Blog

Sylvie 30 – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Sylvie 30 – recepta online

Sylvie 30 to środek stosowany w antykoncepcji hormonalnej. Został on opracowany w celu zapobiegania ciąży u kobiet.

Sylvie 30 – skład

Środek antykoncepcyjny Sylvie 30 zawiera niską dawkę 2 żeńskich hormonów płciowych. Wszystkie tabletki drażowane w opakowaniu mają taką samą ilość hormonów, a więc są jednofazowe i niskodawkowe.

Składniki odpowiadające za działanie leku to etynylestradiol i gestoden.

W składzie obecne są substancje pomocnicze takie jak: wersenian sodowo-wapniowy; wosk Montana; laktoza jednowodna; węglan wapnia; makrogol 6000; skrobia kukurydziana; stearynian magnezu; powidon 25; sacharoza powidon 90F; talk glikolowy.

Sylvie 30 – dawkowanie

Opakowanie 30 tabletek Sylvie zawiera 21 tabletek powlekanych, gdzie każda z nich jest oznaczona dniem tygodnia, w którym tabletkę należy zażyć. Wskazane dla maksymalizacji skuteczności jest przyjmować te tabletki o tej samej porze codziennie przez miesiąc.

Wskazania do stosowania Sylvie 30

Lek Sylvie 30 stosuje się w celu antykoncepcji hormonalnej. Antykoncepcja hormonalna to sposób na zapobieganie ciąży u dorosłych i młodzieży. Zaleca się, aby porozmawiać z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Przeciwwskazania do stosowania Sylvie 30

Nie można zażywać Sylvie 30, cierpiąc na którykolwiek ze stanów opisanych w ulotce dołączonej do leku.

Przede wszystkim należy zrezygnować z korzystania, jeśli jest się uczulonym na etynyloestradiol, gestoden lub którykolwiek z pozostałych składników tego produktu

Należy pamiętać, że ten lek nie jest bezpieczny dla osób z pewnymi schorzeniami. Należą do nich problemy z krzepliwością krwi, takie jak niedobór białka C lub S, obniżony poziom antytrombiny III, czynnik V Leiden. . Trzeba też zrezygnować, jeśli istnieje (lub kiedykolwiek istniał) zakrzep krwi w żyłach nóg (zakrzepica żył głębokich), płucach (zatorowość płucna) lub innych narządach.

Nie należy stosować leku, kiedy występują migreny. Zaleca się unikać leku, kiedy występują takie problemy jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi i wysokie stężenie tłuszczów we krwi.

Zobacz więcej  Laserowe wybielanie okolic intymnych

Jeśli występuje niedowład nóg lub miał miejsce paraliż, nie należy zażywać preparatu. Ponadto nie można go przyjmować, jeśli wystąpił zawał serca, udar, dusznica bolesną lub przemijający atak niedokrwienny.

Ze stosowania leku powinny zrezygnować osoby z żółtaczką lub inną poważną chorobą wątroby (również przy zapaleniu). Z leku bezwzględnie należy zrezygnować przy wystąpieniu guza, a także nowotworach.

Ostrzeżenia dla leku Sylvie 30

Niektóre kobiety stosujące hormonalne środki antykoncepcyjne doświadczają depresji, która może być dość ciężka. Należy pamiętać, że dobrze zbilansowana dieta i ogólnie zdrowy styl życia mogą zmniejszyć ryzyko je j rozwoju. Jeśli doświadczasz jakichkolwiek zmian emocjonalnych i objawów depresji, jak najszybciej udaj się do lekarza po poradę medyczną. W ciężkich lub długotrwałych przypadkach lekarz może przepisać leki przeciwdepresyjne.

Sylvie 30, a ciąża

Sylvie 30 nie należy stosować w okresie ciąży.

Chociaż szanse są niewielkie, zachodząc w ciążę podczas przyjmowania Sylvie 30, leczenie należy natychmiast przerwać. Nie ma zwiększonego ryzyka wad wrodzonych u noworodków, gdy matki stosują doustne środki antykoncepcyjne w okresie przed ciążą i nie wykazano żadnego działania teratogennego, gdy środek antykoncepcyjny był stosowany przez pomyłkę.

Sylvie 30 – efekty uboczne

Wszystkie kobiety stosujące hormonalne środki antykoncepcyjne mają nieznacznie (jeśli są zdrowe) zwiększone ryzyko powstania zakrzepów krwi w żyłach lub zakrzepów krwi w tętnicach.

Często przy stosowaniu Sylvie 30 pojawiają się takie problemy jak: wzrost masy ciała, nudności, ból brzucha, ból głowy, uczucie napięcia piersi, ból piersi.

Niezbyt często pojawiają się inne problemy jak zaburzenia żołądkowo-jelitowe: wymioty, biegunka; wysypka, pokrzywka; powiększenie piersi; zmniejszenie libido; migrena; zwiększenie stężenia lipidów we krwi; zatrzymanie płynów w organizmie.

Sylvie 30 – interakcje

Niektóre leki mogą wpływać na działanie Sylvie 30 przez zmianę jego stężenia we krwi i możliwość leku w zapobieganiu ciąży. Te leki to na przykład:

  • Prymidon, fenytoina, barbiturany – stosowane w leczeniu padaczki.

  • Ryfampicyna – stosowana w leczeniu gruźlicy.

  • Inhibitory proteazy, wraz z lekami zwanymi nienukleozydowymi inhibitorami odwrotnej transkryptazy – stosowane do zwalczania zakażenia wirusem HIV i wirusowym zapaleniem wątroby typu C.

  • Gryzeofulwina, ketokonazol stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych.

  • Etorykoksyb – często przepisywany osobom z zapaleniem stawów lub chorobą zwyrodnieniową stawów.

  • Bozentan – stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi w naczyniach krwionośnych płuc.

  • Ziele dziurawca – stosowane w niestrawności, depresji i łagodzeniu bólu.

Zobacz więcej  Szczękościsk- z czego wynika i jak go leczyć?

Jak uzyskać receptę online na Sylvie 30?

Możesz zamówić Sylvie 30 online, nawet jeśli nie masz ważnej recepty od swojego lekarza. Jeśli korzystasz z Internetu, proces jest dość łatwy i bezproblemowy.

Wystarczy wejść na stronę Skyklinic i podać pewne dane, które są potrzebne do wypisania recepty online. Będzie to imię i nazwisko; numer telefonu; adres; dane z dowodu osobistego. Następnie system poprosi o informacje o historii medycznej pacjenta. Poprosi również o szczegóły dotyczące leku, który chcesz zamówić, takie jak rodzaj preparatu i liczba opakowań. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop