Blog

Seasonique – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Seasonique – recepta online

Seasonique to często stosowany środek antykoncepcyjny dla kobiet o wydłużonym schemacie stosowania. Względem innych środków wyróżnia się skutecznością działania, które polega na działaniu aż dwóch substancji aktywnych. Są nimi hormony żeńskie, gdzie jeden z nich jest estrogenem, a drugi progestagenem. Jest on dostępny w aptece wyłącznie na receptę.

Seasonique – skład

Działanie Seasonique opiera się na działaniu dwóch składników aktywnych, którymi są lewonorgestel i etynylostradiol. Ten pierwszy należy do grupy      progestagenów, natomiast drugi do estrogenów. Seasonique zawiera w swoim składzie substancje pomocnicze, z których główne to laktoza bezwodna, hypromeloza, stearynian magnezu oraz celuloza mikrokrystaliczna. Otoczka rożowej tabletki zawiera w sobie hypromelozę, dwutlenek tytanu, czerwień Allura, błękit brylantowy czy pilosorbat. Otoczka białej zawiera ponadto polidekstrozę i triacetynę.

Seasonique – dawkowanie

Przed stosowaniem leku należy najpierw skonsultować się z lekarzem. Opakowanie zawiera łącznie 91 tabletek, z których 84 są różowe, natomiast 7 jest białych. Różnią się one składem, dlatego trzeba znać kolejność stosowania leku. Różowe tabletki należy stosować przez pierwsze 84 dni, a następnie przez 7 dni białe. Należy je przyjmować o stałej porze dnia, popijając za każdym razem wodą. Po zużyciu się jednego opakowania należy od razu stosować tabletki z następnego.

Wskazania do stosowania Seasonique

Seasonique to środek dla kobiet, którego celem stosowania jest uniknięcie nieplanowanej ciąży.

Przeciwskazania do stosowania Seasonique

Środka Seasonique nie powinno się stosować w przypadku chorób związanych z zakrzepem krwi, zwłaszcza zakrzepicy żył głębokich. Odradzane są również pacjentkom, które mają problemy z zatorami płucnymi. Środka nie powinno się stosować w przypadku zaburzeń krzepliwości krwi. Mogą one brać się z niedoboru witaminy C lub białka S. Leku nie powinno się stosować, jeśli pacjentka ma w najbliższej perspektywie operację lub zabieg chirurgiczny. Należy również uważać w przypadku kobiet z takimi dolegliwościami jak dusznica bolesna, cukrzyca, zapalenie trzustki, guz wątroby czy depresja.

Zobacz więcej  Czerwone kropki w jamie ustnej: afty, krostki, krosta i pleśniawki - przyczyny i sposoby leczenia

Ostrzeżenia dla leku

W przypadku pogorszenia stanu zdrowia należy od razu skonsultować się z lekarzem. Zwłaszcza jeśli są to zakrzepy krwi w nodze lub płucach. Należy powiedzieć również o zawałach lub udar mózgu. Istotne dla lekarza mogą być informacje dotyczące zdrowia najbliższej rodziny, szczególnie jeśli był to rak piersi. Należy również uważać na choroby w rodzaju wrzodów, toczeni, zespołu hemolityczno-mocznicowego i niedokrwistości sierpowatokrwinkowej. Problemem mogą być również regularne padaczki.

Seasonique a ciąża

Pod żadnym pozorem nie powinno się stosować środka Seasonique w przypadku podejrzenia ciąży, który może przysłużyć się do problemów z płodem.

Seasonique – efekty uboczne

W trakcie stosowania środka zdarzają się krwawienia z pochwy. Jeśli są one zbyt obfite powinno się od razu skonsultować ze specjalistą. Seasonique może zadziałać na pacjentkę alergicznie, co może powodować opuchliznę twarzy, jamy ustnej czy języka. Nie powinny go stosować kobiety z zakrzepicą, bo może to nasilić objawy choroby. Zdarzają się też drobne obrzęki twarzy lub gardła. 1 na 10 pacjentek skarży się na drobne nudności, bóle głowy i żołądka. Część z nich zauważyła spadek popędu płciowego. Wiele z nich zwiększyło w tym czasie swoją masę. 1 na 100 osób skarżyła się zaburzenia grzybicze, zakażenia pochwy i pęcherza lub pogorszenie włókniaków macicy. Czasami zdarzają się również zawroty głowy oraz nieregularna praca serca.

Seasonique – interakcje

Przed stosowaniem Seasonique należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich preparatach stosowanych na co dzień. Dotyczy to nawet niektórych ziół typu dziurawiec, którego używa się przy depresji. Najważniejsze z nich są jednak leki na receptę, które uzyskuje się od innych lekarzy. Podchodzą pod to leki na padaczkę (mające w swoim składzie fenytoinę, prymidon czy felbamat), wysokie ciśnienie (np. bosentan), nowotwory (wemurafenib), zakeżenia wirusem HIV (newirapina) i inne choroby zakaźne (mające w składzie antybiotyki w rodzaju gryzeofulbiny). Negatywnie wpływają również leki na gruźlicę, gdzie Seasonique źle oddziałuje w połączeniu z ryfampicyną. W przypadku konieczności stosowania tych leków specjalista może dołożyć dodatkowy środek antykoncepcyjny, przykładowo prezerwatywę. Seasonique może być zagrożeniem przy lekach przeciwpadaczkowych takich jak lamotrygina.

Zobacz więcej  Zapalenie błony śluzowej żołądka: objawy, leczenie i ryzyko raka

Jak uzyskać receptę online na Seasonique?

Skyclinic jest placówką medyczną, dlatego może udostępnić receptę na Seasonique w formie elektronicznej. To duże ułatwienie dla pacjenta, który dodatkowo oszczędza mnóstwo czasu. Przed uzyskaniem recepty wystarczy jedynie skonsultować się ze specjalistą, za pomocą telefonu lub komunikatora internetowego. Potem wystarczy jedynie odebrać Seasonique w aptece, podając kod odbioru, który wcześniej udostępnił Skyclinic. Recepta online to duże bezpieczeństwo dla pacjenta, który nie musi posiadać wersji papierowej. Wszystkie dokumenty zapisywane są w bazie danych, co zapewnia szybki odbiór leku. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop