Czym są komórki macierzyste?

Skoncentrowane Czynniki Wzrostu (CGF – Concentrated Growth Factors) to najnowsza i najbezpieczniejsza terapia w medycynie regeneracyjnej wykorzystująca Twoje komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu pozyskiwane z krwi dzięki nowatorskiemu procesowi przetwarzania jej w separatorze komórkowym. Komórki macierzyste i czynniki wzrostu znajdują się w Twojej krwi, a ich zadaniem jest tworzenie i regeneracja komórek.

Do tej pory wśród preparatów pozyskiwanych z własnych zasobów pacjenta w gabinetach dermatologii estetycznej stosowane było osocze bogatopłytkowe, osocze ubogopłytkowe, autoprzeszczep tłuszczu oraz komórki macierzyste zawieszone lub pozyskiwane z tkanki tłuszczowej. Pojawienie się CGF i korzystanie z bogactwa czystego preparatu w medycynie estetycznej jest przełomem i czyni zabiegi z ich wykorzystaniem absolutnie dostępnymi, a pozyskiwanie preparatu odbywa się z krwi pacjenta w sposób szybki i bardzo komfortowy.

Opis zabiegu

Zabieg jest dość szybki i prosty, odrobinę bolesny. Wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej.

Zaczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi pacjenta, następnie pobrana krew umieszczana jest w separatorze.

Po ok 20 minutach uzyskujemy gotowy preparat, który podawany jest pacjentowi w postaci mezoterapii igłowej.

Na skórze poddawanej terapii pozostają drobne ślady po nakłuwaniu igłą i niewielkie krwiaki, które utrzymują się maksymalnie do 2 tygodni, poza tym skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta.

Efekty terapii

 • Zahamowanie procesu wypadania włosów
 • Naturalne, widoczne efekty poprawy kondycji skóry
 • Redukcja drobnych zmarszczek i wiotkości
 • Poprawa mikrokrążenia i kondycji skóry
 • Poprawa jędrności skóry
 • Głębokie nawilżenie tkanek
Do kogo skierowany jest zabieg?

Każdy miłośnik innowacji nie może przejść obojętnie koło tej nowości. Mowa o skoncentrowanych czynnikach wzrostu CGF, które wkroczyły do klinik medycyny estetycznej w wydaniu przełomowym, bo w połączeniu z komórkami macierzystymi CD34+. Zabiegi z ich wykorzystaniem zafascynują każdego pacjenta kochającego naturalne, biotechnologiczne rozwiązania. Polecane są osobom u których skóra wymaga rewitalizacji, spłycenia drobnych zmarszczek oraz tym zmagającym się z wiotkością skóry lub wypadaniem włosów. Jest to również doskonała profilaktyczna terapia przeciw starzeniu się skóry. 

Jakie są korzyści stosowania komórek macierzystych ?
 • Naturalne, widoczne efekty poprawy kondycji skóry.
 • Redukcja drobnych zmarszczek i wiotkości.
 • Metoda wykorzystuje potencjał Twojej krwi
 • Jest naturalna i w 100% bezpieczna.
 • Bez ryzyka alergii, powikłań i działań niepożądanych.
Zalecenia po zabiegu

Tak, jak w przypadku większości zabiegów iniekcyjnych po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Mogą pojawić się niewielkie siniaki oraz reakcje takie jak obrzęk czy bolesność w miejscu iniekcji, które w ciągu kilku dni samoistnie ustąpią.

Jakie są przeciwwskazania?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są choroby krwi, nowotwory, ciąża i karmienie piersią oraz przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna).

ul. Gwiaździsta 64 lokal 43/1
53-413, Wrocław


+48 661- 577- 000
+48 501- 302- 303
biuro@skyclinic.pl

Copyright © 2018 SkyClinic - Polityka prywatności