Blog

VASER lipo – jak działa mniej inwazyjna liposukcja ultradźwiękowa?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

VASER lipo – jak działa mniej inwazyjna liposukcja ultradźwiękowa?

Liposukcja VASER Lipo to metoda usuwania tkanki tłuszczowej za pomocą mikrofal i ultradźwięków. Jest to metoda nieinwazyjna, bezbolesna, trwała oraz skuteczna. Powoduje ona ubytek tkanki tłuszczowej w obszarach, które są do tego predysponowane. Wykorzystywany jest do tego specjalny aparat, który powoduje przekształcenie tkanki tłuszczowej w emulsję za pomocą mikrofal. Metoda ta charakteryzuje się dużym bezpieczeństwem – nie ma przy niej skalpela ani bólu. Wiele się słyszy o niej w nowościach kosmetycznych.

Jak szybko pozbyć się tkanki tłuszczowej? Vaser Lipo

W Polsce coraz większą popularność zyskuje medycyna estetyczna. Jest to wynikiem wielu czynników, które prowadzą do tego, że wiele osób decyduje się na przeprowadzenie zabiegu medycyny estetycznej. Jednym z najbardziej powszechnych zabiegów jest liposukcja. Nie jest ona jednak perfekcyjna, dlatego została ulepszona. Popularność zyskuje liposukcja w technologii vaser lipo, która wykorzystuje ultradźwięki.

Jak działa usuwanie tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków?

Liposukcja Vaser Lipo to bardziej dokładna liposukcja bez skalpela, niż tradycyjna liposukcja. Przeznaczona jest przede wszystkim do redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, ud i bioder.

W liposukcji ultradźwiękowej wykorzystywane są tylko najnowocześniejsze urządzenia, zapewniające bezinwazyjne usuwanie tłuszczu. Nie pozostawiają one żadnych blizn czy rozstępów, a osiągnięte efekty utrzymują się przez lata. Zabieg nie uszkadza okolicznych tkanek.

Ultradźwięki zatrzymują się na głęboko położonych tkankach, które z kolei trafiają do komórek. Tłuszcz w taki sposób poddaje się metabolizmowi tak, jakby był pod wpływem lipolizy, która jest naturalnym procesem organizmu. W trakcie zabiegu liposukcji dochodzi do przekształcenia tkanki tłuszczowej w płynną emulsję, po czym lekarz przeprowadza odsysanie tłuszczu. Wykorzystywane jest przy tym zjawisko kawitacji i oddzielane są od siebie komórki macierzyste od spajających je włókien tkanki łącznej.

Zobacz więcej  Zaburzenia hormonalne: wyzwania regulacji układu hormonalnego i choroby układu dokrewnego

Liposukcja ultradźwiękowa nadal wymaga odseparowania tkanki tłuszczowej przy użyciu specjalnych przyrządów, jednak jest to znacznie mniej inwazyjne niż w tradycyjnym scenariuszu.

Skuteczność Vaser Lipo jest wysoka i widoczna w większości miejsc na ciele

Dzięki wysokiej skuteczności i brakowi powikłań, liposukcja Vaser Lipo jest jedną z najlepszych metod redukcji tkanki tłuszczowej. Pozwala pozbyć się tkanki tłuszczowej z większości obszarów ciała, w tym:

  • brzucha;
  • bioder;
  • pośladków;
  • ramion;
  • pleców;
  • podbródka;
  • wzgórka łonowego;
  • wewnętrznej strony kolan;
  • ud.

Wykorzystanie tego rodzaju liposukcji sprawdza się w usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Pozwala pozbyć się problemów wynikających z ginekomastii. Jeśli widzisz nadmiar tłuszczu na klatce piersiowej, ta metoda może być niezwykle pomocna. W tego rodzaju zabiegach dostępna jest liposukcja podbródka.

Technologia pozwala na modelowanie sylwetki, ujędrnienia skóry i poprawę wyglądu klatki piersiowej. Pozwala zająć się ostatnią, minimalną ilością tkanki łącznej pozostałej na ciele pacjenta. Jest świetnym dopełnieniem ćwiczeń i diety. Zabieg wykonywany jest z powodzeniem, jeśli ktoś cierpi na objaw wywołany rozrostem malformacji naczyniowej.

Liposukcja ultradźwiękowa vaser lipo przy znieczuleniu miejscowym

Zabieg liposukcji zwykle wykonuje się pod znieczuleniem miejscowym. Przeprowadza się go w gabinecie kosmetycznym osobistego lekarza, a następnie na sali operacyjnej. Zastosowane znieczulenie miejscowe (znane też jako znieczulenie nasiękowe) sprawia, że nie występują znaczące odczucia bólowe.

Jeśli zabieg jest bardziej kompleksowy, zaczyna przypominać operację. Stosując Vaser Lipo na brzuch, biodra, plecy i pośladki można spodziewać się, że lekarz zaleci znieczulenie ogólne. Bez bólu można usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej również w miejscach trudno dostępnych jak np. podbródek, ramiona, pośladki lub biodra.

Cena liposukcji przy znieczuleniu ogólnym jest wyższa, ale wynika to z obszaru, który w tej sytuacji jest większy.

Kto może usuwać nadmiar tkanki tłuszczowej wykorzystując vaser lipo?

Wiele osób w Polsce decyduje się na liposukcję. Nie jest to zabieg dla każdego, ponieważ może on spowodować poważne konsekwencje zdrowotne. Jest to zabieg, który jest wymagający zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

Zobacz więcej  Trądzik kosmetyczny i hormonalny: objawy, leczenie i znaczenie prawidłowej pielęgnacji skóry

Przeciwwskazania do liposukcji obejmują:

1. Nieuleczalne choroby nowotworowe.

2. Choroby, w których istnieje ryzyko zakażenia.

3. Choroby, które mogą prowadzić do zaburzeń osocza, takie jak np. hemofilia, czy cukrzyca.

4. Zaburzenie krzepnięcia krwi (np. hiperkalcemia).

5. Żylaki tętnic głównych w drodze leczenia zachowawczego.

6. Nadczynność tarczycy lub schorzenia nerek i nefropatia podczas menstruacji.

7. Przerost tkanki tłuszczowej, który występuje na skutek niewydolności serca.

8. Choroby nerek.

9. Choroby skóry.

10. Choroba tarczycy i niewyrównana choroba tarczycy.

11. Nieprawidłowe wskaźniki krzepnięcia krwi.

12. Choroby serca.

Przed podejściem do zabiegu warto przeprowadzić badania laboratoryjne, aby wykazać czy istnieją przeciwwskazania. Należy sprawdzić: wskaźniki krzepnięcia (APTT lub INR), poziom albumin, morfologię krwi, obecność przeciwciał/antygenu: HCV, HBV, HIV, AspAT, AlAT, CRP. Ważne jest też badanie ogólne moczu.

Efekty, jakich może spodziewać się każdy pacjent po Vaser Lipo

Jeśli jesteś osobą, która chce zmienić swoje ciało i znaleźć zadowolenie w sobie, to może być metoda dla Ciebie. Pozbycie się tłuszczu z problematycznych obszarów może być sposobem na poprawę samopoczucia i poczucia własnej wartości.

Zadowalające efekty można zobaczyć po kilku tygodniach. Zwykle przychodzą one wraz z okresem rekonwalescencji.

Widoczne jest ujędrnienie skóry, a także zredukowanie komórek tłuszczowych, co objawia się głównie tym, że następuje duża utrata masy ciała.

Ile trwa okres rekonwalescencji i jakie są wskazania po zabiegu?

Okres rekonwalescencji zwykle trwa od 2 do 6 tygodni. W tym czasie dochodzi do procesu gojenia i regeneracji poszczególnych partii ciała, które były poddawane zabiegowi. Zaleca się w tym czasie stosowanie antybakteryjnego mydła.

Liposukcja ultradźwiękowa na tkankę tłuszczową, a przygotowanie do zabiegu

Naczynia krwionośne i nerwy w okolicy przeprowadzania zabiegu są uszkodzone. Reszta ciała pozostaje w nienaruszonym stanie.

Kiedy wykonujemy liposukcję ultradźwiękową to jest bardzo ważne aby przygotować skórę do zabiegu jeszcze dzień przed zabiegiem. Oprócz tego warto zrezygnować z niektórych diety lub przestać jeść czegokolwiek przed wykonaniem samego zabiegu. Nie należy spożywać alkoholu ani aspiryny przez tydzień przed zabiegiem. Zaleca się nosić ciemne ubrania, które można rozpiąć przez guziki. Nie należy poruszać się samodzielnie, a z kierowcą – najlepiej osobą bliską. Należy używać antybakteryjnego mydła dzień przed zabiegiem.

Zobacz więcej  Fotona 4D - rewitalizacja kolagenu

Czas, który spędzimy w gabinecie zależy tylko i wyłącznie od rodzaju zabiegu oraz tłuszczu, który jest usuwany. W zależności od stanu pacjenta po zabiegu, czas przebywania w szpitalu może się wydłużyć.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop