+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Blizny potrądzikowe

Blizny potrądzikowe to w dzisiejszych czasach spory problem nie tylko młodych osób, ale również dorosłych, którzy zmagają się z nawracającą chorobą.

Nieleczony trądzik lub stosowanie nieodpowiednich produktów często przyczynia się do powstawania schorzeń skórnych. Sprawia to, że kompleksy osób zmagających się z trądzikiem stają się coraz większe, są jednak bardzo często bagatelizowane. Blizny mogą powstawać na skutek ciągłego dotykania twarzy, w sposób który przenoszone są na skórę liczne bakterie bytujące na dłoniach. Mogą być również skutkiem promieni słonecznych, które działają destruktywnie na rany i pozostawiają ciemniejsze od karnacji plamy. W przypadku delikatnych blizn sprawdzają się domowe sposoby. Jest to jednak proces żmudny, dlatego warto zdecydować się na zabieg całkowicie eliminujący problem. Skyclinic we Wrocławiu, posiada w swojej ofercie laserowe usuwanie blizn. W tym zabiegu na skórę i przebarwienia oddziałuje się światłem laserowym, który przywraca je do pierwotnego stanu. Jest to świetna, szybka i skuteczna metoda dla osób, które od lat zmagają się z przebarwieniami i bliznami potrądzikowymi.

Blizny potrądzikowe

Umów Się Na Konsultację

Blizny potrądzikowe

Skąd biorą się blizny potrądzikowe?

Podczas leczenia ran następuje wiele naturalnych procesów, przeprowadzanych przez komórki znajdujące się w głębszej warstwie skóry. Uszkodzona skóra właściwa zostaje zastąpiona nieco innym rodzajem tkanki, w wyniku czego pojawiają się zagłębienia i następuje zmiana koloru skóry. Może być to efekt nieleczenia trądziku. Jednakże na kompleks blizn potrądzikowych cierpią również osoby, które regularnie chodziły do dermatologa. W takim wypadku przyczyną może być nieprawidłowy przebieg leczenia lub nadmierne wystawianie skóry na słońce. Negatywny wpływ mogą mieć również nieodpowiednio dobrane kosmetyki, które bazują swój skład na chemicznych substancjach, a nie na naturalnych składnikach.

Czy mogę pozbyć się blizn potrądzikowych domowymi sposobami?

Blizny potrądzikowe to bardzo ciężki do usunięcia problem. Jeśli nie są one bardzo widoczne, przy długim stosowaniu odpowiednich preparatów, możliwe jest częściowe pozbycie się przebarwień i blizn. Jest to jednak proces długi, który wymaga przetestowania kilku kosmetyków – nie każdy produkt zadziała na dany rodzaj cery. Istnieje również ryzyko, że stosowane preparaty zaszkodzą naszej skórze i w efekcie pogłębią problem, zamiast go wyeliminować. Warto więc zapoznać się z dostępnymi na rynku zabiegami, które umożliwiają w szybki i skuteczny sposób pozbycie się problemu. Jest on całkowicie bezbolesny, dlatego zachęcamy również osoby o niskim progu bólu do przystąpienia, a w rezultacie cieszenia się długotrwałym efektem.

W jaki sposób powinnam dbać o cerę zniszczoną trądzikiem?

Cera zniszczona trądzikiem wymaga regeneracji, która jest wspomagana odpowiednimi kosmetykami. W celu zapoznania się z nimi najlepszą decyzją jest wybranie się do kosmetologa, który zbada stan skóry i pozwoli określić, które preparaty będą pomocne. Jest to niezbędne, ponieważ każda cera wymaga innej pielęgnacji i stosując ogólnodostępne kosmetyki bez wiedzy o naszej skórze możemy jej zaszkodzić i przyczynić się do pogłębienia problemu. Warto w codziennej pielęgnacji bazować na naturalnych składnikach, które z reguły nie są tak agresywne jak substancje chemiczne.

Czy trądzik da się wyleczyć?

Trądzik to choroba, która w głównej mierze jest dziedziczona. Do jego powstawania mogą się jednak przyczynić inne czynniki, takie jak niezdrowy tryb życia, zbyt tłusta dieta lub spożywanie zbyt dużej ilości węglowodanów. Może być również spowodowany stosowaniem niewłaściwych dla naszej cery kosmetyków. Leczenie wymaga dużej cierpliwości i dobrej współpracy pacjenta z kosmetologiem. Należy poznać przyczynę jego powstania, a następnie ją wyeliminować. Powierzchowne leczenie trądziku będzie sprowadzało się między innymi do powstania blizn które, po osiągnięciu pewnego stanu, będzie można usunąć jedynie zabiegiem laserowym. Dlatego ważne jest, żeby wybrać odpowiedniego specjalistę, który pomoże wybadać źródło problemu.

Czy blizny potrądzikowe i przebarwienia to to samo?

Blizny potrądzikowe spowodowane są zastąpieniem zdrowej tkanki inną – zmienioną strukturalnie. Główną przyczyną ich powstawania jest uszkodzenie warstw skóry poprzez istniejący stan zapalny czy też zaczopowany łój, który ulega nadkażeniu. W przypadku pojawienia się trądziku skóra zaczyna wytwarzać mocniejsze komórki z tkanki łącznej włóknistej. Ich usunięcie wiąże się z długotrwałym leczeniem i stosowaniem specjalnie dobranych preparatów, które należy ustalać wyłącznie z lekarzem prowadzącym leczenie trądziku. Przebarwienia są to zmiany pigmentacyjne, które również mogą wystąpić z powodu trądziku. Niepodrażniane nie są jednak szkodliwe i powinny zniknąć w przeciągu kilku miesięcy na skutek naturalnej regeneracji skóry. Nie jest to jednak temat, który należy zbagatelizować, dlatego warto także w tym przypadku zasięgnąć opinii lekarza.

Na czym polega laserowy zabieg usuwania blizn?

Laserowy zabieg usuwania blizn potrądzikowych to nowoczesna metoda, opierająca się na oddziaływaniu światła laserowego na uszkodzoną tkankę skóry. Przed jej przeprowadzeniem, pacjent zobligowany jest do wypełnienia odpowiedniej ankiety, która wykluczy przyjmowanie leków mogących wejść w nieprawidłowe interakcje z laserem. Przed zabiegiem, lekarz przeprowadza dokładną analizę powierzchni skóry, która pozwoli na dobranie odpowiednich parametrów światła i zapobiegnie powstawaniu powikłań. Jest to metoda bezbolesna i skuteczna. Zazwyczaj już po pierwszym zabiegu widoczna jest znaczna poprawa stanu skóry. Oczekiwane efekty utrzymują się przez długi okres czasu, dlatego pacjent nie musi martwić się o częste powtarzanie leczenia.

Czego unikać, żeby leczenie blizn potrądzikowych przebiegało szybciej?

Szczególnie ważne w tym procesie jest prowadzenie zdrowego stylu życia. Warto jest zadbać o zdrową dietę, ubogą w tłuszcze i węglowodany, które mogą nasilać powstawanie trądziku. Zalecane jest niespożywanie alkoholu i palenie papierosów, które znacznie pogarszają stan naszej cery i opóźniają leczenie. Kolejnym krokiem jest zadbanie o odpowiednią pielęgnację skóry i regularne stosowanie prawidłowo dobranych kosmetyków. W tym celu najlepiej jest zapoznać się z zaleceniami kosmetologa, który dobierze odpowiednie preparaty. Regularnie należy stosować peelingi, a raz na miesiąc można zadziałać na skórę kwasem salicylowym lub zastosować inne metody złuszczania. Oczywiście najszybszym sposobem na wyleczenie blizn potrądzikowych będzie umówienie się na laserowy zabieg, który pozwoli trwale wyeliminować problem. Jest to metoda skuteczna i bezbolesna, doskonała dla osób, które od lat zmagają się z problemem blizn i stosowały już nie jeden kosmetyk, który nie poprawiał jednak stanu skóry. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, jeśli pacjent nie przyjmuje leków reagujących z laserem lub gdy aktywne choroby nie należą do przeciwwskazań.

Czy zabieg laserowy pozwoli mi na zawsze pozbyć się blizn potrądzikowych bez powstania powikłań?

Działanie światła laserowego jest niezwykle precyzyjne i oddziałuje tylko na ten obszar skóry, który został nieprawidłowo zregenerowany. Nie powoduje powstania żadnych innych ran i leczy jedynie problemowe blizny. W przypadku, gdy pacjent zatai informację o przyjmowanych lekach, stanu ciąży czy aktywnych i przebytych chorobach, istnieje ryzyko wystąpienia powikłań. Dlatego w trosce o własne zdrowie pacjent zobowiązany jest do rzetelnego wypełnienia ankiety. Ryzyko minimalizowane jest również przez wstępne badanie, podczas którego specjalista wykonuje dokładną analizę skóry, po której jest w stanie dobrać odpowiednio parametry lasera. Zabiegi oparte na działaniu światła laserowego są skuteczne i pozwalają na trwałe pozbycie się problemu. Są one również bezbolesne, a efekty są widoczne natychmiast po zakończenia zabiegu w klinice.

twoj Problem

Frakcjonowanie laserowe z ablacją Smooth Wrocław

Zabieg frakcjonowania laserowego z ablacją smooth jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na poprawie tekstury naskórka a także dla osób, które chcą wygładzić oraz ujędrnić skórę przy jednoczesnym zminimalizowaniu okresu rekonwalescencji.

Resurfacing – peeling laserowy we Wrocławiu

Peeling laserowy wykonywany jest za pomocą wysokiej jakości technologii lasera erbowo-yagowego FOTONA, który w kontrolowany sposób uszkadza frakcyjnie skórę. W efekcie tego zjawiska uszkodzona skóra zaczyna się regenerować, co niesie mnogość widocznych dla pacjenta efektów.

Peeling chemiczny we Wrocławiu

Peeling chemiczny to zabieg, podczas którego na skórę nakładana jest mieszanina czynnych związków chemicznych o odpowiednim pH i stężeniu. W zależności od wybranego rodzaju peelingu, zastosowana mieszanka może usunąć przebarwienia, zniwelować zmarszczki, odmłodzić cerę czy usunąć pozostałe niedoskonałości dermatologiczne.

Dermapen we Wrocławiu

Mezoterapia mikroigłowa to procedura kontrolowanego uszkadzania skóry, przy pomocy urządzenia, wyposażonego w mikro igły. Dzięki temu jest ona poddana stymulacji do produkcji nowych włókien kolagenu oraz elastyny.

Umów Się Na Konsultację