Blog

Zmarszczki marionetki – czy wiesz jak się ich pozbyć?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Zmarszczki marionetki – czy wiesz jak się ich pozbyć?

Linie marionetkowe to zmarszczki, które rozciągają się od każdego kącika ust w dół brody. Zmarszczki marionetkowe mogą powodować, że usta wyglądają na wycofane, co nadaje im nieszczęśliwy wygląd.

Co powoduje powstawanie linii marionetkowych?

Powtarzająca się mimika twarzy. Czy jesteś osobą, która często obraca usta? Powtarzająca się mimika ust i linii żuchwy (np. obciąganie warg) obciąża tkanki wokół ust. Z czasem to napięcie zaczyna wpływać na elastyczność skóry, powodując jej opadanie, zwiotczenie i zmarszczki.

Genetyka. Istnieją dowody wskazujące na to, że linie marionetek są dziedziczną cechą genetyczną, podobnie jak inne cechy skóry. Dowody te nie są jednak jednoznaczne i nie dają gwarancji, że odziedziczysz zmarszczki po swoich rodzicach. Nawet jeśli masz genetyczne predyspozycje do powstawania linii marionetek, można je leczyć.

Czynniki zewnętrzne, np. czynniki atmosferyczne lub odżywianie. Czynniki te wpływają na ogólny stan zdrowia Twojej skóry i odgrywają dużą rolę w powstawaniu i pogłębianiu się zmarszczek w innych miejscach twarzy i ciała.

Jak pozbyć się linii marionetkowych?

Na szczęście istnieje wiele rzeczy, które można zrobić, aby zwalczyć i złagodzić linie marionetki. Silna rutyna w zakresie dbania o siebie może pomóc w zapobieganiu ich powstawaniu;

Dużo snu

Zakaz palenia

Ochrona przed słońcem

Staranne nawilżanie

Dobry system pielęgnacji skóry, z użyciem kremów na bazie retinolu

Zdrowa dieta z dużą ilością antyoksydantów (owoce, zielone warzywa liściaste, ryby i orzechy).

Jeśli jednak linie marionetki zaczęły się już tworzyć pomimo Twoich najlepszych starań w zakresie dbania o siebie, istnieją zabiegi, które pomogą Ci pozbyć się linii marionetki.

W przypadku bardzo drobnych linii istnieją różne zabiegi stymulujące produkcję kolagenu w dotkniętych obszarach, takie jak microneedling.

W przypadku głębszych, bardziej wyrazistych zmarszczek polecamy wypełniacze linii marionetek.

Wypełniacze linii marionetek to małe zastrzyki kwasu hialuronowego w miejsca wokół kącików ust. Ujędrnia to skórę, podnosi uśmiech i wygładza wszelkie niepożądane zmarszczki, które mogły się pojawić, nadając ustom i otaczającej je okolicy bardziej młodzieńczy, uniesiony wygląd.

Rozwiązania zwalczające zmarszczki smutku

Chociaż genetyki nie da się zmienić, można podjąć pewne kroki, aby zmarszczki były mniej widoczne. Jednak samo usuwanie linii marionetek za pomocą makijażu nie załatwi sprawy. Oto kilka sposobów, jak możesz się ich pozbyć:

Lifting twarzy

Laserowy resurfacing

Microneedling

Peelingi chemiczne

Dermal Fillers

Botox Londyn

Linie marionetkowe są zmorą wielu kobiet. Pojawiają się w bardzo widocznych miejscach twarzy, takich jak czoło, górna warga i okolice ust.

Choć linie te mogą być wymazane poprzez agresywne zabiegi, takie jak resurfacing laserowy i peelingi chemiczne, czas przestoju związany z tymi zabiegami może być długi i trudno jest określić, jak skuteczne są te zabiegi. Nic dziwnego, że wielu idzie na leczenie Botox dla linii marionetki.

Zobacz więcej  Wolumetria żuchwy, czyli modelowanie twarzy

Zastrzyki z Botoxu na zmarszczki mimiczne

Botox jest jednym ze sposobów na pozbycie się linii marionetki. Zastrzyki są wykonane z toksyny botulinowej typu A, która jest bezpiecznie i skutecznie stosowana w leczeniu zmarszczek od ponad 30 lat. Zastrzyki z Botoxu są podawane bezpośrednio do mięśnia twarzy w celu jego sparaliżowania, co skutecznie zmniejsza zmarszczki w krótkim okresie czasu.

Czy to działa? Cóż, najlepszy zabieg na linie marionetki zależy od odcienia Twojej skóry. Zastrzyki z botoksu powodują tymczasowe rozluźnienie skóry, co koryguje wygląd linii marionetek. Jednak większość osób musi powtarzać zabieg co 3 do 4 miesięcy, aby utrzymać optymalne rezultaty. Wypełniacze skórne są doskonałym sposobem leczenia linii marionetek, ponieważ są niezwykle popularne wśród pacjentów, a także bardzo skuteczne.

Zabiegi niechirurgiczne kwasem hialuronowym

W przypadku linii marionetek dostępny jest szereg niechirurgicznych metod leczenia.

Wypełniacze skórne to zastrzyki, które zawierają kwas hialuronowy, naturalnie występującą substancję, która pomaga zachęcić do tworzenia kolagenu w głębokich warstwach skóry.

Wypełniacze skórne zajmują się pierwotną przyczyną, dlaczego linie są spowodowane, zajmując się utratą objętości.

Wypełniacz dermalny jest szybki w podawaniu i może być skierowany na bardzo konkretne obszary twarzy, takie jak kąciki ust.

Warto jednak zauważyć, że dziedzina estetyki twarzy jest słabo uregulowana i dlatego prawie każdy może ustawić się jako praktyk – proszę zawsze sprawdzić referencje medyczne i doświadczenie każdego, kogo bierzesz pod uwagę.

Dostępne są różne wypełniacze skórne, a umiejętności lekarza polegają na tym, aby wiedzieć, który z nich będzie najbardziej skuteczny – lub czy alternatywne leczenie może być lepsze.

Juvederm może zająć się głębokimi liniami i zmarszczkami, pomagając uczynić skórę pulchniejszą i nadając jej młodzieńczy wygląd.

Restylane to opcja, gdy linie są bardziej aktywne – zmieniają się dynamicznie, gdy poruszamy ustami.

Jak usunąć bruzdy marionetki?

Zabiegi ujędrniające skórę działają poprzez zastosowanie ciepła do głębokich warstw skóry, co również pobudza tworzenie kolagenu. Zabiegi te, których popularność szybko wzrasta, są całkowicie nieinwazyjne – klient może poddać się zabiegowi, a następnie po prostu zająć się resztą dnia.

Ultracel: Łączy ultradźwięki, częstotliwość radiową i mikronakłuwanie w celu ukierunkowania na wszystkie warstwy skóry, aby stymulować produkcję kolagenu, co podnosi i napina skórę.

Ultraformer: Wykorzystuje ultradźwięki o wysokiej intensywności (HIFU), aby celować w zwiotczałą skórę w celu poprawy jej wyglądu, tekstury i tonu.

Zobacz więcej  Hormony płciowe u kobiet: zrozumienie roli estrogenów, progesteronu i androgenów w układzie hormonalnym organizmu żeńskiego

Botox działa w inny sposób niż wypełniacze, zamiast zwiększać tworzenie kolagenu blokuje sygnały nerwowe, które prowadzą do skurczu mięśni.

Zabieg z użyciem botoksu może trwać zaledwie 15 minut, a jego efekty utrzymują się przez sześć miesięcy.

Silhouette Soft Thread Lifting to kolejna opcja, zabieg ten polega na wprowadzeniu pod skórę szwu, który jest następnie utrzymywany w miejscu za pomocą wchłanialnego stożka, który może być przesuwany we wszystkich kierunkach.

Linie marionetek są kształtowane na nowo, a okolica jest poddawana zabiegowi na oznaki starzenia. Następnie kształtujemy na nowo linie marionetek i podnosimy obszar poddany zabiegowi, aby uzyskać efekt przeciwstarzeniowy.

Przy tak wielu możliwych zabiegach, oczywistym pytaniem jest, który z nich jest najbardziej odpowiedni w Twoim konkretnym przypadku.

Zabiegi niechirurgiczne kącików ust – konsultacje

Podczas gdy każdy rozważający zabieg powinien być zachęcany do przeprowadzenia własnych badań, prawdą jest również stwierdzenie, że jego zadaniem nie jest bycie ekspertem w szerokim zakresie zabiegów lub wiedza, który z nich jest najlepszą opcją.

Zamiast tego należy rozważyć tylko kliniki, które oferują szeroki zakres wiodących zabiegów i które podejmują się szczegółowych konsultacji – w ten sposób wprowadzając najwyższe standardy medyczne do estetyki twarzy.

Konsultacja jest okazją dla potencjalnego klienta, aby omówić, dlaczego szukają remedium, co to jest o ich skórze i twarzy, która ich dotyczy.

Ekspert może wziąć to pod uwagę, wraz z historią medyczną, obecnym stanem zdrowia i stylem życia i zaproponować plan najlepszego działania uwzględniając co jest przyczyną zmarszczek marionetki.

Nie sposób w poście na blogu powiedzieć, jakie jest najlepsze leczenie w każdym konkretnym przypadku linii śmiechu – czy to wypełniacze do skóry, peeling twarzy, botoks, napinanie skóry, aby rozwiązać problem zmarszczek lub inna opcja dla utraty objętości.

Ten poziom opieki jest dostępny, gdy widzisz medycznie wyszkolonego lekarza, a nie nieuregulowanego praktyka oferującego tylko pojedyncze leczenie, takie jak jedna wersja wypełniacza dermalnego.

Dostępne zabiegi zapewniają, że w każdym przypadku znajdzie się doskonała opcja leczenia – czy będzie to zwiększenie tworzenia kolagenu poprzez kwas hialuronowy, wykorzystanie technologii skin tighetning czy inne.

Doświadczony lekarz może powiedzieć Ci, dlaczego zaleca określony sposób postępowania i dlaczego inne opcje mogą być mniej odpowiednie w Twoim konkretnym przypadku.

Naturalnie wyglądające rezultaty poprawiające elastyczność skóry

Podczas leczenia zmarszczek i fałdów priorytetem jest uzyskanie rezultatów, które mają wpływ, ale wyglądają naturalnie – należy unikać oczywistego wyglądu „wykonanej pracy”.

Nigdy nie jest to bardziej prawdziwe niż w przypadku linii w kącikach ust – widzimy usta zawsze, gdy z kimś rozmawiamy lub na niego patrzymy, więc rezultaty nie powinny się wyróżniać.

Zobacz więcej  Opryszczka w nosie: objawy, skuteczne metody leczenia i efektywne sposoby na zapobieganie zakażeniu

Twarz powinna wyglądać młodziej, radośniej i mniej zmęczenie, ale bez nadmiernego zwracania uwagi na jakąkolwiek cechę.

W przypadku wyraźnie zarysowanych kościach policzkowych kluczowe znaczenie ma troska i doświadczenie lekarza, który zapewnia, że celuje się we właściwy obszar. W przypadku stosowania wypełniaczy lub botoksu, należy użyć dokładnej ilości w odpowiednim miejscu – w przeciwnym razie rezultaty mogą nie być widoczne lub, co gorsza, mogą być znacznie przesadzone.

Zaleca się obejrzenie zdjęć przed i po poprzednich klientach w każdej rozważanej klinice, a także sprawdzenie ich opinii online – co powiedzieli poprzedni klienci i czy wspominają konkretnie o zabiegu, któremu poddali się w związku z drobnymi liniami i zmarszczkami – niezależnie od tego, czy był on dobry, czy zły.

Kolejne kroki – zmarszczki wokół ust

Linie marionetkowe to powszechna dolegliwość, którą jednak można leczyć na wiele sposobów.

Zabiegi mogą być szybkie i niedrogie – zwłaszcza w porównaniu z ogromnymi kosztami pełnego liftingu twarzy. Wiele zabiegów przynosi natychmiastowe efekty, podczas gdy inne dają rezultaty, które z czasem ulegają poprawie.

Kluczowym kolejnym etapem jest konsultacja z renomowaną kliniką w celu omówienia, która opcja leczenia będzie najlepsza w danym przypadku.

Co powoduje linie marionetki?

Podczas procesu starzenia się, poduszki tłuszczowe w górnej części twarzy stopniowo zmniejszają się, podczas gdy poduszki tłuszczowe w dolnej części twarzy stają się pełniejsze. Powoduje to, że nasza skóra zwisa w dół i powstają fałdy, takie jak linie marionetki.

Cienie mogą wychodzić z kącików ust, biegnąc w dół w kierunku linii szczęki. Są one często znane jako linie Marionetki i mają tendencję do pogłębiania się wraz z wiekiem. Naturalna utrata integralności skóry i objętości twarzy wraz z wiekiem prowadzi do pogłębienia fałdów. Fałdy tworzą cienie wokół ust. Mogą one sprawić, że twarz wydaje się bardziej smutna, zmęczona i starsza.

Jak pozbyć się nisko ułożonej kości jarzmowej?

Wypełniacze skórne na spadek syntezy kalogenu

Wypełniacze do twarzy są bardzo skuteczne w radzeniu sobie z głębokimi zmarszczkami, takimi jak linie marionetki. Delikatnie wypychają zmarszczki, co skutkuje gładszym wyglądem.

Wypełniacze skórne mogą być również stosowane w celu dodania objętości policzkom, zastępując zmniejszające się poduszeczki tłuszczowe w tej okolicy. Zabieg ten podniesie Twoją skórę i w rezultacie zmniejszy widoczność linii marionetek.

Stosuj botox by zapobiegać zmarszczkom marionetki

Podczas gdy wypełniacze skórne są zwykle wybieranym zabiegiem w przypadku linii marionetek, botox jest również przydatną opcją. Botox może być stosowany w celu rozluźnienia mięśni, które ściągają kąciki ust i podkreślają wygląd linii marionetek.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop