Blog

Sekrety gwiazd zabieg Zaffiro

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Zaffiro to zabieg, który stanowi doskonały sposób na to, aby odjąć swojej skórze lat, równocześnie, zachowując jej naturalny i młody wygląd. Zabieg ten sprzyja regeneracji komórek skóry, zapobiegając jej przedwczesnemu starzeniu się, a do tego jest on w pełni nieinwazyjny. Idealnie nadaje się jako szybka regeneracja skóry przed wielkim wyjściem, zwłaszcza dla osób, które nie mogą sobie, z różnych przyczyn, pozwolić na regularne wizyty w salonie medycyny estetycznej, korzystając z całej serii różnego rodzaju zabiegów.

 

Krótkie informacje wstępne

Jak już wspomniano Zaffiro to zabieg bezinwazyjny. Jest on oparty na wykorzystywaniu promieniowania podczerwonego, wnikającego w głąb warstw skóry, rozgrzewającego ją, a w rezultacie skracającego do dawnej długości włókna kolagenowe, stymulując fibroblasty do produkowania nowych włókien kolagenowych. Pozwala to odzyskać skórze sprężystość i elastyczność oraz jak najbardziej naturalny, młodzieńczy wygląd. Przez wzgląd na to, że zabieg jest nieinwazyjny po jego przeprowadzeniu nie trzeba przechodzić przez okres rekonwalescencji. Od razu po jego przeprowadzeniu skóra wydaje się być odświeżona, jędrna i wypoczęta, bez konieczności stosowania skalpela, czy igieł i zadawania sobie bólu.

Ogólne informacje na temat przebiegu zabiegu

Zabieg wykonuje się przy pomocy urządzenia włoskiej firmy Estelougue, które służy do wykonywania thermoliftingu skóry. Tego rodzaju sprzęt udało się zaprojektować, dzięki wieloletnim badaniom i prowadzeniu ścisłej współpracy ze znanym ośrodkiem naukowym – Medyczne Stowarzyszenie Lekarzy Anti-Aging A.M.IA, umiejscowionym na terenie Rzymu. Jest to idealny sposób na ujędrnienie skóry, minimalizację zmarszczek grawitacyjnych bez wykorzystywania do tego celu metod inwazyjnych. Technologia ta stanowi bezbolesny proces odmładzania twarzy i ciała przy użyciu podczerwieni.

Jest to przełomowe rozwiązanie w drodze do usuwania wszelkich niedoskonałości skóry twarzy i ciała. Pozwala na uzyskanie praktycznie natychmiastowych efektów odmłodzenia, a jego efekty są długotrwałe, dzięki głowicy, która została wyprodukowana przy użyciu szkła wykonanego z szafiru, mającego za zadanie nagrzanie i podrażnianie włókien kolagenowych, skutkując gwałtownymi skurczami i pobudzaniem ich do wytwarzania nowych włókien. Dochodzi wówczas do zagęszczenia i ściągnięcia skóry, zwiększając jednocześnie jej napięcie i wygładzając zmarszczki. Takie rezultaty są widoczne już po kilku minutach od przeprowadzenia zabiegu.

Stosowanie tego zabiegu jest polecane, szczególnie tym, którzy pragną zyskać efektywne odmłodzenie skóry bez stosowania inwazyjnych form zabiegów. Natychmiastowy i długofalowy efekt, zyskany przy pomocy bezinwazyjnego procesu odnowy skóry to właśnie Zaffiro.

Zobacz więcej  Łysienie to nie wyrok - profilaktyka i leczenie

Zabieg jako skuteczna droga do odmłodzenia skóry

Zaletę Zaffiro stanowi przede wszystkim jego skuteczność w działaniu na wszystkie partie naszego ciała, w których skóra wymaga ujędrnienia.  Zabieg sprzyja zlikwidowaniu tzw. wiotkiej skóry z takich miejsc, jak twarz i szyja oraz wygładza, zmniejsza oraz spłyca zmarszczki, bruzdę wargowo-nosową, podnosi opadające policzki i zagęszcza skórę. Co więcej spowalnia zachodzenie procesów starzenia się skóry.

Promieniowanie pozwala na uzyskanie naprawdę jędrnej i zdrowej skóry. Pomimo dbałości o zdrowy tryb życia, unikanie nadmiernego opalania się i inne tego rodzaju zabiegi ludzie obserwują, że z wiekiem ich skóra jest w coraz gorszej kondycji. Wiąże się to ze spadkiem poziomu kolagenu w skórze, który zaczyna postępować już między 25., a 30. rokiem życia. W wyniku tego na skórze zaczynają pojawiać się zmarszczki i różnego rodzaju bruzdy, a sama skóra staje się wiotka i mniej elastyczna niż dotychczas. Zaffiro stanowi skuteczny sposób w walce o zachowanie młodego wyglądu skóry na dłużej. Urządzenie opiera swoje działanie na emitowaniu promieni podczerwonych IR, które mają specjalnie dobraną długość fali, rozgrzewając głębokie warstwy skóry aż do temperatury 65˚C. W rezultacie następuje podgrzanie i pobudzenie do pracy włókien kolagenowych, przez co gwałtownie kurczą się, osiągając swoją pierwotną długość. Skóra staje się jędrna, zyskuje odpowiednią gęstość, jest napięta i elastyczna. Co więcej, wygładzeniu ulegają nawet widoczne już zmarszczki. Jednocześnie dochodzi również do pobudzenia i stymulacji fibroblastów do udziału w produkcji nowych włókien kolagenowych. Następuje znaczne zwiększenie produkcji kolagenu, co sprawia, że skóra wygląda, jakby była po liftingu. Kolagen tworzy się stopniowo, tym samym ostateczny efekt zabiegu możemy zaobserwować po około 3 do 6 miesięcy po jego przeprowadzeniu.

Jak to wygląda krok po kroku?

Na wstępie należy wykonać demakijaż i ocenić aktualny stan skóry. Kolejno przeprowadza się peeling wodny, aby łatwiej dotrzeć do głębszych warstw skóry. Zabieg ten jest oparty o wykorzystanie dwufazowego strumienia powietrza i wody, który emituje się z dużą prędkością i przy użyciu wysokiego ciśnienia. Zapewnia to podwójne działanie pielęgnacyjne, przyczyniając się do usuwania wszelkich  zanieczyszczeń i starszych warstw naskórka oraz przezskórne wprowadzenie substancji aktywnych. W odniesieniu do naszych aktualnych potrzeb i tego, w jakim stanie jest nasza skóra w czasie peelingu wykorzystuje się różnego rodzaju preparaty dobierane indywidualnie pod kątem właśnie tych kwestii. Unikalne kompozycje składników, które wchodzą w skład danych preparatów pozwalają na wzrost nawilżenia, rozjaśnienia i złagodzenia wszelkich stanów zapalnych skóry. Szczególnie dobrze służy to tym, którzy borykają się z problemem trądziku lub mają cerę naczynkową.

Zobacz więcej  Blizny na pośladkach

Po przeprowadzeniu peelingu na skórę należy nałożyć specjalny chłodzący żel, ochraniający naskórek, który przenosi energię fal podczerwieni do skóry, ułatwiając kontrolę nad głowicą. Głowicę, która jest wyprodukowana ze szkła wykonanego z szafiru przykłada się do skóry danej osoby i wówczas emituje ona światło podczerwone.

Każdorazowo zabieg musi być poprzedzony chłodzeniem skóry, celem przygotowania jej do oddziaływania promieniowaniem IR i chronienia skóry przed wszelkiego rodzaju poparzeniami.

Następnie prowadzi się miejscowy – łagodzący i relaksacyjny masaż przy pomocy coolera, który ma temperaturę chłodzenia 0-20˚C. Istotne jest również to, jakie zabiegi towarzyszą i kończą cały proces, utrwalając efekty. Obejmują one między innymi różnorakie maseczki, w tym z kwasem hialuronowym i kuracje z witaminą C. Zabieg ten jest nieinwazyjny i powoduje odczuwania dyskomfortu. Uzyskany efekt jest naturalny i zdrowy.

 Działanie urządzenia opiera się na trzech fazach impulsu Zaffiro:

  • pierwsza faza – ochładzanie skóry, celem przygotowania jej na działanie promieni IR i stanowienia ochrony przed poparzeniami;
  • druga faza – kolagen, który znajduje się w skórze jest podgrzewany przy pomocy specjalnej głowicy, która emituje promienie podczerwone;
  • trzecia faza – następny proces schładzania skóry.

 

Czy zabieg można stosować bez obaw? O bezpieczeństwie stosowania Zaffiro

Wysoka temperatura, do której doprowadza się głębokie warstwy skóry w czasie trwania zabiegu może wydawać się niebezpieczna. Jednak, tak nie jest, dzięki zastosowaniu systemu chłodzącego, zapewniającego bezpieczne i kontrolowane przenikanie podczerwieni w głąb skóry. Nie powoduje on przy tym naruszenia naczyń krwionośnych, jakichkolwiek tkanek, czy nerwów. Można go wykonać, bez względu na to, jaki jest fototyp naszej skóry. Ponadto zabieg posiada wszelkie niezbędne zapewnienia standardów i certyfikaty, świadczące o bezpieczeństwie jego stosowania.

Co sprawia, że zabieg ten określa się jako sekret gwiazd?

Znane osoby zazwyczaj prowadzą dosyć intensywny tryb życia. W związku z czym najczęściej nie mają czasu na długie i żmudne serie zabiegów odmładzających. Jednak równocześnie ich zawód wymaga tego, aby zawsze wyglądały pięknie i młodo. Może to potwierdzić ambasadorka marki, którą została Anita Sokołowska (aktorka). Zaffiro jest zatem doskonałym zabiegiem dla zabieganych osób, które często biorą udział w różnego rodzaju ważnych spotkaniach, czy imprezach, a ich prezencja stanowi o ich popularności i prestiżu.

Zobacz więcej  Skuteczna i długotrwała depilacja w domu? Laser do depilacji philips

Jednakże zabieg ten pomaga także w poprawieniu owalu twarzy i wyglądu naszego dekoltu i szyi. Likwiduje tzw. luźną skórę, a co więcej w zasadzie tuż po jego wykonaniu można bez problemu powrócić do wykonywania codziennych aktywności. Zazwyczaj jego przeprowadzenie zabiera mniej więcej od 1 do 2 godzin.

Można go traktować jako jednorazowy zabieg, który daje kilkumiesięczne efekty lub w ramach profilaktyki stosować go raz na około rok- półtorej roku. Jednakże, chcąc osiągnąć, jak najlepsze rezultaty warto go powtórzyć, przy czym ilość zabiegów dobiera się do naszego obecnego stanu skóry.

Pielęgnacja skóry jeszcze nigdy nie była, tak łatwa, szybka i bezbolesna jak dziś z zastosowaniem skutecznego i w pełni bezinwazyjnego zabiegu, jakim jest Zaffiro. Przekonaj się, że Twoja skóra może wyglądać młodo i promiennie, niezależnie od tego, która wiosna właśnie Ci upłynęła. Skorzystaj z najlepszego gabinetu medycyny estetycznej w Twojej okolicy i podaruj sobie młodość i jędrność na dłużej! Niech Twój naturalny kolagen służy Ci tak długo, jak to tylko możliwe!

Gdzie najlepiej wykonać zabieg Zaffiro?

Sky Clinic to jednostka, która oferuje najwyższej jakości zabiegi medycyny estetycznej. Zatrudnia ona najlepszych specjalistów, czego wyrazem jest między innymi wyróżnienie ARTAS CLINICAL EXCELENCE. Przeprowadzamy różnego rodzaju zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej i kosmetologii. Posiadamy najwyższej klasy urządzenia i certyfikaty, poświadczające nasze uprawnienia. Jesteśmy doceniani na całym świecie. Wprowadzamy do Polski, najnowocześniejsze metody zabiegowe. Naszą misją jest troska o Wasze samopoczucie, zdrowie i wygląd. Do każdego pacjenta podchodzimy w pełni indywidualnie i staramy się, w jak największym stopniu sprostać wszystkim jego wymogom. W razie potrzeby służymy także możliwością uzyskania specjalistycznej porady. Zapraszamy Państwa do kontaktu i do korzystania z naszej szerokiej oferty zabiegowej!

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop