Blog

Robot artas – najczęstsze pytania

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

NA CZYM POLEGA PRZESZCZEP WŁOSÓW Z WYKORZYSTANIEM ROBOTA ARTAS?

Przeszczep włosów tą metodą to mało inwazyjna procedura z wykorzystaniem najnowszych technologii stosowana między innymi w leczeniu łysienia typu męskiego. W celu zapewnienia największej możliwej precyzji podczas zabiegu wykorzystywany jest specjalnie zaprojektowany do tego celu robot ARTAS. Zabieg polega w pierwszej kolejności na pobraniu zdrowych mieszków włosowych z obszaru, na którym pacjent ciągle ma włosy, najczęściej jest to tylna część głowy. Następnie są one przeszczepiane na obszary objęte łysieniem. Identyfikacja najlepiej nadających się do przeszczepu mieszków włosowych odbywa się z wykorzystaniem obrazowania cyfrowego.

W CZYM LEPSZA JEST TA METODA OD TRADYCYJNYCH SPOSOBÓW PRZESZCZEPU WŁOSÓW?

Ta metoda nie wymaga wycinania dużych ilości tkanki, jest tak mało inwazyjna, jak to możliwe. Takie rozwiązanie ma wiele zalet dla pacjentów. Oznacza to brak blizn i konieczności zakładania szwów oraz szybsze gojenie się skóry głowy po przeszczepie. Dodatkowo powoduje skrócenie całej procedury i większy komfort dla pacjentów podczas jej przeprowadzania. Wykorzystanie robota umożliwia osiągnięcie najwyższej możliwej precyzji i eliminuje czynnik ludzkiego zmęczenia, pozwalając na kilkugodzinną pracę bez przerwy z tą samą dokładnością.

JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ WŁOSY PO ZABIEGU?

Transplantacja włosów wykonana tą metodą wygląda bardzo naturalne. Po zagojeniu się ran odróżnienie przeszczepionych włosów od rosnących naturalnie jest praktycznie niemożliwe. Jest to osiągane dzięki wykorzystaniu do tego celu robota, który rozmieszcza włosy z idealną dokładnością. Dzięki temu naturalna linia włosów pacjenta jest dokładnie odwzorowana i wygląda tak jak przed rozpoczęciem łysienia. Co ważne włosy po przeszczepie zachowują się tak jak te naturalne i będą rosnąć razem z innymi.

JAK DŁUGO BĘDZIE TRWAŁO GOJENIE SIĘ RAN PO ZABIEGU?

Ponieważ cała procedura jest tak mało inwazyjna pacjenci, którzy są jej, poddawani mogą wrócić do normalnego funkcjonowania dużo szybciej. Zazwyczaj jest to możliwe już po jednym lub dwóch dniach od zabiegu. W razie potrzeby po przeszczepie lekarz się nim zajmujący zleci dodatkowe wizyty kontrolne w celu ponownego zbadania skóry głowy. Pacjenci otrzymują również dokładne instrukcje jak dbać o swoje nowe włosy.

Zobacz więcej  Brodawka wirusowa - charakterystyka problemu

CZY BĘDĄ WIDOCZNE BLIZNY NA GŁOWIE?

Przy zastosowaniu mniej nowoczesnych i bardziej inwazyjnych metod występują zauważane blizny, a także inne negatywne skutki uboczne takie jak zmiany czucia na głowie. Jedną z największych zalet, jakie posiada robot ARTAS jest niepozostawianie widocznych blizn na skórze głowy i to zarówno na obszarze, z którego pobierane są włosy, jak i na tym, na który są przeszczepiane. Powodem braku śladów jest to, że mieszki włosowe przeszczepiane są pojedynczo. Dlatego po tym zabiegu pacjenci nie mają do czynienia z negatywnymi skutkami ubocznym występującymi po zastosowaniu innych metod. Oznacza to również, że nie mają oni ograniczeń co do noszonej fryzury i mogą nosić również krótkie włosy bez obawy, że widoczne będą blizny..

JAKA JEST CENA TAKIEGO ZABIEGU?

Cena zabiegu w każdym przypadku ustalana jest dla klienta osobno, ponieważ zależy ona od czynników indywidualnych. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na cenę jest wielkość powierzchni objętej łysieniem. Im jest ona większa, tym wyższa cena przeszczepu. Dlatego każdy pacjent zapraszany jest na prywatne konsultacje, podczas których lekarz obejrzy jego skórę głowy i poda szczegóły dotyczące samego zabiegu, a także oszacuje jego cenę dla tego konkretnego przypadku.

CZY PRZESZCZEP WŁOSÓW JEST BOLESNY?

Transplantacja włosów przy użyciu robota ARTAS jest całkowicie bezbolesna. Cała procedura odbywa się przy zastosowaniu miejscowego znieczulenia skóry głowy. Gdy znieczulanie zacznie działać, skóra staję się zupełnie niewrażliwa i z tego powodu pacjent podczas całego zabiegu nie odczuwa żadnego bólu z nim związanego. Co więcej, pacjenci czują się podczas jego trwania na tyle komfortowo, że mogą na przykład oglądać filmy, słuchać muzyki lub nawet zasnąć.

JAK DŁUGO TRWA ZABIEG?

Zabiegi z wykorzystaniem robota ARTAS są dużo krótsze niż przy zastosowaniu jakiekolwiek innej metodzie przeszczepu włosów. Jest to spowodowane wykorzystaniem do tego celu robota. Dzięki bardzo szybkim algorytmom wykonuje on wszystkie czynności, dużo sprawniej niż zrobiłby to człowiek. Czas zabiegu jest indywidualny i zależy od powierzchni przeszczepu i ilości przeszczepionych włosów. Standardowy czas trwania zabiegu to około 4 do 5 godzin, ale zdarzają się również trwające 8 i więcej. W takich bardziej skomplikowanych przypadkach może być on podzielony na dwa dni operacyjne.

Zobacz więcej  Laser pikosekundowy: nowoczesny sposób na usunięcie tatuażu i problemów dermatologicznych

CZY KONIECZNE JEST OBCIĘCIE WŁOSÓW PRZED ZABIEGIEM?

Skrócenie włosów jest bardzo pomocne i znacznie ułatwia robotowi wykonywanie pracy zarówno przy ocenie jakości pobieranych włosów, jak i przy samym ich przeszczepie. Dokładne informacje dotyczące przygotowania się do zabiegu zostają udzielone pacjentowi podczas konsultacji z lekarzem przed samą transplantacją.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop