Korekcja odstających uszu (Otoplastyka) we Wrocławiu

Zabieg ten wykonywany jest w przypadkach, gdy budowa uszu odbiega od norm anatomicznych lub estetycznych, stanowi źródło kompleksów i jest realnym problemem psychologicznych dla pacjenta. Korekcja odstających uszu pozwala na przeprowadzenie całkowitej metamorfozy wyglądu, ale przede wszystkim daje możliwość poprawy samopoczucia i pełnej samoakceptacji.

Czas trwania zabiegu

ok. 1 godzinę

Czesci ciala

Twarz

Sugerowana ilosc

1

Efekty zabiegów

Poprawę proporcji małżowiny usznej

Wzrost pewności siebie

Poprawa samopoczucia

Rozmowa ze specjalistą

Wypełnij formularz, a oddzwonimy w przeciągu 30 minut. Rozmawiać będziesz z lekarzem.

Zobacz jak wygląda zabieg

Cennik Otoplastyka

UsługaCena od
Konsultacja medyczna5499 Umów sie

Peeling chemiczny - Twarz + Szyja

359 zl

Na czym polega zabieg?

Opis zabiegu

Korekcja odstających uszu polega na chirurgicznej ingerencji w tkanki, która nadaje małżowinom usznym zadowalający wygląd. Sam zabieg polega na zmniejszeniu odległości między uszami a czaszką, dzięki czemu małżowiny nie odstają. Czasami na życzenie klienta wykonuje się również korekcję kształtów lub rozmiarów małżowin usznych tak, by dopasować je do oczekiwań pacjenta. Mimo że korekcja odstających uszu jest procedurą chirurgiczną, jest to zabieg szybki, przeprowadzany w trybie ambulatoryjnym, dzięki czemu pacjent tego samego dnia wraca do domu i nie musi obawiać się powikłań, gdyż ryzyko ich wystąpienia jest bardzo niskie.

Przebieg zabiegu

Pierwszym etapem procedury korekcji odstających małżowin usznych jest konsultacja z chirurgiem, który dokonuje oględzin uszu, dobiera odpowiednią metodę korekcji, dostosowując ją do budowy anatomicznej i oczekiwań pacjenta, informuje o tym jak będzie przebiegał zabieg, zleca badania dodatkowe i ustala, czy istnieją ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. U dorosłych korekcję małżowin usznych wykonuje się zwykle ze znieczuleniem miejscowym. Zabieg rozpoczyna się nacięciem tylnej powierzchni małżowiny usznej i następnie chirurgicznym wymodelowaniu chrząstki ucha w sposób, który przyniesie pożądane przez klienta efekty. Następnie lekarz zakłada szwy wewnętrzne na tkanki oraz zamyka ranę zewnętrzną. Cały zabieg wymaga od pacjenta, by ten znajdował się w pozycji leżącej i ułożył się w określony sposób, dlatego konieczna jest współpraca między chirurgiem a pacjentem. Korekcja odstających uszu trwa przeważnie 1-2 godziny i nie pozostawia widocznych blizn.

