Blog

Qlaira – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Qlaira – recepta online

Qlaira to lek antykoncepcyjny, który zawiera żeńskie hormony płciowe. Występuje pod postacią powlekanych tabletek w opakowaniach po 28 szt. Preparat ten dostępny jest tylko na receptę i nie jest refundowany.

Qlaira – skład

W każdym blistrze znajduje się pięć rodzajów tabletek:

 • dwie ciemnożółte – zawierają 3 mg walerianu estradiolu,
 • pięć jasnoczerwonych – zawierają 2 mg dienogestu oraz 2 mg walerianu estradiolu,
 • siedemnaście jasnożółtych – zawierają 3 mg dienogestu oraz 2 mg walerianu estradiolu,
 • dwie ciemnoczerwone – zawierają 1 mg walerianu estradiolu,
 • dwie tabletki placebo o białym kolorze.

Qlaira – dawkowanie

Tabletki te stosuje się codziennie, o tej samej porze, jedną tabletkę raz na dobę przez 28 kolejnych dni (w kolejności, która została wskazana na opakowaniu). Krwawienie zaczyna się na ogół w czasie przyjmowania ostatnich tabletek w blistrze (u wybranych pań może zacząć się, już po wzięciu pierwszych spośród tabletek w pierwszym opakowaniu). Przyjmowanie tabletek z następnego opakowania zaczyna się kolejnego dnia po przyjęciu ostatniej z tabletek z wcześniejszego opakowania, bez względu na to, czy i kiedy wystąpi krwawienie z odstawienia.

Wskazania do stosowania – Qlaira

Qlaira wskazana jest tym kobietom, które pragną zapobiec zajściu w ciążę. Innym wskazaniem do zastosowania tego leku, będzie leczenie silnych dolegliwości związanych z krwawieniem menstruacyjnym u pań mających w zamiarze zastosowanie antykoncepcji doustnej. Producent Qlairy to przedsiębiorstwo Bayer.

Przeciwskazania do stosowania –  Qlaira

Wśród przeciwwskazań do zastosowania leku Qlaira, należy wymienić: bóle migrenowe, niewydolność nerek, nowotwory wątroby, choroby wątroby, zapalenie trzustki, zakrzepicę żylną, zaburzenia krążenia. Leku Qlaira nie powinno się przyjmować również, jeśli jest się w ciąży, albo podejrzewa się, że się spodziewa dziecka.

Ostrzeżenia dla leku

Konieczne będzie natychmiastowe zgłoszenie się do lekarza, jeżeli u pacjentki zostaną zaobserwowane symptomy zakrzepów krwi, co może wskazywać na to, iż u pacjentki występują zakrzepy w nogach (zakrzepica głębokich żył), zakrzepy krwi zlokalizowane w płucach (płucna zatorowość), udar albo zawał serca.

Zobacz więcej  Przeciwdziałać i usuwać żylaki: Jak zapobiegać powstawaniu i leczyć objawy niewydolności żylnej oraz pajączki nóg

Jeśli u pacjentki wystąpią którekolwiek z wyżej wymienionych stanów, musi ona o tym bezwzględnie poinformować lekarza, który zmieni, bądź wykluczy w ogóle możliwość brania doustnych tabletek antykoncepcyjnych.

Qlaira a ciąża

Cel zastosowania doustnych tabletek antykoncepcyjnych, stanowi zapobieganie zajściu w ciążę. Dlatego też leku tego, nie można stosować w przypadku kobiet ciężarnych. Jeśli pacjentka, która bierze tabletki antykoncepcyjne zajdzie w ciążę, to konieczne będzie natychmiastowe ich odstawienie. Przeprowadzane jak dotąd badania oraz obserwacje nie wykazały, żeby przyjmowanie leku Qlaira przed ciążą, miało negatywny wpływ na rozwój zarodka. Nie zostało stwierdzone także zwiększone ryzyko występowania wrodzonych wad. Tak działanie o charakterze teratogennym nie było stwierdzone w wypadku nieumyślnego przyjęcia leku z początkiem ciąży.

Qlaira – efekty uboczne

Jak każdy lek, także Qlaira może spowodować niepożądane działania, chociaż z pewnością nie pojawia się one u każdej osoby stosującej tenże środek. Miejmy na uwadze, iż przewidywane korzyści z zastosowania preparatu są zwykle większe, aniżeli szkody będące wynikiem pojawienia się niepożądanych efektów.

Zastosowanie złożonych doustnych tabletek antykoncepcyjnych, może mieć związek z występowaniem ciężkich niepożądanych działań, wśród których można wymienić:

 • nowotwory wątroby,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • tętnicze albo żylne zaburzenia zatorowo-zakrzepowe,
 • ostuda,
 • występowanie albo pogorszenie się klinicznego przebiegu choroby Leśniowskiego Crohna, padaczki, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, porfirii, mięśniaków macicy, migreny, opryszczki ciężarnych, tocznia układowego rumieniowatego, mięśniaków macicy, żółtaczki cholestatycznej, zespołu hemolityczno-mocznicowego, pląsawicy Sydenhama,
 • przewlekłe albo ostre zaburzenia czynności wątroby, które wymagać mogą przerwania używania tego środka do chwili normalizacji parametrów czynnościowych wątroby,
 • u kobiet mających dziedziczny obrzęk naczynioruchowy estrogeny, mogą go spowodować albo też nasilić jego symptomy.

Qlaira – interakcje

Należy poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych ostatnio środkach leczniczych, także o tych, które wydaje się bez recepty. Zastosowanie innych środków może zmniejszyć skuteczność działania antykoncepcji albo spowodować śródcyklicze krwawienia.

Zobacz więcej  Sekret urody gwiazd

Jak uzyskać recepetę online na Qlaira?

Jak zostało to już wspomniane powyżej, lek Qlaira sprzedawany jest zawsze za okazaniem ważnej recepty wypisanej przez lekarza. Nie zawsze jednak mamy możliwość udania się na wizytę. Czasami także przypominamy sobie na ostatnią chwilę o konieczności zakupu nowego opakowania. W przypadku tabletek antykoncepcyjnych, czas i regularność, są bardzo ważne, bowiem zbyt późne rozpoczęcie kolejnego blistra zmniejsza działanie antykoncepcyjne, co może doprowadzić do zajścia w niechcianą ciążę. Rozwiązaniem w tym przypadku, będzie wstawienie recepty online. Możliwość taką daje nam placówka medyczna Skyclinic. Wystarczy, iż wypełnimy odpowiedni formularz, a otrzymamy stosowną receptę. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop