Blog

Przetłuszczające się włosy pozostaną wspomnieniem

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Przetłuszczające się włosy pozostaną wspomnieniem

Przetłuszczające się włosy to uporczywa i trudna do wyleczenia choroba dla wielu osób, mężczyzn i kobiet w każdym wieku. Choroba zależy od wielu czynników. Wśród nich są choroby genetyczne i choroby skóry. Przetłuszczanie się włosów może być również spowodowane długim siedzeniem w domu i niemożnością częstego wychodzenia z domu.

Jakie są przyczyny przetłuszczania się włosów?

Przetłuszczające się włosy mogą być problemem dla nas wszystkich, nawet jeśli do tej pory nie przetłuszczały się lub mają zdrowy wygląd i skórę głowy. Jeśli nie masz problemu z utrzymaniem świeżości fryzury, powodem może być zmiana stylu życia. Regularne i systematyczne ćwiczenia, najlepiej na świeżym powietrzu, są niezbędne dla zachowania zdrowia i urody. Niestety zdarzają się sytuacje, w których jesteśmy zmuszeni przebywać w naszych domach lub mieszkaniach przez dłuższy czas. Tak więc przetłuszczające się włosy mogą być wynikiem spędzania większości czasu w budynku. Rzadki pobyt na świeżym powietrzu przyczynia się do pogorszenia ogólnej kondycji naszego organizmu. Pogarsza się nie tylko nasze zdrowie fizyczne, ale nic dziwnego, że pogarsza się również nasz wygląd. Skóra głowy może się przetłuszczać, a włosy mogą nadmiernie wypadać. Niedobór tlenu może być również wynikiem braku regularnych ćwiczeń na świeżym powietrzu. Gdy skórze głowy brakuje tlenu, włosy „psują się”.

Nieodpowiednia dieta wpływa na kondycję skóry głowy?

Dieta uboga w witaminy i minerały również nie jest korzystna dla naszego zdrowia. Wydaje się, że siedzisz w domu i spędzasz więcej czasu na gotowaniu i przygotowywaniu zdrowych i pysznych posiłków. Ale rzeczywistość jest inna. Im mniej wychodzisz, tym mniej robisz zakupy. W rezultacie w naszej diecie brakuje świeżych produktów, zwłaszcza owoców i warzyw, które są potrzebne do utrzymania w dobrej kondycji całego organizmu, w tym włosów. Zamiast tego spędzamy czas siedząc przed ekranami. Śledź losy swojej ulubionej serii bohaterów przed telewizorem lub pracuj zdalnie przed komputerem. Często jem niezdrowe przekąski, takie jak frytki, słone paluszki i ciasteczka. A zbyt dużo tłuszczu, cukru i soli w codziennych posiłkach może powodować wiele problemów zdrowotnych. Może również przetłuszczać włosy i pogorszyć ogólną kondycję.

Nieodpowiednie kosmetyki zaburzają pracę gruczołów łojowych

Jeśli zauważysz, że twoje włosy są przetłuszczające się, ale skóra głowy wydziela normalną ilość kremu nawilżającego, być może używasz kosmetyku, który nie jest odpowiedni dla twojego rodzaju włosów. Używanie ciężkich odżywek i niewłaściwych produktów do stylizacji może sprawić, że włosy będą cieńsze. Podobne skutki wywołuje nadużywanie kosmetyków i stosowanie tańszych leków zawierających chemikalia. Jeżeli chcemy zrozumieć pracę gruczołów łojowych, musimy uświadomić sobie, że ich głównym zadaniem jest wydzielanie odpowiednich substancji. Jeżeli jednak te gruczoły zostaną w jakiś sposób zablokowane, mogą pojawić się problemy. Zbyt ciężkie odżywki, czy szampony sprawiają, że przetłuszczające się włosy staną się przykrą codziennością.

Zobacz więcej  Hirsutyzm- czym jest i jak leczyć tą chorobę?

Jak radzić sobie z problemem przetłuszczających się włosów?

W przypadku włosów przetłuszczających się należy zwrócić szczególną uwagę na to, jak często włosy są prawidłowo myte. Częstym błędem przy pielęgnacji nadmiernie przetłuszczających się włosów jest ich częste lub rzadkie mycie. Celem jest utrzymanie równowagi. Niektórzy myją włosy dwa razy dziennie. Takie działania mogą wywołać reakcję ochronną skóry i zwiększyć aktywność gruczołów łojowych, co skutkuje jeszcze bardziej przetłuszczającą się skórą głowy i włosów. Niektórzy wolą myć włosy raz w tygodniu, pomimo zwiększonej produkcji sebum. Bolało też twoje włosy. Skóra głowy pokryta jest grubą warstwą sebum, które jest mniej dotlenione i prowadzi do zwiększonego swędzenia i wypadania włosów na skórze głowy.

Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy

Ważna jest również dobra technika używania szamponu. Intensywne oczyszczanie skóry głowy absolutnie nie jest dobre dla włosów przetłuszczających się. Lepiej delikatnie masować skórę głowy i delikatnie myć włosy. Zbyt mocne pocieranie podczas mycia szamponem może podrażnić skórę głowy i sprawić, że gruczoły łojowe będą pracowały ciężej. Pamiętaj, aby nie nakładać na skórę głowy nierozcieńczonych środków myjących. Szampon jest najpierw ręcznie ubijany, a następnie delikatnie wmasowywany w skórę głowy. Pianka wydostaje się ze skóry głowy na tyle, aby oczyścić całą długość włosów. Odkryto również szereg starannie dobranych produktów kosmetycznych, które pomagają zwalczać przetłuszczanie się włosów. Używaj kosmetyków z naturalnymi składnikami. Oprócz wysokiej wydajności może być bezpiecznie stosowany. Unikaj stosowania kosmetyków z ostrymi środkami czyszczącymi, które mogą podrażniać skórę głowy. Warto użyć szamponu, który nie zawiera SLS, silikonów ani parabenów. Szampon zawiera ekstrakty roślinne specjalnie dla tłustej skóry głowy. Warto zaopatrzyć się w naturalną odżywkę. W przypadku włosów przetłuszczających się nakładać tylko od środka długości włosów, zwracając szczególną uwagę na krawędzie.

Mezoterapia zadba o skórę głowy

Terapia mikroigłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, który pomaga zredukować przetłuszczanie się włosów. Polega również na wstrzykiwaniu składników odżywczych w skórę głowy, co jest formą profilaktyki. W efekcie skóra się regeneruje, a wszelkie zmiany patologiczne ustają. Lek podaje się cienką igłą i ta metoda jest najszybszym i najskuteczniejszym sposobem leczenia choroby łojotokowej.

Zobacz więcej  Błona dziewicza a przedsionek pochwy

Jak przebiega mezoterapia?

Mezoterapia skóry głowy wykonywana jest przy użyciu cienkich igieł. Mieszanka składników odżywczych jest wstrzykiwana w skórę głowy za pomocą specjalnej strzykawki lub pistoletu. Po zabiegu na skórze głowy pozostają niewielkie ślady w postaci punktów nakłucia. Ślady te utrzymują się od 6 do 72 godzin, w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu.

Nakłucie jest zwykle bezbolesne, ale u osób z niskim progiem bólu można zastosować znieczulenie miejscowe kremem lub sprayem. Po zabiegu mezoterapii zostanie zastosowany masaż, aby równomiernie rozprowadzić wstrzykiwane w skórę składniki.

Efekty pozabiegowe to przede wszystkim odżywienie skóry głowy, zwiększony wzrost włosów, pobudzenie mikrokrążenia i zwiększenie elastyczności skóry głowy. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii zabiegów powtarzanych co 2-4 tygodnie.

Aby utrzymać efekt przez długi czas, nie wystawiaj zbyt mocno skóry głowy na słońce. Warto również stosować leki zalecone przez lekarza. Dzięki temu przetłuszczające się włosy pozostaną tylko przykrym problemem, a my możemy zadbać o odpowiedni stan skóry głowy i włosów.

Nie zapominaj – leczenie trzeba rozpocząć od badania skóry głowy i włosów

Każda terapia włosów rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu z pacjentem oraz nieinwazyjnego badania mikroskopowego włosów, które pomaga zidentyfikować różnego rodzaju problemy ze skórą głowy i włosami. Badanie trychoskopem ujawnia strukturę skóry głowy oraz rodzaj skóry (najczęściej tłustej, mieszanej, suchej, wrażliwej). Testy kamerą holograficzną mogą dostarczyć informacji o gęstości włosów i rozmieszczeniu mieszków włosowych. Podczas testu mierzono również stopień zwiększonego wydzielania sebum i surowicy ze skóry głowy. Zbadane zostaną nieprawidłowości skórne, takie jak łojotokowe zapalenie skóry, suchość skóry, łupież, skóra wrażliwa, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca i przegrzebki. Następnie zmierz gęstość włosów i na koniec grubość włosów (włosy cienkie, średnie lub grube).

Konsultacja trychologiczna – określ stan skóry i włosów, pozbądź się problemu

W porozumieniu ze specjalistą od skóry głowy ustala się stan skóry głowy w celu rozróżnienia chorób skóry, takich jak łojotokowe zapalenie skóry i problemy z przetłuszczaniem się włosów. Następnie zbadamy, czy nie ma nadmiaru sebum i jak wpływa na przetłuszczanie się włosów. Ocenie podlegają również same włosy: chociaż skóra ma tendencję do przetłuszczania się, brzegi często są suche i wymagają regeneracji.

Plany zmniejszenia wydzielania sebum na skórze głowy oferują stosowanie preparatów enzymatycznych, które są stosowane do profesjonalnego leczenia. Zabiegi te pozwalają czynnikowi leczniczemu wniknąć do mieszków włosowych, co musi usunąć nadmiar sebum. Cały proces jest zakończony i może skutecznie zredukować nadmierne wydzielanie sebum. W ten sposób inicjowane jest złuszczanie, usuwany jest nadmiar kreatyny ze skóry głowy i redukowany jest łupież. Inne środki miejscowe nawilżają skórę oraz zmniejszają podrażnienie i swędzenie. Jednak inne wzmacniają włosy i regulują pracę gruczołów. Włosy są następnie rozświetlane. Infuzja tlenu jest również skuteczna w leczeniu tego problemu poprzez dostarczanie tlenu pod wysokim ciśnieniem do problematycznej skóry i włosów.

Zobacz więcej  Kłujący ból w klatce piersiowej: odczuwany pod piersiami i na środku po lewej stronie

Piękne i zdrowe włosy to wielki atut naszej urody. Jeśli pojawią się niepokojące objawy związane ze złym wyglądem, skonsultuj się z naszym gabinetem z ekspertem fryzjerskim – skonsultuj się z nami, ponieważ znajdziemy kliniczne rozwiązanie Twojego problemu.

Nie zapominaj o odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy i włosów

Przetłuszczanie się włosów jest spowodowane nadmiarem aktywności gruczołów łojowych na skórze głowy. W normalnych warunkach gruczoły wydzielają oleistą substancję, która służy do nawilżenia włosów, ale nadprodukcja tej substancji może szybko przetłuścić włosy. Wielu ekspertów uważa, że najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest codzienne mycie włosów produktami przeznaczonymi specjalnie do włosów przetłuszczających się. Z drugiej strony częste szampony pobudzają gruczoły łojowe do wydzielania tłuszczu, więc im częściej to robisz, tym bardziej przetłuszczają się twoje włosy. W obszarach problematycznych używaj tylko szamponów przeznaczonych do włosów przetłuszczających się. Jeśli skóra głowy i końce włosów mają tendencję do przetłuszczania się, stosuj kosmetyki na całej długości włosów. Jeśli jednak lepi się tylko czubek głowy, nałóż lek na problematyczne miejsce, a resztę włosów umyj innym szamponem. Stosowanie szamponu do włosów przetłuszczających się na całej długości fryzury i leczenie tylko odrostów to jeden z najczęstszych błędów, które mogą powodować wysuszanie brzegów. Właściwa pielęgnacja włosów pomoże Ci pozbyć się irytujących problemów. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami. Dzięki temu Twoja fryzura zawsze będzie wyglądać pięknie.

Cynk i suplementy z wiesiołka mają również niesamowity wpływ na zdrowie włosów. Dietetycy zwracali uwagę na potrzebę odpowiednich schematów pielęgnacji włosów, takich jak ograniczenie spożycia rafinowanych węglowodanów i napojów bezalkoholowych, ale twierdzenie to budzi kontrowersje wśród lekarzy. Jeśli żadna z tych metod nie pomoże usunąć przetłuszczających się włosów, skonsultuj się z lekarzem, aby ustalić przyczynę problemu i jak go leczyć. Naturalne sposoby na przetłuszczające się włosy jednak nie zawsze się sprawdzają, jednak zdecydowanie pomagają w zachowaniu efektu leczenia na dłużej. Mogą uregulować pracę gruczołów łojowych i sprawić, że poczujemy ulgę.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop