Blog

Zabiegi na cellulit – czyli wszystko to, co musisz o nich wiedzieć

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Zabiegi na cellulit

Z problemem cellulitu każdego roku mierzy się duża liczba kobiet. Cellulitem określa się nic innego, jak swoiste zaburzenie, które występuje w budowie skóry, ale przede wszystkim w tkance podskórnej. Zaburzenie takie prowadzi do zmian w wyglądzie skóry. Cellulit może występować u osób w różnym wieku. Medycyna estetyczna daje wiele możliwości w walce z cellulitem. Występowanie cellulitu jest problemem bardzo wstydliwym. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej pozbyć się tego zjawiska i móc ponownie cieszyć się piękną i elastyczną skórą. Leczenie cellulitu czasami wymaga podjęcia intensywnych działań. Rozróżnia się cellulit tłuszczowy oraz cellulit wodny. Cellulit tłuszczowy zwany jest także lipidowym i dotyczy nadmiaru tkanki tłuszczowej. Z kolei cellulit wodny polega na gromadzeniu się wody w tkankach skóry. Cellulit dotyczy prawie połowy dorosłych kobiet.

Nadmiar tkanki tłuszczowej

Cellulit zalicza się do dużego problemu estetycznego. Na usprawnienie przepływu limfy mogą wpływać różnorodne zabiegi. Przyczyną występowania nadmiernej tkanki tłuszczowej jest nie tylko sam tłuszcz, który zalega w organizmie, ale również jego nieodpowiednia struktura, która jest związana z nieodpowiednim krążeniem oraz różnorodnymi zmianami hormonalnymi zachodzącymi w naszym organizmie. Oczywiście niektóre ze zmian hormonalnych są procesami naturalnymi. W szczególności, jeżeli chodzi o zmiany hormonalne zachodzące w organizmie podczas ciąży. W tym czasie cellulit najczęściej pojawia się u kobiet przede wszystkim w rejonie ud, pośladków oraz brzucha. Nadmierną tkankę tłuszczową można zwalczyć stosując różne zabiegi, które są oferowane przez współczesną medycynę estetyczną i kosmetologię. Do najpopularniejszych zabiegów na cellulit można zaliczyć przede wszystkim:

  • mezoterapię igłową
  • karboksyterapię
  • laser frakcyjny
  • radiofrekwencję mikroigłową
  • drenaż limfatyczny
  • endermologia
  • masaż limfatyczny
  • lipoliza iniekcyjna
  • masaż podciśnieniowy

Na występowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, która jest następstwem występowania cellulitu wpływa kilka kluczowych czynników, do których należy zaliczyć przede wszystkim: długotrwałe palenie papierosów, nieodpowiednią dietę, zaburzenia hormonalne, czynniki genetyczne, nieodpowiedni przepływ limfy, czynniki związane z zatrzymaniem wody w organizmie, jak również aspekty związane z wykonywaniem aktywności fizycznej. Na powstawanie cellulitu mają duży wpływ także czynniki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. A jak powszechnie wiadomo, produkcja kolagenu wraz z wiekiem znacząco się obniża. Warto zaznaczyć, iż kluczowe znaczenie w walce z cellulitem oraz występowaniem nadmiernej tkanki tłuszczowej ma przede wszystkim odpowiednia profilaktyka. W związku z tym nie można zapominać o stosowaniu odpowiedniej diety, pobudzenia krążenia, jak również o tym, aby aktywność fizyczna była wykonywana w sposób regularny. W ten sposób nastąpi znacząca poprawa krążenia krwi.

Zobacz więcej  Botoks pod oczy: Bezpieczny zabieg usuwający zmarszczki za pomocą toksyny botulinowej

Wszystko co musisz wiedzieć o redukcji cellulitu

Redukcja cellulitu zależy od kilku kluczowych czynników, do których można zaliczyć przede wszystkim kwestię systematyczności wykonywania zabiegów na cellulit, jak również stadium zaawansowania występowania tak zwanej skórki pomarańczowej. Cellulit jest to nic innego, jak zaburzenie topografii skóry. Aby w skuteczny sposób móc się pozbyć cellulitu należy oprócz zastosowania odpowiednich zabiegów pamiętać także o zdrowym trybie życia. Należy przygotować się na to, że w niektórych przypadkach walka z cellulitem może okazać się dość trudna, aczkolwiek z pewnością efekty tej walki będą całkowicie satysfakcjonujące dla osoby borykającej się z tym problemem. Cellulit w największym stopniu jest przypadłością głównie kobiecą, co nie oznacza, że problem ten nie dotyka również mężczyzn.

Podczas występowania problemu z cellulitem rozróżnia się jego cztery stadia, do których trzeba zaliczyć: występowanie niewielkich grudek w okolicy ud i pośladków, występowanie znacząco widocznych grudek, występowanie fałd skóry, jak również występowanie fałd oraz grudek jednocześnie, które są niezwykle bolesne. Cellulit występuje głównie w okolicy ud, brzucha oraz pośladków. Natomiast w niektórych przypadkach może się on pojawić nawet w okolicy ramion. Zabiegi na cellulit stały się w obecnych czasach bardzo popularne i są one ogólnodostępne. Można je wykonać w praktycznie każdym gabinecie kosmetycznym oraz medycyny estetycznej. Serie zabiegów uzależnione są od stadium występowania cellulitu na naszej skórze. Im mniejsze stadium zaawansowania, tym mniej serii nasza skóra będzie potrzebowała, aby wrócić do normalności. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich zabiegów zmniejszających cellulit poprawia się jędrność skóry, usprawnia się proces rozbicia lipidów, a także zabiegi te wpływają na wszelkie czynniki regeneracyjne skóry.

Metody w walce z cellulitem

Mezoterapia igłowa jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów na pozbycie się cellulitu. Mezoterapia polega przede wszystkim na poprawie metabolizmu komórek, jak również stymulacji skóry do produkcji kolagenu. Mezoterapia igłowa na cellulit charakteryzuje się w głównej mierze tym, iż polega na ostrzykiwaniu skóry przy zastosowaniu specjalistycznego urządzenia. Podczas wykonywania tego zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Dlatego pacjent nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości bólowych. Jest to zabieg w pełni bezpieczny dla organizmu i ciała człowieka. Zabieg mezoterapii igłowej jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Dzięki niemu tkanka tłuszczowa zostaje wyeliminowana. Cena jednego zabiegu wynosi około 300 złotych. Usuwanie cellulitu jeszcze nigdy nie było tak przyjemne.

Karboksyterapia jest to zabieg, który polega na terapii dwutlenkiem węgla. Działanie dwutlenku węgla pozwala na rozbicie tłuszczu, a tym samym na redukcję tkanki tłuszczowej. Spalanie tłuszczu podczas wykonywania tego zabiegu jest bardzo wysokie. Zabieg ten wnika w głąb tkanki. Dzięki temu jego skuteczność jest na wysokim poziomie. Wygląd skóry znacząco się poprawia. Cena jednego zabiegu wynosi około 250 złotych. Usuwanie cellulitu jeszcze nigdy nie było na tak wysokim poziomie.

Zobacz więcej  Główne rodzaje blizn i skuteczne metody pozbycia się ich

Laser frakcyjny jest to zabieg, dzięki któremu można w szybki i prosty sposób pozbyć się cellulitu. Wiązka lasera wnika do powierzchni skóry. Dzięki temu w sposób znaczący poprawia się krążenie krwi. Zabieg ten przyczynia się również do odpowiedniego ujędrnienia skóry i tkanki podskórnej. Naczynia krwionośne zostają rozszerzone, a komórki tłuszczowe zostają rozbite. Jest to zabieg odpowiedni przede wszystkim w stosunku do takich osób, u których występuje zaawansowany cellulit. Cena jednego zabiegu wynosi około 350 złotych. Usuwanie cellulitu jeszcze nigdy nie było tak szybkie.

Drenaż limfatyczny charakteryzuje się tym, że jest to jedna z najpopularniejszych metod, jeżeli chodzi o zabiegi antycellulitowe. Zabieg drenażu limfatycznego przyczynia się do ujędrnienia skóry, powoduje ukrwienie tkanek, a także powoduje redukcję tkanki tłuszczowej. Oprócz tego zabieg drenażu limfatycznego powoduje jeszcze, że krążenie krwi znacząco się poprawia. Zabieg ten wpływa doskonale na pomarańczową skórkę i ujędrnienie skóry. Zabieg ten w odpowiedni sposób działa na tkankę podskórną i powoduje sprężystość skóry. Dzięki niemu cellulit może być w szybki sposób wyeliminowany. Cena jednego zabiegu wynosi około 200 złotych. Usuwanie cellulitu jeszcze nigdy nie było tak skuteczne.

