+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Łysienie

Nadmierne wypadanie włosów oraz łysienie stanowią niezwykle problematyczną kwestię dla wielu osób, zarówno płci męskiej jak i żeńskiej, a jego przyczyny mogą być bardzo różne.

Ta, często wstydliwa oraz wyjątkowo nieestetyczna przypadłość, potrafi doprowadzić cierpiącą osobę do znacznych kompleksów, pogorszenia samooceny oraz mniejszej pewności siebie, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Na szczęście, dzięki stałemu rozwojowi nauki i technologii, medycyna estetyczna jest w stanie, w dzisiejszych czasach, pomóc na niemal wszystkie przyczyny łysienia, zahamować proces nadmiernego wypadania włosów, a także pobudzić ospałe mieszki do wzrostu w nich włosów. Metoda doboru odpowiedniego leczenia będzie wynikała głównie z przyczyny łysienia. Przyczyny wypadania włosów mogą mieć bardzo różne podłoże, zarówno chorobowe (łysienie androgenowe lub plackowate), jak również wywołane źle dobranymi kosmetykami, dietą lub nadmiernym stresem. Niezależnie od powodów występowania łysienia, zawsze warto zasięgnąć opinii lekarza. SkyClinic to profesjonalny zespół specjalistów, którzy dokładają wszelkich starań, aby zaradzić wszelkim problemom związanym z nadmiernym wypadaniem włosów. SkyClinic oferuje takie metody leczenia jak niezwykle skuteczny i chętnie wybierany przeszczep FUE mieszków włosowych certyfikowanym robotem medycznym  ARTASleczenie komórkami macierzystymi CGF oraz osoczem bogatopłytkowym PRP. Każdy zabieg poprzedzony jest dokładnym, kompleksowym badaniem, które mają za zadanie pomóc w doborze najodpowiedniejszej dla nas opcji.

Łysienie

Umów Się Na Konsultację

Łysienie

Skąd bierze się łysienie?

Wiele osób zastanawia się skąd bierze się problem łysienia. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest bardzo wiele. Bywa, że powodem są nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy i zbyt częste zabiegi stylizacyjne, takie jak farbowanie, prostowanie, czy trwała ondulacja. Zdarza się również, że łysienie jest wynikiem nadmiernego stresu i nieodpowiedniej diety, ubogiej w witaminy i minerały. Bywa jednak, że za łysienie odpowiadają różnego rodzaju schorzenia, na przykład zaburzenia hormonalne (łysienie androgenowe) lub choroby autoimmunologiczne (łysienie plackowate). Bardzo ważne jest poznanie przyczyny wypadania włosów, celem wdrożenia odpowiedniego leczenia, dlatego z problemem należy niezwłocznie udać się do lekarza specjalisty.

W jakim wieku najczęściej pojawia się łysienie?

Łysienie bywa źródłem kompleksów, szczególnie w momencie, kiedy pojawia się w stosunkowo młodym wieku. Wiele osób zastanawia się, jaki jest najbardziej powszechny wiek, w którym zaczyna występować nadmierne wypadanie włosów. Warto zdać sobie sprawę, że wszystko zależy od genezy problemu. Nadmierne wypadanie włosów, którego przyczyną jest stres bądź niszczenie włosów zabiegami może pojawić się w każdym wieku. Podobnie łysienie plackowate – może pojawić się ono w dowolnym momencie życia. Łysienie plackowate występuje zarówno u dzieci, jak i dorosłych, bardzo często jego pierwsze objawy mają miejsce w okresie dojrzewania. Przyjmuje się, że aż sześćdziesiąt procent przypadków łysienia plackowatego zostaje zdiagnozowanych około dwudziestego roku życia. Jeśli chodzi o łysienie androgenowe, również pojawia się ono dosyć wcześnie – łysienie typu kobiecego występuje po trzydziestym roku życia, zaś typu męskiego znacznie wcześnie, bo już w wieku dwudziestu – trzydziestu lat.

U kogo najczęściej pojawia się łysienie?

Zakłada się, że nadmierne wypadanie włosów stanowi głównie męski problem. Rzeczywiście, statystyki pokazują, że problem łysienia występuje u około jednej trzeciej mężczyzn między dwudziestym piątym a czterdziestym piątym rokiem życia, natomiast po pięćdziesiątym roku życia ta liczba zwiększa się do ponad sześćdziesięciu procent przypadków. Badania wskazują również, że najczęstszą przyczyną nadmiernego wypadania włosów jest łysienie androgenowe, które w dziewięćdziesięciu procentach przypadków dotyka właśnie płci męskiej. Chociaż oczywiście, panie także nie są wolne od problemu łysienia i je również może dotknąć ten wstydliwy i trudny do zaakceptowania problem. Swoje podejrzenia co do nadmiernego wypadania włosów należy bezzwłocznie skonsultować z lekarzem specjalistą, wówczas można będzie dobrać odpowiednią terapię, która pomoże nam pozbyć się problemu.

Kiedy warto zacząć leczenie wypadania włosów?

Każdy z nas codziennie traci pewną liczbę włosów i jest to zupełnie normalne zjawisko. Przyjmuje się, że dziennie człowiek traci nawet do 100 włosów. Jako jednak, że jest to kwestia bardzo indywidualna, nie należy sugerować się konkretnymi liczbami. Powinniśmy jednak mieć na uwadze, czy ilość włosów, które zostają na szczotce, zwiększyła się w ostatnim czasie. Jeśli zaobserwujemy sporo martwych włosów na poduszce, pod prysznicem bądź na grzebieniu, być może powinniśmy udać się do specjalisty celem zbadania problemu. Lekarze we wrocławskiej placówce SkyClinic pomogą zorientować się, jakie przyczyny mogą w naszym przypadku powodować wypadanie włosów oraz pomogą opracować kompleksowy plan leczenia przypadłości.

Czy da się zapobiec łysieniu?

To, czy możliwe jest odpowiednio wczesne zapobiegnięcie oraz szybkie wyleczenie łysienia, jest uzależnione od przyczyn jego występowania. Niestety nie da się zapobiec wypadaniu włosów, jeśli występuje ono np. na tle androgenowym – można jedynie walczyć z rezultatami. SkyClinic we Wrocławiu może poszczycić się zaawansowanymi i wysoce skutecznymi metodami walki z różnymi rodzajami łysienia.

Jeśli chodzi zaś o łysienie wywołane innymi czynnikami, jak łupież, zapalenie czy choroba grzybicza, jak najbardziej możliwe jest jego zahamowanie. Należy wówczas udać się do dermatologa, który wdroży odpowiednie leczenie. Wypadaniu włosów, którego przyczyną jest stres oraz zła dieta można zapobiec zmianą trybu życia, wdrożeniem ćwiczeń oraz odpowiednich witamin i minerałów, które odżywią nasz organizm i, w rezultacie, pomogą zahamować łysienie.

Czy można samemu leczyć łysienie?

Samodzielne leczenie wypadania włosów nie jest zalecane przez specjalistów. Chociaż może być ono efektywne w przypadku łysienia o podłożu, które nie jest związane z chorobą (np. jeśli przyczyną jest stres lub źle dobrana dieta), jednak stuprocentowa gwarancja pozbycia się problemu nie może być uzależniona od działań, które podejmujemy na własną rękę. Chcąc poznać przyczyny łysienia, powinniśmy udać się na badania do specjalisty, który oceni, czy nie są one genetyczne bądź wywołane chorobą. We wszystkich przypadkach najlepiej oddać się w ręce lekarza specjalisty i nie próbować leczenia na własną rękę – możliwe, że wówczas bardziej sobie zaszkodzimy, niż pomożemy.

Jakie istnieją profesjonalne metody leczenia wypadania włosów?

Sposoby na leczenie łysienia są uzależnione od jego przyczyn. Wrocławska klinika medycyny estetycznej SkyClinic jako jedna z nielicznych posiada w swojej ofercie najnowsze technologie, które dają niezrównane efekty w zahamowaniu nadmiernego wypadania włosów. Należą do nich:

  • metoda leczenia osoczem bogatopłytkowym PRP, które stymuluje procesy wzmacniające i odżywiające skórę głowy, oraz pobudzające do zwiększonej produkcji kolagenu,
  • leczenie komórkami macierzystymi CGF, które pomoże zahamować łysienie typu męskiego;
  • przeszczep włosów robotem medycznym ARTAS, polegający na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych i przeszczepianie ich w miejsca pozbawione włosów;
  • mezoterapia mikroigłowa Dermapen z dedykowanym koktajlem w celu pobudzenia intensywnych procesów regeneracyjnych w skórze i dostarczeniu jej z zewnątrz cennych i odżywczych substancji
  • mezoterapia igłowa Dr.Cyj Hair Filler to jedyny preparat peptydowy stosowany przez specjalistów w terapii łysienia. Ma w składzie siedem dedykowanych aminokwasów połączonych z kwasem hialuronowym, które odpowiadają za stymulacje mikrokrążenia skóry głowy i odżywienie mieszków.
  • laseroterapia Hair Restoration najnowocześniejszym na świecie laserem Fotona Er:Yag o długości fali 2940 nm celem pobudzenia uśpionych mieszków i silnej stymulacji skóry do przywrócenia naturalnego przebiegu faz wzrostu włosa

Jaka metoda na wypadanie włosów jest najlepsza?

Warto uświadomić sobie, że nie istnieje coś takiego jak „najlepsza metoda” leczenia nadmiernego wypadania włosów. Każdy przypadek jest inny i dlatego tak ważne jest wcześniej przeprowadzone badanie, które pozwoli stwierdzić nie tylko, z jakim rodzajem łysienia mamy do czynienia, ale również, jaką procedurę należy wdrożyć, aby je zahamować. Różne metody mogą zatem okazać się tymi „najlepszymi” tylko dla konkretnego przypadku. Zespół specjalistów z kliniki SkyClinic we Wrocławiu przed wykonaniem każdego zabiegu zleca komplet badań, mających na celu ustalenie przyczyn wypadania włosów, a i tym samym, dobór właściwego leczenia.

twoj Problem

Komórki macierzyste Wrocław

Zabieg z użyciem komórek macierzystych CGF jest obecnie szeroko dostępny i pozwala na relatywnie prostą oraz skuteczną poprawę kondycji skóry pacjenta. Zabieg wykonywany jest za pomocą mezoterapii, czyli wprowadzania preparatu w wybrane fragmenty skóry za pomocą drobnych nakłuć. Uwalniane w ten sposób cenne substancje stymulują procesy odnowy tkanki.

Przeszczep Włosów Robotem ARTAS we Wrocławiu

W tej metodzie walki z łysieniem przeszczepiane są wszystkie niezbędne struktury włosa, w tym także komórki macierzyste odpowiedzialne za wzrost włosów. W trakcie zabieg lekarz pracuje razem z robotem, który precyzyjnie przeszczepia włosy w odpowiednie miejsca, zapewnia doskonałe efekty oraz komfort pacjenta.

Osocze bogatopłytkowe we Wrocławiu

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP to innowacyjna metoda regenerująca komórki skóry i poprawiająca ogólną kondycję ciała, w szczególności po urazach oraz w sytuacjach, gdy wymagane jest wzmocnienie procesu gojenia np. po innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej.

Hair Restoration we Wrocławiu

Zabieg laserem Fotona polega na wywołaniu szoku termicznego w skórze, podgrzewając jej głębsze warstwy, nie naruszając przy tym naskórka. Dzięki takiemu rozwiązaniu, do mieszków włosowych dopływa więcej krwi, a to z kolei wpływa na lepsze ich dotlenienie

Umów Się Na Konsultację