Blog

Skóra głowy – kompedium wiedzy

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Według fryzjerów delikatne rozczesywanie skóry głowy i włosów jest dobre, ponieważ równomiernie rozprowadza naturalne olejki po włosach, delikatnie masuje skórę głowy i pobudza mikrokrążenie. Pomaga to korzeniom lepiej oddychać i utrzymać zdrowe i mocne włosy. Jednym z powodów tworzenia wielu zaawansowanych kompozycji włosów jest powszechne przekonanie, że skóra i włosy składają się z tych samych elementów budulcowych, takich jak białka i kwasy tłuszczowe, i że są obciążane przez te same czynniki zewnętrzne.

Peeling, ulubiony

Usuwanie martwych komórek skóry głowy to jeden z trendów, który zyskuje na popularności ze względu na swoje efekty. Korzyści? Wiele, ponieważ złuszczając suchą skórę głowy, która złuszcza się, pomagamy w dotlenieniu, co skutkuje wzmocnieniem cebulek, odżywieniem włosów i wreszcie wzrostem włosów. Peeling to idealna metoda dla tych, którzy cierpią na łupież, łojotok (nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy), ale także dla tych, którzy zauważają, że włosy nie rosną wystarczająco długo i wyglądają na chore.

Jak złuszczać skórę głowy

Przed kąpielą dobrze zwilż włosy i skórę głowy i nałóż peeling częściowo na skórę głowy, aż pokryje całą głowę. Delikatnie masuj przez około minutę. Spłucz dużą ilością wody, aż cały produkt zostanie usunięty.

Peeling możemy wykonać samodzielnie, mieszając 2 łyżki brązowego cukru, 2 łyżki zmielonego w blenderze owsa i 2 łyżki odżywki.

Działa przeciwstarzeniowo i nawilżająco na skórę głowy

Z biegiem czasu skóra głowy starzeje się, podobnie jak reszta skóry, powodując zmiany we włosach: stają się cieńsze, łatwo się plączą i tworzą supełki, tracąc blask i witalność. Eksperci wyjaśniają, że wraz ze starzeniem się skóry twarzy, skóra głowy również się starzeje: jej struktura ulega zmianom, a metabolizm ulega spowolnieniu, co skutkuje zmianą jakości włosów.

Mając to na uwadze, naukowcy eksperymentowali z elementami powszechnie włączanymi do kompozycji twarzy i stworzyli doskonałe szampony, serum i maski, które leczą i odmładzają skórę głowy, dając nam w ten sposób bogate, mocne, lśniące i lśniące włosy w każdym wieku. Kwas hialuronowy, kwas salicylowy, glinka, niacynamid, filtry przeciwsłoneczne to tylko niektóre ze składników, które znajdziemy w naszych ulubionych kosmetykach i które równie dobrze działają na skórę głowy.

Zobacz więcej  Zalety karboksyterapii

 

Odmłodzenie i ujędrnienie

Natura hojnie oferuje swoje dobrodziejstwa skórze głowy w postaci olejków i ekstraktów roślinnych, które stymulują mikrokrążenie skóry głowy i przyczyniają się do oczyszczenia, walki z przetłuszczaniem i zmniejszenia wypadania włosów.

Oleje, które uwielbia skóra głowy:

  • rozmaryn
  • szałwia
  • Oliwa z oliwek
  • Argan
  • Czarny pieprz
  • Kminek
  • Rokitnik zwyczajny
  • Lawenda
  • Cyprys

 

Masaż skóry głowy

Masaż skóry głowy służy poprawie ukrwienia tego obszaru, drenowaniu i odprężeniu. Ponieważ zabieg zwiększa wydzielanie gruczołów łojowych, masaż skóry głowy nie jest wskazany w przypadku łojotoku.

Ogólnie masaż skóry głowy składa się z kilku etapów:

  1. Masaż wstępny na czole, skronie, okolice za uszami (łatwe ugniatanie). Ruchy te zmniejszają stagnację i poprawiają miejscowe krążenie krwi, działając na końcu nerwu trójdzielnego, twarzowego i szyjnego.
  2. Masaż bezpośrednio na skórze głowy (wcieranie, wibracje, odprężenie) rozpoczyna się intensywnym i głębokim pocieraniem: liniowym, poprzecznym i okrężnym, przesuwającym skórę po leżącej poniżej podstawie kostnej. Pocieranie to powoduje zwiększony dopływ krwi do powierzchni skóry, regulując wydzielanie gruczołów łojowych i poprawiając mikrokrążenie. Ta procedura pomaga zwiększyć skórę i normalizuje wzrost włosów. Wibracje pomagają poprawić krążenie krwi w głębszych naczyniach krwionośnych, a także wpływają na wrażliwe i ruchowe zakończenia nerwowe. Łatwy zabieg palcami daje efekt odprężający i limfatyczny.
  3. Masaż karku (ugniatanie i relaksacja). Ugniatanie i stukanie w ten obszar jest niezbędnym uzupełnieniem masażu skóry głowy dla uzyskania bardziej efektywnych rezultatów. Zwiększa to efekt drenażu i poprawia lokalny metabolizm. Na tym etapie dochodzi do zajęcia okolicy nerwów potylicznych, splotu szyjnego i wielu odgałęzień nerwu twarzowego, co znacznie poprawia ogólny ton i poprawia samopoczucie. Głaskanie usuwa zjawisko zastoju żylnego, działając kojąco i regenerująco.

Czas trwania zabiegu to minimum 15-20 minut, przy czym około 2/3 czasu spędzamy na drugim etapie masażu. Przebieg zabiegu obejmuje 15-20 sesji, 2 razy w tygodniu. Masaż można wykonać przy użyciu różnych olejków, kremów, pudrów, których dobór uzależniony jest od rodzaju włosów.

 

Dlaczego zdrowie skóry głowy jest tak ważne?

Jeśli chodzi o zdrowie naszych włosów, wszystko zaczyna się u nasady. Z ponad 230 receptorami nerwowymi na cm 2 , skóra głowy jest jedną z najbardziej wrażliwych części naszego ciała – dlatego ważne jest, aby znać wszystkie skutki, jakie różne czynniki obciążające mogą mieć na stan naszych włosów. Mówiąc najprościej, staranna pielęgnacja skóry głowy jest kluczem do wyhodowania nowych, zdrowych włosów, których efektem są mocniejsze, lśniące włosy.

Zobacz więcej  Zabieg liposukcji na duże krągłości - wszystko, co warto wiedzieć wcześniej

Z drugiej strony, suche lub łamliwe włosy mogą być spowodowane problemami związanymi z wrażliwością skóry głowy , takimi jak swędzenie, obrzęk lub zaczerwienienie.Wszyscy, którzy mają wrażliwą skrórę głowy powinni zwracać szczególną uwagę na pielęgnację włosów, zwłaszcza jeśli często nakładamy farby lub inne zabiegi. W końcu nie zastanawialibyśmy się dwa razy przed wyborem odpowiednich produktów do ochrony naszej wrażliwej skóry – dlaczego więc nie zadbać o włosy w ten sam sposób?

Rzeczy, które mogą podrażniać skórę głowy

Podobnie jak nasza skóra, nasze włosy każdego dnia są narażone na znaczny stres. Ogólnie czynniki, które mogą wywoływać negatywne objawy w przypadku wrażliwej skóry głowy, dzielą się na trzy główne kategorie. Jeśli masz zwyczaj czesania lub czesania włosów kilka razy dziennie, zwłaszcza po umyciu jeszcze mokrej szamponem, narażasz je na mechaniczne obciążenia. Naprężenia termiczne wynikające ze szkód spowodowanych przez nadużywanie narzędzi stylizujących, podczas chemicznego stresu jest wynikiem farbowania lub innych zabiegów chemicznych, takich jak prostowanie.

 

Typowe objawy związane z wrażliwą skórą głowy

Na całym świecie około 70% kobiet cierpi na wrażliwą skórę, podczas gdy 28% światowej populacji zgłasza występowanie objawów związanych z wrażliwą skórą głowy. Jakie są najczęstsze objawy nadwrażliwości skóry głowy? Swędzenie, stan zapalny, podrażnienie lub uporczywe uczucie pieczenia, które może być nasilone przez agresywne chemikalia lub składniki zawarte w niektórych farbach do włosów lub innych domowych środkach.

Co zaskakujące, badania pokazują, że spośród tych, którzy odwiedzają aptekę po specjalistyczny szampon do wrażliwej skóry głowy, ponad połowa nie kupuje produktów, które pomogą leczyć swędzenie skóry głowy Na szczęście Dercos Ultra Soothing Colour działa kojąco i kojąco na skórę głowy, a jednocześnie jego lekka kompozycja dogłębnie oczyszcza włosy, nie wysuszając ich. Po trzech tygodniach stosowania 90% osób, które go wypróbowały, zgłosiło bardziej miękkie, lśniące włosy, a 88% zgłosiło mniej mrowienia i swędzenia. Jeśli chcesz mieć zdrowe włosy, pierwszym krokiem jest ochrona zdrowia skóry głowy!

Zobacz więcej  Lesiplus – recepta online

 

Zabieg na włosy

Obecnie są stosowane różne metody z wykorzystaniem naturalnych metod leczenia. Należą do nich masaż próżniowy, kriomasaż, darsonwalizacja, terapia mikrofalowa, jonoforeza (jonoforeza), pole elektrostatyczne, laseroterapia, procesy termiczne (parowanie, suche ciepło), ultradźwięki, promieniowanie ultrafioletowe, fotochromoterapia i inne metody.

Masaż próżniowy skóry głowy i kriomasaż są zalecane w celu poprawy ukrwienia tego obszaru, efektu drenażu. Masaż podciśnieniowy wykonywany jest za pomocą różnych dysz, pozwalających na stworzenie gradientu ciśnienia o określonej okresowości. Przebieg leczenia zwykle obejmuje 15-20 zabiegów, przerwa – 2 razy w tygodniu. Kriomasaż wykonywany jest przy użyciu ciekłego azotu. Zabieg oprócz poprawienia działania odżywczego i sterylizującego posiada działanie wysuszające i złuszczające, dzięki czemu można go stosować na płynny łojotok. Kriomasaż wykonywany jest ruchem obrotowym wzdłuż ścianek działowych. Czas ekspozycji w każdym pomieszczeniu wynosi 3-5 sekund, całkowity czas trwania procesu to 10-20 minut.Przebieg zabiegu obejmuje 7-15 sesji wykonywanych co drugi dzień lub dwa razy w tygodniu. Ze względu na intensywność działania na skórę głowy, masaż próżniowy i masaż zimnem nie są wskazane przy zwiększonym wypadaniu włosów, z łysieniem o jakiejkolwiek genetyce.

Postępująca aktywacja aktywuje ukrwienie dotkniętego obszaru, a także pobudza procesy nabłonka, działa przeciwzapalnie i wchłaniająco. Wykonanie zabiegu na skórze głowy za pomocą elektrod w postaci szklanego grzebienia. Ruchy wykonywane są w ściśle określonym kierunku: od czoła do szyi. Czas trwania zabiegu to 10 minut, przebieg zabiegu to 10-20 sesji wykonywanych co drugi dzień. Technika ta jest stosowana w przypadku łysienia gniazda i łysienia androgenowego. Zabiegi zapewniają również łatwy efekt suszenia poprzez zmniejszenie wydzielania sebum i zmniejszenie wydzielania potu, dzięki czemu wskazane jest wydzielanie płynnego sebum,towarzyszy zwiększone przetłuszczanie się skóry głowy.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop