Blog

Termolifting Zaffiro – podaruj sobie piękny wygląd

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

    Zaffiro thermolifting to lifting termiczny, nazywany przełomową metodą w nieinwazyjnym odmładzaniu skóry. Sposób jego działania polega na technologii promieniowania podczerwonego IR o długości fali od 750 do 1800 nm. Jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą przywrócić utraconą elastyczność skóry, bez inwazyjnej ingerencji chirurgicznej. W celu wykonania zabiegu nie stosuje się znieczulenia, gdyż metoda ta zagęszcza skórę pacjentów w sposób bezbolesny i na dłuższy okres, za pomocą stymulacji włókien kolagenu. Stosuje się go na różne części ciała, (twarz, szyja, dekolt). Termolifting pozwala na uzyskanie lepszego ujędrnienia skóry ud, pośladków i ramion, oraz w obszarze nad kolanami. Aktualnie bardzo często odchodzi się już od inwazyjnych procedur chirurgicznych, mających na celu odmłodzić wygląd. Osoby udające się do kliniki medycyny estetycznej nie chcą przechodzić długiej i nieprzyjemnej rekonwalescencji, z tego względu wybierają zabiegi niechirurgiczne, mimo tego, iż uzyskane efekty mogą być nie do końca zadowalające, niż w przypadku dających szybkie rezultaty zabiegów chirurgicznych. Zaffiro Termolifting cieszy się w naszym kraju coraz większym i ciągle rosnącym zainteresowaniem. Ta metoda odmłodzenia skóry polega na zastosowaniu promieniowania podczerwonego IR, aby zagęścić skóręZaffiro jest urządzeniem znanej włoskiej firmy Estelouguer, opierającej działanie urządzenia na energii promieniowania podczerwonego IR. Zaffiro został stworzony w celu termoliftingu skóry, który polecany jest zwłaszcza osobom z widocznymi zmarszczkami i utratą jędrności skóry. Korzystają z niego osoby chcące uniknąć ingerencji chirurgicznej, którym zależy jednak na polepszeniu wyglądu skóry. Na naszym rynki urządzenie to jest już od 2009 roku.

     Zaffiro może być wykorzystywany na wszystkich obszarach ciała, znacząco poprawia wygląd szyi, twarzy, jednakże charakteryzuje się także sporą skutecznością w trakcie zabiegów ujędrniania skóry na pośladkach, udach, ramionach czy brzuchu. Promieniowanie IR stosowane jest też w celu zwiększenia elastyczności skóry dłoni. Bardzo dobrze poprawia także wygląd dekoltu. Lifting termalny przy użyciu aparatu Zaffiro potrafi skorygować owal twarzy, podniesie opadające policzki i zmniejszy nie ładnie wyglądające obwisłości na szyi. Zwiększa poziom gęstości oraz jędrności skóry i wygładza zmarszczki. Zabieg ten często wybierają kobiety, którym zależy na poprawie wyglądu brzucha po przebytym porodzie, a także panie chcące podnieść opadające wraz z upływem czasu piersi. Termolifting obkurcza skórę na brzuchu, dzięki czemu jest w stanie zniwelować widoczny cellulit i rozstępy. Efektem terapii urządzeniem Zafiiro jest stopniowa przebudowa struktury białkowego rusztowania skóry. Ciepło wpływa na kolagen, przez co jego włókna kurczą się w trakcie zabiegu i ulegają przy tym stymulacji, efekt tej metody jest więc długotrwały. Wytwarzanie nowych włókien kolagenu, czyli neokolagenogeneza, trwa nawet 6 miesięcy.

Zobacz więcej  Laserowe usuwanie zmarszczek: Zabieg laserowy frakcyjny CO2 - skuteczne pozbycie się zmarszczek i przebarwień

Jak wygląda zabieg Termoliftingu Zaffiro?

Osoba, która jest zdecydowana na przeprowadzenie Termoliftingu Zaffiro, przed zabiegiem musi omówić ze specjalistą swoje wszelkie wymagania w trakcie konsultacji. Lekarz ogląda i ocenia kondycję skóry, dzięki czemu jest w stanie określić przebieg terapii. U pacjentów z mało zaawansowanym procesem starzenia z pewnością wystarczy przeprowadzenie jednego seansu, jednakże przeważnie cały proces odmładzania składa się z 4 lub 6 zabiegów, w rejonie szyi i twarzy. Obszar ud, brzucha i ramion wymaga około 8 zabiegów. Metoda ta należy do tak zwanych zabiegów lunchowych i jest całkowicie bezbolesna. Nie trzeba także obawiać się pozostawienia po niej na skórze śladów, od razu po wykonanej procedurze pacjent może wrócić do swoich obowiązków. Przed zabiegiem nie trzeba również przeprowadzać dodatkowych badać, w trakcie wywiadu z pacjentem lekarz wykluczy ewentualne przeciwwskazania do zabiegu termoliftingu. Na samym początku zabiegu lekarz oczyszcza dokładnie skórę pacjenta i nakłada na nią specjalny żel chłodzący, który ułatwia przesuwanie głowicy urządzenia. Schłodzenie skóry jest elementem procesu przygotowawczego skóry, do oddziaływania na nią promieniowania IR, chroni ją również przed możliwym poparzeniem naskórka. Głowica zrobiona jest ze szkła szafirowego, w czasie zabiegu emituje promieniowanie o odpowiedniej fali. Dzięki stopniowemu i jednostajnemu rozgrzewaniu głębokich warstw skóry właściwej następuje podrażnienie oraz obkurczanie włókien do ich pierwotnej długości. Na koniec zabiegu skóra ponownie zostaje schłodzona, zostaje wykonany też łagodzący miejscowy masaż coolerem w temperaturze chłodzenia 0-20 stopni. Głównym zadaniem Termoliftingu Zafiro jest pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenu. Zagęszczenie skóry przebiega w sposób stopniowy, natomiast ostateczny rezultat można zauważyć w ciągu trzech do sześciu miesięcy od dnia wykonania termoliftingu. Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Zaffiro trwa około godziny, wszystko zależy od wybranej partii ciała. Procedura jest całkowicie bezpieczna, gdyż nie narusza w żaden sposób nerwów, naskórka oraz naczyń krwionośnych. Zabieg Zaffiro nazywany jest liftingiem bez skalpela, a to wszystko przez jego nie inwazyjność i dobre efekty. Po ukończonej terapii skóra nabiera świeżego i naturalnego wyglądu, na początku może być trochę zaróżowiona i rozgrzana, pacjent może czuć się jak po opalaniu na słońcu.

Zobacz więcej  Zwyrodnienie kręgosłupa. Metody walki z chorobą

Metoda Termoliftingu Zaffiro dla kobiet w każdym wieku

Zabieg z wykorzystaniem promieniowania IR polecany jest zwłaszcza kobietom w przedziale wiekowym od 25 do 35 lat, jest to okres, w jakim produkcja włókien kolagenowych jest dalej duża, jednakże zaczyna powoli spadać. Zabieg ma wówczas powstrzymać zatrzymanie tego procesu lub też cofnąć go. W takich przypadkach zadowalający efekt możliwy jest do uzyskania już po jednym zabiegu. Serię kilku zabiegów powinny natomiast przeprowadzać kobiety powyżej 35 roku życia, u których widoczne są już zmarszczki i utrata jędrności skóry. Zabieg pozwala uzyskać efekt naturalnego odmłodzenia. Istotne jest to, iż stopień opalenia skóry, rozszerzone pory czy problemy naczyniowe nie są przeciwwskazaniami do przeprowadzenia termoliftingu. Efekt terapii można oprócz tego wzmocnić poprzez właściwą codzienną pielęgnację skóry, zdrową dietę wzbogaconą w witaminę C.

Wskazania do wykonania zabiegu Termoliftingu Zaffiro:

 • bruzdy wargowo-nosowe
 • widoczne zmarszczki
 • utrata owalu twarzy
 • poszarzały i niezdrowy wygląd skóry
 • wiotkość skóry brzucha
 • utrata jędrności skóry ciała w wyniku procesu starzenia albo utraty sporej masy ciała (wewnętrzne partie uda oraz ramion, brzucha i skóra nad kolanami)
 • spadek jędrności skóry na twarzy, dekolcie oraz szyi, spowodowany procesem starzenia albo utratą wagi

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Termoliftingu Zaffiro:

 • choroby nowotworowe
 • otwarte rany
 • ciąża oraz okres karmienia piersią
 • choroby autoimmunologiczne
 • terapie lekami światłouczulającymi
 • przebyty zabieg złotych nici
 • okres minimum 6 miesięcy od zastosowania kwasu hialuronowego oraz 2 tygodni od zastosowania botoksu

Najważniejsze korzyści wykonania zabiegu termoliftingu to:

 • równoczesny lifting oraz pielęgnacja skóry
 • zabieg zarówno na twarz jak i ciało
 • wskazany także dla osób ze skórą naczynkową
 • brak okresu rekonwalescencji
 • zabieg bardzo skuteczny i komfortowy
 • rodzaj bezinwazyjnego liftingu
 • natychmiastowy efekt rozświetlenia i odmłodzenia skóry

Zalecana częstotliwość zabiegów Termoliftingu Zaffiro

Zobacz więcej  Krostki na podniebieniu- o czym mogą świadczyć?

    Aby, uzyskać jak najlepsze efekty należy wykonać serię od 4 do 6 zabiegów. W celu podtrzymania rezultatów, lekarze polecają tak zwane terapie łączone, w jakich stosuje się parę urządzeń i różne zabiegi lekarskie. Pierwsze widoczne efekty zauważalne są od razu po ukończeniu zabiegu, natomiast końcowy rezultat odmłodzenia skóry uzyskiwany jest po 3 do 6 miesięcy.

Jak powstępować przed zabiegiem?

 • skóry nie powinna być opalona, należy zrezygnować z opalenizny na minimum cztery tygodnie przed zaplanowaną kuracją
 • należy odstawić wszelkie doustne leki z retinolem oraz leki światłouczulające na minimum miesiąc przed zabiegiem
 • na 2 -4 tygodni trzeba zrezygnować z wypełniaczy tkankowych, botoksu, peelingów chemicznych, zabiegów laserowych, zabiegów IPL w miejscu jakie będzie poddane na działanie urządzenia Zaffiro

Przed zabiegiem konieczne jest wcześniejsza konsultacja z kosmetologiem.

Jak postępować po przeprowadzonym zabiegu?

Po całej procedurze można od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków, nie ma żadnych ograniczeń. Należy tylko pamiętać, iż skóra może być na początku delikatnie zaróżowiona i rozgrzana.

Rekomendowane zabiegu dodatkowe

Doskonałym uzupełnieniem Termoliftingu Zaffiro jest nałożone maseczki z kwasu hialronowego, DNA z alg morskich i ektoiny. Pomocna jest także kuracja z witaminą C, która doskonale wpływa na syntezę kolagenu. Takie maseczki oraz przyjmowanie witaminy C, potęguje działanie liftingu, utrwalając jego efekty.

Skutki uboczne zabiegu

Do skutków ubocznych zaliczyć można zaczerwienienie obszaru poddanego zabiegowi oraz opuchnięcie skóry.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop