w przypadkach, gdy budowa uszu odbiega od norm anatomicznych lub estetycznych, stanowi źródło kompleksów i jest realnym problemem psychologicznych dla pacjenta. Korekcja odstających uszu pozwala na przeprowadzenie całkowitej metamorfozy wyglądu, ale przede wszystkim daje możliwość poprawy samopoczucia i pełnej samoakceptacji. Sam zabieg polega na zmniejszeniu odległości między uszami a czaszką, dzięki czemu małżowiny nie odstają. Czasami na życzenie klienta wykonuje się również korekcję kształtów lub rozmiarów małżowin usznych tak, by dopasować je do oczekiwań pacjenta. Mimo że korekcja odstających uszu jest procedurą chirurgiczną, jest to zabieg szybki, przeprowadzany w trybie ambulatoryjnym, dzięki czemu pacjent tego samego dnia wraca do domu i nie musi obawiać się powikłań, gdyż ryzyko ich wystąpienia jest bardzo niskie.

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Korekcja odstających uszu we Wrocławiu

Dzięki operacji plastycznej uszu zapomnij o odstających małżowinach i nieprzychylnych komentarzach na ich temat, zapewnij sobie piękniejszy wygląd i zaakceptuj siebie!

Pierwszym etapem procedury korekcji odstających małżowin usznych jest konsultacja z chirurgiem, który dokonuje oględzin uszu, dobiera odpowiednią metodę korekcji, dostosowując ją do budowy anatomicznej i oczekiwań pacjenta, informuje o tym jak będzie przebiegał zabieg, zleca badania dodatkowe i ustala, czy istnieją ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. U dorosłych korekcję małżowin usznych wykonuje się zwykle ze znieczuleniem miejscowym. Zabieg rozpoczyna się nacięciem tylnej powierzchni małżowiny usznej i następnie chirurgicznym wymodelowaniu chrząstki ucha w sposób, który przyniesie pożądane przez klienta efekty. Następnie lekarz zakłada szwy wewnętrzne na tkanki oraz zamyka ranę zewnętrzną. Cały zabieg wymaga od pacjenta, by ten znajdował się w pozycji leżącej i ułożył się w określony sposób, dlatego konieczna jest współpraca między chirurgiem a pacjentem. Korekcja odstających uszu trwa przeważnie 1-2 godziny i nie pozostawia widocznych blizn.

Podstawowe informacje

 • Czas trwania: ok. 1 godzinę
 • Wykonywany przez  lekarza
 • Części ciała twarz
 • Inwazyjność zabieg inwazyjny
 • Sugerowana ilość zabiegów 1 zabieg 

Korekcja odstających uszu we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

 • konieczne jest aktualne szczepienie przeciwko WZW typu B;
 • należy na dwa tygodnie przed operacją zrezygnować z palenia papierosów i picia alkoholu;
 • jeśli zabieg wykonywany będzie w znieczuleniu ogólnym (o tym pacjent jest zawsze informowany wcześniej, dotyczy to głównie dzieci), wymagane jest, by pacjent był na czczo: nie może nic jeść, pić, jak również nie powinien żuć gumy przez co najmniej 6 godzin przed planowanym zabiegiem;
 • jeśli zabieg będzie wykonywany w znieczuleniu miejscowym, warto przed przyjazdem do kliniki zjeść lekki posiłek;
 • przygotowanie do operacji obejmuje również odstawienie niektórych przyjmowanych przez pacjenta leków, zwłaszcza tych zmieniających krzepliwość krwi;
 • w dniu zabiegu należy zrezygnować z nakładania makijażu i jakichkolwiek preparatów na twarz, wskazane jest także zmycie lakieru z paznokci;
 • dobrze jest na zabieg przyjść ubranym w bluzkę bądź koszulę, która nie wymaga zakładania przez głowę, warto postawić na element garderoby zapinany na suwak lub guziki.

Dla kogo jest ten zabieg ?

 • Zabieg otoplastyki przeznaczony jest głównie dla osób, które borykają się z problemem odstających uszu.
 • Wskazaniem są w głównej mierze czynniki psychologiczne.
 • Warto poddać się zabiegowi korekcji odstających uszu, jeśli zmagamy się z kompleksami, które rzutują na ogólną kondycję psychiczną, samoocenę i aktywność społeczną.
 • Operacje tego typu można wykonywać także u dzieci, które z powodu wyglądu małżowin usznych są wyśmiewane przez rówieśników.
 • Korekcję odstających uszu warto wybierać nie tylko w związku z wrodzonymi defektami, ale także w przypadkach różnego rodzaju asymetrii uszu, związanych np. ze zmianami pourazowymi.

Jakie efekty daje zabieg ?

 • skuteczna i definitywna eliminacja defektu urody, jakim są odstające uszy;
 • przywrócenie twarzy symetrii i harmonii poprzez zmniejszenie odchylenia małżowin;
 • likwidacja kompleksów związanych z wyglądem uszu i poprawa samopoczucia pacjenta;
 • zwiększenie samoakceptacji i większa pewność siebie w kontaktach z innymi.

Przeciwskazania do zabiegu

 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • miesiączka;
 • choroby nowotworowe i niektóre autoimmunologiczne;
 • zmiany skórne;
 • padaczka;
 • skazy naczyniowe oraz zaburzenia krzepliwości krwi;
 • infekcje bakteryjne czy wirusowe (np. opryszczka, czy przeziębienie);
 • używanie metalowych lub elektronicznych implantów słuchowych.

Opinie klientek po zabiegu

Mój synek miał bardzo odstające uszy i było to świetnym powodem dla jego kolegów do przezywania go i wyśmiewania. Podjęliśmy z mężem decyzję o przeprowadzeniu operacji korekcji odstających uszu w klinice medycyny estetycznej we Wrocławiu i polecam to miejsce wszystkim rodzicom, którzy borykają się z podobnymi problemami. Operacja przebiegła pomyślnie, opuchlizna szybko zeszła i już po kilku tygodniach od zabiegu widzę zmianę w zachowaniu syna – stał się pewniejszy siebie i bardziej skory do kontaktów z innymi dziećmi. Jeszcze raz serdecznie dziękuję całemu personelowi, a przede wszystkim panu doktorowi, który wykonał operację – odmieniliście życie mojego syna i nasze!

Zawsze chciałam czuć się piękna i dzięki zabiegowi korekcji odstających uszu we Wrocławiu moje pragnienia stały się rzeczywistością. Prawdziwe zmiany po zabiegu (który wykonany był z zachowaniem najwyższych standardów!) zaszły w mojej głowie, ta operacja odblokowała mnie i staje się lepszą wersją samej siebie. Dziewczyny i chłopaki, jeśli uszy to także Wasz problem i kompleks – wybierzcie Wrocław i zabieg korekcji odstających uszu, bo warto!!!

Otoplastyka

Odstające uszy stanowią problem psychologiczny

Korekty dokonuje chirurg lub otolaryngolog

Odchylenie od naturalnego, anatomicznego kształtu i położenia

Cennik korekcja odstających uszu we Wrocławiu

OpisCena

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Czy zabieg korekcji odstających uszu wykonuje się w znieczuleniu ogólnym?

Zwykle u osób dorosłych wystarczy znieczulenie miejscowe. U dzieci zaś lekarze częściej proponują znieczulenie ogólne, co po prostu ułatwia chirurgom pracę. Cały zabieg wymaga od pacjenta, by ten znajdował się w pozycji leżącej i ułożył się w określony sposób, dlatego w przypadku znieczulenia miejscowego konieczna jest świadoma współpraca między chirurgiem a pacjentem.

Czy plastyka odstających uszu to bardzo bolesny zabieg?

Zabieg korekcji odstających uszu jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, zaś u dzieci często w znieczuleniu ogólnym. Pacjent nie odczuwa żadnego bólu podczas zabiegu. Po operacji, podczas pierwszych dni po zabiegu możliwe jest odczuwanie bólu o różnym stopniu nasilenia. Taką bolesność można łatwo uśmierzyć za pomocą środków przeciwbólowych. Zwykle jednak nie ma potrzeby ich stosowania.

Czy zabieg korekcji odstających uszu to bezpieczna operacja?

Przed zabiegiem kluczowe ze względów bezpieczeństwa są dwie kwestie: odpowiedni stan zdrowia pacjenta oraz wybór godnego zaufania gabinetu medycyny estetycznej. W naszej wrocławskiej klinice pacjenci mają gwarancję, że procedura otoplastyki zostanie wykonana z najwyższą starannością i z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa. Korekcja małżowin usznych to zabieg obarczony znikomym ryzykiem powikłań. Operacja nie ma wpływu na ogólny stan zdrowia pacjenta. Dodatkowo blizny są praktycznie niewidoczne.

Jak przebiega korekcja małżowin usznych?

U dorosłych korekcję małżowin usznych wykonuje się zwykle ze znieczuleniem miejscowym. Zabieg rozpoczyna się nacięciem tylnej powierzchni małżowiny usznej i następnie chirurgicznym wymodelowaniu chrząstki ucha. Następnie lekarz zakłada szwy wewnętrzne na tkanki oraz zamyka ranę zewnętrzną. Korekcja odstających uszu trwa przeważnie 1-2 godziny i nie pozostawia widocznych blizn.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania korekcji odstających uszu?

Najważniejszym przeciwwskazaniem jest ogólnie zły stan zdrowia lub złe wyniki badań. Poza tym czynnikami i stanami dyskwalifikującymi pacjenta są m.in. ciąża i okres karmienia piersią, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, miesiączka, zmiany skórne, padaczka, zaburzenia krzepliwości krwi i skazy naczyniowe, a także wszelkiego rodzaju zakażenia bakteryjne i wirusowe (nawet katar i opryszczka). O wszystkich przeciwwskazaniach pacjent jest informowany odpowiednio wcześniej i podczas konsultacji lekarz stara się wykluczyć obecność tych przeciwwskazań.

Jak długo trwa zabieg korekcji odstających uszu?

Zabieg otoplastyki trwa zwykle 1-2 godziny.

Kiedy następuje zdjęcie szwów po zabiegu?

Zwykle w 9 dobie po zabiegu, czasem wcześniej, w zależności od zaleceń lekarza.

Jakie są efekty korekcji odstających uszu?

Przede wszystkim najważniejszym efektem jest eliminacja defektu urody – odstających uszu. Zabieg przywraca symetrię i harmonię twarzy, którą zakłócały odstające uszy. Dzięki temu pacjent pozbywa się kompleksów związanych z uszami i poprawia się jego komfort życia.

Kiedy widoczne są efekty operacji?

Efekty operacji widać od razu, chociaż ze względu na obrzęk i gojenie się ran pozabiegowych, pełnymi rezultatami można się cieszyć po upływie ok. 4 tygodni.

Czy operację korekcji odstających uszu można wykonywać także u dzieci?

Tak – operację otoplastyki wykonuje się także u dzieci. Zaleca się, by dzieci poddawały się temu zabiegowi w wieku od 7 do 14 lat, w przypadku gdy odstające uszy wyraźnie zmieniają ich wygląd, stają się powodem kompleksów i wytykania przez rówieśników. Lekarze nie polecają wykonywania operacji w wieku poniżej 7 lat, gdyż uszy dopiero się kształtują. Jednocześnie nie ma sensu zwlekać, bo im szybciej zostanie wykonana operacja korekcji uszu, tym lepsze będą jej efekty. Zabiegi tego rodzaju wykonuje się u dzieci zwykle w znieczuleniu ogólnym. Bardzo ważne jest przygotowanie dziecka do zabiegu, również zadbanie o aspekty psychiczne. Mały pacjent musi wiedzieć, że zabieg jest niestety związany z pewnym bólem pooperacyjnym, którego intensywność trudno przewidzieć. Dodatkowo dziecko musi sobie zdawać sprawę, że po zabiegu czego je rekonwalescencja, co wiąże się np. z ograniczeniami w zakresie aktywności fizycznej.

Jak przebiega rekonwalescencja po otoplastyce?

Plastyka uszu jest jednym z tych zabiegów, który pozwala szybko wrócić do normalnego funkcjonowania. Oczywiście, po operacji uszy mogą być przez kilka dni obrzęknięte, a nawet lekko zasinione. W pierwszych dniach możliwa jest bolesność, której stopień intensywności jest zależny od indywidualnych właściwości organizmu pacjenta. Przez cały czas od zabiegu aż do zdjęcia szwów (zwykle ok. 9 dni po zabiegu) nie wolno myć głowy. Konieczne jest przestrzeganie zaleceń lekarza. Często zalecane jest noszenie przez ok. 2 tygodnie specjalnej opaski uciskowej. W okresie kilku miesięcy od operacji należy unikać nadmiernego wysiłku, a w szczególności nie powinno się uprawiać sportów kontaktowych. Należy unikać nagłych zmian temperatur oraz ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Niezalecane jest korzystanie z sauny i solarium.

Jakie badania trzeba wykonać przed zabiegiem korekcji odstających uszu?

O wszystkich niezbędnych badaniach, które należy wykonać przed zabiegiem korekcji uszu pacjent dowiaduje się zawsze podczas obowiązkowych konsultacji, poprzedzających operację. Przed zabiegiem wymagane są aktualne badania moczu oraz krwi. Do wymaganych badań krwi zaliczane są m.in.: morfologia, jonogram, glukoza, kreatynina, wskaźniki krzepnięcia, OB.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Dermapen we Wrocławiu

Mezoterapia mikroigłowa to procedura kontrolowanego uszkadzania skóry, przy pomocy urządzenia, wyposażonego w mikro igły. Dzięki temu jest ona poddana stymulacji do produkcji nowych włókien kolagenu oraz elastyny.

Endolifting we Wrocławiu

Zabieg zwiększa napięcie wewnętrznych partii mięśni znajdujących się w jamie ustnej, bocznych mięśni jarzmowych, a także górnej i dolnej części ust. Jest to zabieg, który pozwala na spłycenie zmarszczek, wypełnienie bruzd nosowo-wargowych i poprawianie jędrność skóry twarzy.

Mezoterapia igłowa we Wrocławiu

Mezoterapia igłowa, to zabieg iniekcyjny umożliwiający poprawę stanu skóry, pozwala na wygładzenie zmarszczek oraz usunięcie defektów skórnych, powstałych w wyniku negatywnego oddziaływania środowiska na naszą skórę.