Opinie naszych klientów

Dodatkowe informacje o zabiegu

Konieczne jest aktualne szczepienie przeciwko WZW typu B.
Należy na dwa tygodnie przed operacją zrezygnować z palenia papierosów i picia alkoholu.
Jeśli zabieg wykonywany będzie w znieczuleniu ogólnym (o tym pacjent jest zawsze informowany wcześniej, dotyczy to głównie dzieci), wymagane jest, by pacjent był na czczo: nie może nic jeść, pić, jak również nie powinien żuć gumy przez co najmniej 6 godzin przed planowanym zabiegiem.
Jeśli zabieg będzie wykonywany w znieczuleniu miejscowym, warto przed przyjazdem do kliniki zjeść lekki posiłek.
Przygotowanie do operacji obejmuje również odstawienie niektórych przyjmowanych przez pacjenta leków, zwłaszcza tych zmieniających krzepliwość krwi.
W dniu zabiegu należy zrezygnować z nakładania makijażu i jakichkolwiek preparatów na twarz, wskazane jest także zmycie lakieru z paznokci.
Dobrze jest na zabieg przyjść ubranym w bluzkę bądź koszulę, która nie wymaga zakładania przez głowę, warto postawić na element garderoby zapinany na suwak lub guziki.
Zabieg otoplastyki przeznaczony jest głównie dla osób, które borykają się z problemem odstających uszu.
Wskazaniem są w głównej mierze czynniki psychologiczne.
Warto poddać się zabiegowi korekcji odstających uszu, jeśli zmagamy się z kompleksami, które rzutują na ogólną kondycję psychiczną, samoocenę i aktywność społeczną.
Operacje tego typu można wykonywać także u dzieci, które z powodu wyglądu małżowin usznych są wyśmiewane przez rówieśników.
Korekcję odstających uszu warto wybierać nie tylko w związku z wrodzonymi defektami, ale także w przypadkach różnego rodzaju asymetrii uszu, związanych np. ze zmianami pourazowymi.
Ciąża i okres karmienia piersią.
Miesiączka.
Choroby nowotworowe i niektóre autoimmunologiczne.
Zmiany skórne.
Padaczka.
Skazy naczyniowe oraz zaburzenia krzepliwości krwi.
Infekcje bakteryjne czy wirusowe (np. opryszczka, czy przeziębienie).
Używanie metalowych lub elektronicznych implantów słuchowych.

Nasze odpowiedzi na Wasze pytania

Tak, efekty korekcji odstających uszu są zazwyczaj trwałe, ponieważ chirurg usuwa nadmiar tkanki i modeluje chrząstkę uszną. Jednakże, jak w przypadku większości procedur medycznych, istnieje ryzyko, że po pewnym czasie efekt może zacząć się zmniejszać lub wymagać poprawy.
Zazwyczaj pacjenci mogą powrócić do normalnych aktywności w ciągu kilku dni po zabiegu, ale należy unikać aktywności, które mogą wpłynąć na uszy, takich jak sporty kontaktowe, przez kilka tygodni po zabiegu.
Zazwyczaj pacjenci muszą nosić opaskę na uszy przez około tydzień po zabiegu, aby pomóc w utrzymaniu kształtu uszu i zmniejszeniu obrzęku. Zwykle pacjenci mogą powrócić do normalnych aktywności w ciągu kilku dni do tygodnia po zabiegu, ale pełne uzyskanie optymalnych efektów może zająć kilka miesięcy.
Korekcja odstających uszu jest ogólnie uważana za bezpieczną procedurę, ale jak w przypadku każdej procedury medycznej, istnieją pewne ryzyka związane z zabiegiem. Ważne jest, aby pacjent był odpowiednio oceniony przed zabiegiem i przestrzegał zaleceń lekarza po zabiegu, aby uniknąć powikłań.

Polecane zabiegi

Blefaroplastyka

Blefaroplastyka to minimalnie inwazyjny zabieg. Lekarz usuwa nadmiar wiotkiej skóry wraz ze zbędną tkanką tłuszczową. Zabieg poprawiła wygląd oczu oraz odmładza spojrzenie.

Wolumertia

Wolumetria twarzy to modelowanie konturów twarzy za pomocą preparatów zawierających najczęściej kwas hialuronowy.

Nici liftingujące

Nici liftingujące tworzą naturalne „rusztowanie”, które unosi i podtrzymuje tkanki. Inicjują intensywny, wieloetapowy proces przebudowy skóry. Skóra zagęszcza się, wzmacnia i napina.

Wypełnij formularz, aby otrzymać voucher na przyszły zabieg i darmową rozmowę o swojej sytuacji z lekarzem, trychologiem lub kosmotologiem.

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop