Blog

Trwała depilacja – efekty, opis i zastosowanie zabiegu

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Trwała depilacja – efekty, opis i zastosowanie zabiegu

Usuwanie owłosienia jest niewygodne, ale istnieją nowoczesne metody trwałego usuwania włosów. Istnieją różne rodzaje urządzeń do depilacji laserowej oferujące długi impuls i intensywne światło pulsacyjne (IPL). Trwała depilacja jest zalecana dla tych, którzy mają dużo włosów na ciele, których nie lubią lub dla tych, którzy chcą zmniejszyć ilość czasu spędzonego na usuwaniu niechcianych włosów. Co warto wiedzieć przed podjęciem zabiegu?

Na czym polega trwała depilacja? Czego wymaga?

Wszyscy znamy nieustanną walkę z owłosieniem na ciele. I choć nie możemy powstrzymać ich ponownego odrastania, istnieje kilka sposobów na ich trwałe usunięcie. Omówimy różne opcje, jakie masz do wyboru, a Ty zdecydujesz, co będzie dla Ciebie najlepsze.

Depilacja woskiem jest prawdopodobnie najbardziej popularnym sposobem pozbywania się owłosienia z ciała. Niektórzy uważają, że jest ona bardzo bolesna, ale innym nie przeszkadza aż tak bardzo. Depilację woskiem można przeprowadzić w domu lub zlecić profesjonaliście. Poza dyskomfortem, depilacja woskiem jest świetnym sposobem na usunięcie włosków z wrażliwych miejsc, takich jak twarz, ramiona, nogi i okolice bikini. Włoski odrastają po około trzech tygodniach, a kiedy już odrosną, zauważysz, że nie są tak grube jak wcześniej. Efekty depilacji woskiem są zadowalające, ale takie usuwanie włosów nie jest wygodne.

Depilacja laserowa to kolejna świetna opcja usuwania uporczywych włosków na dowolnej części ciała. Przeprowadzony zabieg działa na mieszku włosowym. Procedura ta działa poprzez celowanie w pigmenty w mieszkach włosowych, co powoduje ich uszkodzenie i zapobiega przyszłemu wzrostowi nowych włosów. Zabieg laserowy może być jednak dość kosztowny, jeśli chcesz kontynuować go do momentu, aż wszystkie włoski znikną. Zahamuje cykliczny wzrost włosa i spowoduje, że partia ciała poddana zabiegowi nie będzie wymagała ciągłego golenia maszynką. Ze względu na zmodyfikowanie cebulki włosa wiązka lasera pozwoli skutecznie uporać się z wrastaniem włosów.

W związku z tym, że epilacja laserowa jest właściwym i preferowanym zabiegiem, który powoduje trwałe zmniejszenie liczby włosów, w dalszych częściach skupimy się na tym zabiegu.

Jak w praktyce wygląda laserowe usuwanie owłosienia?

Laserowe usuwanie włosów to procedura oparta na cieple, która jest możliwa dzięki urządzeniu zwanemu laserem diodowym. Laser ten wytwarza energię cieplną, która jest pochłaniana przez pigment w mieszkach włosowych. Energia ta uszkadza mieszek włosowy i zapobiega odrastaniu nowych włosów. Ciepło jest przenoszone również na otaczające tkanki, ale uszkodzenia te są zazwyczaj na tyle minimalne, że mogą być tolerowane przez większość pacjentów. W rzeczywistości wielu pacjentów zgłasza odczuwanie pewnego poziomu dyskomfortu podczas sesji, zauważając, że czują się tak, jakby otrzymywali łagodne oparzenia słoneczne lub byli poddawani łagodnym wstrząsom elektrycznym przez laser.

Zobacz więcej  Brodawki - laser pomoże sie ich pozbyć

Sama procedura jest stosunkowo szybka. Kosmetolog może potrzebować mniej niż piętnaście minut, aby poddać zabiegowi cały obszar pod pachami. Laser emituje impulsy światła, które namierzają i niszczą mieszki włosowe, które są jeszcze w fazie wzrostu. Kilka tygodni po zabiegu włosy zaczynają odrastać w kolorze szarym lub białym, zamiast w oryginalnym kolorze. Z czasem, gdy poddane zabiegowi włosy wypadają, są zastępowane przez nowe, które już nigdy nie rosną, ponieważ zostały zatrzymane w miejscu przez poprzednie zabiegi.

Dla kogo jest depilacja laserowa? Przydatna z zapaleniem mieszków włosowych

Dla wielu osób, które cierpią z powodu nadmiernego lub niechcianego owłosienia na twarzy lub ciele, depilacja laserowa może stanowić wygodne i skuteczne rozwiązanie ich problemu.

Depilacja laserowa jest doskonałą metodą trwałego usuwania niechcianego owłosienia i stanowi alternatywę dla woskowania i innych podobnych metod. Metoda zabiegu depilacji trwałej istnieje już od dłuższego czasu, ale w ciągu ostatniej dekady stała się coraz bardziej popularna. Jeśli próbowałeś wielu różnych sposobów na usunięcie niechcianych włosów i nie udało się, lub jeśli po prostu szukasz bardziej trwałej opcji niż golenie, to jest to dobry zabieg dla Ciebie.

Trwała redukcja owłosienia jest skuteczna na większości obszarów ciała i może być stosowany zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, chociaż istnieje kilka obszarów, na których nie może być stosowany, takich jak okolice oczu, uszu wewnętrznych i ust. Wiele osób przekonuje się, że po pozbyciu się niechcianego owłosienia czują się o wiele pewniejsi siebie, a także zauważają znaczną poprawę wyglądu swojej skóry.

Obszary poddawane zabiegowi to twarz, pachy, plecy, klatka piersiowa, brzuch (mężczyźni), nogi i okolice bikini (kobiety). Obszary w pobliżu oczu lub na szyi nie powinny być poddawane zabiegowi ze względu na ryzyko uszkodzenia oczu.

Zobacz więcej  MACS Lift – minilifting twarzy

Zalety i efekty, jakie ma zabieg depilacji laserowej

Jedną z głównych zalet depilacji laserowej, oprócz jej długotrwałości, jest jej precyzja; może ona leczyć małe obszary bez wpływu na otaczającą tkankę. Może ona również leczyć kilka włosków jednocześnie, co minimalizuje dyskomfort pacjenta. Usuwanie niechcianego owłosienia nie wymaga stosowania znieczulenia, jednak większość klinik oferuje jakąś formę kremu chłodzącego lub znieczulającego, jeśli jest to konieczne. Stosowanie kremu jest zalecane też po zabiegu, aby złagodzić podrażnienie. Przy stosowaniu kremów należy mieć na uwadze skład, który powinien zalecić lekarz.

Laserowe usuwanie włosów jest stosunkowo szybką procedurą, z każdym impulsem trwającym ułamek sekundy i traktującym obszar o wielkości mniej więcej ćwiartki co sekundę.

Lasery stosowane w tego typu zabiegach zostały zatwierdzone przez organy regulacyjne, takie jak Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) i dopuszczone do bezpiecznego stosowania u ludzi.

Jeśli posługujesz się depilacją woskiem, wiesz, że te zabiegi mogą trwać tylko kilka dni lub tygodni. Zabieg depilacji laserowej zapewnia długotrwałą gładkość, która utrzymuje się przez miesiące lub lata.

Przeciwwskazania do wykonania trwałej depilacji

Pierwszym krokiem w każdym zabiegu usuwania włosów jest ocena rodzaju skóry. Pomaga to określić odpowiedni laser dla Ciebie i czy jesteś dobrym kandydatem do leczenia. Osoby o ciemniejszym typie skóry zwykle lepiej radzą sobie z zabiegami laserowymi niż osoby o jasnej skórze. Istnieją również pewne stany chorobowe, które uniemożliwiają poddanie się zabiegowi laserowemu, na przykład cukrzyca.

Do głównych przeciwwskazań należą:

  • Ciąża/karmienie piersią;
  • Niedawne opalanie;
  • Tatuaże w miejscu leczenia;
  • Zmiany w pigmentacji skóry w miejscu leczenia (np. melasma, vitiligo);
  • Aktywne zapalenie trądziku, egzema, łuszczyca, zakażenie wirusem opryszczki zwykłej lub inna choroba skóry w miejscu leczenia;
  • Reakcje anafilaktyczne na laseroterapię lub leki światłouczulające (np. tiazydy, sulfonamidy, tetracykliny) w wywiadzie;
  • Choroby: Cukrzyca; niekontrolowana choroba tarczycy; terapia przeciwzakrzepowa; historia powstawania keloidów lub bliznowców przerostowych; historia zmian dermatologicznych lub nowotworowych w ciągu ostatnich 5 lat; aktywna choroba serca lub płuc; dyscrazje krwi (np.., białaczka); niewydolność nerek w wywiadzie; hemofilia; czynne zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu B lub C; zakażenie wirusem HIV; nieprawidłowy naskórek (np. pachyderma, hipotrychoza); nieprawidłowa skóra właściwa (np. blizny zanikowe); nieprawidłowa skóra podskórna (np. oparzenia); ropne stany skóry;
  • Przyjmowanie leków fotouczulających, nie można przeprowadzać zabiegu w przypadku zażywania preparatów fotouczulających;
  • Nowotwory;
  • stosowanie ziół.
Zobacz więcej  Czym jest trichotillomania i jak ją leczyć?

Przed zabiegiem zaprzestań korzystania z kremów samoopalających. Nie wykonuj peellingu chemicznego obszaru na kilka tygodni przed zabiegiem. Przed zabiegiem zaprzestań stosowania kremów mających na celu usuwania owłosienia. Przed zabiegiem zaprzestań przyjmowania ziół.

Co ile czasu wykonywać zabiegi depilacji?

Należy mieć świadomość, że depilacja laserowa działa dobrze, ale nie jest całkowicie trwała. Pamiętaj, że potrzeba czasu, aby zadziałała, więc zachowaj cierpliwości, jeśli nie zauważysz żadnych rezultatów natychmiast po zabiegu. Po zniszczeniu włosów, nie odrosną one ponownie, więc możesz nie zauważyć żadnych zmian na skórze, dopóki włosy nie zaczną odrastać po kilku miesiącach.

Rekomendowane jest od 6 do 7 sesji, gdzie każda trwa około 20 – 90 minut. Światło skierowane jest wyłącznie na rosnące włosy, dlatego wymagane jest przeprowadzenie kilku zabiegów, zazwyczaj w odstępach od czterech do sześciu tygodni. Proces przeprowadzany jest przez specjalnie przeszkolonych lekarzy lub pielęgniarki pod nadzorem medycznym.

Postępowanie po zabiegu epilacji laserowej

Nie można od razu udać się do solarium, sauny czy łaźni. Zabronione jest również stosowanie jakichkolwiek kosmetyków, które zawierają alkohol. Ponadto należy chronić skórę przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i ograniczyć wizyty na ulicy. Trzeba wiedzieć, że nawet przy pochmurnej pogodzie szkodliwe promienie słoneczne mogą spowodować podrażnienia. Ponadto nie należy moczyć wybranego obszaru przez co najmniej dwadzieścia cztery godziny po zakończeniu sesji.

Aby skóra po depilacji laserowej szybko się zagoiła, specjalista może przepisać Ci odpowiednie leki – antybiotyki i środki antyseptyczne. Nie zapominaj również o prawidłowym odżywianiu – włącz do swojej diety więcej świeżych owoców i warzyw oraz staraj się nie jeść zbyt tłustych potraw.

Domowa pielęgnacja po depilacji pomoże zapobiec podrażnieniu skóry i uniknąć innych negatywnych skutków tej procedury.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop