+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Nadpotliwość

Nadpotliwość to problem utrudniający codzienne funkcjonowanie, ale na szczęście medycyna estetyczna doskonale wie, jak sobie z nim poradzić.

Nadpotliwość wywołana jest nadmierną aktywnością gruczołów potowych. Wydzielanie potu jest naturalnym procesem, który pozwala regulować temperaturę ciała, ale czasami zdarza się, że przyjmuje postać patologiczną. U osób, które mają nadpobudliwość gruczołów, występują mokre ręce, stopy, pachy, a także plecy, czasami twarz, głównie czoło. Jest to bardzo krępujące, wywołuje lęk przed kontaktami społecznymi. Na nadpotliwość cierpi ponad 3% mieszkańców całego świata, duży wpływ na wystąpienie problemu ma otyłość, silny stres, zaburzenia hormonalne, a także przyjmowanie niektórych leków. Nadpotliwość dotyczy osób chorujących na cukrzycę, nadczynność tarczycy, choroby nowotworowe i neurologiczne, nadczynność pojawia się w okresie menopauzy i ciąży, kiedy dochodzi do zaburzenia gospodarki hormonalnej. Silne wydzielanie potu może mieć również związek ze źle dobraną dietą oraz uwarunkowaniami genetycznymi. Jednym z najskuteczniejszych sposobów pozbycia się problemu nadpotliwości jest laseroterapia, wykonywana m.in. w SkyClinic we Wrocławiu.

Nadpotliwość

Umów Się Na Konsultację

Nadpotliwość

Dlaczego część osób ma skłonność do występowania nadpotliwości, a części ten problem zupełnie nie dotyczy?

Nadpotliwość ma wiele czynników, nie wszystkie są poznane. Do głównych przyczyn kłopotów z nadmiernym wydzielaniem potu należą predyspozycje genetyczne, choroby, zaburzenia hormonalne, przyjmowanie niektórych leków, tryb życia. Nieprawidłowa dieta, składająca się z bardzo pikantnych i gorących potraw sprzyja nadmiernemu poceniu. Podobny wpływ ma alkohol, który u niektórych osób wzmaga problem. Nerwowy styl życia, życie w ciągłym biegu także powoduje wystąpienie nadpotliwości. Czasami przyczyny problemu są nieznane. Problem nasila się w okresie dojrzewania, menopauzy, andropauzy, czyli wtedy, gdy w organizmie zachodzą duże zmiany hormonalne.

Jakie są domowe sposoby walki z nadpotliwoscią?

Z nadpotliowością można walczyć na różne sposoby. Należy pamięć o odpowiedniej higienie, prawidłowej diecie, odpowiednim ubraniu. W domu można stosować zioła i preparaty, które reguluje pracę gruczołów potowych i potrafią zmniejszyć problem. Polecana jest szałwia, kora dębowa oraz rumianek. Z domowych metod warty polecenia jest chłodny prysznic, który zmniejsza ilość wydzielanego potu.

Na czym polega laserowy zabieg leczenia nadpotliowści?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa do godziny. Polega na powierzchniowym wprowadzaniu światłowodu lasera w obrębie leczonego obszaru i zniszczenia pod wpływem ciepła gruczołów potowych. Zabieg przynosi trwałe rezultaty w walce z nadmierną potliwością. U 95% jeden zabieg wystarcza, aby pozbyć się uciążliwego problemu. W SkyClinic do zabiegu wykorzystywany jest nowoczesny laser. Posiada najgłębiej penetrujący promień lasera, dzięki czemu może niszczyć naczynia o dużej średnicy głęboko schowane pod skórą. Jest bezpieczny i całkowicie minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanek.

Czy laseroterapia jest bezpieczna i nie powoduje uszkodzenia zdrowej skóry?

Laseroterapia jest metodą, która stosowana jest coraz szerzej, niemal w każdej dziedzinie medycyny. Dziś trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie gabinetów stomatologicznych, kosmetycznych czy chirurgicznych bez lasera. Oczywiście, aby zabieg był bezpieczny, musi być przeprowadzony przez wykwalifikowany personel potrafiący dobrać urządzenie do leczonego schorzenia. Tak własnie jest we wrocławskiej klinice. Nowoczesny, wysokiej klasy laser oddziałuje tylko na leczony obszar, omija zdrową skórę, dlatego nie ma ryzyka, że zdrowa skóra zostanie uszkodzona. Nowoczesne lasery, które są używane w klinice są jednymi z najbezpieczniejszy na świcie. Zanim trafią do użytku, przechodzą wiele testów, które gwarantują ich bezpieczeństwo. Lekarze na bieżąco szkolą się i podnoszą swoją wiedzę na temat laseroterapii, dlatego w klinice SkyClinic można bezpiecznie wykonać każdy zabieg.

Czy zabieg laserowego leczenia nadpotliwości jest bolesny i ma jakieś skutki uboczne?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki temu pacjent nie odczuwa bólu ani dyskomfortu. Zabieg trwa około 30-60 minut, powoduje zmniejszenie ilości gruczołów potowych oraz redukcję wydzielanego potu. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić czasowe zaczerwienienie lub zanik czucia, który ustępuje po kilku dniach. Jeden dzień po zabiegu zalecane jest pozostanie w domu, a już po 2 tygodniach można wrócić do pełnej sprawności i aktywności życiowej. Zabieg nie wpływa na owłosienie dołów pachowych i jest w pełni jest bezpieczny. Po zabiegu nie jest wymagane żadne specjalne traktowanie skóry poddanej zabiegowi.

Kiedy nie można wykonać zabiegów z użyciem lasera?

Laseroterapia, mimo że jest zabiegiem bezpiecznym i małoinwazyjnym, ma pewne przeciwwskazania. Istnieje grupa ludzi, która nie może wykonać zabiegów z użyciem lasera. Niektóre przeciwwskazania są stałe, inne czasowe i po wyeliminowaniu problemu, można wykonać zabieg laserowego leczenia nadpotliwości. Aby sprawdzić, czy zabieg można wykonać, każdy pacjent SkyClinic umawiany jest na konsultacje z lekarzem, która pozwala wykryć ewentualne skutki uboczne. Zabiegów z użyciem lasera nie można wykonać w okresie ciąży i karmienia piersią. Są różne choroby, które wykluczają leczenie za pomocą lasera, są to m.in. łuszczyca, cukrzyca, choroby nowotworowe, epilepsja, AIDS, żółtaczka, choroby tarczycy i problemy z krzepnięciem krwi. Aby zabieg mógł się odbyć, pacjent nie może być mocno opalony, dwa tygodnie przed zabiegiem musi odstawić leki i zioła światłouczulajace.

Czy zabieg laserowego leczenia nadpotliowści wymaga jakiegoś specjalnego przygotowania?

Zabieg laserowego leczenia nadpotliwości poprzedzony jest konsultacją lekarską, w czasie której lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, omawia przebieg zabiegu i zleca ewentualne badania. Aby określić stopień nadpotliowści, specjalista wykonuje test Minora, czyli próbę jodowo-skrobiową. Jej celem jest określenie powierzchni skóry, która nadmiernie produkuje pot i nadaje się do zabiegu laserem. Obszar poddany badaniu zabarwia się na kolor brunatno-fioletowy. Test Minora pozwala wykryć wszystkie skupiska dodatkowych gruczołów potowych, dzięki temu można przeprowadzić skuteczne leczenie.

Jak powinna wyglądać codzienna higiena w przypadku osób dotkniętych problemem nadpotliwości?

Higiena jest ważna w przypadku każdego człowieka, ale osoby dotknięte problemem nadpotliwości muszą dbać o higienę wzorowo. Podstawą walki z problemem jest systematyczny, wykonywany co najmniej dwa razy dziennie prysznic. Warto myć się preparatami antybakteryjnymi, które pomogą zlikwidować nieprzyjemny zapach potu. Po prysznicu  należy stosować blokery i antyperspiranty, które zmniejszają wydzielanie potu. Ważne jest odpowiednie ubranie. Należy nosić odzież wykonaną z przewiewnych, naturalnych tkanin, np. lnu, jedwabiu czy bawełny. Bardzo ważna jest prawidłowa higiena stóp. Oprócz częstego mycia i codziennej lub częstszej zmianie skarpetek, polecane są preparaty przeciwpotowe.

Czy nadpotliwość trzeba leczyć, czy może wywołać jakieś powikłania?

Nadpotliwość dla wielu osób jest bardzo krępująca, powoduje frustracje, dodatkowy stres i obniża samoocenę. Utrudnia kontakty społeczne, może wpływać negatywnie na całe życie. Mokre plamy na ciele czy nieprzyjemny zapach powoduje, że osoby z nadmiernym poceniem, unikają wyjść z domu, często rezygnują z życia społecznego. Nadpotliwość może również powodować kompilacje zdrowotne, sprzyja powstawaniu zakażeń bakteryjnych i grzybiczych. Na ciele pojawiają się różnego rodzaju potówki, mogą pojawić się ropnie pach. Z leczeniem nie warto zwlekać, skuteczny zabieg potrafi zmienić całe życie pacjenta.

Dlaczego zabieg laserowego leczenia nadpotliwości warto wykonać w SkyClinic we Wrocławiu?

Klinika SkyClinic znana jest nie tylko we Wrocławiu, ale również w całej Polsce, a także poza jej granicami. Wielu pacjentów przyjeżdża zza granicy, aby wykonać zabieg w ulubionej klinice, przez doświadczony zespół lekarzy. W klinice pracuje najlepsza kadra, składająca się z kosmetologów oraz lekarzy dermatologów, ginekologów i chirurgów, która regularnie poszerza swoją wiedzę, uczestniczy w wielu kongresach i szkoleniach. Jako jedna z nielicznych w Polsce wprowadza najnowsze technologie w dziedzinie laseroterapii, korzysta ze sprzętu najwyższej klasy. Klinika dba o swoich pacjentów kompleksowo, zapewnia opiekę przed, w czasie i po zabiegu. Wszystkie zabiegi odbywają się w komfortowych warunkach, pacjent zawsze spotyka się na konsultacji przedzabiegowej, na której poznaje cały zabieg, ewentualne powikłania i przeciwwskazania. Lekarze, dzięki swej ogromnej wiedzy, potrafią dobrać zabieg tak, aby spełnił oczekiwania pacjenta. Z usług kliniki korzysta wiele znanych osób, co podkreśla jej klasę.

Toksyna botulinowa Wrocław

Botoks jest podawany w ściśle określone miejsca, w których mogą pojawić się (lub już są) zmarszczki. Takie celowe podawanie można wykonać na czole, w okolicy oczu, na nosie czy też brodzie.

Umów Się Na Konsultację