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem polegającym na tym, że do skóry zostają wprowadzone substancję odżywcze za pomocą strzykawki. Zabieg ten doskonale wpływa na skórkę pomarańczową. Cena jednego zabiegu wynosi około 150 złotych. Cellulit podczas wykonywania tego zabiegu ulega znaczącemu zmniejszeniu i zachodzą korzystne zmiany w tkance tłuszczowej. Można liczyć na redukcję cellulitu nawet o 90 procent. Usuwanie cellulitu jeszcze nigdy nie było tak proste.

W walce z zaawansowanym cellulitem pomoże również zabieg o nazwie masażu podciśnieniowego. Masaż podciśnieniowy polega na tym, że w odpowiedni sposób oddziałuje na tkankę łączną skóry. Dzięki niemu mamy możliwość nie tylko usunąć cellulit, ale również wymodelować sylwetkę. Zabieg ten pozwala na rozbicie tkanki tłuszczowej oraz przyczynia się do redukcji cellulitu. Dzięki niemu komórki tłuszczowe zostają wyeliminowane. Zabiegów na cellulit jest wiele, ale z całą pewnością masaż podciśnieniowy jest jednym z najchętniej wybieranych wśród pacjentek. Cena jednego zabiegu wynosi około 400 złotych. Dzięki temu zabiegowi cellulit może być szybko wyeliminowany. Przepływ krwi w organizmie w odpowiedni sposób się poprawia. Za pomocą przeglądarki internetowej można dowiedzieć się o różnorodnych metodach w walce z problemem skóry, jakim jest cellulit.

Zobacz więcej  Wągry - czym są, jak powstają oraz jak sobie z nimi radzić?

Komórki tłuszczowe przyczyną powstawania cellulitu

Nadmiar zalegających komórek tłuszczowych są jednym z najczęstszych powodów powstawania cellulitu. Wpływ na takie zjawisko ma w głównej mierze podwyższony poziom estrogenów. Powodują one magazynowanie tłuszczu w komórkach warstwy podskórnej, jak również wahania masy ciała. Jeżeli występuje brak aktywności fizycznej to zjawisko to jest jeszcze bardziej nasilone, a fałd skóry staje się jeszcze bardziej widoczny, ponieważ komórki tłuszczowe rozlewają się na całe ciało.

Należy również zaznaczyć, iż cellulit można zwalczyć również domowymi sposobami, do których należy zaliczyć przede wszystkim wypijanie odpowiednio dużej ilości wody, jak również stosowanie kąpieli w letniej wodzie. Trzeba też pamiętać o tym, że zarówno stojący, jak i siedzący tryb życia w znacznym stopniu prowadzi do zastoju limfy oraz krwi w organizmie, powoduje obrzęk tkanki podskórnej, ale także przyczynia się do zwiększenia poziomu hormonów i zatrzymywania się wody w organizmie, czy do jej retencji.

Podsumowanie: zabiegi na cellulit

Każdy zabieg na cellulit powinien być w pełni przeanalizowany z odpowiednim specjalistą, zamierzającym przeprowadzić dany zabieg na naszym ciele. Chodzi przede wszystkim o wykluczenie jakichkolwiek przeciwwskazań odnośnie wykonania takiego zabiegu, jak również potrzeb, które wynikają ze stopnia zaawansowania naszego schorzenia. W chwili obecnej zabiegów na cellulit jest przeprowadzanych bardzo wiele i można się im poddać praktycznie w każdej placówce wykonującej zabiegi z zakresu kosmetyki i medycyny estetycznej. Zabiegi na cellulit z roku na rok stają się coraz bardziej tańsze, a przy tym jednocześnie coraz bardziej skuteczne. Zabieg na cellulit są przeprowadzane w sposób bezbolesny, ponieważ w trakcie ich wykonywania zastosowane zostaje znieczulenie miejscowe. Dlatego pacjent odczuwa duży komfort podczas jego wykonywania. Zabieg na cellulit mogą być wykonywane w stosunku do osób w różnym wieku i na każdą partię ciała. Natomiast dobór odpowiedniego zabiegu powinien być w pełni przedyskutowany z lekarzem, bądź kosmetologiem, aby w jak największym stopniu przyczynił się do wyeliminowania cellulitu z naszej skóry. Dzięki temu nasza pewność siebie znacząco wzrośnie i ponownie będziemy z chęcią prezentowali swoje ciało, a inni będą mogli je podziwiać.

 

 

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop